Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka ładowarka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
912 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 10 marzec 2015 - 22:38

C-teka możesz zostawić podłączonego do akumulatora na miesiąc i nic mu nie będzie. 
W instrukcji moich akumulatorów (banne renergy bull ) jest napisane, że napięcie podczas ładowania nie większe niż 14,4 i w związku z tym ładuje standardowym trybem. 



#202 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 marzec 2015 - 23:04

Pisać może wszystko i tak to teraz wygląda. Dźwignia handlu .... podobno. :(

Podpowiem więc tak: sprawdź ładowanie na jednej i drugiej funkcji. Przy naładowanym na maxa aku voltomierz w rękę i mierzysz co wpływa do aku z ładowarki. Jeżeli jest to 14.4V i ładowarka pokazuje stan naładowania akumulatora to nic się nie dzieje. Jeżeli 14.9V to nie za dobrze. Lepiej wyłączyć.  :mellow:

Chwilowo 14.9 V OKI ale nie na miesiące !!! 

 

Jak by tak wszyscy podchodzili jak Ty to świat byłby pełen inżynierów,

jak by ta firma robiła buble to już by dawno prawnicy "utopili w kwasie akumulatorowym",

i jak by tak by tak wszyscy jak Ty myśleli i podchodzili do każdego produktu to nasz kraj żyłby dalej w nędzy  - czego mu nie życzę.

Przed tankowaniem samochodu mierzysz ile ma benzyna oktanów na stacji paliw, czy wierzysz?

Ja np. wierzę, że jak pisze na czymś AUTO - to ma tak działać. Koniec kropka.

Więcej wiary w ludzi i świat, po co komplikować sobie życie.

EOT

  • Fiskare lubi to

#203 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 11 marzec 2015 - 11:24

Przed tankowaniem samochodu mierzysz ile ma benzyna oktanów na stacji paliw, czy wierzysz?
Ja np. wierzę, że jak pisze na czymś AUTO - to ma tak działać. Koniec kropka.
Więcej wiary w ludzi i świat, po co komplikować sobie życie.
EOT


Nie lubię sie uczyć na błędach bo to sporo kosztuje.
Sprawdzasz napięcie z zalecanym na Aku i śpisz spokojnie.
Oktanów nie sprawdzam dopóki auto OKI jeździ ale stacje w moim rejonie mam też lepsze i gorsze.
Pzdr. :)

#204 OFFLINE   dziadek71

dziadek71

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:N

Napisano 14 marzec 2015 - 12:10

Czesc

 

No to zakupiłem ładowarkę Schumacher 10A, swoje problemy opisałem wcześniej, przyszła wczoraj i od razu podłączyłem pod aku.

 

Mój akumulator ma pojemność 110Ah. Jak pamiętacie może woltomierz pokazywał 12.9 V po ładowaniu w okolicach listopada.

 

Wczoraj po naładowaniu dobił do 14.1V (ładowarka się wyłączyła i zapaliła się dioda naładowania)... a dziś czyli 16 godzin po ładowaniu stan wynosi 13,1 V. 

 

no i teraz tylko czekać pierwszej wyprawy na łódkę...



#205 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 25 marzec 2015 - 19:52

Witam Panowie. Wiem,że temat był już wałkowany, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Potrzebuję ładowarkę, która będzie dobra do kawasiaków, jak i żelówek, tzn. będzie odsiarczać akumulator, sprawnie go ładować, jak również będzie mieć funkcję konserwacji, np. w zimie podłączę baterię i nie będę musiał odłączać akumulatora od ładowarki. Ładowarka będzie co jakiś czas go doładowywać. Wiem,że EST odpada, ponieważ nie można ciągle go trzymać pod napięciem, Yato chyba podobnie i nie ma odsiarczania. Cetek podobno jest OK, ale czy ten model MXS 5.0 da rade oku 110Ah, (jeśli tak ile będzie go ładował).Było by super gdybym się zmieścił w kwocie 300-350 zł.Bardzo proszę o pomoc. (Jeśli temat się totalnie dubluję to proszę o usunięcie)



#206 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 25 marzec 2015 - 20:07

A mozeTy za dużo chcesz ?
Po co ci funkcja odsiarczania ? Przy aku AGM czy żelu to mozesz sobie pozwolić na "zapomnienie" o ładowaniu w długim czasie, ale przy zwykłym samochodowym kwasiaku to .... :(

#207 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 25 marzec 2015 - 20:09

Wojtek tu masz wszystkie instrukcje - poczytaj sobie i porównaj. To żadna tajemna wiedza, tym bardziej że wiesz co chcesz.

http://www.markoweak...a05ff7b2a414459



#208 ONLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 25 marzec 2015 - 20:10

Wojtek, mam CTEK piątkę, moim zdaniem za słaba do akumulatora 110, ale taka :

http://allegro.pl/la...5127246016.html

 

już da radę :)



#209 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 25 marzec 2015 - 20:11

W tej chwili mam bannera 110Ah głębokiego rozładowanie, a nie zwykły kwasiak. W tej chwili aku jest w super kondycji, używany jakieś 6-7 razy, ale w razie W chciałbym mieć funkcję odsiarczania. W tych tamatach jest zielony, ale wydaje mi się,że są takie ładowarki, o których można zapomnieć podczas ładowania...



#210 ONLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 25 marzec 2015 - 20:28

Ja mam ceteka5.0 .Akumulator ZAP 100ah ,jezioro 200ha minnkota traxxis 45(bez maxymizera)na 5 biegu opływam całe w koło (sprawdziłem).Po powrocie do domu podpinam aku do ceteka i pokazuje mi 1/3 akumulatora .po 7-8 godzinach akumulator jest pełen.
Po za sezonem cały czas aku podpięty do ceteka ,żadnych problemów .W tym roku trzeci sezon aku i daje radę.

Pozdrawiam.

#211 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 25 marzec 2015 - 21:34

a ja w to odsiarczanie nie wierzę.jeśli aku ma szlak trafić to żadna cud ładowarka mu nie pomoże.


  • Jozi i Józef Lesniak lubią to

#212 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 21:34

Maciej1979.Ile cykli rozładowań w roku zaliczasz?

Użytkownik Kadet edytował ten post 25 marzec 2015 - 21:36


#213 ONLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 25 marzec 2015 - 22:04

Maciej1979.Ile cykli rozładowań w roku zaliczasz?


Od kwietnia do października 2 razy w tygodniu na rybach .W maju ,czerwcu ,wrześniu często jestem 3-4razy w tygodniu,myślę że około + - 100rozładowań, z tym ze nie zawsze pływam dużo (często jeadę po pracy).Po każdym powrocie do domu podpinam aku pod ceteka i tak czeka do następnego wyjazdu.

#214 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 25 marzec 2015 - 22:40

Panowie czyli warto dołożyć te kilka zł i kupić tego ctek-a. Nic innego, tańszego równie dobrego nie znajdę??  A czy używa ktoś ładowarki schumachera??



#215 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 25 marzec 2015 - 23:10

Ja używam drugi rok i daje rade kwas 130 i żelówki 18 i 34 taką http://www.sonarskle...ych-p-1103.html .czy odsiarcza nie wiem.Ładuje to najważniejsze.

#216 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4831 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 marzec 2015 - 23:26

Yato ma cykl odsiarczania w programie ładowania i podtrzymanie (przechodzi na 13,2 V po naładowaniu). Mam model 8303. Aczkolwiek za bardzo bym się nie łudził. Zasiarczenie jest nieuchronne tak czy siak. Aku wieczne nie będzie. 15A bez problemu obsłuży 110Ah.

 

Tu masz przebieg procesu ładowania wg. producenta:

 

9068553.jpg


Użytkownik psulek edytował ten post 25 marzec 2015 - 23:32


#217 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 25 marzec 2015 - 23:49

Ja używam takiego od dwóch lat  http://allegro.pl/za...5167803712.html

Można nim ładować każdy akumulator o napięciu od 0 do 30V jedyne ograniczenie to 5A więc do dużych akumulatorów odpada, u mnie z 100 Ah daje radę.



#218 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 marzec 2015 - 12:49

A ja dla przekory zaproponuje coś krajowego. Wybór był ciężki, ponieważ chciałem mieć prostownik taki jak Ctek (miałem wcześniej mniejszej mocy), ale nie wydawać na niego fortuny, czyli ponad 1 tys. złoty. Po rekomendacji kolegi PitPower z haczyka wybór padł na prostownik MTM 12-20 Semi Elektronik z Wrocławia.
link do strony producenta: http://www.semi.com.pl/oferta_mtm.html
Prostownik mam już 3 rok i jestem z niego zadowolony. Po powrocie z ryb podpinam go pod akumulator, i zapominam o sprawie do następnego odwiedzenia garażu. Prostownik posiada funkcję odsiarczania i podtrzymywania. Nadaje się do ładowania akumulatorów z kwasem płynnym i w postaci żelu.

Użytkownik ptychoo edytował ten post 28 marzec 2015 - 01:20


#219 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 02 maj 2015 - 04:03

Witam.
Mam pytanie do użytkowników ładowarek ctek. Posiadam model mxs 5.0 i w temperaturach w granicach 5 stopni, napięcie końcowe jest podwyższone o około 0,4V. Również w trybie konserwacyjnym utrzymywane jest 14V. W wyższych temperaturach napięcia są w normie czyli 14,4V lub 14,7V.Czy podobne zjawisko zachodzi także u was?

#220 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 07 maj 2015 - 20:00

Ktoś poleci konkretny model ładowarki do akumulatora AGM 100ah w kasie do 250zł ?