Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3611 odpowiedzi w tym temacie

#3461 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 18 maj 2024 - 17:18

6 wędek na Łódź ale bez planerow .
 

Plannerów czy paravane'ów? To chyba nie są synonimy. Nie bardzo umiem sobie wyobrazić 6 wędek bez przynajmniej paravane'ów.

 



#3462 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 maj 2024 - 21:46

Plannerów czy paravane'ów? To chyba nie są synonimy. Nie bardzo umiem sobie wyobrazić 6 wędek bez przynajmniej paravane'ów.

Według "szybkiego wrzucenia w net" oraz wg firmy Savage Gear to są synonimy.

Jaka jest różnica? Mi wyskakują "zamiennie".

Również nie wyobrażam sobie 6 wędek na łódce. My polegliśmy już przy trzech :) 
Może nie zawsze, ale przy nawrotach, skrętach, dochodziło do splątania.



#3463 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 19 maj 2024 - 04:25

Nie jestem żadnym ekspertem od nazewnictwa trollingowego. Wydaje mi się, że plannery to duże urządzenia połączone z masztem odciągami do których zapina się linki z wędek, a paravany to tzw. pieski zapinane bezpośrednio na lince z wędki. Tak to przynajmniej jest opisane w zalinkowanym filmiku White Label.


  • Yelcyn lubi to

#3464 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 667 postów

Napisano 19 maj 2024 - 19:53

No ja też myślałem że to nie są synonimy ale jeśli jest na tyle miejsca na szerokie zakręty zdarzało nam się pływać na 4 wędki bez planerow .
Wybieram się tam 7-15 czerwiec

#3465 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 22 maj 2024 - 07:19

W ubiegłym tygodniu byłem nad jeziorem Färnebofjärden w środkowej Szwecji. Pogoda piękna do wypoczynku ale średnia na wędkowanie - cały tydzień silne słońce, bezchmurnie i 24-25 stopni.

To jezioro to pierdyliard hektarów płycizn i zatoczek po 0,5-2m wody. Warunki idealne wydawałoby się a jednak mieliśmy bardzo duże kłopoty z namierzeniem ryb. W zasadzie w ciągu dnia nic się nie działo a każdy miał po 1-2 ryby głównie tzw. pistolety. Prawdziwe żerowanie miało miejsce wieczorem przez jakieś pół godziny i to tylko w niektórych miejscach.
Na plus wyjazdu - zaliczyliśmy kilka ładnych okazów, największy 102cm, kilka 90-tek i bardzo ładnych 80-tek, tzw. grubych mamusiek. Sporo "pistoletów" ale bardzo mało średniaków w przedziale 50-70.
Ogólnie wyjazd na plus bo każdy pobił swój rekord życiowy ale jakiś niedosyt jest z powodu małej ogólnej liczby ryb (po jakieś kilkanaście na osobę).


  • Rebel64 lubi to

#3466 OFFLINE   Luk74

Luk74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Kajak

Napisano 22 maj 2024 - 07:42

Dadi,

czy możesz napisać (pisałem maila do Ciebie) jak tam się zakończył wyjazd?

ruszyły się?

Czy łowiliście w rzece i/lub na tym drugim jeziorze Virsbosjon?

jakie tam jest generalnie dno, głębokości?

jakieś fajne miejscówki namierzyliście?

My się tam wybieramy za tydzień i byłbym wdzięczny za wskazówki

Pozdrawiam

Panowie,

jezioro Amanningen - ktos byl i moze sie podzielic spostrzezeniami?

plywamy od niedzieli i poza pojedynczymi rybami z trolla niewiele sie dzieje

dzieki i pozdrowki



#3467 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 22 maj 2024 - 11:47

Wędkował ktoś w rejonie Scanii? Najbardziej interesuje mnie jezioro Vastra ringsjoon i przyległe.

#3468 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 22 maj 2024 - 13:55

ups faktycznie pisales :D sorry rzadko sprawdzam prv - zaraz Ci napisze wszystko co i jak

#3469 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 24 maj 2024 - 12:45

Czy da się na iFiske zmienić date zezwolenia,licencji cało rocznej.



#3470 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1422 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 maj 2024 - 13:21

Czy da się na iFiske zmienić date zezwolenia,licencji cało rocznej.

Osobiście machnąłem się w dacie zezwolenia tygodniowego (o cały tydzień).Napisałem maila do opiekuna wody (masz kontakty na ifiske) że jest taka sytuacja i odpisał "no problem my friend" ) czy coś w tym stylu. Trzymaj tego maila przy sobie i masz temat załatwiony. Najpierw kontaktowałem się z ifiske to odpisali że są tylko pośrednikiem i nic nie mogą z tym zrobić.  


Użytkownik rower26 edytował ten post 24 maj 2024 - 13:23


#3471 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 24 maj 2024 - 13:38

Na rachunku jest e mail sprzedawcy,tam napisałem.Zobaczymy.



#3472 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 24 maj 2024 - 21:16

Osobiście machnąłem się w dacie zezwolenia tygodniowego (o cały tydzień).Napisałem maila do opiekuna wody (masz kontakty na ifiske) że jest taka sytuacja i odpisał "no problem my friend" ) czy coś w tym stylu. Trzymaj tego maila przy sobie i masz temat załatwiony. Najpierw kontaktowałem się z ifiske to odpisali że są tylko pośrednikiem i nic nie mogą z tym zrobić.  

u nas bys musiał 3 podania, znaczki skarbowe a i tak by sie na koncu okaząłao że sie nei da i nowe zezwolenie trzeba


  • rafalsky lubi to

#3473 OFFLINE   mortas

mortas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 maj 2024 - 06:11

Jezioro Viren koło Katrineholm, całkiem eksytująca wyprawa, zwłaszcza jeśli przyjąć nie najlepszą pogodę, ok 22-25 st. C i pełne słońce przez cały tydzień. Jezioro obfituje w zatoczki, płycizny, trzinki oraz nie brakuje górek. Nastawiliśmy się na szczupłe i takież też siadały. Co fajne, głównie w "sportowych" wymiarach, bo najwięcej 70-80 cm, a wtedy emocje na kiju gwarantowane. Siadły też dwie 92-ki i te okazały się największe. Szczupłe pilnowały białorybu i to w zasadzie było wskazówką: gdzie chodziła rybka tam brały zębacze. Co do przynęt: zaskakująco najlepszym wyborem okazała się stara sfatygowana obrotówka D.A.M. Effzett nr. 5, z której zeszła czerwona naklejka. Tą blaszkę chyba oprawię i powieszę na ścianie :).  Brały też na jasne gumy ok 12-14 cm. Wyjazd bardzo udany, choć można przypuszczać, że tydzień lub dwa wcześniej (byliśmy 17-24 maj) było by lepiej. Podsumowując 73 szt. szczupaka, 1 sandacz, kilka okoni, to tylko na jedą osobę na łodzi, a było nasz czterech.


Użytkownik mortas edytował ten post 27 maj 2024 - 06:12


#3474 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 27 maj 2024 - 12:56

Jezioro Viren koło Katrineholm, całkiem eksytująca wyprawa, zwłaszcza jeśli przyjąć nie najlepszą pogodę, ok 22-25 st. C i pełne słońce przez cały tydzień. Jezioro obfituje w zatoczki, płycizny, trzinki oraz nie brakuje górek. Nastawiliśmy się na szczupłe i takież też siadały. Co fajne, głównie w "sportowych" wymiarach, bo najwięcej 70-80 cm, a wtedy emocje na kiju gwarantowane. Siadły też dwie 92-ki i te okazały się największe. Szczupłe pilnowały białorybu i to w zasadzie było wskazówką: gdzie chodziła rybka tam brały zębacze. Co do przynęt: zaskakująco najlepszym wyborem okazała się stara sfatygowana obrotówka D.A.M. Effzett nr. 5, z której zeszła czerwona naklejka. Tą blaszkę chyba oprawię i powieszę na ścianie :).  Brały też na jasne gumy ok 12-14 cm. Wyjazd bardzo udany, choć można przypuszczać, że tydzień lub dwa wcześniej (byliśmy 17-24 maj) było by lepiej. Podsumowując 73 szt. szczupaka, 1 sandacz, kilka okoni, to tylko na jedą osobę na łodzi, a było nasz czterech.

1 sandacz na Viren? Nie nastawialiście się w ogóle na nie???


  • Rebel64 lubi to

#3475 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 27 maj 2024 - 12:59

Czołem.

Właśnie minął kolejny tydzień szwedzkiego resetu. Podobnie jak w zeszłym roku wylądowaliśmy na szkierach w okolicy Karlskorony. Wyniki znajomego, który był ciut wcześniej napawały wielkim optymizmem....ale jak to zwykle w takich sytuacjach... życie zweryfikowało.

Generalnie jak zawsze: najgorszy dzień na rybach w Szwecji jest lepszy niż dzień w pracy:)  Tym razem ilościowo na dwóch 87 ryb, niezła rozmiarówka średnia, ale bez gigantów, ot tradycyjne szwedzkie "numbers", przynęty, reguły i miejsca działały praktycznie te co zawsze...o ile na dane miejsce było w ogóle sens się pchać, bo przy wietrze który przez 2 dni bez przerwy wiał w porywach do 50km/h nie było to wcale takie oczywiste. Miejscówki z wodą 50-60cm które działały przy normalnym wietrze były tak zbełtane, że ryby odcinało - trzeba było szukać alternatywy. Oczywiście kolejna sprawa, która nie pomagała to bardzo nietypowe pory odpalania ryb w konkretnych miejscach, to też jak co roku trzeba było ogarnąć. A uwierzcie mi były to pory i przedziały godzinowe lekko irracjonalne... :)

Z innych ciekawostek:

- gdzie się da, w trzcinach "nowi szwedzi" - ci trochę ciemniejsi - bez skrupułów szarpią leszcze, które są właśnie w środku tarła. 

- belony w zatokach mniej niż w zeszłym roku o tej samej porze.

- wody ciągle jakby mniej.

Poniżej kilka slajdów + dla ciekawskich zestaw przynęt z min 1 rybą, może komuś pomoże :)

Pozdrawiam!

Malcz

 

Załączony plik  IMG-20240521-WA0009.jpg   58,41 KB   30 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG-20240524-WA0055.jpg   36,04 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG-20240519-WA0009.jpg   22,68 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  20240525_142704.jpg   80,65 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG-20240523-WA0001.jpg   65,49 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG-20240524-WA0030.jpg   33,53 KB   61 Ilość pobrań

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                                                           :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 28 maj 2024 - 09:22


#3476 OFFLINE   mortas

mortas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 maj 2024 - 14:07

1 sandacz na Viren? Nie nastawialiście się w ogóle na nie???


Nie, nastawienie było na szczupaka

Użytkownik mortas edytował ten post 27 maj 2024 - 14:08

  • malcz lubi to

#3477 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 27 maj 2024 - 23:22

Po pobycie w SE w maju mamy z kolegą serdecznie dość łowienia szczupaków i we wrześniu jedziemy, w celu łowienia sandaczy, nad jezioro Helgasjön na północ od Växjö, czy ktoś zna to jezioro i może udzielić wskazówek, choćby ogólnych?

Pytam, bo jezioro jest b. duże, a pobyt tylko tygodniowy.


Użytkownik Mariusz1000 edytował ten post 27 maj 2024 - 23:23


#3478 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 28 maj 2024 - 06:36

Panowie . nie wiem czy to właściwy dział jesli nie to prośba o przesuniecie do właściwego

 

Znajomym (starsi ludzie) z wyjazdu  na szwedzką Laponie wypadły 2 osoby wiec jak by ktoś był chętny to prosze o kontakt priv  to podam numer kontaktowy

wyjazd w terminie 21-29 06. koszt całkowity około 3k. w cenie chyba wszystko poza licencjami

wyjazd z Opole- Łódź-Bydgoszcz



#3479 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 28 maj 2024 - 11:17

Cześć, płynie ktoś jutro o 21 z Gdyni ?? :)



#3480 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 28 maj 2024 - 19:12

Hej. Łowił ktoś sandacze i łososiowate w okolicy Karlstad na Vanern? 🙂 jedziemy za 10 dni i jak znam siebie będziemy chcieli odpocząć trochę od pajkow czyli głównego celu i urozmaicić!
Każde info w cenie!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych