Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Suzuki

blank suzuki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
788 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 16 luty 2018 - 13:08

Rafał jakie ma parametry ten sandaczowy xf ?

Prototyp właśnie dotarł :) . Parametry; 213m moc do 18lb c.w do 21g. Pierwsze wrażenie . Dość solidnie zrobiony ale bardzo lekki w trzymaniu. Waga może nie rzuca na kolana 49g ale balans świetny dzięki stosunkowo dużej zbieżności szczyt 1,9mm  dolnik 14mm szybko zwężający się  w stronę szczytu.

Ugięcie szczytowe ale płynnie przechodzące w dolnik bez nawet minimalnego przesztywnienia . W kwestii porównania do innych blanków najbliżej mu do blanków POINT pod względem wyglądu z tym ,że czuć wyższy moduł grafitu  i nie jest tak mocarny w dolniku jak POINT blank.

Realnie oceniam ten blank ,że będzie współpracował z główkami 10-25g + gumka 3-4' w pełnym komforcie. Bardzo ciekawa i solidnie wykonana konstrukcja.


  • kaczor i Michał. lubią to

#502 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 03 marzec 2018 - 10:04

Ma ktoś może RXF-16LB-661 (11-21g) mam kilka pytań ?

#503 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2018 - 10:06

Ja mam ale 2,28m, 2cz

Użytkownik pmiszk1 edytował ten post 03 marzec 2018 - 10:07


#504 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 03 marzec 2018 - 11:25

2pc w tej długości to z pewnością całkiem inny kij

#505 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 03 marzec 2018 - 13:00

Ma ktoś może RXF-16LB-661 (11-21g) mam kilka pytań ?


Jak Ci się nie pali to blanki już są u mnie ale pewnie w połowie kwietnia będę je dopiero kręcił bo jeszcze mnie w pl nie ma , wtedy coś Ci mogę skrobnąć o nim

#506 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 01 sierpień 2018 - 10:56

Witam

 

myślę  o  kupnie  z JP  lub  ewentualnie  zrobieniu  kijka  na  letnie  ciurki za  pstrągiem   w ofercie  suzuki  jest  601 4 lb  602 4 lb  czyli oba  realnie  o mocy 6 lb   do 5 gramów  . Planuję  łowić  z pądem  wody  obrotówki wielkości 

 

2  czasem 3 ,   woblery  typu  5 cm salmo minnow / lub  rapala  orginal  5  cm   czasem    7  cm  plecionka  PE  06  / 05    Jakimi   wrażeniami    z  użytkowania   tych   modeli   możecie  się  podzielić , u mnie  przeważnie ryby 30-40 cm

 

ale  może  ktoś  trafił  na  nie  ca  50  cm  jak się  spisał  kijek ...? A i czy ewentualnie  tego     601  można  by  ca  5-8 cm  ciąć  od  dołu ...?

 

pozdrawiam

 

Maciej



#507 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 01 sierpień 2018 - 11:14

Zdecydowanie za słaby pod obrotówki nr 3 czy wobki 7cm.
Jeśli nie rzucasz drobiem, to po co męczyć się zbyt delikatnym kijem przy prowadzeniu „normalnych” przynety, a później w trakcie holu większej ryby.
Spójrz na mocniejsze modele Suzuki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#508 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 11:17

RXF 6 lb 662



#509 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 01 sierpień 2018 - 12:42

Albo nawet 8lb- wielu tutaj ma właśnie ósemki na pstrągi i sobie chwali.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#510 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 12:51

to 6 lb to tak pomiędzy 6 a 8, natomiast 8 lb to tak pomiędzy 8 a 10 :)



#511 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 01 sierpień 2018 - 14:12

Mówię o tym do 11g :)
Dokładnie to jest on opisany 6-12lb. Wiele dobrego o nim tutaj mówiono.
Ale w jego przypadku to czysto teoryzuje :). O ile Suzuki 4lb łowię, 6lb macałem, to 8lb ani trochę :)
Musi wypowiedzieć się ktoś z większymi doświadczeniami jeśli chodzi o Suzi :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#512 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 01 sierpień 2018 - 18:20

Jeżeli ma obsługiwać obrotówki 3 i wobki 7cm to musi być RXF-6LB minimum, czyli ten o mocy 4-8lb



#513 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 sierpień 2018 - 20:54

Witam jesli chodzi o suzuki Rxf -6lb to jak ktoś chce to mamy filmik na you tube na którym włąsnie  łowie na tego kijka więc można zobaczyc jak pracuje pod rybami....

 


  • Paweł J i bartosz311287 lubią to

#514 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 02 sierpień 2018 - 09:27

Witam

 

myślę  o  kupnie  z JP  lub  ewentualnie  zrobieniu  kijka  na  letnie  ciurki za  pstrągiem   w ofercie  suzuki  jest  601 4 lb  602 4 lb  czyli oba  realnie  o mocy 6 lb   do 5 gramów  . Planuję  łowić  z pądem  wody  obrotówki wielkości 

 

2  czasem 3 ,   woblery  typu  5 cm salmo minnow / lub  rapala  orginal  5  cm   czasem    7  cm  plecionka  PE  06  / 05    Jakimi   wrażeniami    z  użytkowania   tych   modeli   możecie  się  podzielić , u mnie  przeważnie ryby 30-40 cm

 

ale  może  ktoś  trafił  na  nie  ca  50  cm  jak się  spisał  kijek ...? A i czy ewentualnie  tego     601  można  by  ca  5-8 cm  ciąć  od  dołu ...?

 

pozdrawiam

 

Maciej

poradzi sobie z praktycznie dowolnym pstrągiem, zwłaszcza na żyłce... ryba wychodzi do powierzchni i kręci młynki zamiast robić odjazdy... niestety do obrotówki bedzie za słaby, może z prądem sobie da radę, ale nawet dwójka pod prąd to zdecydowanie za dużo:) pomyśl o mocniejszym lub o przynętach stawiających mniejszy opór przy prowadzeniu... rzucisz spokojnie, nie dasz rady prowadzić trójki, na pewno nie zatniesz:)



#515 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 02 sierpień 2018 - 09:29

Dzięki  za  podpowiedzi   ja już  mam  702 6 i  762 8  i już  wiem  że   ten pierwszy i tym bardziej ta  druga moc  będzie  za  grubo   do  moich  zadań  łowienia  z prądem -- :ph34r:   najwyżej  obrotówki  3  wybiorę  te  ze  smuklejszym skrzydełkiem  .

 

ten  602/601   4  do 6 lb     ma  w szczycie  1,5 mm   co  nie  jest  mało   . Realnie  rapala orginal 5 cm  to niecałe  3 g  , a  7 cm  niecałe 4 g  - czyli  nieco  lżej  niż  opisy fabryczne  , do  tego stawiają  mały opór  tym  bardziej  z prądem  wody  .

 

We wczesnych  miesiącach  sezonu  ten  702 6  spisuje się  super  kiedy  prowadzę  w  poprzek  lub pod  prąd  , ale  w tych  letnich  przydałby  się  bardziej finezyjny szczyt  i wtedy  z brzegu  używam Tenryu  RayzSpectra 7"1"

 

i jest  super . Natomiast  z  wody  chcę  znacznie zejść  z długości  ...i nieco  z  mocy .. Może  ktoś  kto łowi regularnie    602 4  lub  601 4  do  5 g  i się  wypowie  jak się sprawy mają  w praktyce ...?



#516 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 02 sierpień 2018 - 09:49

na woblerki połowisz, poza dużymi typu sdr... w praktyce ograniczeniem jest tylko opór stawiany w wodzie... rzucałem (ostroznie) nawet 11g popperem i nie było problemu... na małe rzeczki ideał, tylko nie nastawiaj się na długą walkę z pstrągiem, jest delikatny ale ma sporo mocy... daj jak najniżej przelotkę wejściową to wykorzystasz tą moc... ja przy dobieraniu spacingu podnosiłem 0,5kg:)



#517 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 02 sierpień 2018 - 10:19

Bardzo  dziękuję  Michał i wszystkim  pozostałym   jestem bliski  wyboru  601 4  ponoć  jest nieco  mocniejszy od  602 4  i według BRC  mogę  go nieco  skrócić  ca  5-6 cm  od dołu  i to by mi pasowało  ...a i ugięcie  nieco przesunięte ku górze  ...

 

pytanko o pierwszą przelotkę :  nie  jest  tak  że  umieszczona  nieco  wyżej   szybciej uruchomi dół  ...? raczej nie robiłbym    robił H  wysokiej pierwszej  tylko K  system  te  nieco niższe  i wtedy wiadomo pierwsza  musi być  nieco dalej

 

od kołowrotka  niż  H   raczej od  20  i do  4  tunel i szczyt całość   torizite ew  jak polecasz ..?



#518 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 10:42

Bardzo  dziękuję  Michał i wszystkim  pozostałym   jestem bliski  wyboru  601 4  ponoć  jest nieco  mocniejszy od  602 4  i według BRC  mogę  go nieco  skrócić  ca  5-6 cm  od dołu  i to by mi pasowało  ...a i ugięcie  nieco przesunięte ku górze  ...

 

pytanko o pierwszą przelotkę :  nie  jest  tak  że  umieszczona  nieco  wyżej   szybciej uruchomi dół  ...? raczej nie robiłbym    robił H  wysokiej pierwszej  tylko K  system  te  nieco niższe  i wtedy wiadomo pierwsza  musi być  nieco dalej

 

od kołowrotka  niż  H   raczej od  20  i do  4  tunel i szczyt całość   torizite ew  jak polecasz ..?

 

 

Do 4LB to od 16KLH. Jak zaczniesz kombinowac z przesunieciem daleko pierwszej przelotki to zepsujesz prace kija. Daj normalnie 16KLH i nie kombinuj, nie baw sie tez w zadne ucinanie blankow, pan Suzuki najlepiej wie jaka dlugosc powinien miec blank. Od 3 lat uzywam Suzuki RXF 4lB 602 pod okonia zbrojone od 16KLH w systemie KR i sprawdza sie znakomicie, bez zadnego ucinania blanku. Pod okoniem 25+ dolnik ladnie pracuje i ugina sie cala wedka w parabole. Jak przesuniesz ugiecie jeszcze bardziej w gore, to nie dziw sie jak okonie beda ci spadac ;] 


Użytkownik horac edytował ten post 02 sierpień 2018 - 10:45

  • Guzu lubi to

#519 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 02 sierpień 2018 - 11:37

Do takiego króciaka absolutnie nie możesz użyć przelotek typu K czyli KL. Musi być H, jeżeli ma to poprawnie działać, chyba,że na start planujesz dać 25KL, to wtedy będzie ok.  Ale chyba nie o to chodzi żeby pakować duże przelotki.



#520 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 02 sierpień 2018 - 11:41

jeśli chcesz się bawić 20cm okonkami możesz zbroić dowolnie... i faktycznie im wyżej dasz pierwszą przelotkę tym prędzej uruchomisz dół - tylko po co? dolnik uruchamia szczupaczek ok.35 lub okoń poniżej 25... mam 602 i traktuję jako ul na duże pstrągi... świetnie pasuje do niego dobra 0,20 i nie martwisz się przeciążeniem...

obecnie mam w wersji cast ale miałem też w spinie - był w minimach do 16 do 3... jeśli torzity, dałbym wysokie ale chyba od 12-tki... 16 jest za duża... mój pracuje na małych rzeczkach i zasięg rzutu mie jest specjalnie ważny... i koniecznie przed wiązaniem sprawdź spacing pod dużym obciążeniem - od razu zobaczysz dlaczego przelotka startowa powinna być nisko... nie jestem na 100% pewny, ale w moim na dolniku chyba były dwie przelotki... i bardzo krótki dolnik, z tego co pamietam nie więcej niż 15cm (popatrz na fotkę i licz pierścienie)... jest idealna:)

Załączony plik  DSC00004.JPG   97,1 KB   24 Ilość pobrań

 

aha, kijek wyjął sporo pstrągów 40+ więc wiem co piszę:)


Użytkownik czarny1 edytował ten post 02 sierpień 2018 - 11:44






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BLANKI, blank, suzuki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych