Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka ładowarka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
912 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2014 - 21:02

Ładujesz napięciem 14,9V, tuż po zakończeniu ładowania aku ma 14,9V, za jakąś godzinę w okolicach 13,3-13,4V, po kilku dniach a nawet tygodniach 13,1-13,2V. Tak to wyglada na w miarę nowym aku, na starszym będzie trochę mniej.

Na kwasiaku Trojan SCS 115Ah jest podobnie.



#142 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 lipiec 2014 - 19:16

...

 

Gregor, kupowałeś w Sonarze?

Kupowałem w multi kom - ie razem z akusem i silnikiem. Sonar serwisuje akumulatory i ładowarki.



#143 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 07 lipiec 2014 - 07:31

Zaraz się przekonamy, jak mnie potraktują. Kupiłem u nich wszystko: silnik, akumulator i ładowarkę.

edit: wymieniają mi na Schumachera 10a. Miła rozmowa, zero problemów:)

 

Jeśli kogoś interesują moje dalsze problemy, to przenoszę się do bardziej adekwatnego wątku http://jerkbait.pl/t...mulatora/page-4


Użytkownik Mosteque edytował ten post 10 lipiec 2014 - 07:48


#144 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 26 lipiec 2014 - 11:50

   Witam. Szukam dobrej ładowarki, która podłączona do akumulatora i będąc w trakcie ładowania po chwilowej przerwie w zasilaniu prądem ~230V podejmie samoczynnie pracę dalszego ładowania aku. Od kilku lat korzystam z ładowarki EST 516, która spełnia w tym względzie swoją rolę, jednak posiada inne mankamenty o których pisał tu Kol. SzymonK. Czy jest coś takiego na rynku?



#145 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 26 lipiec 2014 - 14:42

Polecam  ładowarke Keepower. Posiadam takową i bardzo sobie chwalę. Spełni twoje oczekiwania.



#146 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 27 lipiec 2014 - 08:40

Potwierdzam, Keepower Large. Mam również ładowarkę Minn Kota  MK-110 -10A i EST ale keepower large dla mnie jest zdecydowanie najlepsza.



#147 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 13:25

Posiadam wersje medium czyli 8A. Przy ladowaniu zasadniczym wyciąga nawet 8,6A. Natomiast podczas ladowania końcowego ladowarka rozłącza się gdy prąd spadnie do około 0,2A, także aku nabija na full. Sprawdzone miernikiem cegowym.

Użytkownik Kadet edytował ten post 27 lipiec 2014 - 13:47


#148 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2014 - 16:39

Posiadam wersje medium czyli 8A. Przy ladowaniu zasadniczym wyciąga nawet 8,6A. Natomiast podczas ladowania końcowego ladowarka rozłącza się gdy prąd spadnie do około 0,2A, także aku nabija na full. Sprawdzone miernikiem cegowym.

Tylko te 8 A to trochę za mało . Spływamy wieczorem po całej dniówce a rano atakujemy i tak kilka dni. Akumulator 120 Ah.

Yato 8303 daje przez pierwsze kilka godzin 13-14A 



#149 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 16:57

Zgoda, tylko ze kazdy dobiera sprzet do swoich potrzeb. Jezeli chodzi o mnie to plywam z aku 2x 100ah i kazdy po splynieciu jest rozladowany do okolo 50%. Tak rozladowane baterie laduje dwoma ladowarkami oddzielnie pradem 8A i za 6h jestem gotow do boju. Taka konfiguracja to komfort psychiczny ze w razie zlych warunkow na wodzie, nie braknie pradu przy ucieczce z manetka ustawiona na max.

#150 OFFLINE   Łukasz.W

Łukasz.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:38

Potwierdzam, Keepower Large. Mam również ładowarkę Minn Kota MK-110 -10A i EST ale keepower large dla mnie jest zdecydowanie najlepsza.


A czy tej minnkoty można używać jako tzw uniwersalną ładowarkę i czasami akumulator w samochodzie podładować, mam zamiar kupić akumulator minnkoty/trojana i tak się zastanawiam czy org ładowarkę czy dobry prostownik kupić i czy w razie awarii akumulatora biorą pod uwagę czy org ladowarka była używana..


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#151 OFFLINE   dagu

dagu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 21:24

Witam

 

Czytam i myślę. Może pomożecie mi w wyborze. Kupiłem aku minn kota/trojan 130Ah SCS225 i musze kupić ładowarke. Jakie polecicie niedrogie, myślałem nad Sunstorm 6/12V 0-10A.

Będę wdzięczny za pomoc.



#152 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2014 - 21:57

Witam

 

Czytam i myślę. Może pomożecie mi w wyborze. Kupiłem aku minn kota/trojan 130Ah SCS225 i musze kupić ładowarke. Jakie polecicie niedrogie, myślałem nad Sunstorm 6/12V 0-10A.

Będę wdzięczny za pomoc.

Tylko do kwasiaków według opisu. Brak automatyki. I rozładowaną 130-tke będziesz pewnie ładował grubo ponad 10 godzin.

 

Pomyśl nad czymś takim:

 

http://allegro.pl/pr...4449780382.html

 

 

A tutaj zestawienie:

http://www.campertea...8f573244d291d08

 

Ta Haze wyglada ciekawie. Porządna firma, mnóstwo funkcji i 16A....

 

A tutaj coś ciut tańszego niż Yato:

 

http://www.akumulato...v-5a-p-255.html


Użytkownik godski edytował ten post 28 lipiec 2014 - 22:21


#153 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 28 lipiec 2014 - 23:01

Nie wiem czy nie drogi ale na pewno super na allegro 282 zł, mam używam 2 lata

Ładowarka automatyczna EST-516 polskiej produkcji

przeznaczona jest do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych

o napięciu 12V i pojemności 34-150 Ah.Świetnie nadaje się do zastosowania przy ładowaniu  akumulatora do zasilania silnika elektrycznego do łodzi, przedłuża jego żywotność.Jest urządzeniem bezpiecznym , po osiągnięciu prądu naładowania podtrzymuje w akumulatorze stałą wartość napięcia .


#154 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2014 - 23:26

 

Nie wiem czy nie drogi ale na pewno super na allegro 282 zł, mam używam 2 lata

Ładowarka automatyczna EST-516 polskiej produkcji

przeznaczona jest do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych

o napięciu 12V i pojemności 34-150 Ah.Świetnie nadaje się do zastosowania przy ładowaniu  akumulatora do zasilania silnika elektrycznego do łodzi, przedłuża jego żywotność.Jest urządzeniem bezpiecznym , po osiągnięciu prądu naładowania podtrzymuje w akumulatorze stałą wartość napięcia .

 

Mam i też używam wiele lat. Ma pewien mankament który może wpływać na żywotność aku. Po naładowaniu utrzymuje na aku napiecie 14,7 V i aku mocno gazuje.. To nie jest korzystne przez dłuższy czas. Yato i inne automaty przełączaja się w tryb standby z napięciem niewiele ponad 13 V.

EST ma dobry serwis w Piastowie. Duży plus. Uczynni ludzie.



#155 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 lipiec 2014 - 08:02

A czy tej minnkoty można używać jako tzw uniwersalną ładowarkę i czasami akumulator w samochodzie podładować, mam zamiar kupić akumulator minnkoty/trojana i tak się zastanawiam czy org ładowarkę czy dobry prostownik kupić i czy w razie awarii akumulatora biorą pod uwagę czy org ladowarka była używana..


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Myślę, że nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania jako ładowarka akumulatora samochodowego. Akumulator to akumulator.



#156 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 29 lipiec 2014 - 14:43

Mnie tam nic nie gazuje :) , naładuje  i zdejmuje krokodylki , a czy przez parę godz pogazuje. Panowie a ile ma żyć ten aku ??? 10 lat , przecież w samochodzie wymieniamy średnio co 4 lata .



#157 OFFLINE   dagu

dagu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 21:00

Dzieki za podpowiedz. To chyba kupie tego yato 15A. Cena 217 z wysylka to dobra cena. Mam nadzieje ze nie rozwali sie po roku :/. Mam jeszcze takie pytanko. Czy przy zastosowaniu tego prostownika po naładowaniu nie musze od razu odlaczac aku? Bede ladowal w piwnicy wiec jak sie naladuje powiedzmy wieczorem a odlacze rano to czy nie zaszkodzi to aku czy ladowarce?

#158 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2014 - 21:23

Dzieki za podpowiedz. To chyba kupie tego yato 15A. Cena 217 z wysylka to dobra cena. Mam nadzieje ze nie rozwali sie po roku :/. Mam jeszcze takie pytanko. Czy przy zastosowaniu tego prostownika po naładowaniu nie musze od razu odlaczac aku? Bede ladowal w piwnicy wiec jak sie naladuje powiedzmy wieczorem a odlacze rano to czy nie zaszkodzi to aku czy ladowarce?

Ten Yato to full automat. Nic nie musisz odłączać. Po dojściu do 14,3-14,7 V(zależnie od typu aku)  samoczynnie przechodzi do napiecia podtrzymującego 13 V z hakiem. Jedyny minus to brak funkcji odsiarczania, ale lepiej nie dopuścić do zasiarczenia.

Ładowarka jak na swój prąd jest lekka i mała. Ma tylko badziewiaste przewody i krokodylki. Będę je zmieniał. EST wypada tutaj duzo lepiej. Ale rzeczywiscie daje na początku te 14-15A.

Po gwarancji utnę ten czarny plastikowy uchwyt, wtedy stanie się dużo mniejsza. A ten uchwyt i tak do niczego nie służy.



#159 OFFLINE   dagu

dagu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 21:45

W jaki sposob moge dopuscic do zasiarczenia? Przypomne mam nowego kwasiaka minn kota 130Ah

#160 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2014 - 22:02

Mocne rozładowanie poniżej 11 volt i trzymanie w tym stanie przez pewien czas.

Również czas (wiek) użytkowania aku ma wpływ na zasiarczenie płyt. I wiele innych czynników. Wbij sobie hasełko w google.