Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy batymetryczne Humminbird Autochart WYMIANA MAP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 październik 2018 - 22:21

Nie ryzykujesz niczym- jeżeli licencje będą zablokowane- nie puści cię dalej. 

 Jeżeli uruchomisz dezaktywację, to nie będziesz mógł tak szybko zainstalować na tym kompie AC. Trzeba będzie się pofatygować z dowodem zakupu do dystrybutora albo centrali HB i oni wyrzucają twój nr z bazy danych- skutkiem będzie możliwość ponownej instalacji na tym samym kompie.


  • Szuwar999 lubi to

#262 OFFLINE   Muzyk

Muzyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Eugeniusz
  • Nazwisko:Gumuła

Napisano 15 listopad 2018 - 00:14

Nie ryzykujesz niczym- jeżeli licencje będą zablokowane- nie puści cię dalej. 

 Jeżeli uruchomisz dezaktywację, to nie będziesz mógł tak szybko zainstalować na tym kompie AC. Trzeba będzie się pofatygować z dowodem zakupu do dystrybutora albo centrali HB i oni wyrzucają twój nr z bazy danych- skutkiem będzie możliwość ponownej instalacji na tym samym kompie.

Cześć Maćku,

Mam problem z echosondą HB 999, mam ją od 2,5 roku. Ostatnio postanowiłem usunąć trochę plików DAT i  acd z karty ZL z folderu Import na laptopie, moja mapa ZZ stała się bardzo kwadratowa ale to jeszcze żaden problem, echosonda po wybraniu "rozpocznij zapis" wyświetla komunikat "karta mmsd nie dostępna czy coś takiego ", nie usuwałem raczej innych plików np z folderu AC, Co robić??? Echosonda widzi kartę bo mapa jakaś tam jest.

Przy próbie wczytania plików DAT które pozostawiłem na karcie ZL wszystko się wgrywa jak zawsze, ale na koniec jest komunikat w ramce czy chcę zmienić background mapy, kilka razy to zaakceptowałem, może to właśnie błąd?

Nie mogę robić nowych zapisów na karcie podczas pływania :(

Jeśli masz jakiś pomysł, to proszę podaj namiar do siebie na priv

Pozdrawiam

EG



#263 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 listopad 2018 - 06:05

Cześć Maćku,

Mam problem z echosondą HB 999, mam ją od 2,5 roku. Ostatnio postanowiłem usunąć trochę plików DAT i  acd z karty ZL z folderu Import na laptopie, moja mapa ZZ stała się bardzo kwadratowa ale to jeszcze żaden problem, echosonda po wybraniu "rozpocznij zapis" wyświetla komunikat "karta mmsd nie dostępna czy coś takiego ", nie usuwałem raczej innych plików np z folderu AC, Co robić??? Echosonda widzi kartę bo mapa jakaś tam jest.

Przy próbie wczytania plików DAT które pozostawiłem na karcie ZL wszystko się wgrywa jak zawsze, ale na koniec jest komunikat w ramce czy chcę zmienić background mapy, kilka razy to zaakceptowałem, może to właśnie błąd?

Nie mogę robić nowych zapisów na karcie podczas pływania :(

Jeśli masz jakiś pomysł, to proszę podaj namiar do siebie na priv

Pozdrawiam

EG

Cześć Gienek.

Tak na szybko:

- przełóż ZL do drugiego slotu w echu

- spróbuj zapisu w echu na zwykłe SD

To pozwoli wykluczyć awarię slou/ew. SD

 

W najgorszym wypadku trzeba będzie wyczyścić foldery i na nowo wyeksportować mapę poprzez program. Jeżeli karta jest walnięta, to albo nowa, albo wysyłka do USA za 30$ by nadpisali od nowa.

Nie pozbywaj się plików dat. - to jest część logów i tracisz to, co zbierałeś.

Zawsze można wyeksportować od nowa, z mniejszą ilością danych taką mapę. Logi to podstawa- piszę to zawasze i wszędzie.

 

Jeżeli nie pomoże, kombinujemy dalej, dziś nie będę miał czasu na to, ale obiecuję, że się odezwę.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 15 listopad 2018 - 06:24


#264 OFFLINE   Muzyk

Muzyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Eugeniusz
  • Nazwisko:Gumuła

Napisano 15 listopad 2018 - 11:06

Cześć Gienek.

Tak na szybko:

- przełóż ZL do drugiego slotu w echu

- spróbuj zapisu w echu na zwykłe SD

To pozwoli wykluczyć awarię slou/ew. SD

 

W najgorszym wypadku trzeba będzie wyczyścić foldery i na nowo wyeksportować mapę poprzez program. Jeżeli karta jest walnięta, to albo nowa, albo wysyłka do USA za 30$ by nadpisali od nowa.

Nie pozbywaj się plików dat. - to jest część logów i tracisz to, co zbierałeś.

Zawsze można wyeksportować od nowa, z mniejszą ilością danych taką mapę. Logi to podstawa- piszę to zawasze i wszędzie.

 

Jeżeli nie pomoże, kombinujemy dalej, dziś nie będę miał czasu na to, ale obiecuję, że się odezwę.

Cześć,

Dziękuje za odzew, kartę przekładałem do obu slotów, spróbuje z inną kartą.

Pozdrowienia Gienek



#265 OFFLINE   Muzyk

Muzyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Eugeniusz
  • Nazwisko:Gumuła

Napisano 27 listopad 2018 - 13:03

Maćku,

Przy próbie pobrania aktualizacji którą mi przesłałeś program zażądał kodu. Napisałem maila do HB że mam taki problem i proszę o nowy kod. Oni odpisali że program nie żąda kodu przy pobieraniu aktualizacji i pewnie pobieram nie tą aktualizację. Na problem z zapisem nowych danych z pływania "znaleźli" rozwiązanie - kazali mi kupić nową kartę ZL :) Rozmawiałem z Mirkiem Adamskim z Normark, zapytałem czy jeśli kupię nową kartę ZL to będę w stanie zachować swoją obecną mapę, odpowiedział że nie wie.

Reasumując: kupuję nową kartę ZL - koszt ok 500zł

                     tracę mapę z pływania z 3 lat po Zalewie Zegrzyńskim - koszt 500 litrów benzyny

 

Czy nie lepiej wyrzucić to badziewie do kosza i kupić Garmina za 2000zł który będzie robił mapę od razu a ja nie wyląduję u psychatry ???

 

Mam prośbę, jeśli znajdziesz chwilę czasu wieczorem któregoś dnia to zadzwoń do mnie 608 680 933

 

Pozdrawiam Gienek



#266 ONLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 listopad 2018 - 13:17

Maćku,

Przy próbie pobrania aktualizacji którą mi przesłałeś program zażądał kodu. Napisałem maila do HB że mam taki problem i proszę o nowy kod. Oni odpisali że program nie żąda kodu przy pobieraniu aktualizacji i pewnie pobieram nie tą aktualizację. Na problem z zapisem nowych danych z pływania "znaleźli" rozwiązanie - kazali mi kupić nową kartę ZL :) Rozmawiałem z Mirkiem Adamskim z Normark, zapytałem czy jeśli kupię nową kartę ZL to będę w stanie zachować swoją obecną mapę, odpowiedział że nie wie.

Reasumując: kupuję nową kartę ZL - koszt ok 500zł

                     tracę mapę z pływania z 3 lat po Zalewie Zegrzyńskim - koszt 500 litrów benzyny

 

Czy nie lepiej wyrzucić to badziewie do kosza i kupić Garmina za 2000zł który będzie robił mapę od razu a ja nie wyląduję u psychatry ???

 

Mam prośbę, jeśli znajdziesz chwilę czasu wieczorem któregoś dnia to zadzwoń do mnie 608 680 933

 

Pozdrawiam Gienek

A może tak? Wywal HB i kup Lowrance z maximapą. Będziesz miał ekstra mapę Zegrza. Teraz się trochę zmieniło ujście bugu bo pogłebili ale to możesz sobie przepłynąć i zrobić na żywo mapkę genesis live.  



#267 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 listopad 2018 - 16:38

Z Gienkiem rozmawiałem- jest jak mówi, ale nie było tak z poprzednią łatką wprowadzającą roślinność i twardość dna. U mnie kod instalacyjny nie był również obsłużony. Program należy odinstalować z poziomu zarządzania programami i zainstalować z płyty ponownie. Wtedy nie pyta o kod licencyjny, bo w pierwotnej instalacji dane komputera zostały powiązane na serwerach HB z serialem softu AC

Coś jest nie tak z tym nowym update, bo nie chce dać się zainstalować na kompie i nie wiem, od czego jest to uzależnione. Zaraz podbiję z tym do USA.

Update:

2.300 nie działa,

2.100 jedzie bez problemu i o nic nie pyta.

Jeżeli ktoś będzie w potrzebie, to podrzucę na priv tego exeka.

 

Update: można zainstalować 2.100 na nieudaną próbę 2.300 i jedzie bez pytania dalej. Także tutaj temat jest wyczerpany.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 27 listopad 2018 - 17:24


#268 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 27 listopad 2018 - 21:44

Kuzwa Maciej to jest przekozak każdemu umie pomóc w tych sprawach
Szacun Maciej!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#269 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 listopad 2018 - 22:02

Spokojnie, bo odfrunę ;)  Jeżeli mam czas, to udaje się czasem coś doradzić. Jesteśmy po telekonferencji z Gienkiem, program przywrócony, karta ZLjest w porządku- bo zostaje updatowana z sukcesem,  teraz on musi sprawdzić na innej karcie sd czy echo zapisuje poprawnie dane.

A tak poza tym, to te update dodało możliwość korekcji danych przed wygenerowaniem mapy, nową warstwę wyświetlaną w echu- czyli obszary z roślinnością.

No i chyba faktycznie będę musiał się spiąć i zapodać jakiś kanał na YT w tematach batymetrii, zapotrzebowanie jest, a brakuje podstawowych informacji o obsłudze. 

 

Czekam co odpowie serwis w USA, bo to nie jest typowe zachowanie update'ów - to przecież nakładki są.

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to że 2.300 nie jest kompatybilne z wersją europejską softu.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 27 listopad 2018 - 22:41


#270 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 14:34

Czy to jest normalne ze helix 10 wariuje przy przyspieszaniu? Mianowicie przy wolnym plynieciu wszystko jest git ale jak przyspieszy sie powyzej 10km/h to robi dziury batymetryczne nawet do 100m. Zeby problem nie wystepowal musze wylączac livecharta ale czesem o tym zapominam.
To jest jakis problem oprogramowania czy ten typ tak ma?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#271 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3543 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 29 listopad 2018 - 15:56

Powodem może być kąt nachylenia dna łodzi i, w konsekwencji, przetwornika - miałem taki przypadek, że przetwornik był lekko odchylony do góry (nie był w linii z dnem łodzi i powierzchnią wody) i tworzył takie właśnie 'dziury' w batymetrii. Używam Helixa 12.



#272 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 listopad 2018 - 18:49

W sprawie update  AC Pro do standardu 2.300:

 

Wymiana korespondencji z supportem w USA zaowocowała zresetowaniem mojego konta, po kilku próbach updatowania- nieudanych, przysłali mi dziś kompletną instalację zawierającą najnowsze update, zainstalowałem- działa. Także dali radę. W trakcie korespondencji chcieli ode mnie tylko klucza aktywującego z koperty, zakładam, że to co mi przysłali - jest uszyte na miarę, znaczy zadziała tylko na moim kompie do czasu ewentualnej dezaktywacji.

Gdyby ktoś chciał u siebie to mieć, pisać do nich, pewnie przyślą tak jak i mnie.

A co do samej instalacji- póki co nie jestem w stanie sprawdzić jej przydatności- ma dodatkowy przycisk pobierania danych z trybu Live , powiększony obszar mapowania- by tych białych kratek na mapie nie zabrakło, ponoć zwiększyli wsparcie graficzne dla trybu mapy 3D, bo tam pikseloza straszyła po oczach okrutna.



#273 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2311 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 listopad 2018 - 11:26

W sprawie update  AC Pro do standardu 2.300:

 

Wymiana korespondencji z supportem w USA zaowocowała zresetowaniem mojego konta, po kilku próbach updatowania- nieudanych, przysłali mi dziś kompletną instalację zawierającą najnowsze update, zainstalowałem- działa. Także dali radę. W trakcie korespondencji chcieli ode mnie tylko klucza aktywującego z koperty, zakładam, że to co mi przysłali - jest uszyte na miarę, znaczy zadziała tylko na moim kompie do czasu ewentualnej dezaktywacji.

Gdyby ktoś chciał u siebie to mieć, pisać do nich, pewnie przyślą tak jak i mnie.

A co do samej instalacji- póki co nie jestem w stanie sprawdzić jej przydatności- ma dodatkowy przycisk pobierania danych z trybu Live , powiększony obszar mapowania- by tych białych kratek na mapie nie zabrakło, ponoć zwiększyli wsparcie graficzne dla trybu mapy 3D, bo tam pikseloza straszyła po oczach okrutna.

Jakiś czas temu robiłem dwie aktualizacje i obie przebiegły bez problemu i soft działa w wersji 2.3.

Coś musicie mieć nie tak w systemie operacyjnym.... 

 

 

Czy to jest normalne ze helix 10 wariuje przy przyspieszaniu? Mianowicie przy wolnym plynieciu wszystko jest git ale jak przyspieszy sie powyzej 10km/h to robi dziury batymetryczne nawet do 100m. Zeby problem nie wystepowal musze wylączac livecharta ale czesem o tym zapominam.
To jest jakis problem oprogramowania czy ten typ tak ma?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Miałem podobny przypadek, ale na własne życzenie. Miałem włączone robienie mapy, a że miałem przelot to przetwornik podniosłem (mam na burcie lewej) i dzida, zanim się zorientowałem miałem zrobione ponad kilometr rowu o głębokości do 60 metrów gdzie w rzeczywistości jest max 15 m. Po prostu pingi szły w powietrze. 

 

Gdzieś też kiedyś czytałem że batymetrię powinno się robić do określonej prędkości, ale już nie chce mi się szukać źródła.

 

U Ciebie przypuszczam że łapie przetwornik powietrze, czyli np. możesz go mieć za płytko i wychodzi z wody bo łódź się podnosi podczas szybszego płynięcia (jeśli masz na burcie), lub po prostu przekroczyłeś tą prędkość o której napisałem wyżej.

 

Rów na mapie usunąłem z kary znajdując plik który go utworzył, a doszedłem do niego po dacie i godzinie kiedy akurat zrobiłem taki numer.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 30 listopad 2018 - 11:29


#274 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 listopad 2018 - 11:42

Tak Piotrze, podejrzewam sprawy systemowe, u mnie win7 na pokładzie, a perspektywiczny to on nie jest.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#275 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3543 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 listopad 2018 - 12:16

W moim przypadku mapy są bezproblemowo robione przy prędkościach 30-35 km/h.

#276 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 30 listopad 2018 - 14:35

U mnie dziury robią się losowo. Lecę 30 kg, robi normalnie i nagle dziura na 100 metrów. Podejrzewam, że chodzi i opływanie przetwornika i ewentualne powietrze dookoła

#277 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 01 grudzień 2018 - 01:49

#Pietruk ja mam przetwornik zamontowany na rufie w najnizszym punkcie jaki moge..tak zeby silnik nie zaslanial. A nizej nie moge go zamontowac65fe4118a5cae9e038d85a5aaaad7d71.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#278 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 01 grudzień 2018 - 01:53

W moim przypadku mapy są bezproblemowo robione przy prędkościach 30-35 km/h.

Podeslij fote jak masz przetwornik zamontowany

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#279 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3543 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 28 grudzień 2018 - 17:21


Rów na mapie usunąłem z kary znajdując plik który go utworzył, a doszedłem do niego po dacie i godzinie kiedy akurat zrobiłem taki numer.

 

Korekty błędów w mapowaniu można usunąć także z poziomu urządzenia HB: https://www.technolo...chart-live-maps


  • Pietruk lubi to

#280 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 grudzień 2018 - 18:38

Korekty błędów w mapowaniu można usunąć także z poziomu urządzenia HB: https://www.technolo...chart-live-maps

Mario, ja mam tylko nadzieję, że po ostatnim update zmniejszy się skala problemu przekłamań pingów względem dna. Tych rzeczy nie usuniesz w widoku raw, bo cała ścieżka bywa obarczona błędem. Największy zonk z danymi jaki miałem w helixie był rzędu 1,2m pod fizycznym dnem- na zejściu z ostrego spadu,- a to już dużo. Nie wiem na ile to był błąd echa, ustawienia prędkości pingowania, bo nie szybkości łajby(dętka na elektryku). Pal licho jeżeli jest to 40cm i to na całej długości zapisu- odwzorowanie dna jest właściwe, tylko ciut głębiej niż w realu.

BTW, dla HB częstotliwość dająca dane do mapy to 200khz i ten kanał należy poprawić w AC- znaczy B001 w folderze z plikami .son.

Mam porównanie do danych z plików .sl3/.sl2 od simrad/lowrance i one są dokładniejsze, co nie znaczy idealne- bo na ławicy drobiazgu pingi również zawisną w toni.