Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator lifepo4 - zakup, użytkowanie, konserwacja / naprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2312 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 listopad 2019 - 15:13

Ten drugi link aie nie otwiera z miernikiem. Lepiej dolozyc pare zl i kupic aku z bms bluetooth. Wszytsko zamkniete q jednwj budzie , szczelne, i pelen podglad na androidzie/ios

#962 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 21 listopad 2019 - 16:51

Polecisz jakiś ?

#963 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 21 listopad 2019 - 17:38

Ja polecę najnowsze modele z bluetooth  -  zapytaj pa priw u @siarq   :)



#964 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 21 listopad 2019 - 18:26

Ten drugi link aie nie otwiera z miernikiem. Lepiej dolozyc pare zl i kupic aku z bms bluetooth. Wszytsko zamkniete q jednwj budzie , szczelne, i pelen podglad na androidzie/ios

https://allegro.pl/o...ThjN2FhYjE1NTk=

 

 

ale co z maksymizerem ? I tak mam go w osobnym pudełku

Kupię nowy akumulator z BMS a osobno przy maksymizerze dam licznik.


Użytkownik Domator edytował ten post 21 listopad 2019 - 18:28


#965 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 listopad 2019 - 18:41

Ten licznik dc zdaje egazmin, wada jest brak szczelnosci i jeden kierunek zliczania. - tylko rozladowanie badz ladowanie, zalezy jak podlaczysz. O maksymizerze sie niewypowiem ,gdyz niebawie sie w takie rzeczy

#966 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 21 listopad 2019 - 19:24

Co do licznika - zdaje egzamin, ale jego częsta wymiana podnosi koszty.  :).

Pływając w różnych warunkach atmosferycznych wszelkiego rodzaje dodatki takiego typu nie zdają egzaminu ; wilgoć , deszcz , mgła rozwala te urządzonka. Nie są to zabaweczki szczelne. :)



#967 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 21 listopad 2019 - 20:03

Co do licznika - zdaje egzamin, ale jego częsta wymiana podnosi koszty.  :).

Pływając w różnych warunkach atmosferycznych wszelkiego rodzaje dodatki takiego typu nie zdają egzaminu ; wilgoć , deszcz , mgła rozwala te urządzonka. Nie są to zabaweczki szczelne. :)

Dlatego wolę je mieć poza akumulatorem by w razie czego łatwo było wymienić sam licznik. Maksymizer z amperomierzem i woltomierzem przy  kwasiakach działał bez pudła parę lat.



#968 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 26 listopad 2019 - 11:56

Zbliża się termin wielkich wyprzedaży. Ciekawe czy będą na niej akumulatory LiFePo4 100 Ah. Jak by ktoś znalazł coś ciekawego to proszę i info.



#969 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 26 listopad 2019 - 14:04

Znalazłem na Ali... coś takiego: https://pl.aliexpres....1db62e0eWarSZE

Od piątku cena tego aku na być 1 508,07 zł. Jest to około tysiaka mniej jak u nas. Ale czy można zaufać Chińczykowi? W tym tkwi problem



#970 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 listopad 2019 - 14:49

Znalazłem na Ali... coś takiego: https://pl.aliexpres....1db62e0eWarSZE

Od piątku cena tego aku na być 1 508,07 zł. Jest to około tysiaka mniej jak u nas. Ale czy można zaufać Chińczykowi? W tym tkwi problem

Czy cena zawiera opłaty celne i podatkowe? Jeżeli przepuszczą- może być ok, choć nadal pozostaje sprawa zaufania i jakości samych ogniw. 

Jeżeli nie zawiera cła i VAT, to ja nie widzę żadnego sensu grania w chińską ruletkę. Na miejscu i z gwarancją też znajdziesz co trzeba. 



#971 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 listopad 2019 - 15:37

ceny na ali nie zawieraja zadnych oplat celnych. wszytsko zalezy od sortowni czy wezma czy tez nie.Jak wezma to sie zrobi 1900zl + . Chinczykom mozna ufac, tylko cena z czegos sie bierze. @Domator badz pionierem ,kup i bedziesz wiedzial co warte. , przed zamowieniem mozesz poprosic o zdiecia ze srodka  + parametry uzytych ogniw. Od siebie dodam , ze zadna wieksza fabryka robiaca/skladajaca akumulatory na ogniwach nie bazuje na wodoszczelnych walizkach... Uzywane sa standardowe boxy od aku PB , dla duzych pojemnosci badz nietypowych pakietow sa robione skrzynie metalowe. Nieliczni jak torqeedo czy epropulsion ma swoje pudla.


  • thug lubi to

#972 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 26 listopad 2019 - 17:21

Nie wierze w to że taki gabaryt przejdzie bez dodatkowych opłat celnych

#973 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 12 grudzień 2019 - 12:34

Nic nie kupiłem na wyprzedażach. Pozostaje mi teraz czekać do wiosny i zbierać pieniądze. W kwietniu mam zamiar kupić w Polsce coś około 100 Ah.

A w maju popływam sobie na nim :)



#974 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 grudzień 2019 - 17:45

Promo byly , sam mialem wziasc aktwyne balansery.... i zal dupe scinal :)

#975 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 17 grudzień 2019 - 20:16

Witam.

Koledzy, jak wygląda sprawa szybkości spadku wartości napięcia w akumulatorach lifepo4 i jak to się ma do innych typów ogniw? Czy przy dużym poborze mocy napięcie jest stabilne i w miarę wysokie czy szybko spada i mniej więcej na jakiej wartości (przy aku 12V) się utrzymuje?

Pytam, ponieważ regulatory obrotów zazwyczaj wymagają zasilania prądem powyżej 10V i dla niektórych ogniw trzeba dokładać przetwornicę dla właściwego działania maxymizera. Ponoć, w  skrajnych przypadkach, przy mocnym poborze prądu układ sterujący bez przetwornicy potrafi siąść przy akumulatorze rozładowanym w 20 procentach. Przy tym silnik mógłby jeszcze dłuuugo pociągnąć.

Kolego Domator, nie znam się za bardzo ale wygląda, że twój układ może mieć z tym problem. Do wiosny jeszcze trochę czasu radzę sprawdzić (na jerku jest wątek o maxymizerach), żeby debiut na wodzie obył się bez niespodzianek  :) .



#976 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 grudzień 2019 - 20:32

Proces rozładowania przebiega stabilnie- uzalezniony czysto od pobieranych A. Utrzymuje się do końca praktycznie na tym samym poziomie-może ostatnie chwile są słabsze nieco,  następuje odcięcie przez bms i zostają wiosła. 

Jeżeli zaczynają gasnąć diody na czapce silnika elektrycznego, wiedz, że oznacza to problemy. 

Testowałem prądem pow 40A ciągłym i tak to mniej więcej wygląda.



#977 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 grudzień 2019 - 20:37

zalezy jakich ogniw sie uzywa. Jesli liion w konfiguracji 3s , to przygody moga sie pojawic ze wzgledu na niski zakres napiecia 9-12v , gdzie 12 to full a srednio bedzie okolo 10,5-11 , przez co moze elektronika fiksowac. przy lifepo4 napiecie robocze jest 10-13 gdzie 10 to 0 , a srednio 11,5-12,3V. przy akumulatorach lifepo4 1C 80ah + prad  rozladowania ~70A spadek napiecia jest na okolo 11,3V i tak ciagnie do konca praktycznie. Uzytkuje tez pakiety 3C , o pojemnosci lacznej 75A/48V (16S) przy 125A , spadek z 52,x jest do okolo 49V-48V



#978 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 17 grudzień 2019 - 21:41

Dzięki. Wygląda na to, że lipefo4 powinny być idealne do współpracy z prostym maxymizerem.



#979 OFFLINE   esox lucius

esox lucius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2019 - 21:15

zalezy jakich ogniw sie uzywa. Jesli liion w konfiguracji 3s , to przygody moga sie pojawic ze wzgledu na niski zakres napiecia 9-12v , gdzie 12 to full a srednio bedzie okolo 10,5-11 , przez co moze elektronika fiksowac. przy lifepo4 napiecie robocze jest 10-13 gdzie 10 to 0 , a srednio 11,5-12,3V. przy akumulatorach lifepo4 1C 80ah + prad  rozladowania ~70A spadek napiecia jest na okolo 11,3V i tak ciagnie do konca praktycznie. Uzytkuje tez pakiety 3C , o pojemnosci lacznej 75A/48V (16S) przy 125A , spadek z 52,x jest do okolo 49V-48V

 

A gdyby zrobić konfiguracje liion 4S ? Sprawdzałem moje echo pracuje w zakresie 10,8-20VDC, silnik mam bez szczotkowy.



#980 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 18 grudzień 2019 - 23:08

A gdyby zrobić konfiguracje liion 4S ? Sprawdzałem moje echo pracuje w zakresie 10,8-20VDC, silnik mam bez szczotkowy.

Do echa wystarczy 3S liion. Do silnika można zastosować ogniwa 32700 lifepo4 4S.


Użytkownik manonegra13 edytował ten post 18 grudzień 2019 - 23:09