Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Dragon - Design Fishing

dragon pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2016 - 10:56

Dragon npiszę, że jego kije powstają z mat węglowych Toray (nie piszą, że blanki robi im Toray), no ale od maty do blanku jest jeszcze kawałek

 

Pewnie z tej samej stali mozna zrobic blok silnika do rzedowej 6tki z Porsche 911 i do Dacii Lodgy (tam chyba 4 cylinderki) :)

 

Nie widzialem tu jeszcze w tym watku hejtu ? 

Raczej kilka osob z petla na szyi, bo nie lykaja jak kormorany ;)


  • remek1 i Tomasz1990 lubią to

#42 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 październik 2016 - 11:12

Pewnie z tej samej stali mozna zrobic blok silnika do rzedowej 6tki z Porsche 911 i do Dacii Lodgy (tam chyba 4 cylinderki) :)

 

Nie widzialem tu jeszcze w tym watku hejtu ? 

Raczej kilka osob z petla na szyi, bo nie lykaja jak kormorany ;)

 

Nie wiem co robisz zawodowo ale sugeruję wyciąganie przykładów ze swojej branży ;)



#43 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2016 - 11:22

Nie wiem co robisz zawodowo ale sugeruję wyciąganie przykładów ze swojej branży ;)

 

Mam firme sprzatajca wnetrza betoniarek :)

Takze ciezko o przyklad z branzy :P


  • Adrian K, Bartas93 i rally lubią to

#44 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 październik 2016 - 11:24

Wniosek jest tylko jeden. Wszyscy jesteśmy oszukiwani przez marketing. Nie złapiesz się w branży wędkarskiej to w innej oddasz z naddatkiem :-)))

#45 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 październik 2016 - 11:26

Wniosek jest tylko jeden. Wszyscy jesteśmy oszukiwani przez marketing. Nie złapiesz się w branży wędkarskiej to w innej oddasz z naddatkiem :-)))

 

hehehe.... to akurat jest pewne :)))



#46 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 październik 2016 - 11:30

Mam firme sprzatajca wnetrza betoniarek :)
Takze ciezko o przyklad z branzy :P

Mam super, hiper, extra płyn do mycia betoniarek. Jego pilnie strzeżona formuła została opracowana w tajnej bazie NASA. Jego nano, węlowo- jonowo- kosmiczne cząsteczki wnikają w głąb stali z jakiej betoniarka jest wykonana i czyszczą wszystko , włącznie z portfelem.Jesteś zainteresowany? :-))

#47 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2016 - 11:32

Mam super, hiper, extra płyn do mycia betoniarek. Jego pilnie strzeżona formuła została opracowana w tajnej bazie NASA. Jego nano, węlowo- jonowo- kosmiczne cząsteczki wnikają w głąb stali z jakiej betoniarka jest wykonana i czyszczą wszystko , włącznie z portfelem.Jesteś zainteresowany? :-))


Ale w rozliczeniu musisz przejac trochę gratow wędkarskich, które mam na zbyciu ;)

#48 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 październik 2016 - 11:36

@Guzu nie wiem czy tych gratów starczy na 1 litr tego hitu :-)))) Ale zapewniam Cię ze w takiej cenie jaką ja zaproponuje to nigdzie nie kupisz. Cena zwala z nóg :-)))))
  • Guzu lubi to

#49 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 10 październik 2016 - 11:52

Pewnie z tej samej stali mozna zrobic blok silnika do rzedowej 6tki z Porsche 911 i do Dacii Lodgy (tam chyba 4 cylinderki) :)

 

Nie widzialem tu jeszcze w tym watku hejtu ? 

Raczej kilka osob z petla na szyi, bo nie lykaja jak kormorany ;)

 

Guzu, bloków silnika nie robi się ze stali, tylko z żeliwa. Albo w nowocześniejszym wydaniu z aluminium ..... :)


  • Guzu lubi to

#50 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2016 - 11:56

Guzu, bloków silnika nie robi się ze stali, tylko z żeliwa. Albo w nowocześniejszym wydaniu z aluminium ..... :)

 

Dzieki za wyjasnienie.

 

Pozdrawiam


  • przemo_w lubi to

#51 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 październik 2016 - 12:07

Toray robi tylko maty węglowe, a blanki no tu już nie wiadomo...

Masz racje, wybacz. Kiedyś pisali ze Blanki dostarcza im toray ale juz piszą tylko o matach węglowych - przyznaje mój błąd.

A co do samej pracowni jest możliwy jakiś kontakt z nią czy tez maja własna stronę internetowa ? Czy tylko składają kije na blankach dragona dla Dragona ?

#52 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 10 październik 2016 - 12:29

Chyba sie nie mylę, ze takie PRACOWNIE mozna podejrzeć na youtube... wpisując znamienitą  nazwe  +  factory tour


  • Guzu lubi to

#53 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 październik 2016 - 15:00

Michale (@Taps),

 

zapewne większość forowiczów Jerkbait ma świadomość, że Dragon ma własną pracownię RB,

ponieważ od lat jest taki przekaz, że kije z serii HM są uzbrajane w Polsce i można je dostosować do wymogów klienta.

 

Myślę, że budowanie wędzisk na blankach innych niż własne (robione dla Dragona), to działalność śladowa i zarezerwowana raczej dla „znajomych królika” – jeśli się mylę sprostujesz.

 

Sama pracownia pokazana na filmie nie różni się od innych pracowni RB.

 

Co do estetyki wykonania HM są ładne nie ma się o co czepiać, znam pracownie tworzące na podobnym poziomie, ale również takie, z których wychodzą kije wykonane lepiej.

 

Moje doświadczenia z blankami, pewnie nie tak bogate jak Twoje są jednak odmienne.
W odróżnieniu do Daniela (@Guzu) miałem wiele i jeszcze mam 3 Dragony.

Trochę też ich rozbrajałem i uzbrajałem ponownie, trochę złamanych przerobiłem na wklejki.

Trafiają się lepsze i gorsze, ale w mojej ocenie jest to jednak chińska masówka.

Produktów amerykańskich (Talon, St. Croix, Lamiglas) widziałem mniej, ale te z którymi miałem styczność

były naprawdę świetnie wykonane (grubość ścianki, ugięcie, lakier).

Być może tak trafiałem ale np. wszystkie Lamiglasy były wręcz idealne (tu powinny wypowiedzieć się pracownie bo oglądają zupełnie inne ilości towaru).

 

Zaliczony przez Ciebie do chrustu Batson (ten chiński), w mojej ocenie też ma bardzo dobrze wykonane blanki,

być może w tej samej fabryce co Dragon, ale kontrolę jakości mają wyraźnie lepszą.

 

Przyznam również że bardzo podobają mi się produkty z Fishing Art.

 

Jerkbait to forum koleżeńske, pozwala nam wymieniać swoje doświadczenia również nt. sprzętu.

Ty podkreślasz, że nie jesteś już związany z Dragonem, ale Twój pierwszy post w wątku jest dla mnie reklamą firmy.

 

Z pozdrowieniami,
Andrzej.



#54 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 październik 2016 - 17:34

Tapsie, lojalność wobec byłej firmy jest niewątpliwie cechą godną szacunku. Nie nalegam więc, niech zostanie tak jak jest, każdy ma prawo do jakiejś tam tajemnicy. Ale nie dąsaj się na bardzo wyważone, łagodne, bardzo stonowane kpiny jakich musisz w imię tej samej lojalności  w swoim wątku doświadczać..

Jak byś się czuł, jak byś zareagował po wielu latach czytania uparcie klepanych nonsensów o inżynierach mozolnie wykuwających w najnowocześniejszych laboratoriach kolejne globalne hity ?

Współczuję ci troszkę.. i doceniam odwagę.. :)   



#55 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 październik 2016 - 19:03

Tapsie, lojalność wobec byłej firmy jest niewątpliwie cechą godną szacunku. Nie nalegam więc, niech zostanie tak jak jest, każdy ma prawo do jakiejś tam tajemnicy. Ale nie dąsaj się na bardzo wyważone, łagodne, bardzo stonowane kpiny jakich musisz w imię tej samej lojalności  w swoim wątku doświadczać..

Jak byś się czuł, jak byś zareagował po wielu latach czytania uparcie klepanych nonsensów o inżynierach mozolnie wykuwających w najnowocześniejszych laboratoriach kolejne globalne hity ?

Współczuję ci troszkę.. i doceniam odwagę.. :)   

Bo sztuką jest oddzielić gówno od sensu. Gówno jest tą bzdurą o inżynierii (z którą, nota bene, równolegle leci masa bzdurnych naklejek z technologiami na wyrobach tych znamienitych: ORC, HDSC, IPC, ATT DMK i chu... wie co jeszcze) od sensu, czyli dobrej wędki. I to, że wiemy kto zrobił blank nie znaczy, że będzie on dobry, co potwierdzi Guzy z Yglo na podstawie oskrobanej elitki którą od Guza kupiłem, chodzi o nawój mat.

Nie kapuje też argumentu, że jeżeli mam zapłacić 1000zł to muszę wiedzieć kto zrobił blank. A co to ma za znaczenia? Kupujesz wędkę, nie blank. Jak bulisz 100 000 za Passata to pytasz kto zrobił blachę na karoserie?

Ale co mi tam. Nie ma USA ani JAPAN to gówno.


  • Negra i phantom72 lubią to

#56 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 październik 2016 - 19:17

Nie ma USA ani JAPAN to gówno.


Ee tam, od dłuższego czasu kupuje wędki z rynku japońskiego jedne sa made in japan inne made in china a jeszcze inne made in Korea jednymi i drugimi a nawet 3 lowie i jestem zadowolony. Co do blanku masz racje nic nam do tego, ważne ze przelotki i uchwyt pac bay :)

#57 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 październik 2016 - 05:21

Cześć krzychunie.. :) Dawno żeś się tu nie pokazał.. prawie się stęskniłem..

Tym niemniej nie zgodzę się chętnie i natychmiast z twierdzeniem, że origin jest bez znaczenia. Oczywiście dla wieśniaka z globalnej wiochy, wielbiącego dużo/ tanio/ tesco jest to żelazny, relatywizujący wiedzę oraz doświadczenie argument. Fundament i frazeologiczna obudowa nieskończonej długości łańcucha pokarmowego.

O ile nie zawiodłem się na G.Loomis, na St.Croix, na Lamiglasie, albo naszym Zielińskim, Stetsonie, Abilene czy zwykłym winie gruzińskim - reszta na ogół waliła mnie w rogi. Nie jestem marketowym jeleniem.. :)



#58 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 październik 2016 - 06:44

Zgłaszam kandydature @SOB do panteonu polskich wieszczów...
Twoje fraszki są najlepsze z najlepszych :-)

#59 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 październik 2016 - 04:59

Naprawdę czuję się zobowiązany. Mianuję Cię zatem do kompanii reprezentacyjnej tutejszych przemo oraz sebo.. :)



#60 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 12 październik 2016 - 15:42

Film fajny, kije ładne i kilka modeli robi wrażenie,ale jak do tej pory się nie skusiłem i pewnie się nie skuszę. Przyznam jednak, że myślałem,że to chiński Hand Made, a tu proszę.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dragon, pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych