Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy batymetryczne Humminbird Autochart WYMIANA MAP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 31 marzec 2019 - 18:06

Piotrze, prawda jest taka, że z mapami idzie mi lepiej ni z rybami. Wystarczy brak wiatru, a z rybami nie jest tak prosto. Ale w końcu temat zamknę i graty do kąta odstawię, a kupię sobie jakieś mocno podstawowe echo na stałe zamocowane do dętki.

A co do przyrodniczego eksperymentu, to próba poznania wody i próba zrozumienia jej prawidłowości. Koczując za karpiami nad tą wodą po 5latach znałem ich cykl roczny, łowiłem je od wiosny do jesieni w różnych metach, szedłem za nimi. Niestety, z zedami nie jest tak prosto i te wszystkie fanaberie w teorii mają mi pomóc w ich lokalizacji w różnych okresach sezonu. Oczywiście mapy ich nie złowią, trzeba duużo testów i zwykłego szczęścia- ale od czegoś trzeba zacząć.

 

Taką drogę plików znam.

Ćwiczyłem zimą korekcję sl2 w DRD i powiem, że wersja 5.1 ma to coś ;) znaczy sonarlab  i zapis jako csv, a stamtąd, to gdziekolwiek- RM, AC i wszystko pojedzie na excelowych tabelkach.



#302 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 kwiecień 2019 - 08:15

Oczywiście, że tak. Mam wszystko o czym piszesz (echosondy i mapy) i mogę potwierdzić, że wszystko działa. Oczywiście jeśli dotyczy to map Navionicsa.

witam mam takie pytanie, czy na karcie navinics są gotowe mapy jezior mazurskich, Śniardwy dargin, etc



#303 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 05 kwiecień 2019 - 08:18

Są te które tu widzisz

https://webapp.navio...&key=_hdgIykadC



#304 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 05 kwiecień 2019 - 08:29

Witam szanownych kolegów, panowie ja z pytaniem jak wyżej, jakie gotowe mapy batymetryczne jezior są na karcie navionics, chodzi mi dokładnie o pojezierze Suwalskie i Mazury.

 

Nie powielaj pytań, odpowiedź już masz wyżej. Wystarczy kliknąć w link i poszukać tego co Cię interesuje.

 

a tu mapy 

 

https://www.navionics.com/fin/charts/


Użytkownik Pietruk edytował ten post 05 kwiecień 2019 - 08:32


#305 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 kwiecień 2019 - 08:33

dzięki wielkie.



#306 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 12:14

Helix 10. Gdy zapomne wyłaczyc autocharta i przyspiesze powyzej 10km/h robi mi dziury głebokosci nawet do 50m potem jest to bardzo ciezko naprawic poniewaz trzeba kilkukrotnie pod roznym kątem przeplynac z bardzo małą predkoscią przez ten obszar.
Moje pytanie brzmi czy jest mozliwosc za pomocą komputera i programu do map wyciac ten kawalek z nieprawidlową glebokoscią i czy potem jak przejade przez to miejsce z normalną predkoscią to mi poprawi batymetrie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Bielun22 edytował ten post 08 kwiecień 2019 - 12:15


#307 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 08 kwiecień 2019 - 12:27

Można z poziomu echa lub usnąć z karty te pliki które są złe. A które to pliki, dojdziesz po datach i godzinach kiedy akurat płynąłeś.

Chyba już ten temat był poruszany, tylko nie wiem czy w tym wątku,

 

Mam http://jerkbait.pl/t...-map/?p=2491851


Użytkownik Pietruk edytował ten post 08 kwiecień 2019 - 12:31

  • mario lubi to

#308 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 kwiecień 2019 - 12:32

@Mario pokazywał na zrzucie ekranu w echu jak to zrobić- trzeba wejść na raw data - czyli surowe dane i pousuwać pingi z tras.

W sofcie jak najbardziej można to zrobić, metoda podobna w trackach(opcja edycja) lub przerysować z ręki linią (maual drawing) po otwarciu pliku  001.son:

menu-open-R0000...-B001 .son


  • mario lubi to

#309 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3531 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 08 kwiecień 2019 - 12:36

Tutaj opis jak się to robi z poziomu urządzenia: https://www.technolo...chart-live-maps



#310 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 14:08

Dzieki wszystkim.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#311 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 09 maj 2019 - 15:04

Witam Szanownych Kolegów i Koleżanki,

Czy ktoś z Was mógłby podzielić się wiedzą gdzie aktualnie można zdobyć wersję 5 programu drDepth wraz z kluczem?

Przytaczane w różnych dyskusjach linki niestety nie działają. Na jednym z portali, który jak sądzę pośredniczył w dystrybucji jest wzmianka,  że program nie jest już dostępny.

 

Kupuję właśnie Helix 7 SI i dobrze byłoby uzupełnić narzędzia o ten program,

 

Z góry dziękuję,



#312 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 maj 2019 - 15:55

Nie wiem, czy jest sens szukać dziadka Doktorka.

Jeżeli masz urządzenie helix G2 lub G3, do zgrubnego mapowania- czyli bezpośrednio na wodzie,  potrzebna ci jest wielokrotnie wspominana karta zeroline- ok. 450zł.

Program dedykowany do echosond Humminbird, w skład którego wchodzi rzeczona karta- czyli Lakemaster Autochart kosztuje ok. 1200zł u nas.

Doktorek nie wyrzeźbi ci wygodnej w użyciu mapy, dostaniesz izobaty, czyli linie głębokości i ewentualnie cyfryę głębokości. Dostępność jest taka, że kupisz, o ile ktoś ci go odsprzeda, bo ten program nie istnieje od lat w wersji oficjalnej. Autor sprzedał go Amerykanom i obecnie nosi on nazwę.......Lakemaster Autochart.

 

Daj może ogłoszenie w dziale "Kupię" - to chyba najszybszy sposób na sprawdzenie dostępności.



#313 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 10 maj 2019 - 14:11

Nie wiem, czy jest sens szukać dziadka Doktorka.

Jeżeli masz urządzenie helix G2 lub G3, do zgrubnego mapowania- czyli bezpośrednio na wodzie,  potrzebna ci jest wielokrotnie wspominana karta zeroline- ok. 450zł.

Program dedykowany do echosond Humminbird, w skład którego wchodzi rzeczona karta- czyli Lakemaster Autochart kosztuje ok. 1200zł u nas.

Doktorek nie wyrzeźbi ci wygodnej w użyciu mapy, dostaniesz izobaty, czyli linie głębokości i ewentualnie cyfryę głębokości. Dostępność jest taka, że kupisz, o ile ktoś ci go odsprzeda, bo ten program nie istnieje od lat w wersji oficjalnej. Autor sprzedał go Amerykanom i obecnie nosi on nazwę.......Lakemaster Autochart.

 

Daj może ogłoszenie w dziale "Kupię" - to chyba najszybszy sposób na sprawdzenie dostępności.

Dzięki za info,

Nie mam możliwości otwarcia tematu w Sprzedam/Kupię/Zamienię. Czekam - może post przeczyta ktoś, kto chciałby odsprzedać drDepth5.

Tymczasem: Zakładam, że masz na myśli Autochart Pro + ZL. Czy wersja Autochart PC (bez "Pro") jest gdzieś oferowana? Z analizy różnicy pomiędzy tymi wersjami wnioskuję, że ta wersja mogłaby mi wystarczyć.

Oferty sklepów internetowych nie są w tym względzie jednoznaczne. Większość z nich oferuje Autochart PRO ale zdjęcie przedstawia wersję Autochart PC... 

Innymi słowy: czy to, co można kupić za 450 zł zawiera też, oprócz karty ZL, również wersję podstawową Autochart PC? Dzwoniłem do dwóch sklepów i odpowiedzi były sprzeczne wzajemnie.

 

https://www.humminbi...pping/autochart

 

http://forums.sideim...hp?topic=9553.0

 

Nie przekreślam żadnego rozwiązania. Karta ZL kosztuje 450zł (zakłada, że to sama karta bez programu). drDepth, gdy był dostępny, kosztował ok 140USD. Razem wychodziło niemal tyle, co podałeś.

Zakup drDepth od kogoś miałby więc sens tylko, gdy program kosztowałby przysłowiowe grosze.


Użytkownik Szuwar999 edytował ten post 10 maj 2019 - 14:26


#314 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 maj 2019 - 14:29

U nas zazwyczaj handluje się wersją Pro.

Kluczowa sprawa, czy masz helixa G2, bo Bez tego znaczka (G1) nie ma opcji na mapowanie na wodzie, bez konieczności kupna AC

Dla G2 i G3 wystarcza karta zerolines, bez AC, choć jest to mapowanie dość zgrubne.

 

Sama karta zerolines nie zawiera programu i jest do użycia tylko w echu.

 

Co do kupna Doktorka, to próbowałem, ogłaszałem- bez odzewu, może ktoś zmieni zdanie....



#315 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 10 maj 2019 - 15:05

U nas zazwyczaj handluje się wersją Pro.

Kluczowa sprawa, czy masz helixa G2, bo Bez tego znaczka (G1) nie ma opcji na mapowanie na wodzie, bez konieczności kupna AC

Dla G2 i G3 wystarcza karta zerolines, bez AC, choć jest to mapowanie dość zgrubne.

 

Sama karta zerolines nie zawiera programu i jest do użycia tylko w echu.

 

Co do kupna Doktorka, to próbowałem, ogłaszałem- bez odzewu, może ktoś zmieni zdanie....

 

 

Ok, dzięki bardzo.

To będzie H7 CHIRP SI GPS G2.



#316 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 maj 2019 - 15:11

Czyli bierz Zerolines, odpalaj nagrywanie i używaj do woli.

A do oglądania danych z zapisu w domu jest darmowy programik Humviewer, obejrzysz tam i sonar 2D i sonar boczny oraz obraz DI.

http://humviewer.cm-johansen.dk/

Polecam gorąco zapis w funkcji liveautochart oraz jednocześnie nagrywanie danych w trybie zapisu. Jest to możliwe, kolega z południa PL sprawdził to organoleptycznie.



#317 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 maj 2019 - 15:43

To w przypadku Helix 7 z jednym slotem, nagrywanie logu odbywa się na karcie ZeroLine ?



#318 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 maj 2019 - 15:58

Tak.

Sam nagrywałem wielokrotnie na h5 1 generacji.



#319 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 maj 2019 - 17:20

Czyli bierz Zerolines, odpalaj nagrywanie i używaj do woli.
A do oglądania danych z zapisu w domu jest darmowy programik Humviewer, obejrzysz tam i sonar 2D i sonar boczny oraz obraz DI.
http://humviewer.cm-johansen.dk/
Polecam gorąco zapis w funkcji liveautochart oraz jednocześnie nagrywanie danych w trybie zapisu. Jest to możliwe, kolega z południa PL sprawdził to organoleptycznie.

Maciek czy mógłbyś mi napisać krok po kroku jak nagrywać dane na kartę microSD w trybie zapisu(przy jednoczesnym zapisie liveautochart na kartę Zero lines)

#320 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 maj 2019 - 17:30

Uruchom nagrywanie danych w ekranie nagrywania i zrzutu ekranu(musisz go uczynić widocznym w menu widoki), uruchom nagrywanie danych.

Wtedy wbij do opcji mapowych i uruchom funkcję liveautochart.

To są trzy różne rodzaje plików- acu to mapa w LiveAC, natomiast włączenie zapisu danych sonarowych w menu nagrywanie tworzy na karcie folder Record, który zawiera plik kierunkowy .dat oraz  folder R0000..cośtam zawierający pliki .son, które są zapisem.

Bezwarunkowo trzeba zachować pliki dat, bez nich nie otworzysz plików z danymi zapisu.

ACU to gotowy plik z mapą, który można zaimportować do softu(o ile go posiadasz) LakemasterAutochart,

skonsultuj się z kolegą kudzar, który prowadził te doświadczenia, z mojego podpuszczenia, oczywiście ;)

 

Oczywiście kopiujesz na kompa pliki .dat oraz foldery R...., usuwasz je z karty zero i gromadzisz na kompie na lepsze czasy.

Ważny tip- echa HB mają taki feler, że musisz softowo zakończyć proces nagrywania danego pliku poprzez opcję zatrzymaj nagrywanie. Jeżeli zrobisz to przyciskiem sieciowym- wyłączając echo, plik nie zostanie zapisany właściwie i będzie bezużyteczny. Poza tym nie rób nagrywek dłuższych niż godzina, w razie awarii tracisz tylko część danych, poza tym duże pliki zwyczajowo długo się ładują w humviewerze i AC, co utrudnia pracę z nimi.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 maj 2019 - 17:37





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych