Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisowanie kołowrotków Shimano

serwis shimano

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3060 odpowiedzi w tym temacie

#2701 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 19 marzec 2023 - 19:23

Dokupowane łożysko w set'ach od Shimano czy Ezo...jedna chwała.  Jutro wracam do roboty po urlopie...poszukam jeszcze jakichś materiałów...

 

Kolego Rebus...a mógłbyś podzielić się fotką takiej taśmy ?



#2702 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 20 marzec 2023 - 09:09

U mnie akurat stosują te :ORION Fühlerlehrenband | HAHN+KOLB (hahn-kolb.de) 



#2703 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 26 marzec 2023 - 20:58

O kurde, drogie to...a w Polandii ciężko w ogóle kupić jaką małą ilość tego dobrodziejstwa.



#2704 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 26 marzec 2023 - 21:40

Doraźnie (albo na dłużej) możesz wcisnąć  przez folię polietylenową, lub taśmę teflonową do uszczelnień hydraulicznych. Co prawda oba materiały mogą płynąć pod dużym naciskiem, ale tak wielkich sił raczej w kołowrotku nie będzie. Folia PE dostępna w każdym sklepie spożywczym.  Nie należy przesadzać z grubością by nie zacisnąć pierścienia zewnętrznego łożyska, wystarczy lekki wcisk.



#2705 OFFLINE   Piotrek1991

Piotrek1991

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaOstrów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Andrzejuk

Napisano 27 marzec 2023 - 12:37

Witam.
Czy mógłby ktoś podać namiary na człowieka który naprawi oraz przesmaruje 2 kołowrotki zauber?

#2706 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 02 kwiecień 2023 - 16:55

Witam.
Ze względu na zbliżający się małymi krokami sezon szczupakowy zdecydowałem się przeprowadzić małą rewizję kołowrotków do spinningu. Pacjent to Shimano FX 4000 zakupiony jako przejściowy kołowrotek do cięższego zestawu spinningowego. Typowałem, że kołowrotek pokręci maksymalnie sezon, ale ku mojemu zdziwieniu fx przetrwał sezon i nawet dobrze się trzyma. Po otwarciu moim oczom ukazał się taki widok.
Załączony plik  IMG_7025.JPG   37,54 KB   17 Ilość pobrań

Moje dwa zapytania:
1. Co to za smar lub oliwka koloru złotego/mosiężnego na osi szpuli? Pinion oraz zęby przekładni również są tym usmarowane.
2. Smar na pinionie i kole zębatym posuwu szpuli. Smar z pinionu wydaje się "bardziej" biały, rzadszy i mniej lepki, a ten z koła jest (bym napisał) bardzo lepki i ma barwę żółtawą/kremową. Czy są to inne smary? Czy ze względu na wyeksploatowanie zmienił barwę? W Catanie, która również jest budżetowa i też swoje już nakręciła, na wałku głównym widoczna jest przeźroczysta oliwka, a na przekładniach ten sam smar co w FXie na kole zębatym posuwu szpuli, czyli ten bardzo lepki. W kołowrotkach innych producentów również widywałem schemat pt. smar na przekładnie, oliwka na wałek.

Pozdrawiam.



#2707 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 23 kwiecień 2023 - 07:54

Koledzy potrzebuję do Shimano Sahara FJ 2500 takiej podkładki pod pokrętło szpuli, może ma ktoś?

Załączone pliki



#2708 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 kwiecień 2023 - 08:02

Paweł chyba senswoniej będzie jak dasz ogłoszenie na giełdzie, że chcesz ten elememt kupić.
  • Paweł R. lubi to

#2709 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 kwiecień 2023 - 16:55

Koledzy potrzebuję do Shimano Sahara FJ 2500 takiej podkładki pod pokrętło szpuli, może ma ktoś?


To da się zrobić. Tu docięty z przegródki większego pudełka, pod szpulę Daiwy R4 3000. Działa :)   https://photos.app.g...9ENUjdbWxGVuAD7


Użytkownik popper edytował ten post 23 kwiecień 2023 - 17:02


#2710 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 23 kwiecień 2023 - 20:17

Myślę że u tokarza bez problemu jak masz na wzór lub znasz wymiary.

#2711 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 kwiecień 2023 - 20:21

Nie prościej zamówić w sklepie współpracującym z Shimano PL nowe? Przecież to grosze będzie kosztować.
  • Pozer lubi to

#2712 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 24 kwiecień 2023 - 08:06

Podeślij wymiary łącznie z grubością to popatrzę.



#2713 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 29 kwiecień 2023 - 11:18

Witam

Pacjent Shimano TPXD 3000XG

Wrocil po serwisie (poleconym w sklepie wedkarskim) i jest nie dokrecona "dupka" Odstaje

Chodzi o ta srubke, ktora wchodzi glebiej w korpus Jesli dobrze odczytalem schemat to ma nr 16757

Czy wiecie jaki srubokret uzyc? jaka koncowka , imbus, gwiazdka? No i jakiej wielkosci mam kupic?

Mam nadzieje ze gwint caly

No i druga sprawa, puszcza hamulec, mysle ze lozysko oporowe  Jak je umyc? Zanuzyc cale np w benzynie?

Ktos wie? Moze pomoc?

Pozdrawiam



#2714 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 29 kwiecień 2023 - 11:38

Powiedz gdzie ten serwis był robiony, żebym przez przypadek nie wysłał tam swoich kołowrotków
  • michcio lubi to

#2715 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 29 kwiecień 2023 - 11:46

Serwis w Bremen ,Sklep Askari :)


  • neronhell lubi to

#2716 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 29 kwiecień 2023 - 14:56

Witam
Pacjent Shimano TPXD 3000XG
Wrocil po serwisie (poleconym w sklepie wedkarskim) i jest nie dokrecona "dupka" Odstaje
Chodzi o ta srubke, ktora wchodzi glebiej w korpus Jesli dobrze odczytalem schemat to ma nr 16757
Czy wiecie jaki srubokret uzyc? jaka koncowka , imbus, gwiazdka? No i jakiej wielkosci mam kupic?
Mam nadzieje ze gwint caly
No i druga sprawa, puszcza hamulec, mysle ze lozysko oporowe  Jak je umyc? Zanuzyc cale np w benzynie?
Ktos wie? Moze pomoc?
Pozdrawiam

Właśnie ciekawe czy nie pękł gwint w dupce. Bo to często się zdarza jak ktoś na siłę to przykręca.

#2717 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 29 kwiecień 2023 - 15:31

Askari a raczej aSSkari to chyba najgorsza sieć sklepów jeżeli chodzi o Niemcy. Nie mam za dobrych doświadczeń z jednym ze sklepów w Hessen.
Dwa razy wysłali mi nie to co zamawiałem,przez telefon twierdzi kobieta że mają wędkę o którą pytam, jadę kawał drogi żeby chociaż w sklepie wziąść do ręki a na miejscu okazuje się że im się pomyliło. Na stronie internetowej coś tam jeszcze idzie wybrać, stacjonarnie to porażka, po kilka wędek z każdej marki i to najniższe serie. Fatalna obsługa, niekompetentne kobiety potrafią zatrudniać które nigdy na rybach nie były, za to dobrze pilnują w drzwiach czy przypadkiem szmaty zwanej maseczką nie zapomniałeś założyć.Nie wiem jak jest u Ciebie , być może masz inne doświadczenia z tym sklepem ale zamiast kupować Torx , bodajże T6 lub T7 o ile pamiętam , i samemu poprawiać jedź do sklepu i albo to ogarnął albo niech dają nowy kołowrotek jak spierd... robotę. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
  • adam 13 lubi to

#2718 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 29 kwiecień 2023 - 16:08

Askari a raczej aSSkari to chyba najgorsza sieć sklepów jeżeli chodzi o Niemcy. Nie mam za dobrych doświadczeń z jednym ze sklepów w Hessen.
Dwa razy wysłali mi nie to co zamawiałem,przez telefon twierdzi kobieta że mają wędkę o którą pytam, jadę kawał drogi żeby chociaż w sklepie wziąść do ręki a na miejscu okazuje się że im się pomyliło. Na stronie internetowej coś tam jeszcze idzie wybrać, stacjonarnie to porażka, po kilka wędek z każdej marki i to najniższe serie. Fatalna obsługa, niekompetentne kobiety potrafią zatrudniać które nigdy na rybach nie były, za to dobrze pilnują w drzwiach czy przypadkiem szmaty zwanej maseczką nie zapomniałeś założyć.Nie wiem jak jest u Ciebie , być może masz inne doświadczenia z tym sklepem ale zamiast kupować Torx , bodajże T6 lub T7 o ile pamiętam , i samemu poprawiać jedź do sklepu i albo to ogarnął albo niech dają nowy kołowrotek jak spierd... robotę. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

 

 

Askari faktycznie ma slaby wybor,  ale ja znalem dobrze pracownikow To oni mieli kontakt do goscia ktory naprawia kolowrotki, dali mi namiar

 Zadzwonilem i sie spytalem , czy da rade Niestety gosc, nie powiedzial ze jest specjalista od multkow na norwegie  Juz go nie poleca innym A ja zostalem z tym problemem Nie bede do goscia dzwonil , nic to nie da Ale jak by ktos mi podpowiedzial jaki to torx , to by bylo fajnie Sprobuje sam to ogarnac Pytalem sie na forum trzech polecanych  fachowcow cz mi zrobia serwis, jeden nie mial czasu. drugi dal mi termin na sierpien, a trzeci napisal cos takiego,  ze rozbieranych i zle zlozonych kolowrotkow nie robi,dziwne jak na kogos kto ma firme serwisowa shimano  No i to wszystko

Pozdrawiam

 



#2719 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 29 kwiecień 2023 - 17:21

Myślałem że w sklepie robili Ci serwis lub pracownik sklepu, tak wynika z Twoich wcześniejszych postów. Torx 6, idź do pierwszego lepszego Baumarktu z kołowrotkiem i dopasujesz sobie.
  • adam 13 lubi to

#2720 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 29 kwiecień 2023 - 17:45

Dzieki :good:

 

Myślałem że w sklepie robili Ci serwis lub pracownik sklepu, tak wynika z Twoich wcześniejszych postów. Torx 6, idź do pierwszego lepszego Baumarktu z kołowrotkiem i dopasujesz sobie.

 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, shimano

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych