Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3539 odpowiedzi w tym temacie

#3301 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 styczeń 2024 - 23:29

Ale co to przeszkadza ze aluminiowa

dajesz  cos do amortyzacji pomiedzy łodzie 

górna kładziesz dnem do góry sczepiasz bpasami za dzioby i jednmą w poprzek

to lepiej ze alu bo lżejsze

wieźlismy 2 szt po 4 m z włokna i było dobrze

Noo lżejsze. Średnia waga łajby 5 metrów to z klamotami będzie jakieś 600 kg.
Coś czuję, że my piszemy o innych łódkach  :P
A silniki po 50-150 koni to demontaż i montaż na miejscu? 
Sorki kolego, ale to nie zabangla


Użytkownik Dano. edytował ten post 11 styczeń 2024 - 23:31

  • JarekCh lubi to

#3302 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 styczeń 2024 - 23:32

Ale co to przeszkadza ze aluminiowa
dajesz  cos do amortyzacji pomiedzy łodzie 
górna kładziesz dnem do góry sczepiasz bpasami za dzioby i jednmą w poprzek
to lepiej ze alu bo lżejsze
wieźlismy 2 szt po 4 m z włokna i było dobrze


Luzik. Nie zrozumieliśmy się chyba.
Chodziło mi o to że łodzie które teraz głównie widuje się przed promem to kilkuset kilowe alu z przyśrubowanym silnikiem min 30 HP. Oczywiście widziałem kilka razy takie combo, łódka na łódce ale to już raczej rzadki widok.
  • Dano. lubi to

#3303 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 styczeń 2024 - 23:34

Luzik. Nie zrozumieliśmy się chyba.
Chodziło mi o to że łodzie które teraz głównie widuje się przed promem to kilkuset kilowe alu z przyśrubowanym silnikiem min 30 HP. Oczywiście widziałem kilka razy takie combo, łódka na łódce ale to już raczej rzadki widok.

Gonimy Europę i świat. I bardzo dobrze. Oby każdego było stać na swoje zachciewajki - tego życzę


Użytkownik Dano. edytował ten post 11 styczeń 2024 - 23:35

  • Gadget lubi to

#3304 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 12 styczeń 2024 - 07:09

Luzik. Nie zrozumieliśmy się chyba.
Chodziło mi o to że łodzie które teraz głównie widuje się przed promem to kilkuset kilowe alu z przyśrubowanym silnikiem min 30 HP. Oczywiście widziałem kilka razy takie combo, łódka na łódce ale to już raczej rzadki widok.

no dobra - masz racje - nie patrzyłem w ten sposób

jak mówimy o wielkości 5m i silniku 20-30 KM przypietym to fakt

ale jak stac cie na taka łodż to szkoda Ci paru stówek na prom ?... no to ja tego teraz nie rozumiem

 

Jak bym miał akse zeby sobie sprawic taką łodke to nei jechałbym busem bo po co sie tłoczyć tylko w 2 osoby samochodem a bagaze w łodce i w aucie z tyłu

co to jest w koncu za róznica 1000 zł na bilecie przy łajbie za 70 tys czy wiecej ?


Użytkownik selk edytował ten post 12 styczeń 2024 - 07:10

  • Okonhel lubi to

#3305 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3570 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 12 styczeń 2024 - 08:54

Koledzy, 

 

czy ma ktoś może godny polecenia Fiskecamp w Szwecji Środkowej?

 

Szukamy czegoś na ostatni tydzień czerwca na wysokości linii Ostersund - Bracke - Sundsvall, ewentualnie dalej na północ (chociaż idealnie do 200-300 km od tej linii). Bywaliśmy już dalej na północ w Laponii, w tym roku z różnych przyczyn jesteśmy trochę ograniczeni geograficznie :)

 

Co nas interesuje:

 

- Opcja opłacalna dla dwóch osób (z tego powodu odpada większość propozycji z biur; Eventur ma bazę w okolicach Bracke, ale niestety już nie ma miejsc w naszym terminie);

- Ja szukam szczupakowego eldorado, a kolega muchowego (pstrąg / lipień);

- Możemy spać pod namiotem, ale fajnie jakby jakieś chatki były do wynajęcia; 

- Nie musi to być baza nad jedną dużą wodą - jesteśmy mobilni. Muszkarz może mieć kilka rzek lub odcinków do wyboru, a spiningista kilka mniejszych jezior (ważne, żeby było na czym pływać :) ). 

 

Będę wdzięczny za każdy namiar. 

 

Przeniosłem tutaj, z wątku: https://jerkbait.pl/...nocnej-szwecji/


  • jakub75 lubi to

#3306 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 983 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2024 - 20:23

no dobra - masz racje - nie patrzyłem w ten sposób
jak mówimy o wielkości 5m i silniku 20-30 KM przypietym to fakt
ale jak stac cie na taka łodż to szkoda Ci paru stówek na prom ?... no to ja tego teraz nie rozumiem

Jak bym miał akse zeby sobie sprawic taką łodke to nei jechałbym busem bo po co sie tłoczyć tylko w 2 osoby samochodem a bagaze w łodce i w aucie z tyłu
co to jest w koncu za róznica 1000 zł na bilecie przy łajbie za 70 tys czy wiecej ?


Właśnie tez podziwiam ten problem, gdy kogoś stac na wypasioną łódkę, ale potem jest problem, aby raz czy dwa razy w roku wydać tysiaka więcej na prom i drugiego tysiaka więcej na benzynę w Szwecji :-)
Miałem długą przerwę w wyjazdach do Szwecji, ale dorosłem do tego, ze jeśli wyjazd, to w dwie osoby. I owszem, są to drogie „wczasy”, ale wole pojechać raz, a wygodnie, niż kombinować o każde 100zl.
  • Okonhel lubi to

#3307 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 styczeń 2024 - 23:52

Właśnie tez podziwiam ten problem, gdy kogoś stac na wypasioną łódkę, ale potem jest problem, aby raz czy dwa razy w roku wydać tysiaka więcej na prom i drugiego tysiaka więcej na benzynę w Szwecji :-)
Miałem długą przerwę w wyjazdach do Szwecji, ale dorosłem do tego, ze jeśli wyjazd, to w dwie osoby. I owszem, są to drogie „wczasy”, ale wole pojechać raz, a wygodnie, niż kombinować o każde 100zl.

W przypadku wielu wędkarzy wydaje się to być naturalną drogą wędkarskiej ewolucji wyjazdowej. Jeździmy tak od dosyć długiego czasu do Szwecji i w inne miejsca Europy, często we cztery osoby stanowiące dwie niezależne ekipy jednak łowiące w tym samym łowisku w tym samym czasie, po dniówce na wodzie spotykające się na tej samej kwaterze. Taka konfiguracja zdecydowanie ułatwia logistykę i często umożliwia łowienie w bardziej kameralnych łowiskach, nie generujemy presji i tłoku sami sobie.

Użytkownik Pumba edytował ten post 12 styczeń 2024 - 23:57


#3308 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 styczeń 2024 - 10:31

Myslę ze tu nie ma znaczenia czy ktos posiada łódz za 150 tys czy za 15 tys ,jezeli mozna za cos zapłacic  mniej to trzeba z tego korzystac ,nic w tym dziwnego:)

My jezdzac w cztery osoby i dwie łodzie zawsze bierzemy dwie kabiny w obie strony ,i ktos napisze ze to bez sensu...ale dla nas ma sens (kto spał w czterech chłopa na 9 m kwadrarowych wie o czym mowie)zeby wypocząc w komfortowych warunkach.

I niech kazdy wybiera swoją strefe komfortu:)

Wazne zeby w tej Szwecji byc dwa-trzy razy w roku  a czy z łodzia na dachu czy w kabinie cztero osobowej to juz drobnostka :)


Użytkownik radoo edytował ten post 13 styczeń 2024 - 10:31


#3309 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 styczeń 2024 - 11:42

Przeniosłem tutaj, z wątku: https://jerkbait.pl/...nocnej-szwecji/

pierwszy wrzut google

 

Załączony plik  camp.jpg   59,6 KB   30 Ilość pobrań

 

na mapie widać również wiele innych okolicznych baz. Nie korzystałem z żadnych bo łowię z łódki,

z ich zagęszczenia wnioskuję, że możecie nawet skakać po nich w krótkim czasie aby je posprawdzać i mieć metę na kolejny rok. Zwykle są czynne od 1 czerwca do końca sierpnia bo od 1.09 jest chyba zakaz łowienia pstrągów.


  • analityk, @slider@ i croock lubią to

#3310 OFFLINE   TrikWe

TrikWe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWwa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Junior

Napisano 13 styczeń 2024 - 13:28

Ma ktoś może sprawdzą stronę gdzie można rezerwować domki w Szwecji? 



#3311 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 styczeń 2024 - 13:31

Ma ktoś może sprawdzą stronę gdzie można rezerwować domki w Szwecji? 

novasol, arbnb



#3312 OFFLINE   TrikWe

TrikWe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWwa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Junior

Napisano 13 styczeń 2024 - 13:46

novasol, arbnb

Dziękuje 


  • Krzysiek1975 lubi to

#3313 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 13 styczeń 2024 - 19:24

pierwszy wrzut google

 

attachicon.gif camp.jpg

 

na mapie widać również wiele innych okolicznych baz. Nie korzystałem z żadnych bo łowię z łódki,

z ich zagęszczenia wnioskuję, że możecie nawet skakać po nich w krótkim czasie aby je posprawdzać i mieć metę na kolejny rok. Zwykle są czynne od 1 czerwca do końca sierpnia bo od 1.09 jest chyba zakaz łowienia pstrągów.

 

 

Dzięki za odpowiedź :) 

 

Ćwiczenie z googlem wykonaliśmy na początku. Wiemy, że baz jest sporo, ale niektóre nie są responsywne. 

 

Pytanie tutaj było po to, żeby ustalić, czy ktoś ma informacje z pierwszej ręki. W naszym przypadku są o tyle istotne, że próbujemy pogodzić łowienie na muchę pstrągów i lipieni przez kolegę z moim uganianiem się za szczupakiem.

 

Przy takich zmiennych temat robi się nieco skomplikowany - baza musi mieć "pod ręką" wody na takie i takie łowienie, w dodatku co do szczupakowych jest pytanie o dostępność łódek i ich mobilność między różnymi jeziorami. Takich informacji szukamy na forum, mając już listę z googla w głowie :)

 

Swoją drogą - niezależnie od polecenia campów: może ktoś łowił w okolicy Bracke / Ostersund i może podpowiedzieć, na które jeziora lub rozlewiska zwrócić uwagę szczupakowo? Mam wrażenie, że o łowieniu na muchę w tamtych okolicach można samodzielnie zrobić bardziej kompletny research. 



#3314 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 styczeń 2024 - 21:43

utrudniacie sobie robotę szukając baz z łódkami, które jeszcze można przewozić między jeziorami. O ile nie lecicie samolotem lub nie jedziecie motocyklem to jaki problem wrzucić ponton 240-270cm i elektryka lub 3-5KM w bagażnik(skoro to dla 1 osoby)?

Dlaczego nie domek, gdzie często jest informacja o możliwości wypożyczenia łódki lub nawet łódka jest na wyposażeniu? Chyba, że budżet jest zagadnieniem bo kemping z namiotem drogo nie wychodzi zapewne.

Jak wrzuciłem w arbnb zapytanie o Jamtlandie dla 2 osób na brzegu jeziora w okolicach Ostersundu wyrzuciło mi ponad 50 domków od 200 zł do 364 zł za noc w ostatni tydzień czerwca. Wiele domów nad brzegiem jeziora na wyposażeniu ma kajak lub łódkę w cenie. Jak chcesz typować jeziora to zacznij od tych gdzie firmy wędkarskie mają swoje bazy, skoro sam chciałeś od nich wypożyczać domek ale piszesz, że już nie mają terminów. Skoro miejsca na muchę sam wytypujesz to szczupakowe ściągnij od firm, które mają tam swoje bazy. skoro wysyłają tam ludzi to pewnie jeszcze coś tam pływa.


Użytkownik wuran edytował ten post 13 styczeń 2024 - 21:43

  • croock i psd27 lubią to

#3315 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 styczeń 2024 - 22:22

utrudniacie sobie robotę szukając baz z łódkami, które jeszcze można przewozić między jeziorami. O ile nie lecicie samolotem lub nie jedziecie motocyklem to jaki problem wrzucić ponton 240-270cm i elektryka lub 3-5KM w bagażnik(skoro to dla 1 osoby)?

pomysł może i dobry jak jesteś na bezwietrznym jeziorze

ja już kiedys w jedną strone pontonem płynąłem godzine na elektryku a spowrotem  żeby nie to że podpłynelismy pod sam brzego to bysmy nie dopłyneli wcale na akku 100AH

wiec z tym pontonem pomysł wcale nei jest zawsze taki dobry

natomiast z drugą czescią wypowiedzi zgadzam sie całkowicie

my jedna łodkę trzymamy po prostu w Szwecji (odkupioną od Szweda za grosze)  i jak nie ma innego wyjścia to wracamy po nią lub pakujemy tam jedna na druga ... no ale my wieziemy łodzie po 4m nie wiecej  a silniki w łodziach a nie na pawężach 


  • croock lubi to

#3316 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 14 styczeń 2024 - 14:02

utrudniacie sobie robotę szukając baz z łódkami, które jeszcze można przewozić między jeziorami. O ile nie lecicie samolotem lub nie jedziecie motocyklem to jaki problem wrzucić ponton 240-270cm i elektryka lub 3-5KM w bagażnik(skoro to dla 1 osoby)?

Dlaczego nie domek, gdzie często jest informacja o możliwości wypożyczenia łódki lub nawet łódka jest na wyposażeniu? Chyba, że budżet jest zagadnieniem bo kemping z namiotem drogo nie wychodzi zapewne.

Jak wrzuciłem w arbnb zapytanie o Jamtlandie dla 2 osób na brzegu jeziora w okolicach Ostersundu wyrzuciło mi ponad 50 domków od 200 zł do 364 zł za noc w ostatni tydzień czerwca. Wiele domów nad brzegiem jeziora na wyposażeniu ma kajak lub łódkę w cenie. Jak chcesz typować jeziora to zacznij od tych gdzie firmy wędkarskie mają swoje bazy, skoro sam chciałeś od nich wypożyczać domek ale piszesz, że już nie mają terminów. Skoro miejsca na muchę sam wytypujesz to szczupakowe ściągnij od firm, które mają tam swoje bazy. skoro wysyłają tam ludzi to pewnie jeszcze coś tam pływa.

 

Dzięki. Raz jeszcze powtórzę, że wiemy, co jest w internecie. Szukamy poleceń od ludzi, którzy mają konkretne doświadczenia z tamtego rejonu :)


  • malcz lubi to

#3317 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 luty 2024 - 10:47

Hej,

 

Mam pytanie o rzekę Klar, a uogólniając o rzeki w Szwecji.

Rzeka Klar z opisu i tego co znalazłem w necie, to taka nasza Odra :), choć w teorii można podobno tam złowić lipienia, troć, a nawet łososia.

Macie doświadczenia z tej(lub takiej) rzeki?

Znajduje się ona o 20 min jazdy od domku, w którym będę, więc kusi mnie na jeden dzień wyskoczyć i połowić z brzegu.

Wg opisu na Ifiske - to dobre łowisko szczupaków, choć są tylko 2 raporty na krzyż. 

P.S. Kusi mnie, by zabrać dwa feederki. Nie krzyczcie proszę - wiem na jakim portalu jestem, ale biorę żonę, która to uwielbia, a rzucanie z ręki niestety na dłuższą chwilę, nie wchodzi w rachubę.

Załączone pliki



#3318 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 04 luty 2024 - 12:09

to zalezy gdzie nad ta rzeką bedziesz.

Ja byłem w miejscu gdzie wiekszośc wody to piaszczyste łachy podwodne i mielizny na których nic nie żyje i nic nie rosnie 

to tam gdzie rzeka sie rozlewa szeroko

tam gdzie jest wąsko jest szybki nurt i w dołach szczupak

pstragi zdarzają sei w  strumieniach dopływajacych do rzeki

 

ale jak pisze zalezy na jakim odcinku rzeki bedziesz


Użytkownik selk edytował ten post 04 luty 2024 - 12:10

  • Yelcyn lubi to

#3319 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 luty 2024 - 14:02

Będę około 40 km nad Karlstad.

to zalezy gdzie nad ta rzeką bedziesz.
Ja byłem w miejscu gdzie wiekszośc wody to piaszczyste łachy podwodne i mielizny na których nic nie żyje i nic nie rosnie
to tam gdzie rzeka sie rozlewa szeroko
tam gdzie jest wąsko jest szybki nurt i w dołach szczupak
pstragi zdarzają sei w strumieniach dopływajacych do rzeki

ale jak pisze zalezy na jakim odcinku rzeki bedziesz


Użytkownik mario edytował ten post 04 luty 2024 - 15:33


#3320 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 04 luty 2024 - 23:46

my bylismy koło Stackerud






Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych