Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Dragon - Design Fishing

dragon pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 kwiecień 2021 - 19:05

Które kije Dragona na przełomie 2000-2001r (może 2002r) były z mat grafitowych IM8? Ktoś coś wie, podejrzewa?

#82 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 04 kwiecień 2021 - 19:42

A co to dokładnie jest mata IM8?

#83 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 kwiecień 2021 - 20:00

Dobra, blanki z grafitu IM8.

#84 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 26 kwiecień 2021 - 21:41

Pierwszy team dragon (brązowo złoty) był z grafitu IM8. Wcześniej kojarzę jeszcze serię Zodiac. Ale jakiego grafitu były nie pamiętam.

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 26 kwiecień 2021 - 21:42


#85 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 26 kwiecień 2021 - 22:17

Zodiac to IM6.
  • Jozi lubi to

#86 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 październik 2021 - 22:27

O kurczę.. chciałem sobie poczytać co warte są blanki TD, by spróbować na połamańcu zabawy z przeróbką wędki zimą.. dla fanu.. A tu takie kwiatki. Jednak Guzu musisz mieć sporą chałupę, by Twoje ego się zmieściło..😂 Podejrzewałem Cię o to czytając Twoje wpisy, ale w stopniu umiarkowanym. Myliłem się..🤔🤣

#87 OFFLINE   makaron

makaron

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjasłupsk

Napisano 31 październik 2021 - 07:21

Dragon hmx / hm62x

Witam wszystkich forumowiczów. Czy ktoś posiada tytułowych bohaterów i chciałby podzielić się opinią z ich użytkowania??? Najbardziej interesująca mnie pozycja to hm62x 2.10 do 10 gr jednak chętnie poczytam o innych przedstawicielach obu serii. Z góry dziękuję

 

podpięte do najbardziej sensownego wątku o blankach Dragon


Użytkownik Jano edytował ten post 01 listopad 2021 - 10:14


#88 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 24 listopad 2021 - 07:07

Dragon hmx / hm62x
Witam wszystkich forumowiczów. Czy ktoś posiada tytułowych bohaterów i chciałby podzielić się opinią z ich użytkowania??? Najbardziej interesująca mnie pozycja to hm62x 2.10 do 10 gr jednak chętnie poczytam o innych przedstawicielach obu serii. Z góry dziękuję

podpięte do najbardziej sensownego wątku o blankach Dragon

Miałem kilka HMow z Dragona, kleniwego HM80 Elektra Dream i HM-X Demon, HM 80 Black Hunter którego szczerze znienawidziłem i taki w którym się wprost zakochałem boleniowy HM-X Hitman.
W/g mnie to świetne kije które z niewiadomych przyczyn są złe odbierane jak chociażby na tym forum (a tak nie wiadomo kto robi blank, a ja szczerze mówiąc mam to gdzieś gdyż kupuje gotowy produkt który ma mi się podobać), starannie wykonane i świetnie pracujace podczas holu (szczególnie seria HM-X, HM80 moim zdaniem była zbyt przesztywniona) .
Na pierwszego Hm62x dopiero czekam (245 od 5-25gr), powinien przyjść na dniach i chętnie podzielę się wrazeniami na jego temat.

Użytkownik phantom72 edytował ten post 24 listopad 2021 - 07:25


#89 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 24 listopad 2021 - 07:37

Kolega z którym często łowię posiada 3 kije z serii 1 składowych hm62x: 198cm do 21g, 198cm do 28g i 198cm do 35g.
Mialem okazję łowic nimi wszystkimi.
Kije są przyzwoicie wykonane, blanki sa czułe bardziej pod gumę czyli delikatna szczytowka przechodząca w mocny dolnik.
Ten do 21g gada już przyzwoicie od ok 6g do 12-14g z takim kajtkiem es 4 cale. Pozwala na lekkie sandaczowanie ale też okonie łowione na takie przynęty z niego nie spadają.
Wersja do 28g ogarnia wg mnie max 18-20g z taką smukła 4 calowa guma.
Wersja do 35g potrafi podbić jeszcze w komforcie ok 28-30g.
Wszystkie 3 modele zachowują się dość podobnie czyli dość delikatna szczytowka przechodząca w mocniejszy ale pracujący dolnik. Wersja do 21g pracuje przy podbiciu najgłębiej i tak do tej 35g której szczytowka nabiera mocy już zdecydowanie wyżej.
Jeśli komuś podoba się wykonanie i komponenty i z jakiegoś powodu nie chce się bawić w pracownie to jest to dość dobra opcja jako gotowiec dostępny od ręki.
Wędki są sprzedawane w dosc wypasionych pokrowcach/tubach które wg mnie zawyżają tylko cenę produktu. Osobiście wolałbym by dragon zamontował pozadniejsze przelotki (mamy tu tylko ciężkie alconity) kosztem tej tuby, która wg mnie jest przerostem formy nad treścią.

Użytkownik saitt edytował ten post 24 listopad 2021 - 07:41


#90 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 24 listopad 2021 - 18:05

Dragon hmx / hm62x
Witam wszystkich forumowiczów. Czy ktoś posiada tytułowych bohaterów i chciałby podzielić się opinią z ich użytkowania??? Najbardziej interesująca mnie pozycja to hm62x 2.10 do 10 gr jednak chętnie poczytam o innych przedstawicielach obu serii. Z góry dziękuję

podpięte do najbardziej sensownego wątku o blankach Dragon

Odebrałem swój kijek i miałem okazję pomacać taki samym model do 35gr, dla mnie bajka , bardzo smukły blank w kolorze granatowy prezentuje się świetnie i tak samo pracuje , gdyby nie to że niedawno kupiłem Morethana o identycznej gramaturze to wziąłbym i ten do 25 i 35gr.
Aaa byłbym zapomniał ,akurat załapałem się na promke -20%, więc cena wyszła bardzo atrakcyjna.a29fdf60249f9277db2384804234aa21.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

#91 OFFLINE   MarekSzulc

MarekSzulc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 31 grudzień 2021 - 02:18

I właśnie na tym polega przewaga Zbrojmistrzow.
Na wykorzystaniu blanku, przelotek i stworzenia z tego narzędzia do wędkowania.
Jeśli chcesz mieć przewagę w tym, że siegasz po blanki nieznanego pochodzenia to ja osobiście uznaję taką przewagę za niepodważalną .
O wedkach na pstrągi nie będę dyskutowal.
Lowie je zaledwie od kilku lat.
Wszelkie próby i oglądanie utwierdzają mnie w tym, że to co mam to dobrze, że to mam.
O ile w kołowrotkach latwiej ocenic lepszosc, trwałość, o tyle w wedkach dochodzi niebagatelny czynnik subiektywnych zawsze preferencji własnych użytkownika
W niedawno zakończonym sezonie pstrągowym dane mi było osiągnąć wyniki, które to będą podstawą moich oczekiwań w nadchodzącym sezonie 2017.

Więcej szczegółów na blogu.

 

Ja tutaj w pewnych kwestiach bym się bardzo kłócił :)

 

Lepiej jak firma nie piszę gdzie co produkuje jak ma kłamać !
W przypadku wędek z wyższej półki to kupują je ludzie świadomi czego chcą, którzy przerzucili sporo sprzętu oraz druga grupa - snoby, którzy w dodatku mają dużo kasy i kupują co najdroższe. Dzisiaj niestety są takie czasy że konkurencja w każdej branży jest ogromna, i nawet renomowane firmy mają problemy, w związku z tym wiele firm rozszerza działalność np. produkując produkty dla firm które później sprzedają je pod swoją marką - ale ... w większości przypadków warunkiem jest zachowanie tajemnicy - głównie po to aby później te produkty nie konkurowały z produktami producenta - np. Lamiglas sprzedaje blanki po 150 $ w detalu, dla innej firmy zrobi blanki w dużej ilości i sprzeda po 60$ - a ta firma później gotowe wędki sprzedaje po 180$ - jakby potencjalny klient wiedział że może kupić gotową wędkę na najważniejszym jej komponencie czyli blanku produkowanym przez tę firmę to mógłby się wiele razy zastanowić czy tak zrobić czy kupić niewiele taniej sam blank.
Po za tym taki większy producent to nie kupuję komponentów u niby hurtowników czy przedstawicieli na dany rynek, tylko bezpośrednio u producenta i to w o wieeele niższych cenach.
Także tworzenie serii wędek jest o wiele szybsze i tym samym tańsze niż u rodbuilderów, którzy z każdym kijkiem muszą się pitolić.
Później to wszystko ma odzwierciedlenie w finalnej cenie - więc w przypadku takiej "masówki" jak te najlepsze serie Dragona nie jest powiedziane że kijek 700-1000 zł tańszy niż zrobiony u Rodbuildera musi być gorszy.
Nie jest też powiedziane że wędka od rodbuildera musi być lepsza i lepiej wykonana niż seryjna - miałem w ręce trochę kijków od różnych rodbuilderów i wiele z nich "dupy nie urywało".
Mi osobiście też średnio podobają się bochomazy na blankach zamiast wykorzystania np. vinylowego nadruku i elegancko naniesienie drukowanymi napisami modelu wędki, długości i innych parametrów, o logach producentów nie wypominając już - czyli brakuje tej estetyki na blanku.
Zaletą budowania wędki u RB jest na pewno to że możemy wybrać przelotki, zrobić korektę ich rozmieszczenia oraz zrobić rękojeść z uchwytem jaki nam pasuje i z jakich materiałów nam się zamarzy - na pewno wędka może być piękniejsza ale czy ogólnie musi być lepsza ? Niekoniecznie - czytałem tutaj nie raz wątki jak ktoś zamówił kijka z blankiem za około 1000 zł a przelotki zostały rozmieszczone tragicznie, że w pełni nie wykorzystuje się możliwości blanku.

Ja osobiście też nie przepadałem nigdy za Dragonem, ale myślę że na pewno oglądnę nowe dłuższe kijki serii HM62X - i może mi się jakiś spodoba to kupię i będę miał spokój i wezmę się za łowienie, spędzanie czasu nad wodą zamiast rozczulaniem sie i szukaniem nie wiadomo czego !
Szukam już blanku pod bolenia chyba ponad rok, gdy już niby jest ten co ma spełnić moje wymagania, okazuje się że jednak tak nie będzie bo jednak pomimo fajnego zakresu obsługiwanych przynęt i sporej mocy LB, jednak szybko klęka po jednak ta akcja jest inna niż dotąd wielu twierdziło.
To znów jeden rodbuilder poleca ten blank pod takie takie przynęty inny mowi że jest średni, jeszcze inny że do takiego łowienia się nie nadaje - dzwonię więc do dystrybutora (sklepu) mówię czego potrzebuję - to ten mi mówi że z tej serii danej firmy pod moje łowienie i przynęty jedynie dobry będzie jeden blank - podczas gdy tu na forum z tej Firmy i z tej serii pod takie łowienie jak ja - proponowane były rożnym osobom też te inne blanki, o których dystrybutor mi mówił że się nie nadają - widać w tym przypadku fajne zachowanie z jego strony, bo inny "sprzedający" by mi powiedział że większość blanków się nadaje licząc na to że wtedy coś na pewno wybiorę i u niego kupie.
Więc pogubiłem się już w tym wszystkim - zaletą kijów seryjnych jest też to że można gdzieś oglądnąć gotowy kijek, albo zamówić i jak się nie spodoba to odesłać - z wędkami budowanymi jest problem (a machanie samym blankiem niewiele jest wiarygodne) !
Pozdrawiam i nie wymagajmy aby firmy się nam ze wszystkiego spowiadały - bo jest coś takiego jak tajemnica handlowa.

PS. Jakoś Savage Geara nikt nie pyta gdzie produkują, chociaż chyba każdy wie że w Chinach i nikt nie każe im pisać w jakiej fabryce :P I myślę że trzeba troszkę bardziej zacząć szanować nasze polskie wyroby.


  • Biesan lubi to

#92 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 31 grudzień 2021 - 07:59

Fajnie masz Marku.
Oglądasz sobie wędki, wybierasz.
Pytasz o to, co chcesz wiedzieć.
U mnie świat wygląda wogole inaczej.
Od tego 2016, a cytowany mój wpis jest mniej więcej z tego roku, nie byłem w sklepie wędkarskim celem oglądania wędek.
Nie machałem żadna gotowa wędka by się zastanowić czy mi by pasowała, albo do czego.
Nie znam się na nich i mnie one nie interesuja.
Produktów SG unikam jak ognia albo wody święconej.
Tak samo tych z logo CF czy wędek dragona.
Czasami Kolega pokaże mi jakąś gotowa wędkę i przez grzeczność wezmę ją wtedy do ręki na kilka sekund. Machnę. Oddam.
Ale na tym kontakt z wędkami, jakimikolwiek innymi niż moje się kończy.
W moim świecie, a moje wędkarstwo jest moim światem, blanki wybieram sam. Wędek na bolenie mam więcej niż używam i kilka mam w zapasie. Na moich wędkach przelotki rozmieszczone są prawidłowo. A wędziska są zbudowane bardzo starannie.
Jeśli spotykam nad wodą wędkę wzbudzająca moje zainteresowanie to tylko w zakresie designu rękojeści tudzież nowego uchwytu na kołowrotek.
Bo te blanki, na których zbudowane są moje wędki, a jest ich ileś tam, do stosowanych przeze mnie metod łowienia i ileś na zapas, są po prostu dopasowane do moich potrzeb i oczekiwań.
Moje niespełnienie wędkarskie wynika nie z posiadanego sprzętu a z deficytu chwil by być we właściwym czasie we właściwym miejscu. Ale to nie jest chyba miejsce na rozmowę o tym.
Także chyba nie będziemy się kłócić, spierać czy polemizować :)

Funkcjonujemy w innych rzeczywistościach :)
Ale miło mi, że poświęciłeś czas na odniesienie się do takiego starego wpisu mojego autorstwa.

Pomyślności w nowym roku i obyś znalazł wędkę na bolenie !

Pozdrawiam serdecznie

#93 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 31 grudzień 2021 - 10:54

Każdy walczy z trudną rzeczywistością sam :) Jeden wierzy, że dostaje coś za półdarmo. Drugi trzyma się bardziej ziemi i woli wiedzieć co ma.

W kwestii estetyki, to chyba u rodmakera można zamówić drukowany opis. Dodatkowo można by nawet poprosić, żeby zalakierował naklejkę z ulubionego dezodorantu wędkarza. Razem ze składem, to już by była prawdziwa estetyka i profesjonalizm. :)


  • Guzu lubi to

#94 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 31 grudzień 2021 - 11:01

Fabrycznie uzbrojonych wędek Dragona nie znam więc się o nich nie wypowiem. Jednak mam jedną wędkę wykonaną przez Skałka na blanku B29-28-197. Blank uzbrojony zaraz po premierze serii, brak było opinii o nim. Przeznaczeniem miały być woblery szczupakowe do twitcha typu Megabass One Ten. 

Wędka uzbrojona w Torzity. Spisuje się rewelacyjnie: czułość, dynamika, odległości rzutowe pierwsza klasa. Śmiało można łowić woblerami jak i gumami. Mam kilka innych wędek z różnych firm, zarówno USA jak i JP, jednak za każdym razem jak łowię na tego Dragona morda mi się cieszy. Moim zdaniem bardzo udana konstrukcja zarówno pod szczupaka jak i również sandacza obskoczy spokojnie.

Pozdrawiam



#95 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 31 grudzień 2021 - 12:58

A jaki blank(najlepiej) lub gotowca polecicie pod lekkie woblery na nocnego sandacza? Długość 2.9-3m
  • Mateusz88 lubi to

#96 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 styczeń 2022 - 15:13

A jaki blank(najlepiej) lub gotowca polecicie pod lekkie woblery na nocnego sandacza? Długość 2.9-3m


Elite 9 6 mf2
  • Gadget i Dąbek 111 lubią to

#97 OFFLINE   MarekSzulc

MarekSzulc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 21 luty 2022 - 21:48

Witam.
Czy posiada ktoś już może albo rzucał dłuższymi kijkami serii  Hm62X - 2.75 lub 2.9 m ?

Bo właśnie zastanawiam się nad 2.75 tylko nie wiem jaki model zamówić czy 5-25 czy 7-30 gr - pod woblery boleniowe - w sumie od sieczki 5-6 cm o gramaturze koło 6 gr - to bezsterów 20gr i verticale 20-22 gr.

Z góry dzięki



#98 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 luty 2022 - 14:31

Jak chcesz łowić verticalami to brałbym mocniejszy kij.



#99 OFFLINE   MarekSzulc

MarekSzulc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 23 luty 2022 - 22:32

Jak chcesz łowić verticalami to brałbym mocniejszy kij.

Miałeś może do czynienia albo posiadasz któryś z tych dwóch modeli ?
No właśnie katalogowo różnią się nie znacznie - jednak interesuje mnie teraz czy będzie duża różnica w obsłudze tych lżejszych przynęt koło 5-8 gr ?

Bo jestem zdecydowany na ten kijek tylko nie wiem ostatecznie która wersję pod bolenie wybrać :(

Czy różnią się bardzo średnicą blanku w dole i szczytówki ?
 



#100 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 luty 2022 - 08:00

Nie łowiłem, ale jeżeli są prawidłowo opisane to wziąłbym mocniejszy. 25g to maks co wyciśniesz a trzeba pamiętać że kij pracuje najlepiej w uśrednionym ciężarze wyrzutowym.
  • Guzu i Dąbek 111 lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dragon, pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych