Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3454 odpowiedzi w tym temacie

#2801 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 listopad 2022 - 07:40

Wedle "Aborygenow" najwieksze polowy maja miejsce wlasnie chwile przed lodem. W sensie takim, ze jesli szczupaki w lecie zeruja ostro 2-3 godziny dziennie a reszta to dlubanie, kombinowanie, zmuszanie itd; to wtedy cala dniowka tzn 6-7 godzin to jazda non stop. Trzeba tylko namierzyc stada sieji.

 

Na "moim" łowisku szczupaki na przełomie czerwca i lipca żerują prawie przez całą dobę, choć nastawiam się na nie raczej w dzień, choćby ze względu na temperatury. Za to noce bywają spokojniejsze, jeżeli chodzi o wiatr, ale nie jest to regułą. Szczyt aktywności dużych ryb często przypada parę godzin przed północą, co wcale nie oznacza, że w miejscu koncentracji nie potrafią bardzo dobrze brać w środku dnia.

 

Natomiast nie łowiłem nigdy przed pierwszym lodem, więc nie sprawdzę tej opcji. Dla mnie - odpada, po różnych doświadczeniach zdecydowanie wolę mieć dzień 24h. Musiałbym chyba mieszkać na miejscu :) Z resztą nie wiem, czy w przypadku wody, na której łowię, miałoby to jakikolwiek sens. I tak już nie wytrzymuję fizycznie intensywności tego letniego łowienia :)


  • sucks_one i inzynier lubią to

#2802 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1644 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 21 listopad 2022 - 09:19

Jak co roku na przelomie pazdziernika i listopada robie z moim Przyjacielem "aborygenem" czterodniowe łowienie. Domek w bliskiej okolicy a nawet na dlugosc kabla od wody. Zawsze udany i zawsze w parszywej pogodzie. Wszystko rozgrywa sie na godzine przed zmierzchem i zaraz po....w ciagu dnia pojedyncze lub wcale. Ale plywamy za dnia no bo jak nie...
Listopad 2022

Załączony plik  IMG_20221104_153903894~2.jpg   52,17 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20221105_150715273.jpg   60,73 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20221107_170204463.jpg   31,54 KB   29 Ilość pobrań

Załączone pliki



#2803 OFFLINE   cezarypioro

cezarypioro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Cezary

Napisano 05 grudzień 2022 - 20:08

Witam serdecznie.

W przyszłym roku na przełomie maja-czerwca być może lipca planuję kilkudniowy wyjazd do Szwecji, aby popływać za szczupakiem i okoniem. Dysponuję własnym środkiem pływającym.

Z tego tez powodu chciałbym Was podpytać jaki kierunek byście obrali na pierwsze połowy w Szwecji? Przy tym poszukuje bazy noclegowej dla 2-3 osob, być może jakiegos domku, itp.
Z racji, ze to pierwszy wyjazd raczej chcielibyśmy spróbować na jakimś mniejszym jeziorze, akwenie aniżeli np Vattern. I wiadomo, im bliżej od portu tym lepiej.

Bardzo dziękuje za wszelkie sugestie i pomoc, pozdrawiam! :)

#2804 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 05 grudzień 2022 - 22:36

Rozważacie szkiery, czy tylko jeziora?

#2805 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 grudzień 2022 - 10:59

Witam serdecznie.

W przyszłym roku na przełomie maja-czerwca być może lipca planuję kilkudniowy wyjazd do Szwecji, aby popływać za szczupakiem i okoniem. Dysponuję własnym środkiem pływającym.

Z tego tez powodu chciałbym Was podpytać jaki kierunek byście obrali na pierwsze połowy w Szwecji? Przy tym poszukuje bazy noclegowej dla 2-3 osob, być może jakiegos domku, itp.
Z racji, ze to pierwszy wyjazd raczej chcielibyśmy spróbować na jakimś mniejszym jeziorze, akwenie aniżeli np Vattern. I wiadomo, im bliżej od portu tym lepiej.

Bardzo dziękuje za wszelkie sugestie i pomoc, pozdrawiam! :)

 

zapraszamy:

 

http://jerkbait.pl/t...skie/?p=3073313


  • Krzysiu lubi to

#2806 OFFLINE   cezarypioro

cezarypioro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Cezary

Napisano 06 grudzień 2022 - 11:42

Rozważacie szkiery, czy tylko jeziora?


Raczej na początek blizej nam do jezior.

#2807 OFFLINE   najtek556

najtek556

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 07 grudzień 2022 - 21:30

hej, w  maju wybieram się z kolegami pierwszy raz do Szwecji (okolice jeziora Bolmen). Mam pytanie, ile mniej więcej trzeba zapłacić za wynajem łodzi 3 osobowej/ dzień ? 



#2808 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 07 grudzień 2022 - 22:10

hej, w maju wybieram się z kolegami pierwszy raz do Szwecji (okolice jeziora Bolmen). Mam pytanie, ile mniej więcej trzeba zapłacić za wynajem łodzi 3 osobowej/ dzień ?


Nie wiem jaki budżet macie ale Marcin z forum ma fajne łodzie.
https://www.fishingboats24.com/
Spr.

#2809 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 grudzień 2022 - 22:34

hej, w  maju wybieram się z kolegami pierwszy raz do Szwecji (okolice jeziora Bolmen). Mam pytanie, ile mniej więcej trzeba zapłacić za wynajem łodzi 3 osobowej/ dzień ? 

Na to pytanie chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. 
Generalnie najtaniej jest od gospodarza domku, który wynajmujesz. Ja płaciłem 2 lata temu 1000 koron (ok. 450 zł) za tydzień, laminat 4 m z silnikiem 6 KM , rok temu miałem za darmo (w cenie domku) 4,1 aluminiowego Lindera, dopłata była za silnik 5 KM: 600 SEK (ok. 260 zł), w tym roku płacę za łódź z silnikiem 6 KM: 2000 SEK za tydzień.
Natomiast niedaleko na "wędkarskim" campingu ceny były następujące: łódź 4,10-4,40 m z silnikiem 9,8 KM : 263$ za cały tydzień, łódź Premium, Linder 445 Sportsman z silnikiem 15 KM : 553$ za tydzień)


  • analityk i najtek556 lubią to

#2810 OFFLINE   najtek556

najtek556

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 07 grudzień 2022 - 22:42

Dzięki wielkie <3

#2811 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 08 grudzień 2022 - 15:44

hej, w maju wybieram się z kolegami pierwszy raz do Szwecji (okolice jeziora Bolmen). Mam pytanie, ile mniej więcej trzeba zapłacić za wynajem łodzi 3 osobowej/ dzień ?



https://www.varnamo....d94bcf5c1a.html
  • Rebel64 lubi to

#2812 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 23:11

Cześć, czy ifiske tylko mnie odcieło dostęp do aktualnych raportów połowów?
Tomek

#2813 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 grudzień 2022 - 17:24

Cześć, czy ifiske tylko mnie odcieło dostęp do aktualnych raportów połowów?
Tomek

U mnie wszystko działa.


  • polyari i kostom63 lubią to

#2814 OFFLINE   Brylu

Brylu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemo

Napisano 12 grudzień 2022 - 20:45

Spróbuj otworzyć na innej przeglądarce

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
  • kostom63 lubi to

#2815 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 15 grudzień 2022 - 17:22

Koledzy, chodzi mi po głowie niecodzienny pomysł zorganizowania w 2023 r. dłuższego wyjazdu do Szwecji, który częściowo spędziłbym urlopowo, a częściowo pracując zdalnie (i wykorzystując co lepsze pogodowo dni, żeby popływać sobie przed lub po pracy).

 

Główne założenia: 

 

- czas trwania: 2-4 tygodni,

- wyjazd rodzinny (żona, małe dziecko),

- domek blisko wody,

- domek oferujący jakąś przestrzeń dzienną (czyli taki, w którym można przez taki okres pomieszkać, a nie tylko spartańsko nocować w przerwach między łowieniem), 

- dodatkowa sypialnia dla odwiedzających przyjaciół wędkarzy i nie wędkarzy,

- łódź z silnikiem przy domku lub możliwa do wynajęcia na dłuższy okres w niedalekiej odległości. 

 

Jak dotąd szukam w znanych mi okolicach: Szkiery przy Karlskronie i Św. Anna (zarówno przy jeziorku, jak i Slatbaken oraz okolice Kallso i Vanso). Jestem jednak otwarty na inne opcje, ale raczej nie dalej na północ niż Sztokholm. 

 

W tym miejscu pytania do Was: 

 

1. Z jakich źródeł korzystacie, szukając wyjazdowych miejscówek na własną rękę?

 

Z racji rodzinnego charakteru planów, odstawiam na bok wyjazd na dziko. Póki co przeczesuję Novasol, Cabinsinsweden.co.uk, hometogo.com, nawet booking i airbnb. 

 

Macie doświadczenia z innymi źródłami?

 

2. Zakładając, że łatwiej znaleźć domek bez łodzi - czy znacie miejsca, w których można wypożyczyć łódź na dłużej? 

 

Póki co mam tylko to: http://karlskronaboa...com/priser.html Być może znacie inne wypożyczalnie lub macie namiar na prywatnych gospodarzy, którzy są skłonni wypożyczyć?

 

3. Idąc dalej - być może ktoś z Was ma namiar na konkretny domek (idealnie z łódką), który można dograć prywatnie ze Szwedem, bez konieczności czesania serwisów z ofertami? 

 

Będę wdzięczny za każdy sygnał.



#2816 OFFLINE   Brylu

Brylu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemo

Napisano 18 grudzień 2022 - 12:09

Jest taka stronka na której szwedzi wynajmują bezpośrednio domki, zaznaczasz region, termin pobytu, ilość osób

https://sverigestugor.eu/

Możesz skontaktować się z Darkiem z linku poniżej (znajdziesz tam wszystkie kontakty), ma fajny duży domek nad Vindommen, blisko pomostu (jakieś 150m) tyle że w otoczeniu lasu a nie bezpośrednio nad wodą

http://fishingadvent...zioro-vindommen


Wrzucam jeszcze linki znalezione w necie czy na forum:

http://www.bredal.se/start/om-oss/
https://bauergarden.se/
https://skargardsbyn...argardsstugorna
https://stugaifreluga.se/


Jeśli chodzi o łodzie to link poniżej:

https://www.fishingboats24.com/o-nas/#


Daj znać jak poszło:) Połamania kija :)

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

#2817 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 19 grudzień 2022 - 11:22

Dzięki! Bardzo przydatne linki - większości nie znałem :)

 

Pozdrawiam!



#2818 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 grudzień 2022 - 15:01

Czy w Szwecji jest wymagana plandeka na łódź? Jeśli tak prośba o żródło przepisów. dzięki 


  • lefrajt lubi to

#2819 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 grudzień 2022 - 17:52

A gdzieś w ogóle jest taki wymóg? Pierwsze słyszę.
  • rower26 i Elendil lubią to

#2820 ONLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2022 - 10:28

Też nie słyszałem, ale jest przepis, że śruba silnika zaburtowego powinna być w czasie transportu osłonięta.
  • rower26 lubi to