Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 10 styczeń 2015 - 18:35

Andrzejowi odpowiem przy okazji,że amerykańce także potrafią  gustownie i solidnie skonstruować ten element wędziska.Co nie zmienia faktu,że pewna pracownia w  PL jest oczywiście niedościgła

@Kardi, Pawle.. tak powaznie mówiąc Dzis rynek rodbuildingu jest przebogaty i pracownie moga sobie pofolgować mając bajery do montażu skolko ugodno ale, zauważ że rynek  w czasach konstrukcji tego Powella czyli 1990-94 roku dysponował troche mniejszymi mozliwosciami nawet w USA.  Nickiel silver dopiero wtedy wchodził  do najdroższych konstrukcji, Powell sam toczył swoje reel seaty. Moze nie tak bajeranckie jak dziesiejsze REC-i  " z warkoczem Maryny" ,ale jak widać twardy metal,  solidne gwinty, nic sie z nimi  nie dzieje do dzis ( 25 lat) ..nie pekają, nie rdzewieją, i siedzą tam do dzis. Akurat mi to nie przeszkadza, wazniejsza jest praca blanku i walory rzutowe bo przecież o to chodzi wpierw w dobrym "pręcie" a design stawiam na drugim miejscu. Zaciskam zęby i jakoś sie z tym przemorduję.. ;)

ps, Taka ciekawostka. Jim Clarkson, który wykonywał te kije w manufakturze Powellów w Chico do dzis buduje wedeczki..

Mozna porównać jego mozliwosci w dzisiejszych realiach..:

http://www.raptorrod....com/about.html


Użytkownik Powell edytował ten post 10 styczeń 2015 - 18:52

  • Paweł Bugajski lubi to

#142 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2015 - 20:58

Mnie to traktujcie z przymrużeniem oka, tak też napisałem. Kije bardzo fajne, szczególnie blanki. Każdy robi, zleca, dekoruje jak mu pasuje. Nawet do rymu... ;) Co do mojego kija - będzie na bardzo dobrych komponentach w skromnym wizualnie ubranku. Młynek już jest i tego się trzymam. Przy okazji drążenia tematu Danielsson trafiłem dzisiaj takie cudo, wrzuciłem na dział castingowy i tylko dwóch Kolegów przejawiło entuzjazm. A ja powiem szczerze, że mnie design uwiódł... :)

 

http://www.danielsso.../affarside.html



#143 OFFLINE   cyrulik

cyrulik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Lokalizacjapodlasie

Napisano 10 styczeń 2015 - 21:18

Fakt ,że chyba Winston BII byłby nr 1 do suchej, ale cena trochę za wysoka.

Dla mnie podpasowały batsony i tylko nimi łowię(rewelacyjny do suchej rx7 8' #4 2pc),kilka batsonów uzbierałem. obecnie dla próby składa się talon highlander ale czy zwycięży z batsonami nie wiem.


Użytkownik cyrulik edytował ten post 10 styczeń 2015 - 21:19


#144 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 10 styczeń 2015 - 23:00

Mnie to traktujcie z przymrużeniem oka, tak też napisałem. Kije bardzo fajne, szczególnie blanki. Każdy robi, zleca, dekoruje jak mu pasuje. Nawet do rymu... ;) Co do mojego kija - będzie na bardzo dobrych komponentach w skromnym wizualnie ubranku. Młynek już jest i tego się trzymam. Przy okazji drążenia tematu Danielsson trafiłem dzisiaj takie cudo, wrzuciłem na dział castingowy i tylko dwóch Kolegów przejawiło entuzjazm. A ja powiem szczerze, że mnie design uwiódł... :)

 

http://www.danielsso.../affarside.html

A co to Andrzej budujesz?



#145 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2015 - 23:55

Maciek - odpowiedź na siódmej zakładce. 



#146 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 06:05

Mnie to traktujcie z przymrużeniem oka, tak też napisałem. Kije bardzo fajne, szczególnie blanki. Każdy robi, zleca, dekoruje jak mu pasuje. Nawet do rymu... ;) Co do mojego kija - będzie na bardzo dobrych komponentach w skromnym wizualnie ubranku. Młynek już jest i tego się trzymam. Przy okazji drążenia tematu Danielsson trafiłem dzisiaj takie cudo, wrzuciłem na dział castingowy i tylko dwóch Kolegów przejawiło entuzjazm. A ja powiem szczerze, że mnie design uwiódł... :)

 

http://www.danielsso.../affarside.html

Rozwalił mnie ten młynek.Piękna rzecz!No i wreszcie coś naprawdę nowego .



#147 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 11 styczeń 2015 - 11:27

Mistrzem takich minimalistycznych uchwytów to jest Christian z Fine Tackel. Zresztą według mnie zbroi najpiękniej na świecie w dodatku przede wszystkim szkło, wiec wpis nie jest takim do końca offtopem.:P.

#148 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 12 styczeń 2015 - 10:25

Dyskusje o szklakach przenioslem do watku o Epicach.



#149 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:29

Poniewaz wątek zamiera pozwole sobie go troche ożywić. Wprawdzie Ameryki nie odkrywam, bowiem za oceanem te "klasyki" zapisały sie bardzo duzą zgłoską w historii i pomimo upływu srednio 20 lat od czasu pojawienia sie ich na rynku,wciąz cieszą sie popularnoscia,osiagając bardzo wysokie ceny na rynku wtórnym, porownywalne a bywało nawet wyższe  niż kosztowały " kiedyś na wyjsciu".

 

"Było ich trzech, w kazdym z nich inna krew."

 3x5wt, kolejnosc losowa. dla mnie w prywatnym rankingu sa równorzedne...

-Winston IM6

-Sage graphite III LL.

-Powell LT ( light touch serie IM6)

Załączone pliki


Użytkownik PowellR edytował ten post 30 styczeń 2015 - 20:36

  • Paweł Bugajski lubi to

#150 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:33

PowellR, czy wiesz cos o Powell Edge? Plusy, minusy?

#151 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:30

PowellR, czy wiesz cos o Powell Edge? Plusy, minusy?

Niestety, jestem ograniczony..tylko do ery Chico... :(  To nowe serie, innego już Powella...

Tyle ile google mówia to np.:

 ...

Powell's Edge fly rod gives you a decided edge in perfect presentation. This extra fast action performance rod is constructed with Maxumfiber Technology high modulus graphite material, with a Ti Graphite colored reel seat and woven graphite lightweight insert. Great line speed and distance casting are achieved with the LPSFS low profile sleek ferruling system. Titanium stripping guides Nanolite ring inserts Chrome snake guides Half wells grip on 4 6 wt. rods Full wells grip with 1 fighting butt on 7 9 wt. rods Full wells grip with 2 fighting butt on 10 wt. rod 4 piece with rod sock. Weight: 3.2 oz. CLOSEOUTS . China. See our Fly Fishing Guide Available Colors: BLACK. Sizes: 10WT, 4WT, 5WT, 8WT.


Użytkownik PowellR edytował ten post 30 styczeń 2015 - 21:33


#152 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:06

Dzieki, ten opis znalazlem juz kiedys w sieci. Kijek moze byc interesujacy...tyle ze ta "China" psuje troche wizerunek.

#153 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 31 styczeń 2015 - 08:40

Jestem na etapie poszukiwań kijka do suchara. Ma ktoś z kolegów może do zaoferowania Winstona GVX (nie select) 8.6 w #4 klasie?



#154 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 01 luty 2015 - 03:52

Najlepszy kijek to ten który mamy i na który  mnie stać.. Tak szczerze stajemy się mistrzami na poziomie własnych,możliwości finansowych. Na tym etapie zostajemy profesjonalistami,



#155 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 01 luty 2015 - 09:17

Najlepszy kijek to ten który mamy i na który  mnie stać.. Tak szczerze stajemy się mistrzami na poziomie własnych,możliwości finansowych. Na tym etapie zostajemy profesjonalistami,


No niby tak...az do chwili kiedy stwierdzimy ze sa jeszcze na swiecie ryby ktore wiecej potrafia niz lokalne lososie. Wtedy ta technologia jest jak najbardziej na plus. Nikt mi nie powie ze za $ 100 mozna miec super kolowrotek na tarpona.

#156 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 01 luty 2015 - 18:40

cyt: Nikt mi nie powie ze za $ 100 mozna miec super kolowrotek na tarpona.

 

Mozna !... :)  Do pierwszego razu...... :D


Użytkownik PowellR edytował ten post 01 luty 2015 - 19:54

  • ...not here lubi to

#157 OFFLINE   kedar

kedar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 06 luty 2015 - 15:13

Moim zdaniem w naszej "jedynie słusznej metodzie" już samo obcowanie ze sprzętem to duża przyjemność. Generalnie łowię w zależności od pory roku, stanu wody, siły wiatru …..i aktualnego natchnienia. Łowię na wędki od #2 do #6. Poniżej moje zestawienie wędek i metod do których je stosuję. Decyzję na który zestaw i jaką metodą będę łowił w danym dniu podejmuję zawsze dopiero nad wodą (zawsze wożę 2-3 zestawy w bagażniku ;) ).  

nimfa, streamer, mokra
Talon ITM 11’9” #6 (zbrojona z blanku) – nimfa, mokra, streamer
Orvis TLS 9’6” #6 (zbrojona fabrycznie) – streamer , nimfa, a jak trzeba to nawet sucha

 

sucha, nimfa(pedałki)
Fibatube 7’ #3/4 (zbrojona z blanku)  – sucha

Fibatube 8’ #4/5 (zbrojona z blanku)  - sucha
Talon 8’1” #2/3 (zbrojona z blanku)  – sucha
Sage SPL 8’9” #3 (zbrojona z blanku)  – sucha, pedałki

 

Ta jedyna do wszelkiego zastosowania

Sage DS2 9’ #5 (zbrojona fabrycznie) – sucha, nimfa, mokra, streamer
 

I ten Sage DS2 to jest kijek którego nigdy nie sprzedam..….ta wędka ma duszę i farta (lipień - 50,5cm, tęczak - 57cm, potok - 51cm). Łowiłem nią wszystkimi możliwymi metodami….i zawsze dawała radę. Wiem że to niska seria Sage ale mi wybitnie podeszła, i żeby było ciekawiej odkupiłem ją za jakieś śmieszne pieniądze bo kolega kupował wyższy model. Zawsze będzie miała miejsce w moim bagażniku :) . Coby było jeszcze śmieszniej inne serie Sage w ogóle do mnie nie przemawiają (za wyjątkiem SPL).

Z powyższych wędek zdołałem połamać tylko Orvisa  (na złączu), ale naprawiłem go a on odwdzięczył się potokiem 67cm czym też zapewnił sobie dożywocie :) .


  • Paweł Bugajski, robert.bednarczyk i border river lubią to

#158 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 06 luty 2015 - 20:56

Moim zdaniem w naszej "jedynie słusznej metodzie" już samo obcowanie ze sprzętem to duża przyjemność. .

 

I to jest jasno wyrażony pogląd, z którym zgadzam się w 100 %, który jednocześnie, w moim przekonaniu bardzo trafnie, przecina wszelkie dywagacje czy warto zakładać taki czy inny wątek sprzętowy. Uwielbiam sprzęt muchowy......, spinningowy nigdy mnie aż tak nie kręcił....., choć nie jest to uwielbienie gablotowego kolekcjonera .... najbardziej lubię katować sprzęt nad wodą ile sił  wystarczy,.... bywało, że 12 godzin non stop.

 

Ale tak już odbijając od tematu stricte sprzętowego...... Twoje "życiówki" powodują, że zzieleniałem z zazdrości ..... :o, ......, a zwłaszcza ten potok 67 cm, a jeśli napiszesz, że to była ryba z polskiej wody to ...... :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: odlecę, ale sądzę, że jednak Bałkany lub Skandynawia..... 


  • Paweł Bugajski lubi to

#159 OFFLINE   kedar

kedar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 luty 2015 - 15:16

Rybki z polskiej wody a konkretnie z Sanu - poniżej łowiska specjalnego.Ten fragment górnego otwartego odcinka Sanu jest dość fajnie opisany przez kol. Ariusza Nawrockiego w książce "Pstrągowa rzeka" to gdybyś był ciekawy wyglądu niektórych Sanowych miejscówek.  Żeby było jeszcze ciekawiej pstrąg przywalił w streamera z  dołka który został wcześniej "dokładnie" obłowiony przez dwóch spinningistów :) ....i za to uwielbiam muchę....choć spinning też bardzo lubię (ale to już inny temat). 



#160 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2015 - 08:39

Rybki z polskiej wody a konkretnie z Sanu - poniżej łowiska specjalnego.Ten fragment górnego otwartego odcinka Sanu jest dość fajnie opisany przez kol. Ariusza Nawrockiego w książce "Pstrągowa rzeka" to gdybyś był ciekawy wyglądu niektórych Sanowych miejscówek.  Żeby było jeszcze ciekawiej pstrąg przywalił w streamera z  dołka który został wcześniej "dokładnie" obłowiony przez dwóch spinningistów :) ....i za to uwielbiam muchę....choć spinning też bardzo lubię (ale to już inny temat). 

 

Wyniki świetne, a ten "potok" 67 cm, to już chyba niemal "górny wymiar" w realiach PL. Motywujesz mnie do poprawy "życiówek" w nowym sezonie.