Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FLOAT FISHING


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 23 czerwiec 2015 - 18:33

Michał, podałem złe dane. CTS Affinity Float FF1363-3 13’6” 4-8 lb. 3 waży według firmowego katalogu 3,12oz (około 88,64 gram). Mój będzie 13' czyli waga jeszcze niższa. Biorąc do ręki CTS Affinity X switch #7 11' (posiadam na stanie) mam wrażenie, że trzymam piórko, to mnie naprowadziło do szperania i weryfikacji danych z netu. Poprzednio źle rozpoznałem tabele firmowe CTS i podałem wagę kija 15'. Nooo ulżyło mi i banan na "pysku"... :D

 

Blank po kilku miesiącach oczekiwania dotarł. Poszedł do zbrojenia, ma być Bosko... ;) Zapowiada się piękny kij.  :)



#402 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 18:07

U mnie również nastąpiła zmiana patyka.

Almaza zastąpił Proxon Chub ze stajni Milo.

Może brakuje mu troszkę długości (3.75m) za to akcją zapewnia bardzo fajne wrażenia.

Notabene chyba jedyny seryjny kij do wypuszczanki dostępny od ręki w Polsce.

Niżej jeden z przyjemniaczków-amatorów truskawek.

Po tej sztuce rozpadało się niemiłosiernie i czas było zwijać majdan.

Załączony plik  DSC_0802.JPG   49,38 KB   10 Ilość pobrań


  • Andrzej Stanek lubi to

#403 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 24 czerwiec 2015 - 18:38

Od samego początku z obawą obserwowałem wątek "Float" w dziale Fly Fishing... i stało się!!! Łowimy na jb.pl klenie na truskawki!!! 



#404 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 czerwiec 2015 - 18:54

Przeszkadza Ci metoda, kleń, czy truskawki...? Zamień truskawkę na nimfę i będzie metoda żyłkowa. Muszkarz podsypujący bułeczkę na zawodach to grunciarz czy muszkarz...


  • witeg i sierżant lubią to

#405 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 19:52

Od samego początku z obawą obserwowałem wątek "Float" w dziale Fly Fishing... i stało się!!! Łowimy na jb.pl klenie na truskawki!!! 

Dziękuję Tomku za zwrócenie uwagi.

Faktycznie może lepiej byłoby przemilczeć temat przynęty.

Z dwojga złego wolę truskawki od nimfy.

Tą drugą najzwyczajniej w świecie się brzydzę i wszystkie próby jej używania kończą się streamerem lub mokrą.

Cóż tam, młody jestem to i mogę się jeszcze mylić.



#406 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 24 czerwiec 2015 - 20:54

Przeszkadza Ci metoda, kleń, czy truskawki...? Zamień truskawkę na nimfę i będzie metoda żyłkowa. Muszkarz podsypujący bułeczkę na zawodach to grunciarz czy muszkarz...

1. Przeszkadza mi umieszczenie wątku "Float" w dziale Fly Fishing

2. Metoda żyłkowa to nie metoda muchowa. Wypuszczana natomiast bez względu na stosowana przynętę to metoda spławikowa. Zawsze wydawało mi się to oczywiste.

3. Nie należy "zawodniczych trick-ów" mylić z wędkarstwem muchowym. Wędkarstwo to nie sport.

 

P.S. Co do samej metody wypuszczanki, która zresztą praktykowałem za małolata, to uważam za bardzo fajną i skuteczną metodę na rzeczne klenie. Ale to chyba naprawdę nie temat na jb.pl.



#407 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 24 czerwiec 2015 - 20:56

Dziękuję Tomku za zwrócenie uwagi.

(...)

Damian, nic osobistego... ;)



#408 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 14:57

Damian, nic osobistego... ;)

W żaden sposób tak tego nie odebrałem.



#409 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 30 listopad 2015 - 21:45

Temat przeszedł w stan spoczynku, widzę. A szkoda.

Czyżby po wpisie kolegi @hi tower, który objawił swoje niezadowolenie?

21 stron ciekawych przemyśleń spacyfikowane z powodu truskawki na haczyku. Niezbyt ładnie tak psuć zabawę kolegom forumowym, choć dusza się, być może, buntuje przeciwko wszystkiemu, co nie jest z nici i piórek.

 

Ciekaw jestem, czy Andrzej Stanek miał w sezonie jakieś ciekawe połowy na centerpina.

Ja nie, w bliskiej okolicy Krakowa nie ma raczej wody do takiego połowu...a na dalsze wypady czas nie pozwolił.



#410 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 08 wrzesień 2016 - 11:57

Witam.

Andrzej ... co słychać w temacie ?

Łowiłeś na muchy ? Masz jakieś fajne miejsca ?

Jeżeli tak to opisz wrażenia.

Przez inny wątek trafiłem tutaj bo ... temat mnie tak wciągnął wiosną tego roku że skończył się znalezieniem przeze mnie chyba wszystkich możliwych materiałów w internecie i nabyciem dwóch centerpinów oraz dwóch kijków do nich ...

Teraz leżą i czekają spokojnie na debiut, który przedłuża się nieco z racji "przyklejenia się" do mojej ręki muchówki ...

Ale ręce mnie aż świerzbią ...

Może wspólny wypad ? Albo spotkanie nad wodą kilku osób zainteresowanych tematem ?

Mam takie dwa wynalezione niedaleko (też Śląsk) miejsca gdzie można "legalnie" pobrodzić z centerpinami pod kciukiem i oprócz kleni nawet lipienia połowić ... 

Pozdrawiam.


  • Kacper.K lubi to

#411 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 wrzesień 2016 - 12:41

Nowy CTS Float 13' praktycznie leży, tam gdzie chciałbym nie mogę, tam gdzie mogę skąpo w ryby i atrakcyjne gatunki. Jeśli już się uda to z ręki na zaporówce bez obciążenia - nimfy i różne podobne kudłate. Brania charakterystyczne - pociągnięcie żyłki, podszarpywanie, przesunięcie mono/indykatora po wodzie. W sierpniu miałem wypas z wzdręgami (muchówka i float). Po 10 rybach zaczynasz być znudzony. Co do wspólnego wypadu, bardzo proszę - Soła poniżej mostu w Łękach (droga na Brzeszcze). Dobre miejsce, woda nizinna, czysta. Ryby były (grube klenie), czy są jeszcze nie wiem, dawno tam nie łowiłem. Założenie od początku było, by stosować sztuczne przynęty (nimfa, wormsy nawet streamery). RAPR skutecznie zablokował moje poczynania, mowa o górskiej wodzie. W sezonie nad wodą średnio 2-3 razy w tygodniu, głównie zaporówka, metody - mucha streamer za szczupakiem, cast + wahadła, ostatnio spin od 1-12 gram + blaszki Pawła Nadrowskiego. Efekty - nie narzekam, zawsze mogło by być lepiej, początek roku fatalny.

 

Jak lubisz brodzić za szczupakiem możemy się umówić na mojej mecie, śpiochy i kij w klasie 7-9 nieodzowny. Pozdrawiam.


  • Meme lubi to

#412 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 01 styczeń 2017 - 18:53

Odgrzeję trochę tego starego kotleta jeśli pozwolicie. Może uda się Was wciągnąć od nowa do tej dyskusji sprzed lat. 

Pamiętam jak zachwycałem się fotkami wędek i kołowrotków które pokazwyaliście. Dziś kiedy już udaje mi się wykonać w miarę ładny spławik dochodzą do mnie myśli żeby sprawić sobie dobry kij wraz z kołowrotkiem centrepin. Moje dotychczasowe skromne wyprawy na rzekę opękałem odległościówką i centrepinem Thesus z najniższej półki . Apetyt rośnie. Mętlik w głowie. Może po tych kilku latach macie więcej doświadczeń, poznaliście swoje zestawy moglibyście je pokazać i opisać plusy i minusy.
Ja myślę nad kijem z pracowni, 14'  w granicach 6-14lb planuję poławiać nim głównie klenie jazie. Jest tyle blanków i producentów że kompletnie nie wiem jaki kierunek obrać. Przechodziłem to kilka lat temu gdy zamawiałem spinning na blanku batsona ale wtedy jakoś łatwiej poszło.
Kołowrotek w moim zasięgu to max okuma sheffield s-1002 choć bliżej mi do raw II 1002 ale to chyba dlatego ze zachwyciłem się ówczesnym zestawem kolegi Tomy (  http://jerkbait.pl/t...hing/?p=1458951 ) detale w wędzisku dobrane pod kołowrotek, no to jest właśnie mój gust. Czytałem że Tomy sprzedał swój zestaw, ehh gdybym wówczas był czujniejszy i częściej odwiedzał forum...
 

Jeśli to było do mnie to zaręczam - "nie proszę się o spławiki" Andrew Field jak i nikogo innego... :D  Natomiast przyklasnę temu kto zmierzy się z tematem. Field robi to perfekcyjnie, trudno będzie się zbliżyć. Razem z centerpinem dostałem spławiki Drennan, ładnie wykonane, praktyczne. Te ze strony Andrew Field są niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie... http://handmadefloats.blogspot.com/.

 

Nie żeby czekać na oklaski ale raczej z nieśmiałym pytaniem czy jest już blisko to Fielda ? 

Kilka fotek z mojego dziennika. :

 

15420877_1235440483209297_32542918186023

14184279_1124691320950881_33097851791496

12376184_975336349219713_843694744694617

12508911_976398029113545_536676129540189

12096238_929633143790034_745255905352616

12936627_1023354054417942_18089522436485
 


  • kogut1982 lubi to

#413 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 19:25

Jest dobrze. Najważniejszy element zestawu masz. Z resztą już pójdzie z górki. Pozdrawiam Wojtek



#414 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 01 styczeń 2017 - 19:35

Masz na myśli kołowrotek, ten co mam trochę mnie rozczarował. Kręci się dobrze ale zbyt często łapie żyłkę pod spód. Nie ma jak jej odwijac jeśli nie ma pod ręką wkrętarka. A może to nie wina kolowrotka tylko brak umiejętności. Tak czy owak estetyczne aspekty zestawu koleją a lubię mieć coś "ładnego", do tego odleglosciowka to nie jest dobry kij do takiej metody. A jak już bym sobie sprawił lepszy bat to ten krecioł będzie szpecił. Dylematy, dylematy...

#415 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 styczeń 2017 - 19:50

Nie żeby czekać na oklaski ale raczej z nieśmiałym pytaniem czy jest już blisko to Fielda ? 

Kilka fotek z mojego dziennika.

 

Myślę, że jest postęp, zaczynają decydować detale, staranność wykonania, farby, materiały. Field ma rewelacyjne foty, tutaj też jest sporo do zrobienia. Mając kilkanaście spławików Twojego autorstwa wiem, że w realu są łakomym kąskiem...



#416 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 01 styczeń 2017 - 19:58

W kwestii spławików długa droga jeszcze przede mną, a tymczasem siedząc i strugając kolejne robię sobie przerwy na przejrzenie wiadomości o wędziskach, blankach, wykończeniach korkowych. Głowa pełna pomysłów, potrzebuję żeby ktoś pomógł mi poukładać myśli.

Chodzi mi też po głowie jakiś "zabytkowy" kij na blanku z klejonego bambusa. Sporo ofert na ebay z tym że to raczej byłby eksponat przy robieniu zdjęć nić faktycznie sprzęt z którym wyszedłbym nad wodę.   



#417 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 styczeń 2017 - 20:16

Przerobiłem trzy kije budując od podstaw, jeśli mogę cokolwiek doradzić to blank - CTS AFFINITY FLOAT 4-8lb 13'0" i oddać w dobre ręce, np. Krzysiek Zieliński lub Wojtek Grochola (kolejność dowolna). Zaoszczędzisz czas i pieniądze, poszukiwania kosztują.

http://ctsfishing.co...affinity-float/

 

Centerpin zgodnie z preferencjami, np. Okuma Sheffield Silver S1002

 

 

lub JW YOUNG JOHN WILSON HERITAGE

https://www.google.c...KHedsBbUQsAQIGQ

 

 



#418 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 21:33

Łowiłem zestawem : wędka St.Croix Avid AVS 150 MLM 3 ,kołowrotek Okuma Sheffield 1002 . Wrażenia : wędka za mocna na nasze łowienie , kołowrotek najlepszy w tej cenie. Sugestie Andrzeja pokrywają się z moimi doświadczeniami z wypuszczanką .Pisząc o najważniejszym elemencie zestawu miałem na myśli spławiki.



#419 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:51

Można gdzieś poczytać o tym Twoim blanku, czemu za mocny?
Jakie jeszcze polecilibyscie tak żeby nie trzeba było sprowadzać zza oceanu?

#420 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 03 styczeń 2017 - 09:16

 

 

Centerpin zgodnie z preferencjami, np. Okuma Sheffield Silver S1002

 

 

 

lub JW YOUNG JOHN WILSON HERITAGE

 

 

 

Andrzeju potrafisz porównać Sheffielda do Young Johna Wilsona?

mam jeszcze do wyboru:

Young Super Lightweight

Young Purist II

 

http://www.summerlan...esult/?q=centre

   




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych