Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella i Twin Power - "od srodka"...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 20:17

Ten zwolniony posuw szpuli to dla mnie taki przerost formy nad treścią... (miałem powiedzieć o d... rozbić ale nie wypada)

Oczywiscie ze tak i dlatego japonczycy zastosowali go po raz pierwszy w limitowanej stelli millenium.. ??
Stelle millenium i generacje stellek z 00-01 widywalem tylko na foto. Wydawalo mi sie, ze skoro na rotorze jest taki sam napis super slow oscillating system jak w TP 02 czy stelli 04 to predkosc oscylacji jest taka sama..
Z tego co Guzu tutaj napisal (bardzo cenie jego zdanie) wynika, ze mimo tego samego napisu stelle
00-01 posiadaja jeszcze wolniejsza oscylacje - dla mnie to jest niesamowite wrecz zjawiskowe ) do tego stopnia, ze dzieki Jego uprzejmosci bede mial okazje niebawem to sprawdzic )


#22 OFFLINE   Pablotor2k

Pablotor2k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paweł

Napisano 24 grudzień 2011 - 16:36

A czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jakie są rzeczywiste różnice nowej Stelli przeznaczonej na rynek europejki a ten na wewnętrzny rynek Japoński ?
Czy ta na europę będzie miała identyczny środek jak ta druga ?

#23 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 16:57

Różnice są jedynie kosmetyczne,budowa identyczna.

Dla porównania europejska Stella będzie mieć na szpulce napisane Stella 4000SFE a japońska Stella 4000S.



#24 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 19:30

Najlepiej gdyby ktos kto posiada dwa modele rozebral je i sprawdzil.
Wedlug mnie oprocz oczywiscie napisu na stopce, szpuli i innym uchwycie roznice sa i to nawet spore.
Wymiarowo pewnie wszystko jest takie same, ale roznice moga byc w srodku. Moge tylko spekulowac, ze np; japonska wersja ma lepiej hartowane lozyska ( moga byc ciemniejsze )
poszczegolne zebatki rowneiz moga byc wykonane z innych materialow. Ale to sa tylko moje spekulacje.

#25 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 20:16

Bez przesady...

#26 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 20:32

Tak jak pisalem to spekulacje, ale nie sa bezpodstawne.
Podam taki przyklad z mojego malego doswiadczenia.
Posiadam Twin Power sw HG 02 jdm i posiadam rowniez sustain5000FD - czyli taki twin na ameryke.
Odlew korpusu, rotoru sa identyczne, poza kolorami. W srodku elementy pasuja wymienniie. Przekladnie w sustainie juz jest inna, tzn kolo w TP jest z powloka ceramiczna a w sustainie nie.
Po blizszym przyjrzeniu sie zauwazylem, ze np: lozyska w TP sa ciemniejsze.. Ciekawe co ?? zebatki, ktore pracuja przy pinionie sa rowneiz innego koloru
Ale mniejsz o to bo to w koncu nie stella, ale jakis obraz analogi moze nam dac.
Stella sw HG4000 01 jdm a stella FA 4000 - przeznaczenie ameryka. Z zewnatrz mlynki niemal nie do odroznienia, choc nie mialem mozliwosci sprawdzic dwoch jednocznnie i moje obserwacje opieraja sie jedynei na fotkach..
Jak wiadomo powszechnie stella sw 01 jdm w srodku ma czesci tytanowe. Ale czy amerykanski odpowiednik FA takowe posiada ??
szczerze watpie.
Ceny stelli sw 01 na ebayu zaczynaja sie od 550 euro, natomias stelle FA mozna kupic juz za 200 baksow.. ciekawe co ??
Wracajac do stelli FE na rynek europejski, mozna ja nabyc za 420 euro w holenderskich sklepach, tymczasem stella 4000 s - czyli jdm kosztuje sporo sporo wiecej.
Na allegro mefi taka stelle sprzedaje za 3400 zl, a europejkie mozna kupic za 2400zl.. Ja to pozostawiam bez komentarza, bo wnioski niech kazdy sobie sam wyciaga.

#27 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 20:49

Jeszcze takie cos mi sie przypomnialo, ze te stellki w katalogu nawet waga sie roznia ;/

#28 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 21:22

Hmm,no to dobrze zrobiłem że decydując się na Stelle wybrałem tą z JDM :mellow:

Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to jest to co najmniej dziwne...

Co do wagi to moja JDM ma inny dużo mniejszy uchwyt korbki od wersji europejskiej,może w tej FE też tak jest i stąd ta różnica wagowa...

#29 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 21:40

Jeszcze taka refleksja mnie nachodzi, ze niby dlaczego japonczycy mieliby nam europejczyka dac rownorzedny pod wzgledem technicznym mlynek ??
Przeciez to bylby absurd;/ Z kogo by sie nabijali po latach ?
Sama ich marka jdm - po latach byla by tylko wspomnieniem.
Jeszcze jak patrze na ten chlam, jak np: TP fc, fb i wiele wiele innych to sam sobie humor poprawiam ;]

#30 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 21:51

No wiesz te nasze Twin Powery to mają mało wspólnego z tymi z JDM,ale żeby Stellę okrajać to już trochę przegięcie...

ps. Ty masz FD,masz tu zdjęcia japońskiego odpowiednika 07 4000,porównaj części :D

Załączone pliki



#31 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 22:35

Dzieki za fotke, bede mial czas to rozbiore swoja FD 4000 i napisze co i jak.
okrajac - to moze za duze slowo, bo na pierwszy rzut oka zapewne ciezko bedzie wskazac razace roznice. Jak pisalem wyzej moga to byc roznice raczej subtelne np; inny odcien lozysk czy inny odcien inych czesci. Bo to ze przekladnia tzn. kolo i pinion sa takie same to jest raczej pewne w kazdym modelu stelli.
Ale najlepiej bylo by zwyczajnie rozebrac dwie stelle, jedna jdm a druga na europe czy ameryke i zwyczajnei opisac to w jakims watku.
Bo to, ze w Twinach jest roznica to nie mam watpliwosci, ale w stellkach... ? to trzeba sprawdzic na wlasne oczy, bo narazie ja troche gdybam i sugeruje gdzie moga byc owe roznice.
Mysle, ze osoba bardziej kompetentna napewno bedzie mefisto, albo chocby Guzu. Przez ich dlonie wiele przewija sie stellek, moze w koncu raz na zawsze pewne watpliwosci byly bo rozwiane ;/

#32 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:57

Ciekaw jestem - czy rolka od modelu '10 pasowałaby do modelu '07? Sama rolka bez łożysk itp.
Ta czarna z nowej Stelli podobno ma bardziej twardą powłokę...
Może wypowie się ktoś zaznajomiony z tematem?

#33 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 22:24

To może inaczej...

Jeśli ktoś ma najnowszą Stellę FE (2010) w rozmiarze 4000 i suwmiarkę,to podczas następnego smarowania rolki proszę o wymiary.

śr. zewnętrzna,śr. wewnętrzna,szerokość i może odległości od rowka na lewo i prawo :mellow:

#34 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 22:27

Ps. działają wam linki z pierwszego postu? Bo mi oba nie chodzą...

#35 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 styczeń 2012 - 22:51

niestety u mnie nie znajduje stronki - czyli nie ma ;/

#36 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 22:53

Może jakaś awaria... Mam nadzieję że stronka będzie normalnie funkcjonować bo sporo ciekawego można się dowiedzieć.

Dzięki za info :D

#37 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 13 styczeń 2012 - 15:54

Guzu są jakieś różnice między JDM a wersją europejsko-amerykańską Stelli FD/FE?

#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 styczeń 2012 - 16:02

Z pewnoscia cena na ebay i allegro

A tak serio to nie wiem.
W tym watku o aktualnym modelu pojawil sie poboczny temat roznic w poszczegolnych Stellach w zaleznosci od rynku na jaki przeznaczone byly (sa).
Dodam od siebie, ze im wiecej sie tych (Stelli) oglada to mniej jednoznaczne to wszystko jest.
Nawet w ramach modelu na ten sam rynek - np Stelli JDM widywalem i widuje roznice we wnetrzach o ktorych napisal wczesniej @blackabyss.
Widzialem Stelle SWPG (a widzialem ich srodkow juz troche) ktore mialy lozyska w osi korbki obustronnie otwarte inne mialy jednostronnie zamkniete. O tym dowiadywales sie dopiero otwierajac je w srodku.

Wracajac do meritum : nie pomoge odnosnie tych FD i FE.

Guzu
p.s.
Juz baaardzo dawno przekroczylismy zdrowe podejscie do kolowrotkow.

p.s.2

Jedno z moich postanowien noworocznych to przywrocic sprawom i aspektom ich wlasciwe miejsce B)

#39 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 16:38

Guzu są jakieś różnice między JDM a wersją europejsko-amerykańską Stelli FD/FE?


Jedyne różnice które mogę potwierdzić to inne opisy na szpuli/stopce oraz inne uchwyty korby. Te JDM zazwyczaj mają lżejsze uchwyty...

#40 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 13 styczeń 2012 - 18:22

[quote]
Guzu są jakieś różnice między JDM a wersją europejsko-amerykańską Stelli FD/FE?
[/quote]

Jedyne różnice które mogę potwierdzić to inne opisy na szpuli/stopce oraz inne uchwyty korby. Te JDM zazwyczaj mają lżejsze uchwyty...
[/quote]

Ja jeszcze zauważyłem jedną różnicę, ale może się mylę? Stelle FE JDM mają na stopce nr fabryczny, moja kupiona w Niemczech takiego nr nie ma.