Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1618 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1579 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 27 marzec 2021 - 22:59

Ja mam xi5 jeden z pierwszych egzemplarzy 2015 rok i nic nie stuka nic nie puka.
Wszystko działa nie gubi pozycji.
Przyznam się bez bicia że nawet nie kalibrowałem pozycji na wodzie.
Kiedyś mnie kusiło połączyć kablem z echo ( kabel mogłem kupić za 160 USD dzięki koledze z jerka) ale jakoś mi przeszło.
Kolega z jerka też ma xi5 połonczonego z echo i u niego nic nie nawala wszystko śmiga.
  • Maciej_K lubi to

#1022 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 28 marzec 2021 - 07:34

Jasne że mógł się trafc,jak w każdym brandzie są wadliwe modele...ale tak się właśnie rodzą bzdury o "dużych problemach"

Szanowny kolego intruz, bzdury to najczęściej rodzą się po twoich postach, zwłaszcza pisanych cyklicznie w watku Cayman. Po Twoich wypowiedziach można by opowiadanie stworzyć ,,jak to dobrze że Intruz Haswinga sprzedał ,, tym bardziej że był uszkodzony jak to sam napisałeś. :)
Nie, to nie był pojedynczy przypadek z przekładnią w MG, info nt pochodzi od jednego z większych producentów łódek. Teraz zamiast MG sprzedaje MK i ma dużo mniej reklamacji.
  • Kostek Kleń i IntruZ9 lubią to

#1023 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 28 marzec 2021 - 08:07

Kolega miał dwie pod rząd wadliwe sztuki, to było w zeszłym roku

#1024 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 28 marzec 2021 - 08:26

Sam jesteś uszkodzony 😁 no ale sam siebie spróbuj przeczytać,tak "duży problem" z przekładnia,ze nikt o nim tutaj nie słyszał?

#1025 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1579 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 marzec 2021 - 08:39

Nie ma się co spierać że są awarie bo pewnie są. Żadna firma się tego nie ustrzeże.
Jedna z największych szkótni na mazurach która exportuje 90 % na skandynawie wyszła z lowrance na które miała reklamację i teraz montuje Simrady.

#1026 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 28 marzec 2021 - 09:33

Sam jesteś uszkodzony no ale sam siebie spróbuj przeczytać,tak "duży problem" z przekładnia,ze nikt o nim tutaj nie słyszał?


Tak, jak zwykle masz rację.

#1027 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 28 marzec 2021 - 10:04

Xi3 ... potrafi się zaplatac kablem ... dotyczy silników z 2019 i 2020 ... i to nie jest mój wysmysl tylko fakt. (Nie mówię że każdy ale 3 takie silniki widzialem- a jeden tak szarpal ze można było z lodzi wypaść)

#1028 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 28 marzec 2021 - 10:56

Z MG jest trochę jak z waldiwym 2.0 TDI lub zapychającymi się DPFami w grupie VAG... Każdy coś słyszał i czytał może samemu doświadczył, ale przy setkach tysięcy lub milionach sztuk wyprodukowanych egzemplarzy ma prawo być ich dużo wadliwych bo jest x-krotnie więcej jak konkurencji.
Po to jest reklamacja jak coś nie działa ( pomijam fakt że sam nie chciał bym oddawać silnik w trakcie sezonu do serwisu , ale takie rzeczy się dzieją - Życie)...

Jestem prawie pewien że najwięcej silników na tym forum to właśnie produkty MG i 90 pare% to bardzo zadowolony użytkownik, niestety jak by więcej w obiegu było MK to czytali byśmy jak wadliwe są one względem MG :) .
Fajne są tematy jak ten , ale komentarze czasami są mocno nieobiektywne bo to co mamy to wierzchołek góry lodowej...
Spora większość stoczni, sklepów sprzedaje produkty MG i Navico więc normalne że będzie więcej postów o ich problemach niż z mniej popularny HB czy RM

Przeciętny Kowalski przeczyta o wadliwych sztukach a hurtownik lub stocznia spojrzy na ilość sprzedanych/zamontowanych egzemplarzy.

Pamiętajmy że wszystko się psuje , niestety...

#1029 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4697 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 marzec 2021 - 11:16

Kolega miał dwie pod rząd wadliwe sztuki, to było w zeszłym roku

Na czym polegały wady? Wymieniono mu gwarancyjnie?

Te silniki są na rynku od lat. Problem działania w sieci pojawił się po zmianie modułu gps w czapce. Skądinąd - jest ich najwięcej na rynku, jak sądzę więc proporcjonalnie zwiększa się ilość wadliwych egzemplarzy. Akurat to nie wina Navico w tej materii, co MG, które przez ponad dwa lata nie potrafiło ogarnąć sprawy. Wierzę, że odyseja zmierza do końca, i będę jednym z tych, który jako pierwszy napisze, że po akcji serwisowej jest ok. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 28 marzec 2021 - 11:20

  • nurek28 i Radbraw lubią to

#1030 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1579 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 marzec 2021 - 11:20

Jeśli nie działał od początku to pewnie skorzystał z rękojmi.

#1031 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4697 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 marzec 2021 - 11:26

Jeśli nie działał od początku to pewnie skorzystał z rękojmi.

Ja też mogłem mieć wymieniony rok temu na nowy, ale nie chciałem- bo problemem była nie mechanika a oprogramowanie, na które nie było wtedy jeszcze rozwiązania. 



#1032 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1579 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 marzec 2021 - 13:16

Maciek wiem że mogłeś skorzystać.
Mi chodziło o pierwsze uruchomienie wkładasz do wody i nie działa.
Każdy sklep podczas zwrotu mówi że reklamacja bo wygodniej dla niego a człowiek mówi że się nie zespół tylko nie działa od kiedy kupił i chce skorzystać z prawa rękojmi. I wtedy zaczyna się przekonywanie że nie to tak nie działa. A ty dalej że chcesz skorzystać z rękojmi.

#1033 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 28 marzec 2021 - 17:32

Na czym polegały wady? Wymieniono mu gwarancyjnie?

Te silniki są na rynku od lat. Problem działania w sieci pojawił się po zmianie modułu gps w czapce. Skądinąd - jest ich najwięcej na rynku, jak sądzę więc proporcjonalnie zwiększa się ilość wadliwych egzemplarzy. Akurat to nie wina Navico w tej materii, co MG, które przez ponad dwa lata nie potrafiło ogarnąć sprawy. Wierzę, że odyseja zmierza do końca, i będę jednym z tych, który jako pierwszy napisze, że po akcji serwisowej jest ok. 

Jednak to była jedna sztuka. Najpierw padał mu GPS, po pobycie w serwisie głośno pracował. Ostatecznie dostał zwrot pieniędzy i kupił MK :)



#1034 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4697 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 kwiecień 2021 - 06:56

To chyba koniec cyrków z dziobówkami, kwestia czasu - by serwis przemielił upgrade w  tych niedziałających  w sieci silnikach- pod warunkiem że ma już nośnik danych. 

https://www.motorgui...tnTV5Jk_5ave3ZY


  • PawelMAT i 12345 lubią to

#1035 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 kwiecień 2021 - 08:29

I co to będzie ładowane z poziomu echa ?

#1036 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4697 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 kwiecień 2021 - 09:00

I co to będzie ładowane z poziomu echa ?

Nie, z poziomu serwisu :)


  • Radbraw lubi to

#1037 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 20:42

Jaki najmniejszy akumulator do tego silnika jest potrzebny do max 10h pływania. Wiem, że jest wiele czynników typu wiatr czy intensywność przestawiania, ale chciałbym zabierać możliwie mały. Wstępnie rozważam 45-55ah żelowy. Łódź semper 440xt.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#1038 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 21:09

Zatem poproszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Pytanie do praktyków, bo moje doświadczenia z akumulatorem to ciężki żel 100ah, silnik 55lbs i ładowanie po pływaniu . Jak bym potrafił policzyć to bym to zrobił, dlatego poprosiłem o odpowiedź praktyków.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#1039 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4697 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 kwiecień 2021 - 21:15

Miernik cęgowy DC załatwia sprawę , ja mam 86ah lifepo4 na oba silniki i nie jestem w stanie rozładować go na raz, wody małe, nie ścigam się na 12v

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Maciej_K edytował ten post 13 kwiecień 2021 - 21:16


#1040 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 kwiecień 2021 - 23:06

na 10h ciagłego pływania bez przystawania bez sztormowego wiatru to 120AHr staarczy