Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dlugi rzeczny uniwersał 2.90-3.20m

blank uniwersał boleń kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
314 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 wrzesień 2010 - 13:32

Tylko nie popadaj w skrajność :D . Nie ma co rezygnować z czegoś, bo może się uszkodzić, wszystko może. Tak tylko nadmieniłem :D .

#62 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 listopad 2010 - 19:41

Witam :D
Właśnie dostąpiłem zaszczytu i w mojej stajni pojawił się pierwszy St.Croix AVS96MLF2. Kijek bardzo mi odpowiada, choć to nie o taką długość mi chodziło. Gdzie miałbym szukać blanku o długości 3,20 do 5/8 uncji? Jaki jest orientacyjny koszt takiego blanku? Z góry dziękuję za informację zwrotną.

#63 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2010 - 20:05

http://www.stcroixro...ntent/blanks/39
Daleko nie szukajac ..

#64 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 listopad 2010 - 20:28

Sławku, dziękuję, ale to daleko to jednak trochę daleko :D bo za wielką wodą :D, a ze sprowadzeniem to pewnie miałbym kłopoty... chyba, że podczepiłbym się pod czyjeś zamówienie :D. Ktoś w kraju również te blanki oferuje (w rozsądnych cenach)?
P.S Jednak wyszło na Twoje, w zupełności wystarczy mi blank do 5/8, a nie do 3/4 jak wcześniej uważałem. Być może wynikało to z faktu, że widziałem blanki innej firmy o cw właśnie do 21g.
pzdr.

#65 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2010 - 21:08

A u Wojtka Zbikowskiego , jesli juz S.Croix ??

#66 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 07 grudzień 2011 - 17:48

Czy to w ogóle możliwe ?

Szukam czegoś długiego 3-3,20 ma obslugiwac wszelkiej maści boleniowe wabie od fafik po rh12 i jednocześnie posłać 2,5 kopyto na 24g głowie

Myślałem o blue rapidzie 3,20 do 30g

Co o tym myślicie ?

#67 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 grudzień 2011 - 18:05

Zostałbym przy 3,0 BR do 35g, obgoni spokojnie Twoje potrzeby a dodatkowe 20 cm ani nie wydłuży zbytnio rzutów ani nie ułatwi łowienia przy opaskach.

#68 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 07 grudzień 2011 - 18:16

A przeszkodzi w czymś ?


#69 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 07 grudzień 2011 - 19:13

A przeszkodzi w czymś ?

Kij 3,20 jest kłopotliwy podczas rzutów, gdy brzeg rzeki jest porośnięty krzakami, nie w każdych warunkach da się nim rzucać, trzeba uważać. Pomocny jest przy wysokich burtach, zaroślach przybrzeżnych. Łowie kijem Batson XST1264F RX8 3,20m 10-28g. Jeśli łowiłeś kijem 3m. to i te 3,20 nie będzie utrudniało ci podebranie ryby z brzegu. Pięknie ładuje RH 12-28gr, jak i przynety 6gr. Kijem Composite Developments BLUE RAPID nie łowiłem.


#70 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 grudzień 2011 - 20:26

Jak lubisz długie kije 3m spokojnie wystarczy. Dłuższy trudno wyważyć, niepotrzebnie męczy rękę i taka długość poza nielicznymi sytuacjami nie na wiele się przydaje. Ja stopniowo schodzę z długości, łowiłem 3.20, teraz mam 2.90, ale 2,70 spokojnie by wystarczyło. Jeśli chcesz rady to z brzegu kup sobie kij 2,70, a jeśli łowisz z łodzi to coś między 2-2.50m, ale pewnie i tak zrobisz po swojemu.
pozdrawiam
wujek

#71 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 grudzień 2011 - 20:42

A może cos ok 2,9m.jest spory wybór.Osobiście latam z BR 2,75 10-28g jest zabójczy :mellow:
Dodam,że BR maja zapas mocy i tym do 28g spokojnie 30g+9cm guma rzucam.Jest szybki,mocny,czuły i lekki.

#72 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 07 grudzień 2011 - 21:14

Czy to w ogóle możliwe ?

Szukam czegoś długiego 3-3,20 ma obslugiwac wszelkiej maści boleniowe wabie od fafik po rh12 i jednocześnie posłać 2,5 kopyto na 24g głowie

Myślałem o blue rapidzie 3,20 do 30g

Co o tym myślicie ?

Hej!
Jak już musi być taki długi to decyduj się na jeden z tych :unsure: - BLRBR2118M lub BLRBR2118MH. Ja osobiście nie jestem fanem zbędnej finezji :D celowałbym w ten mocniejszy 20lb. Łowie z pływadła BR 2,52 do 35g 20lb i jest to kawał kija :huh: , ale przy dł. 3m będzie bardziej ustępliwy i moim zdaniem odpowiedni do twoich potrzeb.
pozdrawiam Bartek

#73 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 07 grudzień 2011 - 21:21

ma obslugiwac wszelkiej maści boleniowe wabie od fafik po rh12 i jednocześnie posłać 2,5 kopyto na 24g głowie


Dla mnie takie rzeczy chętnie robi Lami XMG1142M. Ale ma marne 2,9...
Był też XLS 3,05/17 lb/8-32 g, ale pod boleniem 60 cm - Sztywny Pal Azji :unsure: Aczkolwiek na sandacze to był szatan...


#74 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 21:58

Witam,

Ja generalnie mogę polecić tego RX8 co @Biosteron. Jest to trochę inna konstrukcja, szczytówka w miarę delikatna, mocny dolnik. Spokojnie daje rade 35 gram główka plus kopyto 3-4 cale. 28 gramowym RH na.....lam ile wlezie pod drugi brzeg Bugu. Ani jęknie :D


Bujo

#75 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 07 grudzień 2011 - 22:40

Od biedy mogę kupić tez 3,00 ale wolał bym jednak 3,20 i fajnie było by gdyby dół się pogodzic te dwie metody ....

#76 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 grudzień 2011 - 01:00

Na blankach się nie znam, ale ryba czasem się uwiesi, więc zabiorę głos :D Koledzy posiadający klasowe wędziska, po koleżeńsku Tobie radzą (co się chwali) jakie im pasują w ich łowiskach, a Ty nie podałeś warunków w jakich łowisz. Akurat do gładkiego pogodzenia tych gatunków ryb, to dość potrzebne. Inaczej podbija się 30g ołów+guma w spokojniejszej wodzie, np agresywnie na płytkim w czerwcu, a inaczej kiedy swobodnie sobie dryfuje w mocniejszym nurcie lub bardzo głębokiej wodzie. Inaczej ryba wtedy bierze i innego zachowania się szczytu bym oczekiwał przy prowadzeniu. Wszystko kwestią jakich przynęt i w jakich miejscówkach używasz najczęściej. Jeśli zamierzasz też łowić na największe RH, to zdecydowanie szukałbym blanku na bolenia, który temu sprosta i automatycznie wykaże on tyle uniwersalności w kierunku sandacza, ile to możliwe. Ja np. lubię głębiej pracujące patyki i w rzece bardzo szczytowe sandaczówki niezbyt mi leżą, a Ty nie napisałeś jakiej pracy po blanku oczekujesz. Chyba że wskazówka w postaci sugestii BR 3,20 do 30g oznacza, że macałaś czyjś lub w pracowni i taki Tobie by leżał. Jeśli wpadł w oko z katalogu, to rozbieżne gusta dobrych Kolegów znad różnych wód, mogą Cię zawieść. No chyba, że szukasz całorocznego uniwersała na oba gatunki bez wskazania na jakąkolwiek specyfikę, a więc pod warunki, przynęty oraz techniki najróżniejsze, to wtedy faktycznie bardziej wsio ryba kto gdzie wędkuje, spośród radzących Kolegów. P.S. Czy łowiłeś kijami 3,05 i faktycznie bywały przykrótkie dla Ciebie?

Pozdrawiam
Grzesiek

#77 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 08 grudzień 2011 - 12:50

Jakbyś chciał wziąć do ręki uzbrojony w rezonans CD XLS BLRXLS2108M
6-25g to możemy się na chwilę spotkać nad Wisłą. Czasu nie mam teraz za wiele na łowienie, bo dużo się dzieje w pracy i domu ale do Wisły mam rzut beretem.

Boleniowo jest idealny ale max do główek 20-22g + guma.
Bardzo szybki, cięty, niesamowicie czuły ale raczej nie do zbytniego przeciążania. Jeden blank mi już strzelił ale z miłości do kijka zrobiłem kolejny na tym samym blanku. Z bolkiem 77cm dał radę bez problemu na Wiśle, z amortyzacji jestem zadowolony. Ma głębokie progresywne ugięcie.

Wobki uklejopodobne 8-11 cm obsługuje bardzo ładnie. Mniejsze niestety gorzej, lae da się łowić.

Przy tych cięższych 25g główkach trzeba by na niego bardzo uważać i rzucać bardzo płynnie. Do nich chyba bym brał blue rapida.

Jak chcesz wziąć XLS-a do łapy do pisz priva.


#78 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 08 grudzień 2011 - 14:16

Lowie generalnie wszędzie :( taka praca .... Potrzebny allround i z czasem przekonuje się do tego ze bliżej będzie 3metrom jak 3,20 .

Zastanawiam się tylko czy ten br 3'00 do 28 g da radę dynamicznie podbić 25g ołowiu ......czy ten mocniejszy niebedzie lepszy?

#79 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 08 grudzień 2011 - 16:45

Lowie generalnie wszędzie :( taka praca .... Potrzebny allround i z czasem przekonuje się do tego ze bliżej będzie 3metrom jak 3,20 .

Zastanawiam się tylko czy ten br 3'00 do 28 g da radę dynamicznie podbić 25g ołowiu ......czy ten mocniejszy niebedzie lepszy?

Ja bym łykał tego mocniejszego :mellow:
Z tego co napisałeś w profilu jesteś z Warszawy więc najłatwiej byłoby udać się do FC, pomacać i wybrać bardziej pasujący Ci blank :D No chyba, że już byłeś i chcesz zasięgnąć opinii forumowiczów :unsure:
pozdrawiam Bartek


#80 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 08 grudzień 2011 - 16:58

Witam. Łowiłem 3 blue rapidami moi koledzy łowią nimi od kilku lat. Pierwszy to 2,75cm do 35g najlepszy uniwersał z tej serii jakiej widziałem, następny to 3m do 56g idealny kij na jesień szczupak sandacz boleń, trzeci to 3,20 do 28g idealny kij do łowienia w nocy sandaczy na przelewach.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, uniwersał, boleń, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych