Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Dragon - Design Fishing

dragon pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   MarekSzulc

MarekSzulc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 17 marzec 2022 - 10:35

Witam.
Wczoraj otrzymałem kijka 275 - 7-30 gr - dzisiaj może porzucam nim w ogrodzie :P aby zobaczyć jakim zakresem przynęt dobrze się rzuca. :D

Wstępnie mogę powiedzieć, że wykonanie perfekcyjne, bardzo smukły, piękny, lakierowany blank, odległość od środka stopki kołowrotka do końca dolnika - 36 cm - czyli dla mnie idealnie.
Miałem w rękach  kijki znajomych z topowych polskich pracowni - i muszę powiedzieć że ten kijek ma wykonanie na pewno nie gorsze od tamtych, powiedziałbym nawet że ..... (no ale może przemilczę to bo zaraz zwalą się na mnie gromy z nieba, od tych co uważają, że super wykonane kijki są tylko z pracowni i to na blankach hamerykańskich).


  • saitt i Darek_W lubią to

#102 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 17 marzec 2022 - 11:47

Dobra Twoja Marku👍
Musisz sobie pewnie zdawać sprawę że tak samo jak Tobie ta wędka się podoba i leży w ręce tak samo innym może się równie dobrze nie podobać i nie leżeć. Ci drudzy zamówią sobie kijek pod siebie w pracowni😉

#103 OFFLINE   MarekSzulc

MarekSzulc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 17 marzec 2022 - 13:44

Saitt - a co cię tak boli ?!?

Jak chcesz to sobie chwal wędki w wątkach pracowni w których sobie robiłeś !

Ja piszę w wątku o wędkach Dragona z ich pracowni - po to aby inne osoby zainteresowane tymi kijkami coś tam się o nich dowiedziały - a nie wysłuchiwały podniecania się wędkami z pracowni - bo jak ktoś będzie taką chciał to może będzie szukał w innych wątkach.

Tak po za tym nie pisałem tylko że wędka mi leży - tylko mam porównanie dokładności wykonania z innymi pracowniami - Topowymi pracowniami - i Dragon tutaj zrobił to perfekcyjnie !

"Ci drudzy zamówią sobie kijek pod siebie w pracowni" - obserwując OLX, Allegro itp - często widać jak te kijki są robione "pod siebie" - że nówki i prawie nówki są wystawiane na sprzedaż.
A ten akurat kijek Dragona jest jakby zrobiony pode mnie - bo jedynie jeśli miałbym z czymś kombinować to może inna kolorystyka korka.

Wędka z pracowni to taka moda i jakby lekarstwo na wszystkie kompleksy.
Chciałbym to bym zrobił w pracowni - ale po co jak porzucałem już tym kijkiem i odpowiada mi pod każdym względem ! Mam robić tylko po to żeby błysnąć nad wodą przed takimi jak ty że mam kijka z pracowni ?!?
Prócz kijków z topowych pracowni widziałem sporo z mniej znanych - i przez to kiedyś zraziłem się do robienia w pracowni - bo wędki robione w Chinach i kosztujące po 300 zł lepiej były wykonane niż te z pracowni - wiadomo tutaj dochodzi kwestia blanku i komponentów.

 


Użytkownik MarekSzulc edytował ten post 17 marzec 2022 - 13:49

  • Andżej lubi to

#104 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 17 marzec 2022 - 14:00

Heh nigdzie nie napisałem że mnie coś boli, musiało Ci sie coś pomylic😉
Napisałem tylko ze fajnie ze Ci się podoba i żebyś miał świadomość że nie wszystkim musi się podobać tak jak Tobie.
Każdy ma prawo wyboru, przynajmniej jeszcze ma takie prawo i tego się trzymajmy👍

Użytkownik saitt edytował ten post 17 marzec 2022 - 14:01


#105 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1513 postów

Napisano 17 marzec 2022 - 16:00

Jeśli wędka leży badz nie to tutaj może to być nawet jaxon.Co do samego wykonania to do dragona z wyższej półki hm niemam absolutnie nic do zarzucenia czy kiepskie wykończenie detali.Tutaj raczej w kwestii komponentówe użytych np przelotek jest może i słabo bo spora częścią alconity ale swoją rolę spełniają.Miałem kilka dragonów i teraz wzoruje się na rekojesci właśnie z niego,lezała jak żadna inna.A wiemy że ceny komponentów top nie są wcale tanie i tutaj każda marka czy pracownia niezrobi kija że grosze.Jesli ktoś wie czego chce to dragon też jest dla niego ten najlepszy.Bo ile wędek z pracowni się tutaj przewala to szok ,oczywiście powody są różne.Napewno nienegował bym ani pracowni ani dragonów itp bo ile ludzi tyle gustów i potrzeb.Ja bardzo lubię dragona i nieczuje się z tym gorzej.Jak dotąd najlepsza wedke dla mnie wykonał kiedyś w seri dragon pod pstragi.
  • saitt lubi to

#106 OFFLINE   pawelxx

pawelxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 17 marzec 2022 - 16:34

Właśnie jeśli chodzi o komponenty to wiadomo ze różnią się jakością - ale niekoniecznie „najdroższe i najlżejsze” są do danego blanku najlepszym rozwiązaniem.
Jakiś czas temu rozmawiałem z panem Krzysztofem z FA i on - akurat nie polecał do blanku SLS którym byłem zainteresowany Torzitow - w które praktycznie zbroi większość.
Mialem też w końcu oglądną SLSa i na razie zrezygnowałem z niego i chyba też zamówię na próbę Dragona - jak nie podpasuje to odeślę i znów pozostanie szukanie blanku - którego szukam już sporo czasu 😜

#107 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1513 postów

Napisano 19 marzec 2022 - 10:54

A o jakim kijku mowa który był taki dobry?Ktoś dobrze gada uzbroić dragona od podstaw i cena też wyjdzie rozsądna jeśli fantazja nieponiesie.Bo sporo fajnych blanków w ofercie jest.

#108 OFFLINE   pawelxx

pawelxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 24 marzec 2022 - 20:22

Zamówiłem tego kijka i już odesłałem.
Wykonanie super, blank bardzo smukły, dobra długość rękojeści jednak:
- uchwyt TVS nie dla mnie - może w krótkich kijkach się sprawdza - mi przeszkadzało jego trzymanie :(
- kijek na prawdę super czuły - jednak … ładuje się baardzo słabo - nie byl to kijek który „rzuca sam” - nawet 20 gr bezsterowiec … rewelacyjnie nie leciał, a jego cw 7-30 gr - woblerki 9-10 gr też bardzo słabo latały.

Może po prostu nie umię rzucać woblerami dosyć tak sztywnym kijem :(
Albo może jakbym wybrał wersje 5-25 lepiej by ladowala takie przynęty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#109 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1513 postów

Napisano 24 marzec 2022 - 20:41

No i tutaj akurat niestety dragon opisuje bardzo czasem z czapy cw wedzisk ,ale to nie reguła.Ale sporo osób to potwierdza i ja zreszta też.

#110 OFFLINE   pawelxx

pawelxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 24 marzec 2022 - 20:44

No właśnie do takich przynęt mi doradzano 7-30 ale ja osobiście stwierdzam że to było złe doradzanie :(

Wiec wraca temat SLS i tam tez będę miał podobny problem 9015 czy 9020.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#111 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1513 postów

Napisano 24 marzec 2022 - 21:44

To tutaj odpowiedź szybko znajdziesz u Krzyśka fisching art.Lub ktoś podpowie kto użytkuje ale info powinno być szybkie lub w innym poście .

#112 OFFLINE   grzegorzpo91

grzegorzpo91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPiła/Poznań
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kujawka

Napisano 12 listopad 2022 - 19:32

Witam
Posiadam dragona HM62X 213 18-35 w dwóch częściach. Jak dla mnie kij idealny! Mam taką chorobę, że często zmieniam wedki i kołowrotki. Przerobiłem st.croix i różne wedki na blankach CD, batson, mhx i inne z wielu pracowni i ten tytułowy kij zrobił na mnie turbo mega wrażenie. Waga kija 108 gramów także mega lekki. Zestawiony z daiwa certate 3000 idealnie leży w ręku i po trzech dniach łowienia po 6-7 godzin nie męczy ręki i łowi się miodzio. Używam go pod szczupaki stosując gumy 12-15 cm na lekkich głowkach obławiając zatoki do 4 metrów a także głębokie miejsca z gumami 12 14 cm na głowkach 10-16 gramów. Pod rybami 65+ pięknie się gnie w parabole tak jak lubię, ale jest bardzo szybki. Zero spadów. Zabrałem go ze sobą do Szczecina na bulwary pod sandacze i tam też się świetnie sprawował z gumami 10-12 cm na głowkach 14-25 gramów. Wszytkie sandacze przebite prawidłowo. Szczerze polecam. Znalazłem moj ideał po wielu latach :) jest to moja pierwsza taka recenzja i nie ostania bo jeszcze zamawiam dragona HM62X 7-21 :)
Może komuś się przyda taka informacja.
Z góry sory za błędy - piszę to na telefonie przy drinku na tarasie przy moim jeziorku :) pozdrawiam

Użytkownik grzegorzpo91 edytował ten post 12 listopad 2022 - 19:36

  • Rebel64 i bho70 lubią to

#113 OFFLINE   grzegorzpo91

grzegorzpo91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPiła/Poznań
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kujawka

Napisano 12 listopad 2022 - 21:33

PS. Wędeczka wykonana perfekcyjnie! Miałem trochę wędzisk z st.croix'a i nie zachwycały mnie tak jak ten dragon HM62X. Naprawdę sztos

#114 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 18 styczeń 2023 - 00:02

Witam
Posiadam dragona HM62X 213 18-35 w dwóch częściach. Jak dla mnie kij idealny! Mam taką chorobę, że często zmieniam wedki i kołowrotki. Przerobiłem st.croix i różne wedki na blankach CD, batson, mhx i inne z wielu pracowni i ten tytułowy kij zrobił na mnie turbo mega wrażenie. Waga kija 108 gramów także mega lekki. Zestawiony z daiwa certate 3000 idealnie leży w ręku i po trzech dniach łowienia po 6-7 godzin nie męczy ręki i łowi się miodzio. Używam go pod szczupaki stosując gumy 12-15 cm na lekkich głowkach obławiając zatoki do 4 metrów a także głębokie miejsca z gumami 12 14 cm na głowkach 10-16 gramów. Pod rybami 65+ pięknie się gnie w parabole tak jak lubię, ale jest bardzo szybki. Zero spadów. Zabrałem go ze sobą do Szczecina na bulwary pod sandacze i tam też się świetnie sprawował z gumami 10-12 cm na głowkach 14-25 gramów. Wszytkie sandacze przebite prawidłowo. Szczerze polecam. Znalazłem moj ideał po wielu latach :) jest to moja pierwsza taka recenzja i nie ostania bo jeszcze zamawiam dragona HM62X 7-21 :)
Może komuś się przyda taka informacja.
Z góry sory za błędy - piszę to na telefonie przy drinku na tarasie przy moim jeziorku :) pozdrawiam

  Dzięki za wpis. Szukam czegoś mocniejszego na sandacza z łódki na główkach około 25/30gr+4"Keitech.  Chciałbym go również używać na wspomniane bulwarowe sandacze,ale pod drop shota,najczęściej 30/35gr ale i 40gr niekiedy potrzeba uwiesić. Pytanie moje jest takie,czy przy tych 40gr ten kijek bedzie miał jeszcze na tyle mocy żeby skutecznie wciąć zandera?

  Gdybyś był uprzejmy zmierzyć i podać długość od stopki kołowrotka do końca dolnika,i średnicę wewnętrzną pierwszych kilku  przelotek licząc od szczytu,byłbym wdzięczny.


Użytkownik Marecki1983 edytował ten post 18 styczeń 2023 - 00:05


#115 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 18 styczeń 2023 - 09:37

Katalog Dragona - 10szt przelotek ,pierwsza 25 ,tunel-szczyt 5

#116 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 19 styczeń 2023 - 12:15

Katalog Dragona - 10szt przelotek ,pierwsza 25 ,tunel-szczyt 5

Dwa katalogi w domu leżą Dzięki 


  • wojciiech lubi to

#117 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 29 styczeń 2023 - 17:54

Szukam wędki głównie do woblerów typu twich/ jerk 10-20g czy ta wędka hm62x 1.98 7-21g nada się do tego typu przynnęt i prowadzenia?

#118 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 02 luty 2023 - 21:47

http://jerkbait.pl/t...agon/?p=3094241

Szukam wędki głównie do woblerów typu twich/ jerk 10-20g czy ta wędka hm62x 1.98 7-21g nada się do tego typu przynnęt i prowadzenia?

Pisałem w innym wątku może się przyda
http://jerkbait.pl/t...agon/?p=3094241
Obok starej szkockiej Daiwy Samurai S 3-15 ten kijek do 25 jest moim ulubionym. Wykonanie, przewodzenie impulsów i generalnie wygląd bardzo mi leży. Kupowałem dawno nie do końca będąc świadomym jakiego wyboru dokonuje ale szczęśliwie się zaprzyjaźniliśmy. Jezeli chodzi o woblery to jest wędka stworzona do nich żebyś wiedział co się z nim dzieje. Na żyłce było bardzo dobrze a na plecionce jest jeszcze lepiej.

PS. Powiem szczerze właśnie jestem po lekturze całego wątku i wniosek jaki mi się nasuwa to z tymi wędkami to jest tak jak ze sprzętem Hi-Fi jedni słuchają sprzętu audio inni muzyki - ja wolę muzykę i oczywiście pozdrawiam wszystkich i tych co rozkładają budowę swojego wędziska na pojedyncze włókna węglowe i tych co maja to gdzieś :-)

Załączone pliki


  • Sebulba lubi to

#119 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 14 kwiecień 2023 - 07:40

Panowie czy ktos z Was kupował blanki tu:

 

Blanki do zbrojenia (sklepwedkarski.pl)

 

?


  • Guzu lubi to

#120 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Imię:Artur

Napisano 28 grudzień 2023 - 02:07

Tak sobie zacząłem czytać ten wątek od początku i smiać mi się chce jak różnej maści fachowcy wypowiadają się od blankach/kijach Dragona twierdząc, że to chrust.
Nie wiem dlaczego tak wiele osób, wydawałoby się doświadczonych w wędkarstwie ma taką awersję do czegoś co jest opatrzone logiem polskiej marki.

 

Sam posiadam w tym momencie 3 kije z serii HM80, dwa z serii HM69 oraz jeden kij z serii HM72 i uważam, że są to topowe kije.
Ubolewam trochę, że obecna oferta wędek HM jest dość uboga bo z chęcią bym uzupełnił to co posiadam o 2-3 wędki z charakterystyką jakiej w swoim zbiorze nie posiadam.


  • Artech i Umbra lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dragon, pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych