Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dlugi rzeczny uniwersał 2.90-3.20m

blank uniwersał boleń kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
314 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 04 wrzesień 2010 - 10:57

Widzę Tomek, że szybko zabierasz się do roboty z budowaniem nowego kijka. Ja dla siebie znalazłem coś seryjnego i jak się uda to jeszcze w tym sezonie zaprezentuję go nad wodą i będziesz chyba zaskoczony, bo to nie to o czym wcześniej wspominałem, ale na razie siedzę cicho

#42 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 wrzesień 2010 - 14:31

Witam serdecznie po małej, urlopowej przerwie.
Chciałem ponowić pytanie bo jednak nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi

No i oczywiście teraz pytanie, czy między blankami o długości 320cm i cw do~21g - (Batson) RX8, (Lamiglas) XMG 50, (St Croix) Avid można postawić znak równości...

mówimy cały czas o wartości użytkowej danego blanku. Który musiałbym wybrać?


#43 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 wrzesień 2010 - 20:07

Możesz tutaj nie znaleźć takiego autorytatywnego doradcy , do tego obiektywnego niczym Duch Święty .. Skuteczniejszy od wszystkich porad byłby kontakt z którymś z zawodowców , który wszystkie wymienione blanki zna . RX 8 nie widziałem ..

#44 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 wrzesień 2010 - 07:09

Sławku, liczyłem właśnie na to, że któryś z zawdowców zabierze głos.

#45 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 21 wrzesień 2010 - 08:52

Witam,

@Jack_Daniels,

Obawiam sie ze bedzie to dosc ciezkie. Nawet jak jeden z rod-builderow mial okazje uzbroic wszystkie wspomniane blanki to jest juz malo prawdopodobne zeby spedzil z kazda z wedek wiele godzin nad woda, wyjal kilka niezlych ryb itd. Tylko wtedy w moim mniemaniu mozna wyciagnac jakies miarodajne wnioski a jak dodac jeszcze osobiste preferencje to robi sie niezly metlik. Najpewniej kazda ze wspomnianych wedek spelni Twoje wymagania. Zeby skomplikowac jeszcze berdziej polece ci Talona ITM, 10'6'' 1/2 oz. Mocny dolnik, delikatna szczytowka. Slabszy brat bez problemow radzil sobie z przynetami do 20 gram.

Bujo

#46 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 wrzesień 2010 - 14:47

Bujo

Najpewniej kazda ze wspomnianych wedek spelni Twoje wymagania

też doszedłem do takich wniosków :D więc decydującym kryterium będzie jednak cena (po co przepłacac jak nie widac różnicy, a róznicę widziałbym jakbym zbudował wszystkie i wszystkimi połowił).
Pewnie wybiore RX8.
Dziękuję wszystkim za dyskusję.
Jak będe miał kija to się pochwalę.
Połamania!


#47 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 21 wrzesień 2010 - 14:56

[quote]
Najpewniej kazda ze wspomnianych wedek spelni Twoje wymagania
[/quote]
też doszedłem do takich wniosków :D więc decydującym kryterium będzie jednak cena (po co przepłacac jak nie widac różnicy, a róznicę widziałbym jakbym zbudował wszystkie i wszystkimi połowił).
Pewnie wybiore RX8.
Dziękuję wszystkim za dyskusję.
Jak będe miał kija to się pochwalę.
Połamania!

[/quote]


Witam,

RX8 mam ale uncjowke w tej dlugosci. Bardzo sobie chwale :D

Powodzenia,

Bujo

#48 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 wrzesień 2010 - 18:25

Też bym Ci polecił tego 1oz. Miałem takie coś. xst1263f, nie widziałem, ale patrząc po średnicach to szytówka i dolnik mają niemal takie same fi. Ścianki pewnie grubsze, bo moc już 17lb w xst1264f, a tu już jest czym powalczyć :D .

#49 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 wrzesień 2010 - 20:21

No jednak jest jeszcze coś , Jack Daniels ..
Być może będziesz musiał porzucić członkostwo w klubie miłośników sprzętu światowo zaawansowanego , konstruowanego w technologiach zbliżonych do diatomic 18 ton , absolutnie topowego , o wyszukanym eksklusiwie dla rozumnych wybrańców , tudzież nowatorskich konstrukcjach przy iście kure..ko niewysokich cenach ..
Być może z przyszłymi Batsonami , Loomisami , St.Croixami staniesz się ascetyczny niczym św. Franciszek , i tylko dobre oraz niezawodne ci wystarczy ;) ;)

#50 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 wrzesień 2010 - 08:05

ad Bujo i Krzysiek_pomorsko
jednak pozostanę przy opcji do 21g bo do tego zasotsowania o jakim myślę w zupełności mi wystarczy. Do 28g to wolałbym, ale krótszego kija i do sandaczowania na płykich odcinach Odry. Poza tym mam jeszcze inne wędki i taki kij do 1 uncji i w tej długości pokrywałby mi się z innym patykiem.
ad Sławek
napisałeś

Być może będziesz musiał porzucić członkostwo w klubie miłośników sprzętu światowo zaawansowanego , konstruowanego w technologiach zbliżonych do diatomic 18 ton , absolutnie topowego , o wyszukanym eksklusiwie ...

Ten klub opuściłem pod koniec lat 90'. Być może dlatego, że odsunąłem sie od wędkarstwa na rzecz innych hobbby. Kiedy ochota na ryby powróciła i zwiedziłem sklep wedkarski to mnie trochę przytkały te wszystkie zmiany. Sprzęt, który kupowałem w latach 90' był wtedy faktycznie topowy. Wiadomo, to były inne czasy i albo była to ruska teleskopówka, później długo długo nic sensowengo i później sprzęt który kosztował wyplatę. Pamiętam jak się jarałem wejściem IM6, XT60 i innymi :D od razu chciałem to mieć. Teraz ogólnie mam to w przysłowiowej dupie :D i liczy sie dla mnie tylko wartość użytkowa. Stosuję system zerojedynkowy albo mi coś pasuje albo nie.
Po wizycie u wędkoroba temat trochę mi sie rozjaśnił i wychodzi na to, ze faktycznie taniej jest kupować sprzęt robiony na miarę. Wyszło mi, że potrzebowałbym jedynie 5 wędek spiningowych i oblecę wszystkie sposoby jakimi się obecnie posługuję. Na dzisiaj wędek mam zdecydowanie więcej niż 5 :D. Poza tym 5 letnia gwarancja, jeśli w ciągu pierwszego roku nic się z kijem ni stanie to pewnie nie stanie się z nim nic już do końca życia (pomijam wypadki).



#51 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 08:58

Witam,

@Jack_Daniels,

Chyba zle mnie zrozumiales- napisalem tylko moje odczucia z uzytkowania mocniejszego RX8 ale absolutnie ci go nie sugerowalem do Twoich potrzeb :D

Ciekawi mnie roznica pomiedzy obydwoma blankami ale bede musial poczekac chwile zanim pojawie sie w Warszawie i obejrze u Irka :(

Bujo

#52 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 wrzesień 2010 - 13:04

faktycznie źle Ciebie zrozumiałem, a to za sprawą krzysiek_pomorsko bo napisał

Też bym Ci polecił tego 1oz.

:D
Tak z ciekawości zapytam, do czego słuzy Ci akurat ten patyk?

#53 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 13:24

Witam,

Kijek sluzy mi do polowow lososiowatych w duzych rzekach. Moze wydac sie to smieszne ale byl zrobiony pod jedna rzeke w Szwecji gdzie jezdzimy co roku. Zlowilem nim troche pstragow, lipieni i jakas trotke nawet ale wszystko poza Polska.

Spokojnie daje sie lowic obrotowkami wielkosci Meppsa 2, gornego ciezaru nie sprawdzalem. Zariore go na Saltusy jesli uda mi sie na chwile wyrwac z miasta wiecznego deszczu :D

Bujo

#54 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 15:03

Mnie służył głównie, pod bolki na Odrze,do sandaczowania z dna też czasami był zaprzęgany. Ciężar wyrzutowy prawdziwy, ale jak dla mnie naprawde pięknie miota od 15g. Mocny w dole, ale to nie pała, przy pełnym obciążeniu idzie w ładny łuk. Porzuciłem go, bo kaliber moich przynę boleniowych stale wzrasta i potrzebny już kij 2oz :unsure: . Aha i może to drobiazg, ale to już wysoki moduł, wrażliwy jest i nie lubi upadków, trąceń itp.

#55 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 16:44

Mnie służył głównie, pod bolki na Odrze,do sandaczowania z dna też czasami był zaprzęgany. Ciężar wyrzutowy prawdziwy, ale jak dla mnie naprawde pięknie miota od 15g. Mocny w dole, ale to nie pała, przy pełnym obciążeniu idzie w ładny łuk. Porzuciłem go, bo kaliber moich przynę boleniowych stale wzrasta i potrzebny już kij 2oz :unsure: . Aha i może to drobiazg, ale to już wysoki moduł, wrażliwy jest i nie lubi upadków, trąceń itp.


Witam,

Moj przezyl upadek jdnego z forumowiczow ( @Steryd)- 190 cm ponad 100 kilo wagi, ktory dodatkowo przygniotl wedke do sciany. Ryski pozostaly, kij ma sie dobrze :D

Bujo

#56 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 17:24

Michał,

Ty, na nowo czarujesz: nikt i nic nie przeżyje upadku 100 KG! <_< Przynajmniej przyznaj, że był znieczulony - wtedy rozumiem. Plastyka upadającego ciała jest inna!

#57 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 17:27

@Bujo, ale zdaża się i upadek na kamienie i pęka. Czynnik losowy. A wspomniałem o tym, bo mam kilka kijków z grafitu o niskim module intensywnie eksplatowane, skatowane mocno i nigdy nic nie pękło. A 2 kijki o wysokim module to i owszem, zdażyło się. To czuć jak się bierze do ręki, że jest subtelniej i ten dźwięk kiedy kij uderzy w coś albo upadnie jakby bardziej szklany :D.

#58 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 17:37

Michał,

Ty, na nowo czarujesz: nikt i nic nie przeżyje upadku 100 KG! <_< Przynajmniej przyznaj, że był znieczulony - wtedy rozumiem. Plastyka upadającego ciała jest inna!



Masz racje, byl znieczulony :D

Bujo

#59 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 17:46

@Bujo, ale zdaża się i upadek na kamienie i pęka. Czynnik losowy. A wspomniałem o tym, bo mam kilka kijków z grafitu o niskim module intensywnie eksplatowane, skatowane mocno i nigdy nic nie pękło. A 2 kijki o wysokim module to i owszem, zdażyło się. To czuć jak się bierze do ręki, że jest subtelniej i ten dźwięk kiedy kij uderzy w coś albo upadnie jakby bardziej szklany :D.


Witam,

W pewnym sensie masz racje. Kijkow wysokomodulowych ze stajni Batsona mam kilka. Mozesz mi uwierzyc ze przeszly bardzo duzo upadkow, wygiec i nie wiadomo jeszcze czego. Maja sie dobrze zarowno konstrukcje z RX8 gdzie jest pewnie jakas zawartosc szkla jak i RX8+ gdzie juz go nie ma. Moze do czasu dlatego nie wspomne dokladnie co z nimi robilem- sa jeszcze na gwarancji :D :D :D

Bujo



#60 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 23 wrzesień 2010 - 08:39

Właśnie!
Uszkodzenia, ot to! Własnie dlatego szukam sobie nowego kijka bo moja Ultegra (materiał XT100) puknęła w kamień na opasce i pękła. Twin Power (XT40), którym łowiłem do pojawienia się Ultegry wytrzymał zdecydowanie więcej.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, uniwersał, boleń, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych