Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Matagi TR 68 Super Big Pond / TR 80 Super Mebaru

blank matagi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
250 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Marcin87

Marcin87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŻyrzyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Guz

Napisano 05 luty 2017 - 11:24

Mam ten kijek ubrany torzite. Do tej pory łowiłem nim w wodzie leniwie płynącej na głębokości 2-3 m. Ukraińskie i Rosyjskie pracownie zwykle opisują go od 1 do 6 lub nawet 8 gram. Ja nim łowiłem gumkami o całkowitej masie od 1 do 6,5gr i opisałbym go od 1 do 7gr całkowitej masy przynęty, przy czym pełny komfort to moim zdaniem 1,5-6gr na takiej wodzie jakiej łowię. Paproszkami 2cm na 1 gramowej główce rzuca w miarę, ale czucie przynęty słabe. Wędka ma potencjał do łowienia wszelkim kleniowo - jaziowym woblerowym robactwem, by sprawdzić ją w takim zastosowaniu już nie mogę doczekć się wiosny :). Sugeruję abyś przed zakupem pomacał blank, a najlepiej gotową wędkę na tym blanku, bo mozesz się zdziwić. Ja nie znając jej opisu w życiu nie zgadłbym parametru cw jaki nadał jej producent. Moc wędki skupiona jest w dolniku który moim zdaniem ma ciut więcej niż 6lb, dlatego teżzastanów się nad spacingiem w którym na dolniku znajdą się dwie przelotki.

No to teraz chyba zgłupiałem :blink: w każdym razie bardzo cenne uwagi. Dzięki



#202 OFFLINE   Marcin87

Marcin87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŻyrzyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Guz

Napisano 05 luty 2017 - 11:26

Marcin do takich mikrusow kupile ostatnio Major Crafta Nextino opisanego jako 0.5g - 2g. Niestety jeszcze nie testowany, wiec nie odpowiem czy w boju da rade. Mam natomiast na stanie St croix premier 213 cm do 5g i ten fajnie sobie radzi z rzucaniem takich mikrusow, bo laduje sie pod wlasnym zbrojeniem ale z czuciem juz gorzej. Najczesciej widze ze cos wisi niz czuje branie :) Mialem w planach przezbroic go na lekko zeby nieco przyspieszyc, ale brak czasu powoduje ze to tylko plany.

Mam takiego MHX-a który też ładuje się pod praktycznie zerowym obciążeniem,ale uniemożliwia to łowienie na gumki :( za to do woblerów jest świetny ;)



#203 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 05 luty 2017 - 12:15

Tak samo zachowuje sie Croix. Twarde obsluguje fajnie, ale podbic dokladnie nie ma czym bo szczytowka plywa pod waga wlasna przelotek.

Major craft na sucho jest duzo bardziej sztywny, szczytowy i szybko gasnacy. Do jiggowania wydaje sie bardzo fajny, ale nie wiem jak bedzie z ladowaniem maluszkow.

W wakacje macalem krotkiego Varivasa 4lb i ten wydawal sie idealna witka do wszystkiego ponizej 1g, tyle ze cena > 1000 troche bolala.

Co do tytulowego Matagi @pointman moim zdaniem bardzo dobrze go scharakteryzowal. Moze gdyby zmiekczyc szczyt ciezszym setem przelotek daloby sie przesunac ciezar rzutowy w dol, ale wtedy pewnie stracilby na czulosci i precyzji.



#204 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 06 luty 2017 - 20:28

Tak samo zachowuje sie Croix. Twarde obsluguje fajnie, ale podbic dokladnie nie ma czym bo szczytowka plywa pod waga wlasna przelotek.

Major craft na sucho jest duzo bardziej sztywny, szczytowy i szybko gasnacy. Do jiggowania wydaje sie bardzo fajny, ale nie wiem jak bedzie z ladowaniem maluszkow.

W wakacje macalem krotkiego Varivasa 4lb i ten wydawal sie idealna witka do wszystkiego ponizej 1g, tyle ze cena > 1000 troche bolala.

Co do tytulowego Matagi @pointman moim zdaniem bardzo dobrze go scharakteryzowal. Moze gdyby zmiekczyc szczyt ciezszym setem przelotek daloby sie przesunac ciezar rzutowy w dol, ale wtedy pewnie stracilby na czulosci i precyzji.

"Zmiękczenie" szczytu przelotkami nic nie da.

Taką wędką rzucałem dość sprawnie mikrojigami ważącymi poniżej grama.

Co innego rzucać a co innego prowadzić dżigując kiedy oczekujesz jakiegoś ugięcia szczytówki.

TR80 rzuca nawet krętlikiem. Kiedy łowiłem mikrodżigami białoryb rzuty były zadowalające tzn: precyzyjne i na odpowiednią odległość ale aby zauważyć delikatne brania czy kontakt z dnem trzeba było obserwować linkę bo szczytówka nie sygnalizowała.
Moim zdaniem komfortowo ta wędka obsługuje od 2g-4g, prawdziwym przeznaczeniem tej wędeczki są klonki i jazie na wobki 20-25mm.
Bolka 62,5cm z Wisły również tym kijkiem pokonałem na żyłeczce 0,12 lub 0,14 nie pamiętam.



#205 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 06 luty 2017 - 20:48

Chłopaki, w jaką ilość przelotek uzbrojone są Wasze kijki Matagi TR 80? ;)



#206 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Napisano 06 luty 2017 - 21:06

10

#207 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 06 luty 2017 - 22:30

Decydując się na to wędzisko moim głównym przeznaczeniem były okonie, z nierzadkim przyłowem klenia jazia, ale czytam, że wielu z Was zabiera to wędzisko przede wszystkim z myślą o kleniach. Najczęściej spotykam się również ze zbrojeniem TR80 w 10 przelotek, a niekiedy nawet 9. Ja mam 11.  



#208 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 06 luty 2017 - 22:56

klen ,jaz to jest ideal moim zdaniem dla typowego lowienia okoni z brzegu tez bardzo dobrze sie nada ,ciekawy bylby blank jak by go skrocic ze30  cm od dolu,wedy byla by to typowa bardzo fajna okoniowka do przynet 1-4 gr tak mi sie wydaje narazie zrobilem 3 kije ale zamierzam krecic koejne 


  • biker1 lubi to

#209 OFFLINE   Marcin87

Marcin87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŻyrzyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Guz

Napisano 08 luty 2017 - 16:48

Gdyby mi nie zależało na długości to wziąłbym Big Pond bo stało niedawno na forum,ale przy łowieniu z brzegu te 40 cm robi robotę ;) Nie chodzi mi o ugięcie szczytówki przy sygnalizowaniu opadu a raczej o "czuciu" lekkich przynęt podczas ich prowadzenia. Chodzi mi o to,żeby ogarnąć jednym kijkiem okonie,gdzie przynętami będą głównie paprochy jak i jazie i klenie łowione na woblery do 3cm,bo wędka którą mam aktualnie kompletnie nie ogarnia gumek ;)



#210 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 07 październik 2017 - 19:46

Panowie, mógłby ktoś porównać Big Ponda i TR74 Super Mebaru - L? Big Ponda posiadam i uważam że jest świetny, głównie to ugięcie po samą rękojeść. Czy oba obsługują podobne zakresy przynęt? Big Pondem łowię na Kajtki 2' + 1-3g główki. Przy jakiej rybie uruchamia się dolnik w Mebaru? Będę wdzięczny za odpowiedzi.



#211 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 13 październik 2017 - 12:41

Panowie, mógłby ktoś porównać Big Ponda i TR74 Super Mebaru - L? Big Ponda posiadam i uważam że jest świetny, głównie to ugięcie po samą rękojeść. Czy oba obsługują podobne zakresy przynęt? Big Pondem łowię na Kajtki 2' + 1-3g główki. Przy jakiej rybie uruchamia się dolnik w Mebaru? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

A Ty ciągle gonisz króliczka widzę  :) Ja odpuściłem - nie idzie za cholerę go złapać :) Ciągle o krok przed Tobą jak Plichta przed ABW :)


  • popper i pawello lubią to

#212 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 21:42

Czy ten Super Big Pond, będzie idealny pod główki 1,2 i 2.5 gumki Kaitech swing i easy shiner 2 i 3 cale. Średnia łowionych okoni około 30cm.

#213 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 16 styczeń 2018 - 21:58

Czy ten Super Big Pond, będzie idealny pod główki 1,2 i 2.5 gumki Kaitech swing i easy shiner 2 i 3 cale. Średnia łowionych okoni około 30cm.

Idealny nie, ale łowić sie da. Lepszy moim zdaniem Suzuki 3LB. Oba przerobiłem i został ze mną właśnie Suzuki.
Juz lepiej od Big Ponda wziąć TR80, bo tez mam. Zwłaszcza pod te 3” Kajtki.

Użytkownik Krab edytował ten post 16 styczeń 2018 - 22:00

  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#214 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 styczeń 2018 - 23:49

u mnie najlepiej spisuje sie przy główkach 1g-2,5g i max - kajtek 2" ,


  • zandermafija*SpinnigistaWT i ktm777 lubią to

#215 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 styczeń 2018 - 09:47

Kajtek 3' + główka 2,5g to za dużo dla Big Ponda. Jak dla mnie to max 2' +3g główka


  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#216 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 styczeń 2018 - 12:56

A Ja ciekaw jestem jak poradzi sobie z przynętami o wadze od 0,6 gr.

#217 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 styczeń 2018 - 13:52

Witam , jeśli całkowita waga przynęty 0,6g to rzutowo da radę , ale  jesli chodzi o czucie pracy samej przynęty to może być za mało bo branie to na pewno zasygnalizuje , chyba najlepiej startuje od 0,8g - 1g główka plus mikro gumka i tak jak wyżej pisałem do 2,5g główka plus 2 cale smukła gumka, worm...tak to wygląda jeśli chodzi o mój egzemplarz , którego uzbroiłem w 9 torzite zaczynajac od 16 do 3,5 tunel, siadały w sezonie na niego okonie w granicach 38cm oraz dużo około wymiarowych szczupaków, i problemów z holem nie było kijek pracował po samą rekojeść  a rybki szybko zmęczone były pracą blanku , mimo , ze praca blanku wydawac sie może dość głęboka (w szczególności pod rybą) , to jest to bardzo szybki w zacieciu blank i mega czuły..



#218 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 styczeń 2018 - 16:56

Dzięki za konkretny opis poparty doświadczeniami z boju ,a nie takimi typu ja sądzę, mam wrażenie albo wydaje mi się.
  • jedin lubi to

#219 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 21 styczeń 2018 - 14:08

A jak porównacie super trout tr60 do big ponda? Macie fotki ugięcia?

#220 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 21 styczeń 2018 - 14:13

Super trout jest troszeczke szybszy wg mnie





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, matagi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych