Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Killery Sumowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2133 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:06

To skoro już temat tak daleko zboczył,to może któryś z Moderatorów oddzieliłby go od dyskusji o sumowych kilerach? ;)



#82 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 sierpień 2013 - 13:52

Chciałem napisać, ile taki duuuuży karp potrafi kosztować, ale po co nakręcać koniunkturę.....

 

Sum jest droższy. Praktyka wędkarzy-handlarzy ze Zbiornika Włocławskiego to potwierdza. Stają na karpie jak nie mogą dobrać się do sumów. Druga praktyka tej grupy jest taka. Ze złowionym sumem spływa się natychmiast, by go ukryć i szybciutko wracać na łowisko po kolejnego. Trzecia praktyka tych ludzi - najlepiej duże sumy odsprzedać rybakom. takie do granicy wymiaru to rarytasiki dla sąsiadów. 


Użytkownik joker edytował ten post 17 sierpień 2013 - 13:52


#83 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 styczeń 2014 - 15:10

Witam!! 

A co myslicie o Salmo Boxer SR 7 cm GT ?  



#84 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 styczeń 2014 - 16:59

SR raczej na nocne łowienie, SDR do trolla na głębsze miejsca :)


  • rokorok i andrzej1977 lubią to

#85 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 04 styczeń 2014 - 18:29

Salmo hornet 5-6



#86 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 styczeń 2014 - 19:14

Dzieki za info. Ale jesli chodzi o głebokośc zbiornika na ktorym łowie jest ok 2 m , bardziej chodziło mi o kolorystyke czy GT bedzie odpowiednia na wąsacze ?



#87 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 05 styczeń 2014 - 10:16

Dzieki za info. Ale jesli chodzi o głebokośc zbiornika na ktorym łowie jest ok 2 m , bardziej chodziło mi o kolorystyke czy GT bedzie odpowiednia na wąsacze ?


Moim zdaniem kolor jest malo istotny w przypadku lowienia sumow. Osobiscie lubie lowic na jaskrawe (oczojebne) kolory.

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 05 styczeń 2014 - 10:18


#88 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 05 styczeń 2014 - 12:56

Moim zdaniem kolor jest malo istotny w przypadku lowienia sumow. Osobiscie lubie lowic na jaskrawe (oczojebne) kolory.

A czy masz jakies swoje niezawodne modele i kolory ?



#89 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 05 styczeń 2014 - 13:15

Pytając o kolory mam na myśli która barwa z jaskrawych jest najskuteczniejsza - zieleń, czerwień,żółć ?

Z kolei jesli chodzi o modele napiszcie firme i model ? 



#90 OFFLINE   pontoniarz

pontoniarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 14:03

Witam Michał. Łowienie suma nie jest tak samo skuteczne łowiąc na jeden model wobka w każdej  wodzie i  warunkach.

Istotne znaczenie ma pora roku(chodzi o gromadzenie się białorybu) .

Porę dnia(południe a ranek, wieczór lub noc)

Pogoda(upały a chłodniejsze dni) 

Ostatnio ważne(presja na suma w łowisku)

Jeśli nie Masz doświadczenia to najlepiej byłoby umówić się kilka razy na wąste z kimś w temacie.

                                                                      

                                                pozdrawiam.



#91 OFFLINE   pontoniarz

pontoniarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 14:43

Odniosę się jeszcze głównego tematu'' tego tematu'' . Czyli zabrać, zabić, wypuścić....

Koledzy.

Myślę że trzeba by zacząć od innej strony. Każdy ma swój kręgosłup moralny i to wystarczy. Przepisy już są dość restrykcyjne, więc trzeba by tylko dopilnować ich przestrzegania. 

Tylko jak widzę co się robi z naszymi corocznymi składkami, to krew mnie zalewa. Państwowa Straż Rybacka wozi panny po Odrze i łowi w godzinach pracy z sprzętu zakupionego za nasze pieniądze. 

Sądzę że porządki trzeba zacząć robić na górnych półkach, bo inaczej wszystko zwali się nam na głowę.


  • marius lubi to

#92 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 styczeń 2014 - 20:59

Dzieki za odpowiedzi ciesze sie ze jest jakis odzew na moja niewiedze : ) Z koleji jesli chodzi o łowisko na ktorym mam zamiar łowic jest duzo małży, wiec pomyslałem ze moze spróbowac na pellet o zapachu małży jesli nie bede miał szczescia na spinning: )) Co myślicie o takim wyjsciu ? Ile trzeba necic zeby miec jakies wyniki i czy pellet jest skuteczy , a moze wątróbka drobiowa ?  



#93 OFFLINE   mag

mag

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 21:18

Dzieki za odpowiedzi ciesze sie ze jest jakis odzew na moja niewiedze : ) Z koleji jesli chodzi o łowisko na ktorym mam zamiar łowic jest duzo małży, wiec pomyslałem ze moze spróbowac na pellet o zapachu małży jesli nie bede miał szczescia na spinning: )) Co myślicie o takim wyjsciu ? Ile trzeba necic zeby miec jakies wyniki i czy pellet jest skuteczy , a moze wątróbka drobiowa ?  

Pellet ze sterem,czy na główce jigowej ?? ...w trollu,czy klasycznie? ;)


  • *Hektor* lubi to

#94 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2014 - 02:02

Jak pellet, to tylko nieśmiertelny opad! :D

 

A tak całkiem serio, to kolego na tym forum prowadzi się dyskusje o połowie rybek tylko i wyłącznie na sztuczne wabiki...

 

 

Pozdrówka

Kamil



#95 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 07 styczeń 2014 - 06:43

Chyba Michalek pobládzil

#96 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 styczeń 2014 - 21:01

Witam !!!

Mam do Was pytanie czy orientujecie sie jaki jest duży sum dwulatek ? I jaki jest przyrost suma ?



#97 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 styczeń 2014 - 21:16

Spoko juz znalazłem

.Logicznym efektem żarłoczności suma jest jego stosunkowo intensywny przyrost i zdolność do osiągnięcia kolosalnych rozmiarów.

Na ogół - prawdopodobnie pod wrażeniem jego imponujących rozmiarów - jesteśmy skłonni przeceniać jego intensywność wzrostu. 
W rzeczywistości w pierwszych 4-5 latach sum musi się starać, żeby jakoś osiągnąć 1-1,5kg. Nie ma się czemu dziwić - jego ikra jest równie drobna jak innych ryb, a co więcej, przychodzi na świat najpóźniej, u nas dopiero w końcu czerwca.
Jego larwa jest bardzo mała, podobna raczej do kijanki i trzeba nie mało wyobraźni, by dopatrzyć się w niej zalążka przyszłego kolosa.
W pierwszym roku może być każdy sum zadowolony jak osiągnie wymiar 12 - 15cm; te które osiągną 18 - 20cm musiały się urodzić zdecydowanie pod szczęśliwą gwiazdą.
Kiedy jednak sum waży 1 - 2kg, świat otwiera mu się na oście. Pokarmu ma w wodach w bród, rośnie więc jak na drożdżach. Dwu kilowe a nawet trzy - czterokilowe przyrosty rocznie u dorosłego suma nie są niczym dziwnym.
Przy orientacyjnym określeniu wieku złowionych okazów możemy polecić prosty sposób : orientacyjny wiek wielkich sumów (30-60kg) rozpoznajemy dzieląc ich wagę przez 2, mając do czynienia z ,,młodzieżą" (15-30kg) wagę dzielimy przez 1,5.
Sum ważący 50kg powinien mieć około 25lat, 25 kilowy około 12-13 lat.



#98 OFFLINE   markverc

markverc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaNDZ
  • Imię:Marek

Napisano 21 styczeń 2014 - 13:40

Na ogół każdy kojarzy suma z rzeką, a jakie są Wasze doświadczenia z jeziorowym sumem? Do dużej rzeki mam w najlepszym wypadku 130km, ale znam jeziorka już niegdyś zarybiane sumem, co jakiś czas słyszy się że ktoś złowił przypadkiem albo i nie złowił bo sum połynął. A w tym roku chciałbym wziąć się na poważnie za ten temat. O ile myślę że przynęty te same mogą być skuteczne co na rzece, ale za to nie mam pojęcia jak on się zachowuje w jeziorze, gdzie np. lubi przebywać w zależności od pory sezonu?

 

pozdrawiam, Marek



#99 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 23 styczeń 2014 - 12:37

Pytając o kolory mam na myśli która barwa z jaskrawych jest najskuteczniejsza - zieleń, czerwień,żółć ?

Z kolei jesli chodzi o modele napiszcie firme i model ? 

 

Rapala Risto Rap 9cm kolor bez znaczenia

 

Załączony plik  RR1.jpg   40,67 KB   13 Ilość pobrań Załączony plik  RR2.jpg   242,19 KB   11 Ilość pobrań Załączony plik  RR3.jpg   38,99 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  RR4.jpg   33,47 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  RR5.jpg   26,36 KB   10 Ilość pobrań



#100 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 24 styczeń 2014 - 10:17

Odniosę się jeszcze głównego tematu'' tego tematu'' . Czyli zabrać, zabić, wypuścić....

Koledzy.

Myślę że trzeba by zacząć od innej strony. Każdy ma swój kręgosłup moralny i to wystarczy. Przepisy już są dość restrykcyjne, więc trzeba by tylko dopilnować ich przestrzegania. 

Tylko jak widzę co się robi z naszymi corocznymi składkami, to krew mnie zalewa. Państwowa Straż Rybacka wozi panny po Odrze i łowi w godzinach pracy z sprzętu zakupionego za nasze pieniądze. 

Sądzę że porządki trzeba zacząć robić na górnych półkach, bo inaczej wszystko zwali się nam na głowę.

Przepisy w ogóle nie są restrykcyjne,bo w większości okręgów można w majestacie prawa zapałować każdego suma(nawet dwu metrowego...).Przestrzeganie przepisów z kolei to  inna bajka,bo wielu grunciarzy łowi na 3-5 wędek i pałuje wszystkie sumki od 50cm w górę...Ogólnie moim zdaniem prawo jest chore,a system zły... PZW powinno tyle samo (jeżleli nie więcej) kasy co na zarybienia przeznaczać na ochronę wód,bo w naszej chorej społeczności przestrzeganie przepisów to problem kluczowy...+oczywiście górne wymiary dla większości gatunków.

 

a przynęty (żeby nie było offf) to najczęściej woblery o agresywnej pracy,w nocy dobrane tak żeby schodziły 0,5-1m ,a w dzień jak najbliżej dna.Kolor moim zdaniem ma znaczenie drugorzędne.Ja używam dwóch naturalnej rybki i GT,a bardziej skupiam się na różnych rodzajach pracy...


  • Dienekes lubi to