Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy boleń to najmądrzejsza ryba - wątek wydzielony z tematy Bolenie 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 listopad 2017 - 22:57

Krisu, nie będę się tu z tobą licytował, bo naprawdę nie ma o co. Uzmysłów sobie chłopie i reszta specjalistów od boleni, że świat nie kończy się na jerkbaicie i facebooku. W tym kraju naprawdę są ludzie pokorni nie wiedzący co to fb, a łowiący czasami bolki do rozmiarów których być może nigdy się nie zblizycie... 

 

 

No, jak to bolenie, chociaż do używania tych przynęt ciut intelygencji tża było mieć...hehe 

A co do interesów... hm, ciekawe kolego masz poczucie biznesu :)

Sam mnie zapytałeś ile złowiłem metrowych to mówię. 6. Ja się pytam ile Ty złowiłeś to się migasz. No to ile? Standardowa jerkbaitowa gadka, co już mówiłem nie raz. Każdy jest kozak dopóki się nie trzeba zdeklarować. Ja mam te metrowe szczupaki generalnie głęboko ale one są podobno mega mądre, nie tak jak głupie bolenie. To napisz uczciwie ile tych mega mądrych szczupaków złowiłeś. 

Nie mam, żadnego poczucia biznesu, nie promuję przynęt, wstawiłem w tym roku jedno zdjęcie bolka z przynętą, czyli z jumperem. Wstawiłem dla tego, że i tak nikt na to nie będzie łowił. Większość boleniarzy nie ma nawet wędki umożliwiającej rzucanie tą przynętą bo jest duża i ciężka. Nie mówiąc o prowadzeniu jej tak, żeby coś wzięło. Jak bym chciał promować biznes to bym takiemu jak Ty manufakturerowi mógł sprzedać patent na tą przynętę co łowi 26 bolków na stojącej w godzinę. Mam taką i posikałbyś się gdybyś Ty też mógł ją mieć. Ale mam swój rozum. Wiem, że takich rzeczy się nie sprzedaje bo jak wszyscy będą mieli to nie połowię. Taki sam rozum ma np. Mansik bo też swoich woblerów nie sprzedaje a co łowi to widać(a zajebiste są-mam). Twoje i Twoich bywszych kolegów przygody z promowaniem i biznesem powinny być dla innych ludzi przykładem, czego w życiu nie robić.



#82 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 26 listopad 2017 - 22:58

Krisu, nie będę się tu z tobą licytował, bo naprawdę nie ma o co. Uzmysłów sobie chłopie i reszta specjalistów od boleni, że świat nie kończy się na jerkbaicie i facebooku. W tym kraju naprawdę są ludzie pokorni nie wiedzący co to fb, a łowiący czasami bolki do rozmiarów których być może nigdy się nie zblizycie...

To chyba z jednym takim właśnie prowadzisz polemikę ( chodzi o Krisa). Namacalny ,posiadający pesel , łowiący w sezonie mnóstwo ryb 75+ i na dokładkę kilka 80-tek,a  ludzi widmo zostaw w spokoju. Niech dalej łowią te 90-tki. A jak będą łowić w spokoju to i do metra z czasem te bolki  urosną. Nie bronię Krisa bo przegiął pałę tymi privami ,ale przynajmniej jest rzeczowy.


Użytkownik maicke82 edytował ten post 26 listopad 2017 - 23:00


#83 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2017 - 23:22

Sam mnie zapytałeś ile złowiłem metrowych to mówię. 6. Ja się pytam ile Ty złowiłeś to się migasz. No to ile? Standardowa jerkbaitowa gadka, co już mówiłem nie raz. Każdy jest kozak dopóki się nie trzeba zdeklarować. Ja mam te metrowe szczupaki generalnie głęboko ale one są podobno mega mądre, nie tak jak głupie bolenie. To napisz uczciwie ile tych mega mądrych szczupaków złowiłeś. 

Nie mam, żadnego poczucia biznesu, nie promuję przynęt, wstawiłem w tym roku jedno zdjęcie bolka z przynętą, czyli z jumperem. Wstawiłem dla tego, że i tak nikt na to nie będzie łowił. Większość boleniarzy nie ma nawet wędki umożliwiającej rzucanie tą przynętą bo jest duża i ciężka. Nie mówiąc o prowadzeniu jej tak, żeby coś wzięło. Jak bym chciał promować biznes to bym takiemu jak Ty manufakturerowi mógł sprzedać patent na tą przynętę co łowi 26 bolków na stojącej w godzinę. Mam taką i posikałbyś się gdybyś Ty też mógł ją mieć. Ale mam swój rozum. Wiem, że takich rzeczy się nie sprzedaje bo jak wszyscy będą mieli to nie połowię. Taki sam rozum ma np. Mansik bo też swoich woblerów nie sprzedaje a co łowi to widać(a zajebiste są-mam). Twoje i Twoich bywszych kolegów przygody z promowaniem i biznesem powinny być dla innych ludzi przykładem, czego w życiu nie robić.

 

Ty Krisu nie mów, ze to manufaktura, bo ja tylko w tym roku to już dwa razy w skarbówce tłumaczyłem się, ze niby tu interes życia robię na woblerach hehe niestety to są uroki życia w tym bidnym kraju... 

i jeszcze raz życzę Ci więcej pokory, bo nie wiesz co kto w pudełkach nosi, a na Oravie czy innych zaporówkach świat się nie kończy. ;)



#84 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6254 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 listopad 2017 - 06:35

Rozdawaj najlepiej za darmo to Twój model biznesowy będzie ok dla kolegów i nikt się nie przypierdoli, że szczupaki zacząłeś łowić, tylko będą gratki i dej woblera ;)
  • spinnerman i Bułka lubią to

#85 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2017 - 08:16

Piotrek, na chroniczny ból dupy tak naprawdę lekarstwa nie ma. Ta przypadłość jak rak drąży ten konfidencki naród . Wypada tylko współczuć ... 



#86 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 listopad 2017 - 08:24

(...) Ta przypadłość jak rak drąży ten konfidencki naród . (...)

Bardzo proszę, mów za siebie.

O ile dostrzegam przejawy takiej postawy życiowej u części naszych rodaków, to jednak rozciąganie diagnozy na cały naród uważam za mocną przesadę. Tego typu stwierdzenia deprecjonują zdrową większość naszego społeczeństwa. Wypraszam sobie.


  • filip, HaDe i coma lubią to

#87 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2017 - 08:53

Januszu sorry, oczywiście nie generalizuję. Sam otaczam się ludźmi uczciwymi i pracowitymi, ale patrząc na te wszystkie docinki, plotki, knucie, i wreszcie idiotyczne donosy, człowiek zaczyna zastanawiać się nad sensem tego co robi, a nawet życia w tym kraju...

Jeszcze raz przepraszam jeśli uraziłem powyższym wpisem pożądane jednostki; to nie do Was.


  • woblery z Bielska lubi to

#88 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 listopad 2017 - 10:32

Krisu łowisz piękne ryby i wielkie gratulacje za to, ale nigdy w życiu nie łyknę kitu, że boleń to najmądrzejsza ryba w PL. Do tego poziom takiej dyskusji to dno....


  • urasenty i hombre06 lubią to

#89 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 listopad 2017 - 10:40

Juz ranking najskuteczniejszych przynet na dany gatunek ryb jest niewykonalny

Ale ranking najmadrzejszych gatunkow?

 

To naprawde zadanie karkolomne.


  • spinnerman i Bułka lubią to

#90 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 27 listopad 2017 - 10:45

Niezerujące bolenie łowi się regularnie. Ta ryba działa podobnie do okonia wystarczy, ze jeden zainteresuje się przynęta i reszta baranów zaczyna ja atakować. 

Wobler129 uspokoję Cię ,że są na równi tępe co okonie. ;) ...Dopóki nie zaczniemy odlewać gum. ;) 


Użytkownik maicke82 edytował ten post 27 listopad 2017 - 10:50

  • wobler129 i Sebo lubią to

#91 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 listopad 2017 - 12:18

Wobler129 uspokoję Cię ,że są na równi tępe co okonie. ;) ...Dopóki nie zaczniemy odlewać gum. ;)

 

O kurde tego akurat nie widziałem, chciałbym mieć takie okonie.... :) 


  • maicke82 i spinnerman lubią to

#92 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 27 listopad 2017 - 21:55

Co tu się odpi... to bania mała xD zima przyszła wcześniej ewidentnie :)

#93 OFFLINE   pajda

pajda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 07:59

Co roku na zbiorniku Nielisz w lipcu odbywają sie zawody spinningowe gdzie rok w rok wygrywają bolenie.
Zapraszam wszystkich do udowodnienia swoich racji.

#94 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 listopad 2017 - 08:47

Co tu się odpi... to bania mała xD zima przyszła wcześniej ewidentnie :)

 

Tak mi się skojarzyło:

 

"Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go into internety bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych gazetkach ale teraz nie dosyć, że je kupuje to jeszcze siedzi na jakichś forach dla wędkarzy i kręci gównoburze z innymi wędkarzami o najlepsze zanęty itp. Potrafi drzeć mordę do monitora albo wy****dolić klawiaturę za okno. Kiedyś ojciec mnie w*urwił to założyłem tam konto i go trolowałem pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty typu 'karasie jedzo guwno'. Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie. Aha, ma już na forum rangę SUM, za najebanie 10k postów."



#95 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 28 listopad 2017 - 08:49

Ale bolenie na 100% wiedza ze to są zawody wiec celowo dają się złapać bo kochają sport i zdrowa rywalizację :) po za takimi imprezami są nieuchwytne :)

#96 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 28 listopad 2017 - 08:54

Tak czytam i się zastanawiam, czy faktycznie ten boleń to najmądrzejszy jest...

Bo jak nazwać okonia czy klenia, kiedy nie idzie go złowić...  "niegłodnego" ? 

Ale, nie chcę się tu za dużo wypowiadać, bo na boleniach zębów nie zjadłem, chociaż trochę ich złowiłem.

 

 

Proponuję oglądnąć film Wojtka Warmuza z zasiadki na Chojnicach, wiem wiem, że to nie spinning i odbiega od tematu forum, natomiast co do samej mądrości pewnych gatunków, nawiązuje jak trzeba.

 

 

Ale proszę nie kopcie mnie za to w dupę. ;) 

 

Karpiarzem byłem przez wiele sezonów.Teraz z braku czasu  trzeba było to odłożyć.

Natomiast nie trzeba nim być, żeby obejrzeć film i znaleźć przesłanie.


  • Little Wing i robert7704 lubią to

#97 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 28 listopad 2017 - 09:09

Co roku na zbiorniku Nielisz w lipcu odbywają sie zawody spinningowe gdzie rok w rok wygrywają bolenie.
Zapraszam wszystkich do udowodnienia swoich racji.

Piszesz o zbiorniku gdzie zachwiany jest ekosystem.Tam bolenie jedzą bolenie a ryby 50-60 trafiają się nawet na kukurydzę. Na ostatnich zawodach na kilkadziesiąt ryb padł okaz bolenia całe 66cm. ...Idąc Twoim tokiem myślenia  to na zawodach na mazowieckim Bugu czy Narwi boleń jest rybą widmo, bo na 100 chłopa jak padanie jeden,dwa bolenie to krąży opinia ,że albo spec albo miał szczęście. Także ciut wyobraźni... Dyskusja zaczęła się od tego ,że jedne ryby są cwańsze od drugich,wymagają więcej kombinowania itp. Z tym ,ze szanowny moderator wydzielił wątek i podwiesił śmieszny tytuł "czy boleń to najmądrzejsza ryba" .W moim odczuciu zrobił  to tylko dlatego ,żeby z osoby która podjęła próbę udowodnienia sprytu boleni zrobić jakiegoś "oszołoma".Tym bardziej mu to na rękę ,bo za sobą nie przepadają. W sumie prócz Krisa i Krzyśka nikt nie napisał nic merytorycznego. Jeszcze Guciolucky na początku próbował przedstawić jakieś argumenty ,żeby obalić tezy Krisa ,ale przestał pisać z wiadomych względów (wcale mu się nie dziwnie). Reszta staje okoniem i tyle.


Użytkownik maicke82 edytował ten post 28 listopad 2017 - 09:44


#98 OFFLINE   pajda

pajda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 09:29

Wiec tym bardziej zapraszam, jeżeli biorą na kukurydze i jedzą sie nawzajem nie powinno być problemu. Tylko jak przychodzi ze zlowieniem okazuje się ze to nie takie proste.
Pełno bohaterów za klawiatura.

#99 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 listopad 2017 - 09:35

Ależ wątek ! Film trza kręcić bo takie "opery" są teraz na czasie :D


  • Bułka lubi to

#100 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 28 listopad 2017 - 09:36

Wiec tym bardziej zapraszam, jeżeli biorą na kukurydze i jedzą sie nawzajem nie powinno być problemu. Tylko jak przychodzi ze zlowieniem okazuje się ze to nie takie proste.
Pełno bohaterów za klawiatura.

Chyba się nie zrozumieliśmy.


Użytkownik maicke82 edytował ten post 28 listopad 2017 - 09:38