Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#1681 OFFLINE   zander78

zander78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaLondyn
  • Imię:Maciej

Napisano 13 wrzesień 2022 - 19:25

Witam kolegów mam prośbę szukałem ale nie znalazłem jaka jest srednica przelotki szczytowej w st Croix legend extreme do 28 g
W jednoskladzie z góry dziekuje.

#1682 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 23 wrzesień 2022 - 12:23

Może ktoś zbroił Lamiglasa X-Factor  / LX1082MH - 17lb, 7-28g, 2,75m / !? Jaki set przelotek jest zalecany do zbrojenia tego blanku ? Planuję sparować ten kijek z kołowrotkiem wielkości 4000. 


Użytkownik nobo edytował ten post 23 wrzesień 2022 - 13:14


#1683 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 październik 2022 - 10:33

Ja bym zbroił od 25 i 5 w tunelu
  • Fatso lubi to

#1684 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 29 listopad 2022 - 15:26

Uszanowanie.

 

Czy i jak bardzo istotne jest podparcie przelotką miejsca łączenia blanków? W idealnym układzie stożka wychodzi mi łączenie równo na środku pomiędzy przelotkami.

Jak sobie zerkam na kije które mam za szafą jedna przelotka zawsze jest blisko łączenia.

 

Jakie są wasze spostrzeżenia w tej sprawie?

 

Dzięki!


Użytkownik MatB edytował ten post 29 listopad 2022 - 15:27


#1685 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2022 - 07:47

Pytanie jeszcze jakiego łączenia ?   Put-over ?  Put-in ?  Spigot ?

 

Zakładając że chodzi o najpopularniesze łącze typu put-over czyli "żeńska" szczytówka na "męski" dolnik.  Możesz przyjąc dwa założenia:

 

- największe naprężenie dla danego odcinka blanku występuje w połowie odległości pomiędzy pierścieniami dwóch przelotek a najmniejsze w miejscu stopki przelotki

- teoretycznie wrażliwsza część szczytówki występuje w miejscu gdzie kończy się "męska" część dolnika; teoretycznie bo w praktyce konstruktorzy stosują różne modyfikacje "gniazda" i ten punkt czasem przesuw się nieco do przodu (np. Loomis robi taki wyraźny overlap)

 

Czyli masz sytuację że dolnik wchodzi np. 8 cm w szcztówkę. Jeśli z jakiś względów chciałbyś "wzmocnić" ten fragment szczytówki możesz umieścić tam stopke przelotki i "dobudować" stożek dzaczynając od tego miejsca. Z tym że to będzie miałbo wpływ np. na odległość pierwszej przelotki od kołowrotka, być może długośc dolnika itp. 

 

Warto tez zabezpieczyć krawędź szczytówki omotką, najlepiej jak najbliżej krawędzi. Przyjmuje się że do pewnego stopnia zabiezpiecza to szczytówkę przed rozszczepieniem. Aktualnie niektórzy producenci "fabrycznie" zabezpieczają szczytówkę dając w tym miejscu dodatkowy nawój maty ale nie zawsze to można zobaczć / wyczuć. Minimalna szerokośc takiej omotki żeby miała ona sens to 1.5 x srednica szczytówki


  • MatB lubi to

#1686 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 30 listopad 2022 - 08:38

Dzięki za informacje

 

Złącze wytypowane poprawnie. Zwykłe put-over.

Szczytówka już jest zabezpieczona i mam nadzieje, że lekkie przesunięcie stożka w stronę kołowrotka załatwi sprawę.

 

Dzięki!



#1687 OFFLINE   przyczajony_lowca

przyczajony_lowca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2022 - 23:20

Witam, 

 

Czy jest szansa/opcja wymiany samych "ringów" w tych AGS'ach ?  

 

Dziękuję.

 

Załączone pliki


  • BOSMAN 76 lubi to

#1688 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 04 grudzień 2022 - 12:26

Witam, 

 

Czy jest szansa/opcja wymiany samych "ringów" w tych AGS'ach ?  

 

Dziękuję.

jest szansa tylko nie będzie tani gips.



#1689 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 05 grudzień 2022 - 17:50

Cześć, myślę nad zmianą przelotek w starym 10cio letnim Batsonie RX7 HS1023 (260cm). Co byście tam założyli żeby wyciągnąć z wędki to co najlepsze? (mam już człowieka, który mi to zrobi, coś tam wstępnie też proponował, ale bardzo zależy mi na opinii forumowych speców :) )
dzięki!



#1690 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 grudzień 2022 - 18:22

... pewnie trzeba by było zmniejszyć średnice setu i  odchudzić na lżejszy ... 



#1691 OFFLINE   przyczajony_lowca

przyczajony_lowca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 grudzień 2022 - 18:30

jest szansa tylko nie będzie tani gips.

 

No dobra, a jakbym chciał wrzucić tam torzaity...jakaś sprawdzona pracownia ? najlepiej okolice Warszawy, ewentualnie wysyłka.

 

 Art Rod odpada, nie moge sie doprosic wyceny od miesiaca.

Fishing Center tez out, zaproponował mi usuniecie AGS i montaż torzite w innych miejscach ale bez usuwania starych omotek... ( nie wiem możne kombinerkami te AGS chciał usuwać :)

 

dziękuje 



#1692 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 06 grudzień 2022 - 06:16

Myśle ze kwestia pozostawienia omotek wynikała z faktu, że po usunięciu AGs zostały by ślady na lakierze i omotki zamaskowały by to. Torzite maja inne wysokości i przelotki wyszły by w innych miejscach niż fabryczne.

#1693 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 grudzień 2022 - 11:08

Granvorka,

Twój Batson HS1023F jest do 28 czy 42 g, bo przed zmianą (2011 r.) 1023 był do 42g, 25lb.

Nie napisałeś jak jest obecnie uzbrojony, zakładam, że w Y i L Alconite lub SIC.

Napiszę swoje spostrzeżenia. Miałem 3 szt. sprzed zmiany oznaczeń czyli HS 1021F 10-28g 10-20lb. Pierwszego kupiłem z FC uzbrojonego w Fuji SIC Y/L startowa Y30, tunel i szczytowa w rozmiarze 7 (i tego wciąż mam, łowię i lubię), następnego jako zapas na giełdzie "J" z pracowni SAKS ubranego w Fuji Alconite z SIC na szczycie startowa Y30 tunel i szczyt 6, ostatniego również na naszej giełdzie z FC ubranego Alconity i Sic na szczycie startowa Y30, tunel i szczyt 6 + rękojeść rezonansowa. Po paru latach użytkowania okazało się, że HS jest wyjątkowo niezniszczalny i nie potrzebuje zapasów, SAKSA sprzedałem na naszej giełdzie, a tego z rezonansem przezbroiłem (bo rękojeść rezonansowa z FC waży duuużo) dla kolegi w uchwyt SKSS z dzieloną rękojeścią i Fuji Alconite K od 25 do 5,5. Kij odchudziłem z 195 g do 130 i szczerze powiedziawszy to cały zysk. Kij stał się bardziej pałowaty i zdecydowanie gorzej rzuca przynętami w całym zakresie wagowym niż ten pierwszy Y/L w SIC. W ogóle pierwszy kij zawsze rzucał dalej niż dwa pozostałe - być może to zaleta gładszych przelotek lub większej średnicy szczytu. Moim zdaniem, jeśli masz w swoim kiju przynajmniej Alconity Fuji i lubisz nim łowić to nic nie zmieniaj. Chyba, że jest już mocno zmordowany i chcesz go odświeżyć.


Użytkownik drzejko edytował ten post 07 grudzień 2022 - 11:09

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Fatso lubią to

#1694 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 07 grudzień 2022 - 11:28

Nie jest mocno zmordowany i mam w nim fuji alconity. Zostawiam tak jak jest, gdyż opinię podobną do Twojej dostałem też od innej osoby :) dzięki!
  • Friko lubi to

#1695 OFFLINE   Wojtek Zwolski

Wojtek Zwolski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Zwolski

Napisano 10 grudzień 2022 - 22:37

Panowie rozpoczynam przygodę że zbrojeniem wędek. Przymierzam się do zrobienia blanku o długości 2.30 i wyrzucie do 56g. Jakich przelotek byście użyli? Jedno czy dwu stopkowych? Jak powinny być rozmieszczone? Jakiś sprawdzony spaceing?
Spinning nie cast

#1696 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 23 styczeń 2023 - 17:18

Znalazłem to zostawię tu dla potomnych.

Najnowsze "spejsingi" i katalog Fuji plus instrukcja jak zbudować wędkę.

Dla nowicjusza jak ja pomocne w ch...j:)

 

Są cyferki i rysunki więc bez znajomości japońskiego da się wszystko ogarnąć.

 

Katalog:

https://www.fujitack...pc.html#/page/1

 

Pomocnik majsterkowicza:

https://www.fujitack...pc.html#/page/1


Użytkownik MatB edytował ten post 23 styczeń 2023 - 17:25

  • drzejko i trout master lubią to

#1697 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 23 styczeń 2023 - 20:19

Panowie rozpoczynam przygodę że zbrojeniem wędek. Przymierzam się do zrobienia blanku o długości 2.30 i wyrzucie do 56g. Jakich przelotek byście użyli? Jedno czy dwu stopkowych? Jak powinny być rozmieszczone? Jakiś sprawdzony spaceing?
Spinning nie cast

To, jakich przelotek użyją forumowicze jest drugorzędne .

Ważniejsze ,jakich Ty użyjesz.

Na tym polega ta zabawa.


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#1698 OFFLINE   beatbass

beatbass

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Marcin

Napisano 27 styczeń 2023 - 22:30

Mam Blank Qualia Xpsj702ul wg producenta 0.5-4g 5lb. Czy ktoś próbował zbroić ten blank w spiningu po stronie twardej? Powinien w teorii lepiej ładować się przy najmniejszych przynętach, ale czy nie straci na pracy w czasie holu?

#1699 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2023 - 22:38

Marcinie,

 

myślę że to nie ma aż takiego znaczenia. Są rodbuilderzy którzy w ogóle ignorują wyznaczanie "kręgosłupa" i zbroją blank po prostu po najprostszej osi. Oczywiście jest też spra grupa która twierdzi że ma to znaczenie. Myślę że przy tym blanku  którym wspominasz to blank jest tak delikatny że jego "lifting power" raczej wyczuwalnie nie wzrośnie w zależności od tego po której stronie będzie uzbrojony, tak mi sie przynajmniej wydaje.  Chyba że Ci sie trafił jakiś egzemplarz z niezwykle mocno zaznacznym kręgosłupem ale to już trzeba by organleptycznie ocenić



#1700 OFFLINE   beatbass

beatbass

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2023 - 15:17

Cześć szczytowa ma wyraźne 2 kręgosłupy, jeden dużo mocniejszy. Założę przelotki na taśmie i powyginam, zobaczę czy jest jakaś różnica.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych