Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2917 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 05 lipiec 2013 - 16:56

Sorry, garstka teorii. Zakładam, że nie popartych doświadczeniem.
Lepszy to może i wolniejszy będzie - ale do nauki rzucania. I tyle.

Rzucałeś kiedyś kijem na wysokomodułowym, szybkim blanku?
Naprawdę jesteś zdania, że wolniejszy kij gwarantuje lepszą celność?

Bo to akurat bzdura. A Ty ją sprzedajesz koledze, który chce wydać spore pieniądze na blank...

#742 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 lipiec 2013 - 17:21

Głębiej ładujące się blanki lepiej wspòłpracują z multiplikatorem - szpula ma nieco więcej czasu na osiągnięcie odpowiednich "obrotów" ; w konsekwencji wszystkie elementy zestawu są mniej obciążane przy wyrzucie przynęty. Dodatkowo rzuty są dłuższe i celniejsze .

Ludzkość może i ukontentowalem, ale Ciebie nawet mi sie nie uda, nie wspoimnając o fachowcach z powyższych postów.



#743 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 05 lipiec 2013 - 17:44

W imię tej bzdury- kolego-ja również wydałem spore pieniądze na blanki.... 



#744 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 lipiec 2013 - 07:19

Łowię czasami multikiem i może właśnie dlatego, że tylko "czasem" ale też wolę kije szybkie ale głębiej (około MF) ładujące się przy rzucie.

Moje wrażenie jest takie, że wówczas wszystko wychodzi płynnie a siła która uruchamia szpulę multika narasta stopniowo i wówczas każdy rzut jest ok,- ale to może wynikać z mojego braku multikowego profesjonalizmu :rolleyes:

Natomiast kolego Wojciiech,- poluzuj trochę gumę w majtach bo Twoja wypowiedź tak trochę trąci wypowiedziami pewnego dyrektora z Twojego miasta,- ojca dyrektora...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 19 lipiec 2013 - 04:31


#745 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 18 lipiec 2013 - 22:26

Wracając troszkę do tematu...Dzisiaj dostałem informację od P.Krzysztofa,że mój kijek jest gotowy i praktycznie czeka na wysyłkę...Termin wykonania,"dobry" tydzień szybciej od ustalonego terminu,dodatkowo zostałem poinformowany,że pracownia bierze na siebie koszty wysyłki...Moim zdaniem tak właśnie powinno się dbać o klienta bo niby nic wielkiego,ale cieszy (pomijając wykonanie bo o nie jestem spokojny) Już po pierwszym patyku z F.A przypuszczałem,że wrócę do tej pracowni,teraz jestem tego pewien..pzdr



#746 OFFLINE   turboaspius

turboaspius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 16:28

Cennik blanków z Krakowa - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ???

#747 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 lipiec 2013 - 16:34

Cennik blanków z Krakowa - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ???

Na stronie producenta... wielki czerwony napis ;)

 

http://www.fishingart.eu/8-Blanki.htm



#748 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 26 lipiec 2013 - 08:36

a czy ktokolwiek widział czy ktokolwiek wie, gdzie znajdę podaną wagę poszczególnych blanków produkowanych przez Pana Zielińskiego ?



#749 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 lipiec 2013 - 10:08

Jaki  blank cię  interesuje ? , mam małą kolekcję więc podpowiem ale zawsze jest jeszcze telefon do FishingArtu , ogólnie to najwyższy moduł węgla (Hers) porównywalnie do Restafine Knight Vegtery dołóż 5-10 g w zależności od długości ,mniejsze moduły trochę cięższe od Hersa  



#750 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 26 lipiec 2013 - 13:56

dzięki Artur  :)

ale mnie interesują tylko muchówki  B)


  • Czoper555 lubi to

#751 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 lipiec 2013 - 14:00

:(

Zostaje tylko telefon



#752 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 14:33

Zdecydowałem się na nowy kijek dzięki rzetelnym testom kol.@mrWhite7

Wczoraj odebrałem, dzisiaj pierwszy raz nad wodą i muszę powiedzieć że tak szybkiej i czułej szpady nie miałem 

Rekord nie padł, ale wszystkie sandacze zapięte za górną część pyska aż haczyk przechodził na zewnątrz

Na tym blanku nie ma mowy o niedopiętej sztuce :D

 

zdjęcia kija na szybko

a59449157a6b0e3fmed.jpge3a3ab52895e9bbemed.jpg

afff256fbf363c47med.jpg

f26f464a0739f37cmed.jpg

c78dde3e9b913225med.jpg

 

Blank pod indywidualne zamówienie z obniżoną mocą i cw.

 

Projekt rękojeści możne komuś się przyda

 

8ee1b1530982f3a5gen.jpg

http://www.fotosik.p...530982f3a5.html


Użytkownik zenek edytował ten post 10 sierpień 2013 - 14:39


#753 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 14:43

Ładna klasyczna rękojeść i wykonanie jak to FishingArt 1 liga.Mam tylko pytanie dot,długości rękojeści ,czy aż taka długość jest wynikiem indywidualnych preferencji łowcy ,czy potrzebą właściwego wyważenia wędziska?.Choć pewnie jednym i drugim biorąc pod uwagę wagę i zbalansowanie blanku.



#754 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 16:48

Ten blank potrzebuje takiego dolinka żeby kij wyszedł wyważony

Czytałem wcześniejsze posty kol.@mrWhite7 na temat tych blanków stąd taka decyzja



#755 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 17:47

Fakt blank dość ciężki i w porównaniu z Hersem ostro leci na pysk,ale jest w nim moc okrutna.



#756 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 18:19

Fakt blank dość ciężki i w porównaniu z Hersem ostro leci na pysk,ale jest w nim moc okrutna.

Moc jest to fakt musiałem popuścić hamulec na młynku żeby nie uszkodzić pyska sandaczom :D



#757 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 sierpień 2013 - 20:41

Fakt blank dość ciężki i w porównaniu z Hersem ostro leci na pysk,ale jest w nim moc okrutna.

Z tą ciężkością to raczej bym tak tego kategorycznie nie stwierdzał bo blank Vegter 20 lb 8'6" waży 71 g ,blank Hersa 61g 17lb 8'6" a uwaga blank St.Croic 17 lb 8'6" SC V już 74 g tylko różnica między nimi jest taka że goły blank Vegtera jest wyważony w punkcie 91 cm ,Hers 87 cm a najcięższy St.Croix wyważa się na 81 cm . Ma to znaczenie przy budowie kija .Zachowując moją ulubioną długość rękojeści 37 cm do stopki korby  przy tej długości blanku trzeba w Vegtera wsadzić około 30 g , w Hersa włożyłem 15 g i przy budowie St.Croix przewiduję że nie trzeba będzie nic wkładać a konstrukcja będzie się wyważać i wystarczy plaster korkogumy. Mój Boron waży 170 g i chyba ma największe właściwości użytkowe , Hers jest troszkę szybszy i lepiej prowadzi tuby na cięższych główkach ale z borona nie ma praktycznie spadów i sandacze są pięknie docięte.W Hersie miałem jeden spad oraz jednego potężnego sandacza który odpłynął sobie z moją gumą .  Hers waży 150 g i myślę że zbliżoną wagę będzie miał St.Croix może lekko mniejszą a o walorach Amerykanina napiszę niebawem jak kij zbuduję.

Zenek napisz ile waży twój Vegter i jakie wrażenia z łowienia 



#758 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 08:39

W tym przypadku większą wagę odgrywa rozmieszczenie bas(balans) niż waga blanku,przynajmniej jeśli chodzi o wyważenie kija.Nie jest często spotykanym ,aby przy długości 8,6 była potrzebna rękojeść tej długości.



#759 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 sierpień 2013 - 09:51

Jest jeszcze jeden aspekt na który się nie zważa , zwiększając długość rękojeści zmniejsza się długość "części roboczej" kija i trzeba przemyśleć spacing i rozmieszczenie przelotek podobne jak w krótszych blankach np. 8'3" a więc nie jest to takie proste , dla mnie lepszym rozwiązaniem jest doważenie niż zwiększanie długości rękojeści. Wyjątek może stanowić kij do połowów troci z plaży gdzie dłuższa rękojeść sprzyja dalszym rzutom bo jest bardziej korzystna dźwignia i dłuższa konstrukcja  nie jest nadmiernie ciężka ale to wyjątek. Pod sandacza bardziej "operatywny" będzie kij z krótszą rękojeścią. Zastrzegam że to ma zastosowanie dla mnie bo dla wielu wędkarzy będzie akurat odwrotnie :) Dla mnie trochę cięższy kij lepiej wyważony jest lepszy niż lżejszy ale "lecący na pysk" Takim żelaznym punktem w którym kij się wyważa jest 8-8,5 cm od środka stopki w kierunku topu . Jest jeszcze możliwość podpięcia troszkę cięższego kołowrotka :)



#760 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 10:07

Witam

Kijek waży 187g przy długości 9" punkt wyważenia wyszedł 7,5cm od stopki kołowrotka - młynek 300g.

Pierwsze wrażenie jest niesamowite czuć każde dotkniecie przynęty i ta szybkość kija

Przyznam że przesiadka z MHXa to przepaść, musiałem się nauczyć tego kija żeby nie zacinać wszystkiego  :D 

Po pierwszym holu ryby już wiedziałem że kijek będzie dobrą inwestycją 

Każdy sandacz zapięty bezbłędnie nawet z dużej odległości

 

Pozdrawiam







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank