Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka ładowarka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
912 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   dagu

dagu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 18:31

Czyli ta yato 15A kupic czy ktos zaproponuje cos innego za podobna kase. Bo godski pisze ze kiepskie kabelki i brak opcji odsiarczania.

#162 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4829 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 31 lipiec 2014 - 09:23

To nie jest do końca tak. Program w ładowarkach Yato zawiera element odsiarczania. A jak zasiarczysz akumulator ze względu na złą eksploatację, to żadna ładowarka go do życia nie przywróci. Ja kupiłem Yato, rzeczywiście kabelki takie trochę wątłe, ale daje radę. Kupiłem, bo mam też trochę innych narzędzi tej firmy i jakość jest przyzwoita.

 

 

Cytat:

 

Prostowniki elektroniczne YATO charakteryzują się zoptymalizowanym, dziewięcioetapowym przebiegiem procesu ładowania, który charakteryzuje poniższy wykres przebiegu prądu i napięcia w czasie:

 

 

5.jpg


Użytkownik psulek edytował ten post 31 lipiec 2014 - 09:29


#163 OFFLINE   dagu

dagu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 17:52

No to kupie tego yato. A mam jeszcze pytanko czy dam rade ladowac nim aku od echosondy zel 7ah. Na prostowniku jest ze od 6ah? I jeszcze jedno bo za bardzo nie znam si
e na tych procesach :(. Akumulator minn kota (trojan) nalezy ladowac podobno tylko ladowarkami minn kota a ta laduja aku w 3 a nie jak yato w 9 fazach, czy to nie zaszkodzi aku bo troche kosztował i nie chcial bym go uszkodzic.

#164 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4829 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 31 lipiec 2014 - 21:55

Minn kota też ma ładowarki kilkufazowe. Masz taki zapis w gwarancji? Ładowałem taki 7ah. W instrukcji jest że od 6ah.

#165 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:03

No to kupie tego yato. A mam jeszcze pytanko czy dam rade ladowac nim aku od echosondy zel 7ah. Na prostowniku jest ze od 6ah? I jeszcze jedno bo za bardzo nie znam si
e na tych procesach :(. Akumulator minn kota (trojan) nalezy ladowac podobno tylko ladowarkami minn kota a ta laduja aku w 3 a nie jak yato w 9 fazach, czy to nie zaszkodzi aku bo troche kosztował i nie chcial bym go uszkodzic.

A co takiego mają te ładowarki Minnkoty, że należy ładować tylko nimi aku Trojana bo przecież nie Minnkoty. Oczywiście chodzi o duże obroty w sprzedaży i nic innego.



#166 OFFLINE   dagu

dagu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 21:17

Ladowarka yato zamowiona bedzie w poniedzialek :). Mam jeszcze pytanko moze nie w temacie ale mam nadzieje ze odpowiecie. Mam nowy jeszcze nie urzywany i nie ladowany aku trojan SCS225 130ah. Po pomiarach woltomierzem wychodz 13.3 v. Czy przed pierwszym plywaniem ladowac go na max? I jeszcze jedno czy powiedzmy jak poplywam sobie 3 godzinki i aku bedzie w polowie naladowany to jesli go bede podlanczal to nie zaszkodze mu? Z gory dziekuje za odpowiedz.

#167 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2014 - 21:51

Doładuj go tuz przed pływaniem. Oczywiście ustaw 15A i aku kwasowy. Nie zaszkodzisz. Jak nawet kilka godzin pływasz to naładuj na full . Najlepiej niezwłocznie.



#168 OFFLINE   Łukasz.W

Łukasz.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 sierpień 2014 - 22:21

Ladowarka yato zamowiona bedzie w poniedzialek :). Mam jeszcze pytanko moze nie w temacie ale mam nadzieje ze odpowiecie. Mam nowy jeszcze nie urzywany i nie ladowany aku trojan SCS225 130ah. Po pomiarach woltomierzem wychodz 13.3 v. Czy przed pierwszym plywaniem ladowac go na max? I jeszcze jedno czy powiedzmy jak poplywam sobie 3 godzinki i aku bedzie w polowie naladowany to jesli go bede podlanczal to nie zaszkodze mu? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Też teraz na dniach kupiłem nowy i miałem ten sam dylemat ...i postanowiłem podładować,mam Minnkote 110ah,po odłaczeniu 13,2,po nocy spadło do 12,6-7,ładowarka nowa też minnkoty 10A...


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#169 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2014 - 02:47

Też teraz na dniach kupiłem nowy i miałem ten sam dylemat ...i postanowiłem podładować,mam Minnkote 110ah,po odłaczeniu 13,2,po nocy spadło do 12,6-7,ładowarka nowa też minnkoty 10A...


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Coś nie tak. Trojan=Minnkota i na następny dzień po odłączeniu ma 13 z hakiem.



#170 OFFLINE   Łukasz.W

Łukasz.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 sierpień 2014 - 02:55

też mi się tak wydaje że coś nie halo,te nowe monnkoty niebiesko-żółte też trojan robi?

Użytkownik wgn@22 edytował ten post 02 sierpień 2014 - 06:52


#171 OFFLINE   dagu

dagu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 15:05

Źle mi sie wcisnelo bo pisze z tefelonu. Pislem ze mam nowy jeszcze nie ladowany aku i mam 13,3 a jest 12.3. Zobacze jak przydzie w poniedzialek ladowarka to po ladowaniu napisze. Mam nadzieje ze bedzie ok. Aku pewnie stal pare miesiecy w sklepie, skrzedawca twierdzi ze ladowal raz :/

#172 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 sierpień 2014 - 15:55

też mi się tak wydaje że coś nie halo,te nowe monnkoty niebiesko-żółte też trojan robi?

Nie, to już nie Trojany. Te nowe Minn Koty są made in Poland bodajże z Piastowa (ale zabić się nie dam). Minn Kota chyba nigdy nie produkowała własnych akumulatorów a jedynie oklejała swoim znakiem towarowym produkty pochodzące od niezależnych producentów.



#173 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4829 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 sierpień 2014 - 18:29

Trochę mnie zastanawiają te wasze pomiary. 100% naładowane aku kwasowo-ołowiowe powinno mieć 12,73V po dobie od odpięcia prostownika. Tak podają wszyscy producenci (Trojan też). Może słaba bateria w mierniku lub słaby miernik.

Użytkownik psulek edytował ten post 02 sierpień 2014 - 18:49


#174 OFFLINE   dagu

dagu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 19:21

Psulek tak jak sie poprawilem u mnie jest w nowym jeszcze nie ladowanym 12.3v. Napisze we wtorek po ladowaniu ile mam. Ale ja kupilem aku minn kote z naklejka trojan made in usa. Koles z wedkarskiego u ktorego kupowalem mowil ze to ostatnie z dostawy z zaoceanu. Teraz sa polskie.

#175 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2014 - 21:44

Trochę mnie zastanawiają te wasze pomiary. 100% naładowane aku kwasowo-ołowiowe powinno mieć 12,73V po dobie od odpięcia prostownika. Tak podają wszyscy producenci (Trojan też). Może słaba bateria w mierniku lub słaby miernik.

Paweł, coś nie tak masz z aku lub z ładowarką. Kilka dni temu odpiąłem od ładowania Trojana SCS200 115AH. I ma 13,10 V. Sprawdzałem trzema miernikami. Identyczny wynik.

A już polskie AGMy po kilku dniach mają 12,7-12,8V



#176 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 06:37

Psulek tak jak sie poprawilem u mnie jest w nowym jeszcze nie ladowanym 12.3v. Napisze we wtorek po ladowaniu ile mam. Ale ja kupilem aku minn kote z naklejka trojan made in usa. Koles z wedkarskiego u ktorego kupowalem mowil ze to ostatnie z dostawy z zaoceanu. Teraz sa polskie.


Może to i lepiej ze będą robione u nas. Dotrą szybciej do klijenta dlatego będą swiezsze, a i kontrola jakości będzie na wyższym poziomie niż w powiedzmy w Chinach. Tak na marginesie to troszkę się dziwie, ze nic na tym forum nie pisze się o aku naszej marki "Siap". Sa to baterie na potrzeby napedu roznego rodzaju pojazdow elektrycznych.Nie posiadam takiej, ale syszalem dużo dobrego o nich. Pancerna płyta dodatnia może przekonywać. W Trojanie tylko pastowana. Ceny porównywalne.

#177 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 23 luty 2015 - 10:08

Załączony plik  014.JPG   52,2 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  015.JPG   50,53 KB   7 Ilość pobrańWitam . Czy to jest odpowiednia ładowarka do aku  żelowego?



#178 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 24 luty 2015 - 20:31

Nikt nie zna tej ładowarki?



#179 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 luty 2015 - 22:51

Pewnie da radę. Przy pierwszym ładowaniu bacznie obserwował bym jakim napięciem ładuje, żeby nie ugotować akumulatora. Jeśli ma możliwość ustawienia napięcia ładowania na 14,8V to powinno być ok jeśli zacznie wyższym to już NIE.

Prąd ładowania to 1/10 pojemności akumulatora, ale jeśli wartość jest nie ustawna to lepiej niniejszym prądem(dłuższy czas ładowania) ale bezpieczniej.



#180 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 24 luty 2015 - 23:24

Akumulator 120 przy podłączeniu na ładowanie pokazuje 12,6 Ah