Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Killery Sumowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 24 styczeń 2014 - 11:08

.Kolor moim zdaniem ma znaczenie drugorzędne.

 

O ile się nie mylę to kiedyś Z. Wąchała pisał o jednym ze swoich kilerów,który był...cały czarny;) Osobiście łowi mi się bardziej komfortowo i z wiekszym przekonaniem gdy na końcu agrafki wisi coś jaskrawego


  • Kamil Z. i Przemek_M lubią to

#102 OFFLINE   pontoniarz

pontoniarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:10

PZW nie robi nic,prócz zabierania wielkich pieniędzy. Nie ( zauważa ) nieprawidłowości w okręgach i to rażących. Nie panuje nad porozumieniami międzyokręgowymi. Tylko kasa, kasa,kasa. :angry:



#103 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 27 luty 2014 - 16:01

Mam takie pytanie mianowicie chciałbym poznać Wasza opinie na temat Salmo Boxera 7 SR GT ?  


  • Adrian Tałocha i Aquarek lubią to

#104 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 27 luty 2014 - 16:05

W jakich porach- godzinach bedzie skuteczny ? Jak prowadzić- wolno jednostajnie, czy urozmaicac jakos prace ?



#105 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 27 luty 2014 - 16:57

Będzie skuteczny w porach żerowania suma , co do prowadzenia to ważne aby w zasięgu ryby ;) wybredne nie są , w zeszłym sezonie trochę ich połapałem na 15 cm koguty home made i większość brań była podczas bezruchu przynęty, dobra opcja to dipowanie pierzaka ;>



#106 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 11 marzec 2014 - 17:33

Mam nadzieję,że nie dostanę banana za link do innego forum.Nie chciałem zakładać odrębnego tematu, zatem w ramach ciekawostki ------> http://www.forumsumo...1cm_rybnik.html



#107 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 11 marzec 2014 - 19:25

Grzebie w internecie,ale nigdzie nie mogę znaleźć info na temat przynęty i uzytego sprzętu. Jakoś trudno mi uwierzyć w przyłów...



#108 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 20:21

Pellet.



#109 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 11 marzec 2014 - 20:24

Taki tam sum z zaskoczenia przy kleniowaniu :)


  • rózgaś lubi to

#110 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 20:38

Mam nadzieję,że nie dostanę banana za link do innego forum.Nie chciałem zakładać odrębnego tematu, zatem w ramach ciekawostki ------> http://www.forumsumo...1cm_rybnik.html

 

Złapany na Spina ? - co można tutaj dodać w sensie skutecznej przynęty ?
Mimo wszystko gratuluje łowiącemu podejścia do tematu i wypuszczenia tak wspaniałej ryby.
Moja wiara w młode pokolenie rośnie :).

Mam nadzieję że Stefan jeszcze trochę popływa i skutecznie będzie omijał brzegowe zestawy rybnickich gumofilców.



#111 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 11 marzec 2014 - 22:00

na w/w  forum, z jednego wątku można wywnioskować że sum nie był przyłowem a chłopaki specjalni się na niego nastawili, jest zdjęcie wędzisk sumowych, i wzmianka o potężnej sile (jak każdy się domyśla) ryby którą ciężko było by wycholować na średniej mocy sprzęt ;) Co nie zmienia faktu że piękny sum i to z Polskiej wody. Pozdrawiam



#112 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6255 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 11 marzec 2014 - 22:13

W moim macierzystym, byłym, kole nikt nie miał problemu z zarybianiem wąsatym- szło do wody rzecznych "predatorów ku.wa" ile się dało zakupić. Tylko teraz kalosze płaczą gdzie ten leszcz i że małe sumki tłuką częściej niż krąpie a leszcza nie ma. Aha- zarybiano sumem matecznik suma.

#113 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 marzec 2014 - 07:41

Do czego to doszło, że trzeba zdejmować czapki z głów przed kolesiami, którzy nie zberetowali ryby złowionej w okresie ochronnym... Łaskę robią, czy jak?...

EDYTA: żeby było jasne - niech będzie, że przyłów, czy coś w ten deseń; nie piętnuję postawy. Ale komentarz mnie rozbawił...


Użytkownik krzysiek edytował ten post 12 marzec 2014 - 08:13


#114 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 09:09

Takie czasy @krzysiek, niestety coś co powinno być rzeczą oczywistą w niektórych kręgach jest raczej nie do przyjęcia.

Niektórzy właśnie łaski nie robią i sukcesywnie walą go w łeb.

Wzorując się na innym typku znad Zalewu rybnickiego, mogli wyciągnąć, poćwiartować i zważyć w wiadrach bo w sumie "bydlątko" spore było - a jednak nie ;). Mogli zabić a wypuścili no i przede wszystkim żona/dziewczyna nie będzie miała zdjęcia leząc obok pokaźnego suma na tle meblościanki z prl-u w living roomie ;).

W tamtym roku grunciorz opowiadał mi jak to pan prezes z pewnego koła zaleca każdego suma w łeb i piętnuje wypuszczanie, bo mu sumy karpia żrą a on też chciałby karpia zjeść.

 

Przekomarzam się oczywiście ;).


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 12 marzec 2014 - 09:10


#115 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 marzec 2014 - 09:17

Ja też :)

Zwierzu, musieli wypuścić. A autor komentarza fakt, że jest okres ochronny, wiąże raczej z tym, że nie będzie rekordu, nie zaś z koniecznością wypuszczenia ryby. Widać i on zaaklimatyzował się w skundlonej rzeczywistości, gdzie normą jest celowe łowienie w okresie ochronnym, ale wypuszczenie ryby złowionej w okresie ochronnym to jakiś chlubny wyjątek, sacrum chyba, skoro czapki zdejmować trzeba...

 

Cóż, nie od dziś wiadomo, że sum wiosną jest aktywny i bardzo dobrze reaguje nawet na sztuczne przynęty, co rok rocznie można zaobserwować w wynikach lokalesów z ZZ...



#116 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2014 - 09:19

 

W tamtym roku grunciorz opowiadał mi jak to pan prezes z pewnego koła zaleca każdego suma w łeb i piętnuje wypuszczanie, bo mu sumy karpia żrą a on też chciałby karpia zjeść.

 

Mały OT muszę zrobić. ;) 

Na własne, żywe, wtedy jeszcze młode i mniej patisonowate uszy słyszałem, jak jeden z działaczy mojego rodzinnego koła argumentował, że sumem zarybiać jeziorek z karpiem absolutnie nie wolno i on nie pozwala. Sum bowiem sra dużo i namiętnie, zasmradzając wodę z której ryba, czytaj karp, absolutnie do zjedzenia się już nie nadaje. Do dzisiaj żałuję, że nie była to jeszcze epoka kamer w telefonach komórkowych, nagrana dyskusja na temat tego, która ryba ma gorsze gówno i dlaczego, nie tylko rozładowałaby baterię, ale zostałaby absolutnym hitem na YT na wiele, wiele lat. :lol:  ;)

 

Jeśli zaś idzie o wypuszczenie ryby złowionej w okresie ochronnym, najtrafniej ujął to Krzysiek.


  • Maynard i gooral lubią to

#117 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 12 marzec 2014 - 11:58

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html  ani słowa o okresie ochronnym



#118 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 marzec 2014 - 12:04

No to gratkizajebistarybka, papatki ;)


  • Panek lubi to

#119 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2014 - 21:13

Witam. Słuchajcie od jakiegoś czasu szykuje sie i gromadzę przynęty na suma ostatnio kupilem kopyta Relaxa 5 '' napiszcie co myślicie o tych wabikach? Jak prowadzic, czy stosowac jakas dozbrojke  czy nie ma takiej potrzeby? Uzbroiłem je w 10 g główki 6/0.  



#120 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 13 marzec 2014 - 21:31

Ja wolę dać lekko za duży hak i nie mam problemów ani z zacinaniem ani z holem, z ciekawostek to w typowo sumowych gumach mam zawsze chociaż minimalnie podgiete zadziory , może to tylko zboczenie ale wydaje mi się że ilość pustych zaciec spadła, 6/0 jak pod moje upodobania ciut małe ;) podkreślam że to tylko moja opinia.

aha, i jeszcze taka mała kwestia :D większość sumow jakie udaje mi się złowić w sezonie pada na koguty w rozmiarze xxl a tam kotwice mam bez zadziorow już wyjsciowo, praktycznie każde wyraźne branie kończy się zacięciem, oczywiście w pierwszej i drugiej czesci posta mam na myśli sumy, nie Węgorze z przegrubionym korpusem z przodu ;)

Użytkownik Qowax001 edytował ten post 13 marzec 2014 - 21:36