Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3414 odpowiedzi w tym temacie

#3101 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 15 czerwiec 2023 - 07:33

Jamtland i wyżej łowią na grubbbbbo.


  • analityk, Noryb2013 i tomaszGD lubią to

#3102 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 15 czerwiec 2023 - 08:11

Ja nie wiem czy to tylko u nas taka lipa z rybami? Pierwszy raz na tym jeziorze Stora Fargen.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Zwróć uwagę na wegetację roślinności, to chyba dość dziwny region. Kilkadziesiąt km ma południe roślinność w „pełni” a u Ciebie?;)

Byłem od 3 czerwca kilka km od Stora fargen, kilka fajnych ryb było i sporo drobnych, ale jakby to powiedzieć-nie łatwo.

Duża różnica temp między dniem a nocą, zmienne wiatry, raz flauta raz wręcz przeciwnie, ryby rozproszone.

Jak będzie flauta Sprawdź wieczorem na płytkiej wodzie nawet 1-1,5m
  • slawito i tomaszGD lubią to

#3103 ONLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 15 czerwiec 2023 - 18:56

Jamtland i wyżej łowią na grubbbbbo.

Potwierdzam w całej rozciągłości  :)



#3104 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 16 czerwiec 2023 - 13:08

Bob, jak tam u 

https://www.facebook...572948181084809

 

Coś tam chyba łowi...



#3105 OFFLINE   pejcz

pejcz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 19 czerwiec 2023 - 09:40

W sobotę wróciliśmy z Vidostern, podsyłam małe podsumowanie na gorąco. Jeszcze tylko tytułem wstępu - ekipa niezbyt zaawansowana, po kilku wypadach 600km od Trelleborga, zdecydowała, że raz spróbujemy coś bliżej. Rzut oka na Novasol, dostosowanie kryteriów, i po małym przeglądzie decyzja (w zupełne ciemno) padła na Vidostern. Przed samym wyjazdem udało mi się dowiedzieć czegoś od kilku kolegów z forum (serdeczne podziękowania!) i wyglądało to tak, że jest szasa połapać, ale bez okazów. Jak wyszło w praktyce?

 

Po niecałych 3h jazdy zawitaliśmy do LaganLand Elk Park, żeby zakupić licencje i przy okazji zobaczyć łosie w parku. Największymi łosiami okazaliśmy się chyba my, bo w moim mniemaniu 120SEK za zobaczenie kilku łosi leżacych w trawie to słaby interes. Chyba jedyna opcja warta uwagi to wybrać się tam na porę karmienia, no ale mądry Polak po szkodzie :) 2h przed czasem dotarliśmy pod domek, szybki telefon do gospodarza czy uda się nam zakwaterować wcześniej, i po krótkiej rozmowie (i dokończeniu przez niego obiadu) mieliśmy dogadany szybszy wstęp - odebraliśmy łajby oraz domek i byliśmy gotowi na pierwsze wypłynięcie. Byłbym zapomniał - pogoda jak na wczasach, lampa, 25-30 stopni, temp wody 18-25, lekki (momentami zerowy) wiaterek - i tak przez wszystkie dni z wyjątkiem ostatniego. Silny wiatr uruchamiał się prawie każdego wieczora w okolicach godziny 19:00. 

 

Jak już wspomniałem, ekipa niezbyt zaawansowana, podzieliliśmy każdy dzień na dwa wypłynięcia - poranne i podwieczorne, bez nocnego. Vidostern jest specyficznym jeziorem, w wiekszości płytkim albo bardzo płytkim, z rowem (starym korytem?) w jego wschodniej części. Woda trącona, jakby brązowa. Od samego początku ryby reagowały na przynęty bardziej jaskrawe niż naturalne, hitem okazały się gumy/woblery białe bądź tzw flagowce. Lwią część naszego wyjazdu stanowił trolling po 3m blatach - zdecydowanie najwięcej ryb trafiliśmy w ten sposób. 80% stanowiły sandacze, od całkiem małych, przez 40-48cm (większość) do okolic 55cm. Trafiały się też szczupaki w okolicach naszego wymiaru oraz okonie nie przekraczające 30cm.  Kilka szczupaków 65-75cm wyjechało z trzcin. Tak minęło nam pierwsze 6 dni. Ostatniego dnia po przebudzeniu zastało nas pochmurne niebo i lekka bryza. Poranne wypłynięcie przyniosło nam wyniki nieporównywalne z poprzednimi - z trolla zameldowały się m.in. sandacz 66cm oraz szczupaki 81 i 101cm. Popołudniowa sesje skończyła się po niecałej godzinie gdy uciekliśmy przed burzą - warto jednak wspomnieć o kolejnym sandaczu 60+ oraz jednej akcji, której wcześniej nigdy nie miałem. Po braniu z trolla i zacięciu, mega opór na wędce, nie zaczep, idzie powoli holować duży ciężar, szwagier przygotowany z podbierakiem i jakies 2m od łódki uczucie jakby ryba spadła z haka i lekko podłamany ląduje szczupaka 40cm. Nie był pokiereszowany, miał jedynie lekki, ale długi ślad na jednym z boków - rozmarzyłem się, że mógł go capnąc jakiś mega luj, ale tego się nigdy nie dowiem. Ucieczka przed burzą, w domku połowa ekipy zaczęła się zwijać, ale mi jeszcze coś nie dawało spokoju, cały czas myślałem o tej hipotetycznej, wielkiej rybie. Burza przeszła, szybka decyzja - płyniemy na 2h. Jak się później okazało decyzja była trafna - udało się wyciągnąć szczupaka 93cm. Brania sandaczy z trolla zniknęły całkowicie i tak zakończyliśmy swój pobyt nad Vidostern.

 

Czy tam wrócimy? Nie wiem, mam mieszane uczucia. Z jednej strony dużo brań, ale malaków, i gdyby nie ostatni dzień z inna pogodą to nie miałbym złudzeń, że powrócimy. Z pogodą z jednej strony nie trafiliśmy bo lampa, ale z drugiej strony jakoś tragicznie nie wiało. Na szczeście zostało nam kilka miesięcy na decyzję co w przyszłym roku.

 

Załączony plik  1687160769697.jpg   72,01 KB   49 Ilość pobrań Załączony plik  1687160769651.jpg   56,14 KB   50 Ilość pobrań

Załączony plik  vid4.JPG   40,25 KB   50 Ilość pobrań Załączony plik  vid1.JPG   51,73 KB   50 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                                                  good.gif



#3106 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 20 czerwiec 2023 - 21:07

W południowej Szwecji w zasadzie bez zmian. Chwilowa zamiana pogody w połowie miesiąca wywołała gwałtowny  "łomot" sandaczy 60-70, ale wszystko wróciło do "normy". Szczupaki nadal aktywne. Chociaż takie, to nawet lubię.

Załączone pliki



#3107 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 czerwiec 2023 - 21:21

W południowej Szwecji w zasadzie bez zmian. Chwilowa zamiana pogody w połowie miesiąca wywołała gwałtowny "łomot" sandaczy 60-70, ale wszystko wróciło do "normy". Szczupaki nadal aktywne. Chociaż takie, to nawet lubię.


Piękny :).
Ma magiczną jedynkę z przodu?
Ja już przebieram nogami, nie mogę się doczekać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3108 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Napisano 21 czerwiec 2023 - 14:17

Cześć a może ktoś odwiedził albo odwiedza w tym roku Foxen / Stora le ?? W tym roku wyjątkowo jedziemy we wrześniu.
Bardzo ciekawy jestem jak stan wody w tym roku w zeszłym był skrajnie niski jakieś 120 cm mniej niż w 2021.
Pozdro dla wszystkich

#3109 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 22 czerwiec 2023 - 15:34

cześć , nie wiem ile dokładnie brakuje w Foxen ale wody bardzo ubyło , widać po osadach na skałach. Myśle ze jest jej jeszcze mniej niż w zeszłym roku, Dalsland kanal ledwo płynie , wczoraj troche popadało a tak to kiepsko z deszczem. Do września sporo czasu ,duzo może sie zmienić :)

#3110 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Napisano 23 czerwiec 2023 - 09:48

Czyli pewnie nie wiele się zmieniło od zeszłego roku 🤨 a jak temp wody ? Ryby gryzą ?? 😁 dziękuję za info i Pozdrawiam połamania 💪💪💪

#3111 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 23 czerwiec 2023 - 10:58

Jak pływałeś po Foxen to pewnie wiesz gdzie hodowla łososia jest , w zeszlym tygodniu złowili tam prawie 10kg szczupłego.Za to w Arvika ( niedaleko od Foxen) siadł ca. 16kg. To tyle co słyszałem o jakiś wiekszych w okolicy :) nie wiem jak temperatury wody , dzieci nie narzekaja :)
  • roobek lubi to

#3112 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 25 czerwiec 2023 - 15:59

Dzisiaj parę fajnych strzałów z rana. Około 12 powietrze stanęło. Sandacze podniosły się do połowy wody ignorując najpiękniejsze jaskółki. Około 14 uciekłem z wody ( co mi się  nie zdarza) jako jeden z ostatnich ratując się przed ugotowaniem na twardo. Jeszcze nigdy mi tak nie smakował piwo z ICA :D



#3113 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Napisano 26 czerwiec 2023 - 15:55

Jak pływałeś po Foxen to pewnie wiesz gdzie hodowla łososia jest , w zeszlym tygodniu złowili tam prawie 10kg szczupłego.Za to w Arvika ( niedaleko od Foxen) siadł ca. 16kg. To tyle co słyszałem o jakiś wiekszych w okolicy :) nie wiem jak temperatury wody , dzieci nie narzekaja :)


Dobre miejsce jest niedaleko tej hodowli miałem tam piękna rybę na kiju niestety wygrała ze mną 😒 a kawałek dalej mamy fajne miejsce z garbusami 🤭
  • rafalsky lubi to

#3114 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 30 czerwiec 2023 - 21:03

A w Szwecji, jak w Szwecji.

Załączone pliki



#3115 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 01 lipiec 2023 - 20:49

Po miesiącu oczekiwania, sandaczowa pogoda. Nareszcie! :)



#3116 OFFLINE   Gelson

Gelson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 01 lipiec 2023 - 22:50

Czyli jaka konkretnie? (Czy ideał tej pogody też sprawdzi się u nas?

#3117 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 02 lipiec 2023 - 17:51

Dokładnie tak. Dzisiaj po wypłynięciu z portu i po przepłynięciu 800m pod wiatr przy siekającym deszczu, zawróciłem. Przypomniało mi się jednak o pobliskiej osłoniętej głębocze. Popłynąłem tam i sprawdziło się stare powiedzenie że "na fali sandor wali"  :D


  • Yelcyn i BOB lubią to

#3118 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 lipiec 2023 - 18:15

Dokładnie tak. Dzisiaj po wypłynięciu z portu i po przepłynięciu 800m pod wiatr przy siekającym deszczu, zawróciłem. Przypomniało mi się jednak o pobliskiej osłoniętej głębocze. Popłynąłem tam i sprawdziło się stare powiedzenie że "na fali sandor wali" :D


Ehhh
Wczoraj nam też odpaliły pierwsze maluszki - a dziś z zazdrością patrzę na Twoje zdjęcie już z pokładu promu :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3119 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 02 lipiec 2023 - 19:38

Spoko. Teraz już wiesz kiedy przyjechać. I do mnie wreszcie ( po niespełna 5 tygodniach) to dotarło :doh: . Więc do zobaczenia we właściwym czasie. :good:


  • Yelcyn lubi to

#3120 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 05 lipiec 2023 - 15:10

Zdaje się krótko trwała ta sandaczowa pogoda. Teraz leje, wieje, ale znajomi szczupaka 130 wyciągnęli
Tomek
  • roobek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych