Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek Daiwa Fuego LT 2018 - informacje i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
693 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 maj 2020 - 20:26

Wie ktoś może gdzie kupić łożysko i podkładki do rolki w modelu 300? Na początku tematu wyczytałem że rozmiar łożyska to 3x6x2,5.
A podkładki jakie mają być?


Firma albeco.

#522 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 09 maj 2020 - 21:20

rozkręciłem żeby sprawdzić czy może smaru ktoś zapomniał dać, ale patrząc na cały mechanizm zrozumiałem że to nie ma prawa dłużej wytrzymać.

No tak.

 

Nie wiem jak tu niektórzy łowią tym na ciężko i jeszcze chwalą polecając innym. Ostatni raz daiwa LT plastik fantastik

Normalnie.

Fuego 3000XCH, dwa sezony szczupak/sandacz  do 30g, zero problemów.

W tych pieniądzach dalej polecam.


Użytkownik kineret edytował ten post 09 maj 2020 - 21:22


#523 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 10 maj 2020 - 17:47

Widocznie jakieś fatum lub mam pecha i trafiłem dwa felerne plastikowe prorexy LT. :D Na nie szęście kupiłem dwie sztuki z którymi będę się teraz użerał. Pierwszy odesłany na gwarancji. Dla mnie to pieniądze wyrzucone w błoto. Tyle w temacie, pozdrawiam

Firma albeco.

Ktoś zna dokładne wymiary tych podkładek?

Użytkownik meps edytował ten post 10 maj 2020 - 17:54


#524 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 15 maj 2020 - 23:00

Po lekturze wątku i paru innych o Fuego, rozkminiam czy lepszym wyborem jest LT, czy takie stare Fuego? Mam okazję kupić podobno robione w Japonii Fuego, jest takie? Może ktoś ma/miał i coś o tym młynku wie?



#525 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 16 maj 2020 - 08:00

Zdecydowanie stare czerwone .


  • Jozi lubi to

#526 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 maj 2020 - 08:03

Miałem kiedyś starszą wersję 2500. Piękny wygląd. Solidna i prosta konstrukcja. Ogólnie fajny młynek za niewygórowaną cenę.
Bardzo dobre, miękkie sprzęgło (hamulec). Dobry nawój cienkich linek. Na fotce 0,16mm

Trzeba jednak przywyknąć, do zamykania kabłąka ręką. Inaczej lubił splątać linkę.

Generalnie polecam jeśli stan co najmniej dobry+  :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  fuego.JPG   55,48 KB   21 Ilość pobrań

  • Jozi i pitiki lubią to

#527 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 16 maj 2020 - 17:00

No no, właśnie takie jak na fotce. Naprawde lepsze niż nowsze modele, i naprawde japońskie? A jakbym się zdecydował, to lepiej 2500 czy 3000, co bardziej uniwersalne?

Acha dziękuję za informacje. :)



#528 OFFLINE   Kicek999

Kicek999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 17 maj 2020 - 06:21

Wiesz co mi też stukał w 4000 i już nie stuka bo został przesmarowany :) podobno bardzo,, suche,, są w środku :(

#529 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 08 czerwiec 2020 - 19:16

Wiesz co mi też stukał w 4000 i już nie stuka bo został przesmarowany :) podobno bardzo,, suche,, są w środku

 

 

Podobno to mit

http://jerkbait.pl/t...ch-kołowrotków/



#530 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:30

Fuego LT stuka. Dokładnie posuw w pewnych położeniach.Przerabiałem to i smarowanie nic nie daje.Trzeba się przyzwyczaić albo zmienić na shimano, LT fuego to szajs.(Jest to moja subiektywna opinia po sporym czasie użytkowania)


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 09 czerwiec 2020 - 07:31


#531 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 09 czerwiec 2020 - 10:37

Fuego LT stuka. Dokładnie posuw w pewnych położeniach.Przerabiałem to i smarowanie nic nie daje.Trzeba się przyzwyczaić albo zmienić na shimano, LT fuego to szajs.(Jest to moja subiektywna opinia po sporym czasie użytkowania)


Moje Vanguish-e tez stukaly, wiec jesli zmieniac na Shimano to zostaje ewentualnie Stella :)

#532 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 09 czerwiec 2020 - 10:47

Niestety, stuka każdy mechanizm posuwu szpuli typu "locomotive" z prowadnicą w ształcie S. Dzieje się tak dlatego, że do poprawnej pracy mechanizmu posuwu potrzebny jest spory luz, który powoduje, że podczas oscylacji "wodzik" na kole zębatym posuwu dotyka ścianek prowadnicy - co odczuwane jest jako "stukanie" mechanizmu podczas zmiany położenia szpuli góra-dół. I tak źle i tak niedobrze :)

 

Aby temu zaradzić, Daiwa jako pierwsza zaczęła stosować w tym miejscu miniaturowy o-ring na wodziku, który w dużej mierze zniwelował to stukanie, aczkolwiek wciąż jest ono wyczuwalne. Łowiłem kiedyś Saltigą 2010, w której delikatne stukanie również było wyczuwalne, pomino wzorowego spasowania frezowanej przekładni.
Niestety, pozostaje sie chyba przezwyczaić albo zmienić na Shimano...ale z wormshaftem.

 

f1.png

 

Co ciekawe, również w Shimano skopiowali zastosowali pomysł z gumowym o-ringiem i to pomimo posiadania całkiem niezłego patentu na genialny mechanizm posuwu, wykorzystujący teflonową podkładę, który zapewniał cichą i spowolnioną oscylację. Zastąpiono go zwykłym S z gumwym oringiem, który jest prostszy i tańszy w produkcji.

 

spheros.jpg

 

Najtańsze Shimano z posuwem locomotive typu S (Varispeed) wciąż nie mają gumowych o-ringów, choć szczerze mówiąc trudno jest mi określić co bardziej w nich stuka - mechanizm posuwu szpuli, luzy na rączce i knobie czy też sama przekładnia.

 

Co do Fuego - nie nazwałbym go szajsem - szczególnie w jego przedziale cenowym, w którym każdy model mynka cierpi na inną wku* przypadłość :)

Tańsze LT wciąż są najlżejsze w swojej klasie, ładnie układają cienkie linki i mają trwały i niezawodny mechanizm.

U mnie wypełnił lukę przez jeden sezon i łowił od 3-30g, co pozwoliło mi ponownie przekonać się do mniejszych kołowrotków Daiwy. Pozdrawiam


Użytkownik kineret edytował ten post 09 czerwiec 2020 - 10:52

  • golsyl, trex i woblery L.E. lubią to

#533 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 09 czerwiec 2020 - 11:00

Wiesz... że przywykłem do innej półki w kołowrotkach. Wszystko co innego wezmę do ręki, gdzie coś stuka i inne przypadłości ma, po prostu mnie drażni :D Stąd moja opinia na pewno w dużym gronie nie jest obiektywną opinią :)

Odnośnie stuków oraz podobnych przypadłości o dziwo nie odnotowałem w swoich kołowrotkach do castingu a nie są z wysokiej półki cenowej.Wnioskuję iż chodzi o samą konstrukcję.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 09 czerwiec 2020 - 11:06


#534 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 09 czerwiec 2020 - 19:46

No tak :) Ja też szybko się z Fuego przesiadłem i nie ma co się oszukiwać, Prorex i Tatula LT, którymi go zastąpiłem są dwie półki wyżej pod każdym względem, ale wspominam go pozytywnie, conajmniej jak kiedyś Red Arc'a.



#535 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2020 - 11:04

Fuego lt ma łożysko w rolce kabłąka? To samo w modelach prorex lt czy freams lt? Z tego co wiem caldia lt nie ma a jest droższym modelem.

#536 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 21 czerwiec 2020 - 18:14

Ani caldia LT ani fuego lt nie posiadają łożyska w rolce. Myślałem że caldia ma, jak się okazało że nie ma kupiłem kolejne fuego 😁

#537 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 22 czerwiec 2020 - 15:09

Prorex VLT też nie posiada łożyska. Jest tylko plastikowa tulejka którą co chwilę muszę oliwić bo ciężko chodzi kiedy wchodzą brudy z rzeki i resztki galonów których u mnie pełno.
Wie ktoś może jak jest z daiwą BG? Ma łożysko rolki czy też plastik?

Użytkownik meps edytował ten post 22 czerwiec 2020 - 15:11


#538 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 22 czerwiec 2020 - 15:36

W BG również jest tulejka z tworzywa - tanie rozwiązanie, odpore na piach i słoną wodę i robi robotę, ale wymaga czyszczenia co jakiś czas.



#539 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 22 czerwiec 2020 - 15:36

A nie można wymienić tuleji na łożysko? Pytam bo nie wiem jak w Daiwie.

#540 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 22 czerwiec 2020 - 15:44

Można wymienić na łożysko.
Rozmiar łożyska to 3x6x2,5.
Plus dwie podkładki 3x5x04 które ciężko dostać.
  • pitiki lubi to