Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3414 odpowiedzi w tym temacie

#3041 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 maj 2023 - 05:16

Łowiłem w szkierach rok temu i najlepsze były gumy, jak się odpalały to brały praktycznie na wszystko. Gumy tak ściachały że musieliśmy sklepu szukać. W pobliżu była druga ekipa i też łowili a każdy miał inna przynętę.

#3042 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 19 maj 2023 - 07:49

Tu do końca bym się nie zgodził, są takie dni że kolor ma znaczenie, jakaś charakterystyczna praca dzisiaj odpowiada. Są takie dni ale nie można ich brać jako wyznacznik i ślepo wierzyć w ich  cudowne właściwości . Kiedyś w Norwegii we trójkę na łodzi łowiłem ja łowiłem 3,4 sztuki a oni razem jednego, podobnych sytuacji było jeszcze dużo i nie zawsze moje było lepsze. Jak się zastanowicie to znajdziecie u siebie takie zdarzenia, dlatego tak ważne jest aby łowić na różne przynęty, różne "style"....

Mam taką przynętę która łowi w pierwszym rzucie, później jak w studni. Kiedyś dla sprawdzenia tej teorii na Vindomen dałem ją koledze na łodzi któremu ewidentnie nie szło i zgadnijcie co się stało ... szczupak w pierwszym, potem studnia.


  • fireblood lubi to

#3043 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 maj 2023 - 08:09

Robert każdy może podać takie przykłady, ja też, ale jak ryba normalnie żeruje to bierze na różne przynęty. Owszem wiadomo że w szkierach często działają przynęty niebieskie ale jak takie zakładałem to brały na gumy różnych firm.
  • rafalsky lubi to

#3044 OFFLINE   rawit

rawit

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 20 maj 2023 - 09:45

Dwa lata temu byłem w Karlskronie w lipcu, w tamtym roku w czerwcu w tym roku na majówkę i każdy z tych wyjazdów był inny . Na każdym ryby się łowiło w innych miejscach i na inne przynęty .Potwierdzam jednak to co piszą koledzy w tym roku ryby najlepiej reagowały na jerki. Piszę reagowały bo z braniami bywało kiepsko ale odprowadzeń pod łódkę dość sporo. Natomiast zamiana przynęty na gumową powodowała że nawet odprowadzeń nie było

Załączone pliki

  • Załączony plik  szcz.jpg   47,47 KB   45 Ilość pobrań


#3045 OFFLINE   Pablito86

Pablito86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2023 - 20:34

Cisza w wątku to pozwole sobie napisać krótkie podsumowanie zeszłotygodniowej wyprawy na szkier Św. Anny, mojej pierwszej do Szwecji. Woda mega zielona z widocznością na jakieś 30cm, musieliśmy pływać daleko w stronę otwartego morza, żeby było lepiej, ale wcale nie było dobrze, udało się w zasadzie namierzyć tylko jedną zatoczke z cieplejszą, czystą wodą o przejrzystości na 2m. Na wodzie żółty korzuch pyłu co chyba pochodzi od pylenia sosny. Woda na początku jakieś 12-13stC, pod koniec wyjazdu 16-17stC po czym we czwartek zmiana kierunku wiatru o 180st i w piątek woda zaledwie 11stC. Cały wyjazd słonecznie, a dużymi momentami/dniami pełna lampa. Przy zwężeniu spore ławice śledzia, które powoli zaniknęły dopiero w piątek.

Powyższe mocno wpłynęło niekorzystnie na wynik niestety. Pewnie byliśmy o 2-3tyg za wcześnie. Kolega, który miejsce zna z 3 innych wypraw w kolor wody nie mógł uwierzyć. Łącznie wpadły 22 szczupaki przy czym największy zaledwie 76cm. Na tę sumę złożyły się w zasadzie dwa szczęsliwe momenty kiedy za jednym razem z przejrzystej, ciepłej zatoki wyjeliśmy 6 ryb, a kolejny gdy na koniec dnia, pod wieczór znaleźliśmy zatokę brudną ale do zabawy skusiło się 7 szczupaczków i okonie (największy 40cm).

Kombinowaliśmy na co się dało, a widomo - mieliśmy tego po kokardę, wszelkie gumy w gamie kolorów i rozmiarach, niezliczone jerki, łowienie na różnych głębokościach. A ostatecznie jakieś 80% ryb skusiło się na … Cannibala 12cm w kolorach tak klaszycznych jak policjant i fire tiger. Pozostałe skusiły się na większego Cannibala lub jerki Westina i Dayera. Odprowadzenia były pozatym może ze 4, ale i tak w miejscach, które dawały jakieś ryby.

Podsumowując pewnie coś nie zagrało, jak na pierwszy wyjazd to dla mnie było ok bo mam to szczęście, że nie mam odniesienia do tych legendarnych, mega rybnych wypraw ;) Oby następna nie była gorsza! 7dni na wodzie po min. 10h, przy naprawdę zaangażowanym oraniu wody… o kiju nie wróciliśmy, ale wynik daleki od wymarzonego :)

Jak ktoś był w tym okresie teraz, w tym roku to może się podzieli jaka była woda? Czy inne szkiery dały lepsze wyniki?

#3046 OFFLINE   Brudnis

Brudnis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Brudnicki

Napisano 31 maj 2023 - 00:05

Właśnie wrócilem z synem ze szkierów Św. Anny. Byliśmy tam w terminie 20-28.05. Przez 6 dni złowiliśmy prawie 60 szczupaków, które były głównym celem naszej wyprawy. W tym czasie padła jedna prawie metrowka (99,5cm), trzy 90+, sześć 80+. Zdecydowana większość ryb była w przedziale 60-75 cm. Najlepsze efekty były na płytkiej wodzie 0,5-1,5m. Przynetami, na które mieliśmy najwiecej brań były 20 cm pigshad’y oraz jerki w kolorze firetiger oraz 6 calowe shaker’y lunker city w kolorze limetreuse. Trochę ryb złowiliśmy równiez na przynęty w kolorze niebieskim (głównie guppie jr), motor oil oraz imitującym szczupaka. Ryby najlepiej brały do południa. Wszystkie były wytarte i już dobrze odkarmione:). Ogolnie bardzo dużo się przemieszczaliśmy i tylko raz trafiliśmy na miejsce, w którym złowiliśmy 8 ryb. Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne.

#3047 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 maj 2023 - 15:00

Jakie zaobserwowaliście temp. wody?



#3048 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 maj 2023 - 15:09

Ktoś na jeziorach pływa juz w poszukiwaniu sandaczy? Jakieś wnioski, spostrzeżenia?



#3049 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 31 maj 2023 - 15:25

Jesteśmy za tydzień na asnen. Dam znać.

#3050 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 31 maj 2023 - 15:26

Ktoś na jeziorach pływa juz w poszukiwaniu sandaczy? Jakieś wnioski, spostrzeżenia?





Na południu biorą od dobrego tygodnia . Temperatura wody 16 stopni w dość dużym jeziorze. W mniejszych wodach pewnie jest wyższa
  • rower26, Rebel64 i Mariusz1000 lubią to

#3051 OFFLINE   Luk74

Luk74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Kajak

Napisano 31 maj 2023 - 15:38

Jesteśmy za tydzień na asnen. Dam znać.

umieram z ciekawości jak Wam pójdzie. Asnen to pierwsze jezioro na jakim byłem w Szwecji 15 lat temu i delikatnie rzecz ujmując rozczarowało. Gdzieś jednak czytałem (chyba tu) że się jednak odrodziło.
Koniecznie daj znać jak poszło.

Połamania kija!!!


  • hardy50 i Mariusz1000 lubią to

#3052 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 31 maj 2023 - 20:46

Ktoś w środę 07.06 jedzie nocnym z Gdyni do Karlskrony?

#3053 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 31 maj 2023 - 21:01

Ja☺
  • Gadget lubi to

#3054 OFFLINE   Trociarz

Trociarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Radosław
  • Nazwisko:Marosi

Napisano 01 czerwiec 2023 - 05:27

Ja z ekipą walczę nad Asnen wyniki całkiem dobre,kilka szczupaków w okolicach metra,sandacze już na głębokim i wychodzą na żarcie na blaty,keitech robi robotę:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3055 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 01 czerwiec 2023 - 07:51

Trociarz, 

Jaki kolor preferują? 



#3056 OFFLINE   pejcz

pejcz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 01 czerwiec 2023 - 07:55

Nasza mała ekipa też niedługo wybiera się na południe SE na tygodniową wyprawę. Będziemy nad Vidostern - jeśli ktokolwiek był tam w ostatnich kilku latach to chętnie porozmawiam na priv; póki co widziałem kilka starszych wpisów na forum.



#3057 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 01 czerwiec 2023 - 07:59

Ktoś w środę 07.06 jedzie nocnym z Gdyni do Karlskrony?

Ekipa jedziemy 8.06 jakie rejony atakujecie?

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

#3058 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 01 czerwiec 2023 - 08:21

Ekipa jedziemy 8.06 jakie rejony atakujecie?

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

6-7h drogi od Karlskrony. Akcja Sandacz :)



#3059 OFFLINE   Pescador

Pescador

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 01 czerwiec 2023 - 14:08

Nasza mała ekipa też niedługo wybiera się na południe SE na tygodniową wyprawę. Będziemy nad
Vidostern - jeśli ktokolwiek był tam w ostatnich kilku latach to chętnie porozmawiam na priv; póki
co widziałem kilka starszych wpisów na forum
.

Cześć
Byłem w 2012 przypomnij się wieczorem na priv

Użytkownik Pescador edytował ten post 01 czerwiec 2023 - 14:12

  • pejcz lubi to

#3060 OFFLINE   Brudnis

Brudnis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Brudnicki

Napisano 02 czerwiec 2023 - 00:34

Jakie zaobserwowaliście temp. wody?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych