Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 26 maj 2015 - 21:47

Nie wiem jak reszta towarzycha, ale ja czekam!!!
  • Kacper.K lubi to

#182 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 26 maj 2015 - 23:02

Czy jedyny? Być może jest jeszcze jeden, który kiedyś należał do mnie. Kupę lat temu (pod koniec lat osiemdziesiątych) na mini giełdzie wędkarskiej na KRN obecnie ul Twardej kupiłem muchówkę opisaną Fisher Glass 9' #6. Jakiś przypadkowy człowieczek to sprzedawał za wyjątkowo śmieszne pieniądze. Firma nic mi nie mówiła do... dziś :) kiedy przeczytałem wpis. Kijek może i fajny ale mnie totalnie nie leżał bo miał strasznie cienką rękojeść. Nie wiem czy oryginalnie czy ktoś go szlifował.  Łowiłem nim może z dwa razy na Wkrze i... oddałem po kilku latach leżakowania w szafie synowi kolegi. Dawno z nimi nie miałem kontaktu ale popytam czy jeszcze kijek mają to chociaż fotki zrobią. Taką ciekawostką w tym kijku był o ile pamiętam uchwyt na kołowrotek. Wyglądał jakby był zrobiony z miedzi. Może miedź, a może tylko taki kolor.   


  • Kacper.K lubi to

#183 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisano 27 maj 2015 - 16:07

Blanki starych szklanych Fisherów trochę przypominają blanki Hardy Jet. Ciekawe czy źródło było to samo?

Jeśli uchwyt wyglądał tak samo jak na zdjęciach z linku to raczej anodyzowane i farbowane aluminium.

Tak czy inaczej, Fishery to prawdziwe rodzyneczki :)

 

 

http://fiberglassfly...php?f=8&t=17426


Użytkownik dipper edytował ten post 27 maj 2015 - 16:53


#184 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 29 maj 2015 - 18:25

11329780_1422881808034836_9125572276696211295590_1422882314701452_2164771965917711350469_1422882648034752_6930081653093311060255_1422882821368068_20350416385939
Obiecane zdjęcia Fishera ;) 


  • Paweł Bugajski lubi to

#185 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 29 maj 2015 - 18:49

Ładny!!!
  • Kacper.K lubi to

#186 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 29 maj 2015 - 19:55

Zawsze gdy ręką opisano, jakoś tak milej się kojarzy.Jutro pruję z z axisem jakby szarpnęlo to napiszę.Kacper - pisz jak to działa w boju.

#187 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 05 wrzesień 2015 - 17:52

Cześć!

 

Dziś impresje dotyczące dwu cięższych wędzisk o identycznych parametrach, podobnym przeznaczeniu, po prostu bardzo do siebie podobnych.

Winstona używam od dawna, Orvisem pomachuję  dużo krócej.

 

Załączony plik  DSCN9957.JPG   44,11 KB   15 Ilość pobrań Załączony plik  DSCN9959.JPG   47,09 KB   16 Ilość pobrań

 

Oba kije to 9 stopowe ósemki składające się z 4 części, oba pochodzą z USA i w moim przypadku służą do połowu troci i szczupaków.

 

Załączony plik  DSCN9958.JPG   55,54 KB   16 Ilość pobrań -producenci przewidzieli do przechowywania tych wędzisk zakręcane tubusy z lekkiego włókna i materiałowe pokrowce.Rozwiązanie bardzo efektowne, opisane tuby w kolorze blanku zadają szyku lecz w mojej ocenie nie jest to rozwiązanie optymalne.

Dużo poręczniejsze są obszyte materiałem dzielone na kieszonki pokrowce zamykane błyskawicznym zamkiem.

Po pierwsze nie giną nakrętki i odłożone nie wiadomo dokąd  pokrowce, po drugie rozpakowanie i załadunek są szybsze i miękka tuba nie brzęczy w bagażniku. Prawdziwymi bagażnikowymi killerami były stosowane dawniej długie metalowe tuby czyhające na samochodowe szyby i tapicerkę.

 

Wracając do kijów muszę powiedzieć, że oba są zaskakująco lekkie, a Helios wręcz leciutki.

 

Załączony plik  DSCN9961.JPG   41,32 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN9944.JPG   30,64 KB   14 Ilość pobrań -zważyłem oba kije i B3x jest minimalnie cięższy od deklaracji, Helios natomiast trzyma wagę w stylu Twiggy z najlepszych lat :rolleyes:

 

Korek rękojeści obu kijków spełnia przeciętne wymogi.Przeciętne ;) Załączony plik  DSCN9960.JPG   49,53 KB   14 Ilość pobrań

 

Rękojeści różnią się długością i Winston kolejny raz prezentuje opisaną w modelu WT  koncepcję Załączony plik  DSCN9964.JPG   59,62 KB   14 Ilość pobrań-tyle ile trzeba i ani centymetra więcej! Uchwyty kołowrotka mają różne kolory i styl, mnie bardziej odpowiada dyskretny zastosowany w B3x, użytkowo jednak oba są ok.

 

Załączony plik  DSCN9949.JPG   43,13 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  DSCN9945.JPG   64,55 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_0025.JPG   61,76 KB   13 Ilość pobrań

 

Nie sposób jednak nie pochwalić Heliosa za zakończenie rękojeści trwałym piankowym elementem.Nie niszczy się przy oparciu wędziska o dno łodzi lub w przypadku mimowolnego podparcia się dolnikiem.

Zastosowane w Winstonie rozwiązanie, może bardziej stylowe, wymaga dużo większej uwagi.

Załączony plik  DSCN9965.JPG   49,53 KB   14 Ilość pobrań

 

Z drugiej strony wykończenie Winstona sprawia lepsze wrażenie, co prezentuję zdjęciami omotek.B3x-

Załączony plik  DSCN9954.JPG   50,49 KB   13 Ilość pobrań  i Helios Załączony plik  DSCN9967.JPG   32,07 KB   13 Ilość pobrań gdzie ktoś chyba nie docisnął zwojów. Wiem, pierdoła, nie ma znaczenia,ale posiłkując się frazą Maxa Kolonko-"mówię jak jest" :mellow:.

Dodatkowym smaczkiem borona jest opisanie każdej z części identycznym numerem Załączony plik  DSCN9951.JPG   50,37 KB   13 Ilość pobrań, Helios z kolei imponuje grubą ścianą blanku przy niskiej masie wędziska Załączony plik  DSCN9969.JPG   41,31 KB   13 Ilość pobrań

 

Oba wędziska świetnie niosą linkę, głowice, wytrzymują bez problemu przeciążenie o jedną klasę, oba były wielokrotnie w akcji, rzucałem (i holowałem) ja, rzucali inni i muszę powiedzieć, że Helios jest nieco sztywniejszym dającym poczucie większej mocy wędziskiem, lecz to bardzo zbliżony parametrami Winston jest wędziskiem lepszym.

 

A co!- ranking jest subiektywny :P

 

pozdrawiam - Paweł        Załączony plik  DSC01381.jpg   42,87 KB   13 Ilość pobrań 

 

 

 

 

 

 



#188 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 05 wrzesień 2015 - 22:44

Bardzo fajnie ujęte porównanie, od początku czułem gdzieś w głębi, że Winston jest bliższy sercu ;)

Załączony plik  20150823_150936.jpg   48,85 KB   14 Ilość pobrań

No to skrobnę coś o Winstonie BIIX, którego posiadam od 2 sezonów, dość mocno eksploatowany - służy mi do połowu na nimfę i suchą muchę (średnio 80-100 wyjazdów rocznie). Teoretycznie 9'6'' i #5 klasa to do suchej trochę dużo, ale tylko teoretycznie. Większość mojego czasu spędzam łowiąc na dość specyficznej rzece, o wysokich burtach porośniętych obficie wcale nie krótkimi trawami. To właśnie determinuje wybór tej wędki. 
Załączony plik  20150825_144403.jpg   55,52 KB   14 Ilość pobrań

Doczepiony jest do niej kołowrotek Lamson Konic 2,0 i linka SA AirCel WF5F, całość dobrze wyważona. 

Wędka uzbrojona u Artura Banachowskiego, ja jestem jej drugim właścicielem. Zaraziłem się tym kijem od kolegi, który również posiada identyczny model, aczkolwiek uzbrojony fabrycznie w Stanach. Porównując obydwa patyki od razu rzucają się w oczy różnice w lakierowaniu przelotek - u kolegi lakieru jest dużo, aż wchodzi na przelotki. Korek w wędce fabrycznej jest przyzwoity, typu full wells, dodatkowo dodany dopalacz, insert z maty węglowej w kolorze zielonym wpasowuje się w sztandarowy Winstonowski kolor. Całości dopełniają ręcznie wypisane oznaczenia, a także numery seryjne na każdym składzie (podobnie jak w powyższym wpisie @Pawła). 

Załączony plik  20150823_151540.jpg   115,25 KB   14 Ilość pobrań
Bliźniaki w odmiennym ubraniu.

 

W moim przypadku również przelotki dwustopkowe - snake'i, starannie wykonane omotki, korek wysokiej jakości (życzyłbym sobie takiego w każdej mojej wędce...), brak dopalacza. Insertem jest drewno lakierowane. Niestety zostało prawdopodobnie potraktowane złym lakierem, ponieważ pod wpływem wody staje się mleczny i tak delikatny, że można go zdrapać paznokciem. Z racji tego, że insert mi się podoba chciałbym, żeby rodbuilder zeszlifował stary lakier i polakierował od nowa, bez konieczności wymieniania korka, przewiązywania przelotki itd. 

Załączony plik  IMG_4595.JPG   143,12 KB   14 Ilość pobrań

Tyle byłoby o estetyce, teraz trochę o akcji kija. Teoretyczne opisy wędki w internecie wskazują na szybką akcję, w moim odczuciu jest ona szybka, ale... To nie jest akcja szybka do jakiej przyzwyczaili nas producenci wędek tacy jak Sage, Scott, Vision i inni. Ta szybkość przejawia się tutaj inaczej, wędka bardzo szybko tłumi drgania, pod rybą zaś wykazuje głębokie ugięcie, no i ten feeling, którego brak mi było w poprzednich kijach. Mimo, że to #5 ryby odczuwa się jak przy #3 ! Trzymanie ryby - super. Producent wiedział co robi dodając boru do konstukcji dolnika. 
Załączony plik  20150816_171417.jpg   56,3 KB   15 Ilość pobrań
Ugięcie - czerwonym prostokątem zaznaczyłem przelotkę szczytową, bo zlewa się z otoczeniem, a innego zdjęcia nie mam.

Miałem okazję kupić BIIx 9' #9, niestety za długo się zastanawiałem i ktoś sprzątnął mi ją sprzed nosa... Do dziś żałuję, że jej nie wziąłem. 
 

 


  • Paweł Bugajski, robert.bednarczyk i K.Kalisz lubią to

#189 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2293 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 06 wrzesień 2015 - 06:09

widze że tu cała seria BIIx

mam i ja :-)

http://jerkbait.pl/t...ijek/?p=1179863

uzbroiłem go dla siebie 3 lata temu, troszkę zmodyfikowałem spacing, dałem dwa strippingi i pojedyncze sneake.

maiłem okazję porównać z identycznym kijeim seryjnie zbrojonym i nie chwaląc sie wcale, moim rzuca się łatwiej i dalej.

( opinia moja jak i właściela seryjnego kija)

kapitalnie uniwersalna wedka na pstrągi, łowiłem nią i suchą i nimfami. jako jedna z nielicznych ma u mnie dożywocie.

pozdrówka


  • Paweł Bugajski i Kacper.K lubią to

#190 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 06 wrzesień 2015 - 08:59

@Kacper i @peresada ciekawie opisali winstonowski styl.Peresadzie szczerze zazdroszczę umiejętności samodzielnego uzbrojenia blanku, załączyłeś link, który to ilustruje.

 

Ciekawe jak w praktyce sprawuje się nowa seria B3sx (zwracam uwagę na s),która nie zachwyca w rankingach Yellowstone, a opisana tam 5-ka została przeznaczona dla linek...7.Czy nowa koncepcja szybkich, sztywniejszych i cięższych wędzisk Winstona się przyjmie?

Ktoś już to ma?

Krótkim offem zarzucając odpowiem Kacprowi - zadzwonię znad Łupawy.

Przeglądając wątek zauważyłem, że z-axis ma wieelu zwolenników. :)


  • Kacper.K lubi to

#191 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 06 wrzesień 2015 - 10:01

Właśnie jestem na etapie zakupu Winstona B3x #6, 9,6". Na początku napaliłem się na dziewięciostopowego Sx-a, ale zdarzyło się, że byłem tym drugim i jednocześnie pierwszym spóźnionym. Ale nie ma tego złego, co na dobre wychodzi. Po wymianie korespondencji z osobą znającą Winstony chyba dobrze się stało bo SX to kijek bardzo szybki, wielu nie do końca pasujący właśnie z tego powodu. Może nie "pałka" ale .... A że ja należę raczej do tych, co lubią wolniejsze, opatrzność czuwała. Teraz jestem - jak wspomniałem - na etapie zakupu B3x-a, odrobinę dłuższego. Może już w połowie tygodnia będę go miał, więc podzielę się wrażeniami. Będący w moim posiadaniu BIII LS #5, 9,0" to przepiękny kijek uniwersalny do suchej i mokrej. Do streamera nie do końca, bo z tych uległych ale nimfą też można spokojnie połowić. Też trochę zapadłem na "Winstonozę" i bardzo lubię te kijki.


Użytkownik Marszal edytował ten post 06 wrzesień 2015 - 10:04

  • Paweł Bugajski, Kacper.K i K.Kalisz lubią to

#192 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 06 wrzesień 2015 - 19:22

Witam serdecznie Szanownych Kolegów i przedstawiam kilka fotek mojej absolutnie uwielbianej wędki Orvis Helios 2 #4 długości 9 ' czyli ok. 274 cm. Od chwili jej zakupu minęło już trochę czasu (koniec listopada 2014 r.), a jako, że kijaszek nie odpoczywał, o czym świadczy chćby stan zabrudzenia rękojeści (będzie czyszczona) mogę już coś o nim powiedzieć. Tuba jak widać - stylowa i bardzo lekka, grafitowa. Wewnątrz pokrowiec pozwalający bezkolizyjne spakować we właściwą przegródkę każdą z czterech części wędziska. Korek rękojeści bardzo wysokiej jakości, z minimalną ilością szpachli. Uchwyt kołowrotka elegancki i bardzo dobrze działający - pomimo jednej nakrętki dociskowej nigdy nie dostrzgłem choćby minimalnego luzu. Jakieś tam super hiper drewniane wykończenie uchwytu ( za diabła nie pamiętam z jakiego drewna). Waga wędki katalogowo to 65 g, moje dzisiejsze ważenie pokazało 68 g, choć wydaje mi się, że domowa waga ma jakieś plus minus 1-2 g tolerancji, co i tak nie ma większego znaczenia. Waga wędki w stanie transportowym (kijek, pokrowiec, tuba) to zaledwie 440 g, a więc dobra propozycja dla miłośników długich flyfishingowych wędrówek. Waga mojego zestawu z kołowrotkiem Hatch Finatic 3 Plus, oczywiście wyposażonego w podkład, linkę i przypon pleciony to ok. 180 g, a więc bardzo subtelna. A teraz wypada mi coś pewnie napisać o akcji, ugięciu, itp, itd...... I tu mam problem, bo słusznie zauważył kiedyś pewien znamienity muszkarz, że to dziwna wędka. Otóż rzucając nią ma się niemal wrażenie, że to prawie full flex ..... no może troszkę przesadzam, ale coś w tym jest. Moja wędka to mid flex, ale pomimo swojej komfortowej elastyczności jest wystarcająco szybka by ogarnąć nią łowienie na krótką nimfę. Wędzisko robi wrażenie bardzo dużego zapasu mocy, a jego ugięcie pod rybą jest genialne - cały blank pracuje niezwykle płynnie, pomimo czteroskładu, tworząc idealnie współgrającą całość. Co oczywiste wprost przenosi się to na minimalną ilość spadających z haka ryb, nawet tych naprawdę niewielkich. Nie przerzuciłem wprawdzie setek, czy choćby dziesiątek wędek muchowych, ale w moim przekonaniu jakość wykonania Heliosa 2 nie budzi najmniejszych uwag. Pięknie polakierowany blank w kolorze granatowym, eleganckie, subtelne napisy z oznaczeniem typu, klasy i długości, znakomite przelotki wężowe, niepodatne na złamania, elastycznie odkształcające się pod wpływem dużego nacisku, z całkowitą niepamięcią tych odkształceń. Omotki bez jakichkolwiek uwag, przezroczyste, zabezpieczone takim też lakierem, dzięki czemu, albo jak ktoś nie lubi - przez co, widać stopki przelotek. Moja wędka to absolutny klasyk do suchej muszki, ale spokojnie obsługuję nią łowienie nimfowe, na mokrą, choć bez fajerwerków, a nawet na bardzo lekkie streamery. Do streamerków średnich z obciążeniem zdecydowanie nie polecam. Ten kijek to w moim odczuciu taka topowa wersja rozwojowa wędki Orvis Acces, także bardzo dobrej, ale jednak nawet dla mnie, mimo niewielkiego doświadczenia, nie aż tak genialnie komfortowej, zwłaszcza przy łowieniu na suchara, jak Helios 2. Gwarancja Orvisa dla pierwszego właściciela, po zarejestrowaniu w brytyjskim przedstawicielstwie to 25 lat. Podobno działa to bez zarzutu. Złamaną wędkę wymieniają na nówkę, po uiszczeniu u polskiego dystrybutora opłaty w kwocie 100 zł. Cena wędki ......- koszmarna, zwłaszcza w Polsce - 3780 zł., co plasuje ją wśród najdroższych wędek seryjnych na rynku (poza klejonkami bambusowymi oczywiście) W US cena 795 USD , a więc już troszkę lepiej, choć nadal bardzo, bardzo drogo. W jednym z wcześniejszych wpisów na forum snułem przypuszczenia, że jest nadzieja, iż w 2016 r. pojawi się kolejna generacja Heliosów, co dawałoby szanse na wyprzedaże modelu "2". Chyba jednak nic z tego, skoro nowością Ovisa na ten rok jest Helios 2 #2. Pewnie więc na "sale" przyjdzie poczekać dłużej, a nawet jeśli, to nie należy się spodziewać ceny na poziomie - 50%....- taka polityka firmy i podobnie było z modelem Heliosa pierwszej generacji. Poszukiwania okazji na komisowe kupno tej wędki to bardzo trudny temat, choć oczywiście szczerze życzę powodzenia......ja swojej nie sprzedam. Serdeczności. Robert. Na skutek własnego błędu zmuszony jestem edytować post w odniesieniu do wagi zestawu wędka, kołowrotek, linka, przypon pleciony - razem to 240 g., a nie jak pierwotnie wpisałem 180 g.

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   52,88 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   71,62 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   65,71 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   54,56 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   81,58 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   67,07 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   72,89 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   46,45 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   64,1 KB   12 Ilość pobrań

Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 15:50

  • Paweł Bugajski, Pluszszcz, Kacper.K i 1 inna osoba lubią to

#193 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 06 wrzesień 2015 - 20:22

A propos Winstona B3X ..obecnie na allegro mamy ciekawą promocję (dobra cena)

http://allegro.pl/wy...647242935.html 



#194 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 06 wrzesień 2015 - 20:39

Przeglądając wątek zauważyłem, że z-axis ma wieelu zwolenników. :)

Oooj tak ... :)

Od mniej więcej roku czasu posiadam to wędzisko w rozmiarze 9'0/#5.

Pomimo jeszcze skromnego doświadczenia - choć nad wodą bywam bardzo często ...to z każdym miesiącem doceniam jego walory !: moc, precyzja i łatwość dalekiego rzutu. Ostatnio jako swego rodzaju uniwersał towarzyszył mi bez mała przy każdej pstrągowej wyprawie. Nawet łowiąc sucharem kij nie jest problematyczny.

Używajac facebook'owego określenia "lubię to" :)


Użytkownik K.Kalisz edytował ten post 06 wrzesień 2015 - 20:47

  • Paweł Bugajski lubi to

#195 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 wrzesień 2015 - 20:55

Miałem zamiar sprzedać szczupakówkę. Tak mnie naszło, kilka ogłoszeń, dobrze, że bez echa. Kij na TOP komponentach, polski blank, wykonanie perfekt. Słowem Stanek miał emocjonalnego doła... W weekend dałem mu szansę, na wiele nie liczyłem, ryby jak do tej pory nieaktywne, ostatnie wypady z wahadłami to lipa. Montuję zestaw, śpiochy na tyłek, staję nad brzegiem zaporówki. Zaczynam - nieśmiało macam wodę, wydłużam rzuty. W piętnastej minucie jest branie! Evotec terkocze, Ventus świetnie przygina, chwila i równe 70 leży na brzegu. Jak myślicie, czyj kij jest najlepszy... ;)

 

Patrząc na Wasze Winston-y chciało by się mieć coś takiego... Chyba częściej zacznę zerkać na giełdę FF. :D

 

http://i1378.photobu...of.jpg~original

 

http://i1378.photobu...az.jpg~original

 

http://i1378.photobu...rp.jpg~original


  • Franc i Kacper.K lubią to

#196 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 07 wrzesień 2015 - 08:56

Co do SX to kiedyś czystałem na jego temat opinie i wychodziło z nich, że jest to wędka wręcz pałowata, nie zbierała dobrych opinii, lecz to tylko opinie ze stron amerykańskich. Za to już seria MX zbierała bardzo pochlebne opinie, lata temu trzymałem ją w ręce i miała to coś, takiej szukałbym do łowienia streamerem szczupaków gdybym miał kupować taki kij teraz, z tym że to wędki trudno dostępne. 

 

Z-Axis - kapitalne kije, jedna z najbardziej udanych serii Sage'a. Testowałem - #7 9'6'', to kij stworzony do łowienia na dystansach, morskie trocie ? Noł problem ! Bolenie, czy szczupaki w większej rzece na średnie muchy? Pewnie! Linka strzela jak z procy. 

Modele #4-#5 to z kolei patyki nimfowe. Jedyne do czego mi nie pasuje Z-Axis to sucha mucha, ale to kwestia preferencji i upodobań. Poluję na Z-Axis'a, ale bardzo rzadko pojawia się na giełdzie, a jeśli już to cena wykracza znacznie ponad założony na niego budżet. Wierzę, że okazja się jeszcze trafi. 

 

@Robert, w tym roku trzymałem heliosa 2 #8 9' na Troci Łeby, pierwsze wrażenie - lekkość, gdyby nie naklejka to pomyślałbym, że to #3. Dopiero po machnięciu na sucho można było wyczuć moc i szybkość, niestety nie miałem okazji podczepić linki... Cena odstraszająca, podobnie jak Loop Cross S1. 

 

Z drugiej strony, człowiek chciałby mieć tych kijów tyle, a potem zamiast się skupić na łowieniu myśli sobie - a może jednak gdybym wziął Scott'a #7 zamiast Sage #6 lepiej by to szło? ;)

 

Pozdrawiam


  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to

#197 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 wrzesień 2015 - 10:26

Witam serdecznie Szanownych Kolegów i przedstawiam kilka fotek mojej absolutnie uwielbianej wędki Orvis Helios 2 #4 długości 9 ' czyli ok. 274 cm.

...którym to wędziskiem  rzucałem i potwierdzam fantastyczne właściwości rzutowe i lekkość. :)

Paweł


  • robert.bednarczyk lubi to

#198 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 wrzesień 2015 - 12:32

...którym to wędziskiem  rzucałem i potwierdzam fantastyczne właściwości rzutowe i lekkość. :)

Paweł

 

O tak, to prawda, dlatego też nie mogę się zdecydować na czyszczenie rękojeści, by dotyk Mistrza pozostał na kijku :)              



#199 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 07 wrzesień 2015 - 13:51

O tak, to prawda, dlatego też nie mogę się zdecydować na czyszczenie rękojeści, by dotyk Mistrza pozostał na kijku :)              

Pojechałeś ... :D

Proponuje już teraz Robercie oprawić Heliosa w ramkę ;)   


  • robert.bednarczyk lubi to

#200 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 wrzesień 2015 - 14:10

Pojechałeś ... :D
Proponuje już teraz Robercie oprawić Heliosa w ramkę ;)


A tak całkiem poważnie to opinia Pawła jest dla mnie bardzo istotna, bo mało kto przerzucił tyle wędek, a niewielu także ma taką wiedzę, doświadczenie i umiejętności.

A tak na marginesie to widzę, że coś w recenzji Heliosa 2 pomyliłem wpisując wagę wędki z kołowrotkiem - 180 g., co jest absolutnie niemożliwe. Teraz nie pamiętam jaki był rzeczywisty wynik - pozwolicie więc, że po dokonaniu kolejnego ważenia sprostuję mój ewidentny błąd, za który już teraz Szanownych Kolegów przepraszam. Wyprostowałem błąd - waga zestawu - 240 g.

Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 15:51