Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy kołowrotek muchowy - subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2012 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 05 marzec 2017 - 23:27

Tylko ta maszynka...

 

 

Załączony plik  fot-1.jpg   81,24 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  Danielsson-03-reel.jpg   89,29 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  Danielsson-02-reel.jpg   93,29 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  Danielsson 01 reel.jpg   75,87 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  07-Danielsson-L5W-6nine.jpg   108,86 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  04-Danielsson-L5W-6nine.jpg   63,57 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  03-Danielsson-L5W-6nine.jpg   71,2 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  02-Danielsson-L5W-6nine.jpg   95,79 KB   5 Ilość pobrań


Użytkownik Andrzej Stanek edytował ten post 05 marzec 2017 - 23:27

  • Guzu, Pisarz.......ewski Piotr, Franc i 1 inna osoba lubią to

#1002 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 06 marzec 2017 - 00:35

Danielsson F3W w wersji 4-7 do siódemki będzie za mały. Pod względem wagi i pojemności.

Danielsson wagi swoich produktów podaje nie oszukując i ~150 to będzie za mało, jednocześnie pojemność, zgadza się tylko pod warunkiem, że linkę nawijasz w domu na fotelu, ciasno, zwój przy zwoju :-)

Więc albo 7-10 co wcale nie jest taką przesadą, na gotowo będzie waży jakieś 220-225 gram co jest ok dla nie piórkowego rpl #7. Sam F3W podpinam do lekkiej #5 i jest dobrze.

Wielkość (średnica) też całkiem ok, małe kołowrotki mają jedyną tą zaletę że więcej da się ich upchać w tobie na kołowrotki..... czyli użytkowo, średnio stojąc po pas w wodzie.

L5W w wersji 6-9 ma jak najbardziej sens. Jak dojdzie linka #7 plus 100m podkładu 30lbs to zostanie pół centymetra miejsca przy dość niechlujnie nawiniętej lince, czyli tak jak ma być.

 

Teoretycznie, gdyby kiedyś była potrzeba nawinięcia czegoś lżejszego to można dokupić do niego szpulę 4-7 i też w tym zestawieniu to całkiem dobry pod względem użytkowym kołowrotek.

 

Nie pamiętam już jaki kolor uchwytu miały rpl, @guzu wybierz taki żeby pasował. Nawet jeśli teraz wydaje Ci się że to nie ma znaczenia to z czasem zacznie mieć. Taka kolej rzeczy.

 

tomaszek11


  • Guzu lubi to

#1003 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 06 marzec 2017 - 08:59

Dobry wybór, od czasu jak danielsson zrezygnował z dealerów, przeszedł na dystrybucję bezpośrednią i obniżył ceny, stosunek jakości i serwisu do ceny jest ciężki do pobicia. ..

Prawda jest inna:wykorzystał i porzucił przedstawicieli(lata promocji...)
aktualnie to samo robi Shimano.

Użytkownik darek1 edytował ten post 06 marzec 2017 - 09:00


#1004 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 06 marzec 2017 - 09:03

Guzu - Hatcha sobie kup :) Bedziesz zadowolony! Mozna teraz na ebayu znalezc w niezlych cenach a to jest wspanialy sprzet.

Danielsson to na 100% trafny wybor ale Hatch ma jeszcze oprocz walorow uzytkowych cos jeszcze. Taki ladny jest :)

Użytkownik ictus edytował ten post 06 marzec 2017 - 09:07

  • Guzu lubi to

#1005 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 marzec 2017 - 09:07

Guzu - Hatcha sobie kup :) Bedziesz zadowolony! Mozna teraz na ebayu znalezc w niezlych cenach a to jest wspanialy sprzet.

 

To wez i pokaz konkretny link i model, bo troche trace orientacje poczatkujacego ...

 

 

Strasza mnie tu ze 5-7 nie pasuje, bo za maly. 

 

Mam zaczac przygode w lowienie pstragow na muche z zestawem na glowacice ? :)


Użytkownik Guzu edytował ten post 06 marzec 2017 - 09:07


#1006 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 marzec 2017 - 09:24

To wez i pokaz konkretny link i model, bo troche trace orientacje poczatkujacego ...

 

 

Strasza mnie tu ze 5-7 nie pasuje, bo za maly. 

 

Mam zaczac przygode w lowienie pstragow na muche z zestawem na glowacice ? :)

 

Hatch jest ok tylko do kija #7 HATCH PLUS 5 za mały a HATCH PLUS 7 za duży i zbyt ciężki, mam obydwa więc wiem co piszę. Padła sugestia Danielssona L5W 6nine + druga szpula z modelu L5W 4seven (kompatybilne) i temat rozwiązany. Za taką kasę nie kupisz nic równie dobrego, trwałego, precyzyjnie wykonanego z świetnym design i rozpoznawalnego na całym bożym świecie. Marka, historia, to zobowiązuje... Wstawiłem kilka fotek dla zobrazowania tematu. Mariusz @Marszal używa tak jak sugeruję do kija Winston BIIIx #6 i jest zadowolony. Miałem podobnie ustawiony zestaw, ergonomia perfekt. Twoja decyzja, sugestie z mojej strony padły już wiele dni temu... Pozdrawiam.

 

PS

Tradycja nade wszystko, świadomość, że Twój przyszły model będzie tak dopieszczony jest budująca.

https://www.facebook...?type=3


Użytkownik Andrzej Stanek edytował ten post 06 marzec 2017 - 09:40

  • Guzu lubi to

#1007 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 06 marzec 2017 - 09:44

Ja bym zaczekal az kij przyjdzie i wtedy dobral kolowrotek. Hatch 5 jest identycznej wagi jak Orvis Mach IV ktory miales w rekach w niedziele czyli 6.5oz.

Guzu chce lowic tylko streamerami i tylko pstragi. Przy lowieniu pstragow nie potrzeba 175m backingu i nawet kabany na przyponie 0.26+ niewiele go wyciagna. Kluczowa bedzie waga kolowrotka a ja najrozsadniej bedzie dobrac do kija. Kilka dni oczekiwania cie nie zbawi. Danielssona lub Hatcha na pewno ktos w Wawie ma zebys go przymierzyl.

Użytkownik ictus edytował ten post 06 marzec 2017 - 09:46

  • Guzu i jbk lubią to

#1008 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 06 marzec 2017 - 09:45

Z tego co widzę, to nie tyle chodzi o moc zestawu co o półkę, dotyczy to w zasadzie już tylko kołowrotka, bo kij kupiony. Używając porównania z runku motoryzacyjnego; taki Hatch to jak porsche cayenne a tak na prawdę skoda yeti spokojnie zrobi robotę  ;)

 

Tradycja, o której pisze Andrzej jak najbardziej, ale jak tak dalej pojdzie to w miejscu fabryki niedlugo moze byc meczet  :P


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 06 marzec 2017 - 09:52

  • Guzu lubi to

#1009 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 marzec 2017 - 09:53

Z tego co widzę, to nie tyle chodzi o moc zestawu co o półkę, dotyczy to w zasadzie już tylko kołowrotka, bo kij kupiony. Używając porównania z runku motoryzacyjnego; taki Hatch to jak porsche cayenne a tak na prawdę skoda yeti spokojnie zrobi robotę ;)


Dzieki za obrazowe porównanie.
Cayenne nie lubię, więc hatcha nie będzie ;)

TAK, poczekam na wędkę i w drugiej połowie marca będę się szykował w kwestii kolowrotka.
Jakoś mam tak, że chciałbym kupić raz a dobrze.
Wiem, że to niemodne

#1010 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 06 marzec 2017 - 10:05

Guzu - Hatcha sobie kup :)

 

Hatch, to niech zajmie się produkcją tego co mu dobrze wychodzi....

 

Załączony plik  hatch-beanie.jpg   44,5 KB   14 Ilość pobrań

 

A odnosząc się do pytania o moc sprzętu. Tak jesteś dość blisko "kategorii głowacica" ale weź pod uwagę:

1) Pstrągi z Twoich miejsc jakby odrobinę większe (mnie przynajmniej wkurwi.... mnie większość twoich zdjęć)

2) Jakie zadałeś pytanie taką dostałeś odpowiedz, decyzję podjąłeś więc konsekwentnie powinieneś iść dalej.

3) Za jakiś czas padnie pytanie o linkę, wyjdzie pewnie z 230 grainów lub ciut więcej. Też pewnie pojawią się głosy że za ciężko ale....... patrz punkt 2.

:-)

 

Danielsson jest w tej chwili chyba najlepszą ofertą na rynku, w rozumieniu oficjalnych cen a nie pojedynczych fartów na ebay.com

Biorąc pod uwagę - projekt - jakość wykonania - niezawodność nad wodą ...... i cenę, która zawsze gdzieś za tym stoi to w zasadzie trudno o konkurencję. Pominąłem estetykę oraz sentyment do firmy, trudno tu dyskutować.

 

Do płynności startu hamulca, pod koniec zakresu regulacji, można się jedynie przyczepić, nie jest taka jak w Loop'ach, topowych Ross'ach czy Einarsson'ach.

Niemniej, prawda jest taka że czuć to jedynie w fotelu w bezpośrednim porównaniu do innych. Nad wodą, z linką w przelotkach hamulec pracuje całkiem ok. Jakieś 9 w skali 10 stopniowej. 

 

PS. Czekam niecierpliwie na zdjęcia kolegi z pierwszymi pstrągami "początkującego". Myślę że "pozamiatać" wątki pstrągowe będzie dość łatwo, czego życzę.

 Swoją zazdrość będę pielęgnować dalej.

:D  :D  :D

 

tomaszek11


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 06 marzec 2017 - 10:07

  • Guzu lubi to

#1011 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 marzec 2017 - 10:06

Ja bym zaczekal az kij przyjdzie i wtedy dobral kolowrotek. Hatch 5 jest identycznej wagi jak Orvis Mach IV ktory miales w rekach w niedziele czyli 6.5oz.

Guzu chce lowic tylko streamerami i tylko pstragi. Przy lowieniu pstragow nie potrzeba 175m backingu i nawet kabany na przyponie 0.26+ niewiele go wyciagna. Kluczowa bedzie waga kolowrotka a ja najrozsadniej bedzie dobrac do kija. Kilka dni oczekiwania cie nie zbawi. Danielssona lub Hatcha na pewno ktos w Wawie ma zebys go przymierzyl.

 

Tutaj chodzi o pojemność szpuli i szybkie nawijanie linki. Hatch co prawda ma dwie pojemności szpul dedykowane do każdego modelu więc przy zakupie trzeba by zaznaczyć tą głębszą... https://www.hatchout...us-extra-spool/

Szybie nawijanie w ferworze walki powoduje nieład na szpuli, musi być spory luz inaczej zakleszczymy szpulę na bank. Dla zobrazowanie, na fotce HATCH 5 z linką #6WF w drugim planie nasz bohater Danielsson. Z tego co wiem zestaw będzie łowił na dynamicznych rzekach Hiszpanii, łatwo to sobie wyobrazić przy sporym pstrągu...

 

 

Załączony plik  HATCH-1.jpg   74,59 KB   17 Ilość pobrań


  • ictus lubi to

#1012 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 marzec 2017 - 10:09

Hatch, to niech zajmie się produkcją tego co mu dobrze wychodzi....

 

attachicon.gifhatch-beanie.jpg

 

 

Ćpałeś...  ;)


  • albercik2 lubi to

#1013 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 06 marzec 2017 - 10:12

Daniel to zapewne wiesz , bo nie raz się przekonałeś o tym że pierwsze zakupy bywają różne .

Ciężko jest tak kupić żeby pierwszy strzał był ok .

Rozglądasz się już w takiej półce że większość produktów jest ok.

Przepychanie się z markami zaczyna tak naprawdę i fanami marek . 


  • Guzu lubi to

#1014 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 06 marzec 2017 - 10:15

 Niesamowite scenariusze  tematu kołowrotek do połowu większych pstrągów  :D


  • Guzu lubi to

#1015 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 marzec 2017 - 10:16

Daniel to zapewne wiesz , bo nie raz się przekonałeś o tym że pierwsze zakupy bywają różne .

Ciężko jest tak kupić żeby pierwszy strzał był ok .

Rozglądasz się już w takiej półce że większość produktów jest ok.

Przepychanie się z markami zaczyna tak naprawdę i fanami marek . 

 

Ale wiele osob mowi, ze w zestawie muchowym kolowrotek to nawijak.

Wiec nie gra az takiej roli, wiec skoro nie gra, nie zuzywa sie, to chce kupic jeden i miec ten temat z glowy.
Ewentualnie za czas jakis dokupic szpule na drugi sznur.

Stad ta kwestia dotyczaca dostepnosci szpul do danej (kolejnej) generacji danego modelu.

 

Pod tym wzgledem Szwedzi sa juz praktycznie w Warszawie ;)

 

Odnosnie ryb, ktore mam zamiar lowic. To na spotkaniu z Kolegami w Warszawie ustalilismy, ze lepiej jak bedziemy rozmawiac o moich "malych trociach". Wtedy wszystko jakby pasuje bardziej do siebie i nie powoduje podnoszenia brwi u rozmowcy ;)


  • Janusz Wałaszewski i Franc lubią to

#1016 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 marzec 2017 - 10:23

Tutaj chodzi o pojemność szpuli i szybkie nawijanie linki. Hatch co prawda ma dwie pojemności szpul dedykowane do każdego modelu więc przy zakupie trzeba by zaznaczyć tą głębszą... https://www.hatchout...us-extra-spool/

Szybie nawijanie w ferworze walki powoduje nieład na szpuli, musi być spory luz inaczej zakleszczymy szpulę na bank. Dla zobrazowanie, na fotce HATCH 5 z linką #6WF w drugim planie nasz bohater Danielsson. Z tego co wiem zestaw będzie łowił na dynamicznych rzekach Hiszpanii, łatwo to sobie wyobrazić przy sporym pstrągu...

 

 

attachicon.gifHATCH-1.jpg

 

To ten Danielsson L5W ? 



#1017 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 06 marzec 2017 - 10:24

Ja jak miał bym podjąć decyzję i myśleć racjonalnie to poszedł bym  w Szweda .

Ale ja mam inne wymagania co do zwijaka linki .  :)


  • Guzu lubi to

#1018 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 06 marzec 2017 - 10:25

Ćpałeś...  ;)

Nie ale właśnie otworzyłem butelkę dobrego Barolo.

 

Jeśli okaże się że mam jeszcze jakiekolwiek potrzeby "kołowrotkowe" to Hatch będzie raczej na szczycie listy.

Tak, żeby już więcej nie dolewać oliwy....

 

A na poważnie, to chyba najmłodsza ze wszystkich firm o których ktoś mógłby powiedzieć, że robią dobre kołowrotki a seria Finatic to ich dopiero drugie dziecko. Z monsunem czasami miewali wpadki.

 

tomaszek11



#1019 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 marzec 2017 - 10:25

Ja jak miał bym podjąć decyzję i myśleć racjonalnie to poszedł bym  w Szweda .

Ale ja mam inne wymagania co do zwijaka linki .  :)

 

Juz wczesniej pisalem, ze pojde w Szweda :)...na 99 %


  • Franc lubi to

#1020 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 marzec 2017 - 10:29

Nie ale właśnie otworzyłem butelkę dobrego Barolo.

 

 

 

 

W poniedzialek o 10 rano? 
Szacun :)


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych