Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3442 odpowiedzi w tym temacie

#3001 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 kwiecień 2023 - 13:51

EH...tej zmiennej nie uwzględniłem, ale jak śledź wejdzie to duże pójdą głębiej za śledziem, a pistolety będą brały seryjnie bo nic ich nie będzie ganiało... Zawsze coś będzie się działo.

Tzn liczysz na brak fok? One się tam śledziami za bardzo nie interesują bo za małe. A te małe kaczodziobe czyli 50tki są troszkę przez foki przetrzebione. Pisze jak to realnie wygląda byłem ostatnio jesienią to jak pisałem gadałem że Szwedami czemu tak licho bierze.
Ale mimo wszystko życzę sukcesów. Niech się uda

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 13 kwiecień 2023 - 13:52


#3002 OFFLINE   skorupa13

skorupa13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 13 kwiecień 2023 - 15:07

Ja jadę od 13.05 do 20.05 na szkiery w okolicy Karlskorony i już czuję że będzie srogi wpiXXXol, ale domek klepnięty dawno, ja jadę dosyć spontanicznie także bez ciśnienia - głównie chodzi o reset mózgu i odpoczynek od pracy, najwyżej okoni się poszuka :)

 

Nie licz na okonie . Byłem w tym terminie w Karskronie kilka razy i okoń BARDZO  rozproszony 


  • wojto-ryba lubi to

#3003 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • Imię:Krz

Napisano 13 kwiecień 2023 - 23:54

Panowie, pytanie do osób które bywają regularnie na południu SE (koło Karlskrony) - jak widzicie perspektywę tarła szczupaka na majówkę. Będzie wytarty na płytkich jeziorkach? Warto próbować?


W majówkę ? W czerwcu możesz złowić jeszcze rybę napchana ikra , wszystko kwestia miejsc i temperatur jakie były.

#3004 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 14 kwiecień 2023 - 15:32

Mam termin na ostatni tydzień maja, jezioro na wysokości Gavle.

Już czuje w kościach, że będzie dupa i będą się tarły, zero bran itp. Znowu trzeba będzie rzezbic...

#3005 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 kwiecień 2023 - 20:57

Jest ktoś z Was może na zachodzie Szwecji, nad Goteborgiem? Dostałem info, że piękne trocie biorą z brzegu i mam zamiar się wybrać na przyszły weekend.

#3006 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 16 kwiecień 2023 - 21:39

Byłem 200 km wyżej nad Goeteborgiem , w sobote wieczorem . Bez brania. Mijał mnie gość co trollował , chwalił sie jedną sztuka , spotkałem jeszcze z brzegu inna osobe ale też bez wyników. Od jutra ocieplenie to pewnie coś sie ruszy :D

#3007 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 kwiecień 2023 - 21:44

200km to już prawie Norwegia, ja lecę do Stromstadt

#3008 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 16 kwiecień 2023 - 21:54

no tak , dokladnie norweskie Hvaler,tyle ze do Strömstad morzem to jakies 20km :) , na następny weekend też bedę próbował w okolicy Strömstad , pogoda ma dopisać , jakieś info też dostałem ze pomału się coś rusza :D
  • Gadget lubi to

#3009 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 kwiecień 2023 - 22:29

Jedyna rzecz jaka mnie wkurza na terenie Stromstad to roaming norweski, który niepostrzeżenie mi się wcina jak jestem na morzu, a jak zapomnę zablokować to rachunek rośnie :) Podobno w zatokach poniżej Strömstad są piękne trocie. Daj znać jak będziesz w weekend, może gdzieś się złapiemy. Mam tam łódkę przy domku i mam nadzieję, że w piątek i poniedziałek dostanę wolne to polecę na weekend.
  • rafalsky lubi to

#3010 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 17 kwiecień 2023 - 21:28

Ale roaming norweski jest na tych samych zasadach co EU (czyli np. szwedzki).

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#3011 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 17 kwiecień 2023 - 21:44

Ale roaming norweski jest na tych samych zasadach co EU (czyli np. szwedzki).

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

ale jak gość ma np Szwedzka karte  to niekoniecznie ma roaming w cenie :)

zalezy od operatora



#3012 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2157 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 19 kwiecień 2023 - 09:16

fotka wypuszczanej wytartej mamuśki 100+ z dużego jeziora w Szwecji

woda od 2 stopni na otwartej wodzie, do 6 stopni w niektórych zatokach

 

Załączony plik  sw100.jpg   96,31 KB   65 Ilość pobrań



#3013 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 19 kwiecień 2023 - 15:10

Asz Ty!

#3014 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 kwiecień 2023 - 11:56

Ja jadę od 13.05 do 20.05 na szkiery w okolicy Karlskorony i już czuję że będzie srogi wpiXXXol, ale domek klepnięty dawno, ja jadę dosyć spontanicznie także bez ciśnienia - głównie chodzi o reset mózgu i odpoczynek od pracy, najwyżej okoni się poszuka :)

 

Byłem 2 lat temu o podobnej porze w Dragso. Ogólnie słabo - przez tydzień 20 pajków na osobę mniej więcej, największy 83 cm. Z rozmów z sąsiednimi ekipami okazało się że nasze wyniki były całkiem niezłe bo oni mieli jeszcze gorsze :-(. Chyba nasz wyjazd uradowała jedna przynęta "węgorzowata" czyli Strike Pro Wolf Tail w nieśmiertelnym kolorze fire tiger. Z okoniami kontaktu nie mieliśmy żadnego a próbowaliśmy kilka godzin na małe przynęty.


Użytkownik oldSeb edytował ten post 28 kwiecień 2023 - 11:56


#3015 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 28 kwiecień 2023 - 17:40

Ja właśnie dostałem info od miejscowego, że w naszym jeziorze w środkowej Szwecji (okolice Galve) jest 40 cm lodu 😂
  • Arcik lubi to

#3016 OFFLINE   Pablito86

Pablito86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2023 - 08:36

Tak ucichło w tym wątku, że pozwolę sobie dopytać bardziej doświadczonych czy myślicie, że zdąży coś podgrzać już wodę do 20 maja okolice Szkierów Św Anny patrząc na prognozy? ;) jestem żywo zainteresowany :D

#3017 OFFLINE   PanLiterka.pl

PanLiterka.pl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2023 - 08:17

Właśnie wróciliśmy ze szkierów w okol. Kalskrony. Woda w niektórych zatokach ma 12-13 stopni. Wiosna dopiero w Szwecji się zaczyna, pojawiły się pierwsze zielone listki. Szczupaki były rozproszone, trzeba było poświęcić sporo czasu na ich lokalizację. Pogoda nie była sprzyjąjąca temp. 8-13 stopni, ale największy problem sprawiał bardzo silny wiatr i fala w ostatnich dniach. Z wyprawy jesteśmy zadowoleni, ale ryby trzeba było mocno wypracować. Ja z kolegą na pontonie złowiliśmy wszystkie szczupaki na jerki 12-15cm (kolor  
Venom – Blue Mackerel ) oraz kolor jaskrawy żółty, którego jeszcze nie ma na stronie https://www.tkart.eu/ - był to kolor testowy i sprawdził się bardzo dobrze.


#3018 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 08 maj 2023 - 10:26

Jaka rozmiarówka??

#3019 OFFLINE   PanLiterka.pl

PanLiterka.pl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2023 - 22:30

Jaka rozmiarówka??

90% 60-70cm reszta 75-90


  • wujek lubi to

#3020 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 16 maj 2023 - 11:53

Dziwna cisza - czy to znaczy, że w tym roku nikt nie łowi na południu Szwecji :) ?

 

Mojej ekipie został miesiąc do wyjazdu do Laponii. Będziemy stacjonować w Rusksele przy rzece Vindelalven.  

 

Póki co z naszego researchu wynika, że głównym łowiskiem będzie sama rzeka (chyba podobna do Angermalarven, na której łowiliśmy w Gafsele), niedalekie jezioro Vormtrasket (częściowo trollingowe, a częściowo obfitujące w płycizny) i mniejsze leśne bajorka. 

 

Czy ktoś z kolegów był tam już może i byłby w stanie napisać coś więcej? To chyba nowość w ofercie Eventuru, ale przy tej rzece jest też prowadzony przez Polaka camp, który chyba działał już wcześniej. 

 

Zastanawiam się też, czego się spodziewać, patrząc na przebieg zimy w Szwecji. Póki co długoterminowa prognoza pogody pokazuje, że najbliższe tygodnie powinny być w miarę ciepłe (15-20 stopni), choć noce są chłodne (teraz jeszcze zdarzają się nawet spadki ok 0-2 stopni, ale z czasem ma się stabilizować na kilka stopni powyżej zera). Raczej spodziewam się, że mimo późnej pory (18-25.06.) trafimy na typowo wczesnowiosenny okres (czyli jak połowa maja na południu SE). 

 

Być może ktoś ma informacje z innych miejscówek tego regionu lub po prostu podzieli się przewidywaniami, patrząc na pogodę i geografię? Odnosząc położenie do innych miejscówek biur podróży, ta jest kilkadziesiąt km powyżej Drotei, kilkadziesiąt km poniżej Arvidsjaur i mniej więcej na wysokości Vilhelminy. 


Użytkownik croock edytował ten post 16 maj 2023 - 11:54