Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na jerkówkę, do 100g?

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
492 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 29 listopad 2013 - 22:03

Tak na marginesie bardzo fajny temat wśród ogólnego marazmu nowopowstałych ostatnio tematów. Sory za OT
  • pitt lubi to

#342 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 grudzień 2013 - 17:51

A więc tak. Decyzja padła na XZOGE tylko jeszcze nie wiem jaką wersja :( Mam ciągły dylemat między siódemką i ósemką, z przewagą siódemki. Jak na razie mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji, bo Robert czeka na dostawę blanków.

Jakie zbrojenie byście polecili? Myślałem o spirali alconite 10 do 6 i SIC na szczycie. Dodam że wędka będzie współpracowała z ABU SXem 



#343 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 grudzień 2013 - 18:37

Osobiście - patrząc na temat wątku - szedłbym w kierunku ósemki :ph34r:



#344 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 grudzień 2013 - 18:54

Wcześniej jeszcze brałem pod uwagę szóstkę, ale zrozumiałem, że to za mało. Szczerze powiedziawszy nie chcę się też porywać z armatą na komary, bo wszyscy wiemy, jakie ryby przeważają na naszych łowiskach. A z sumem miałem do tej pory tylko raz do czynienia (popływałem z nim trochę i nawet nie został oderwany od dna, po półtora godziny było rwanie :angry:) Chciałbym, żeby przy przyłowie mniejszych ryb kijek też jakoś dawał radę, bo będzie wykorzystywany też pod koguta i okazyjnie do łowienia bolków w miejscach gdzie może występować sum.



#345 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 grudzień 2013 - 19:32

Oj, to chyba coś nie doczytałem, bo zdaje się tytułowe wymagania się zmieniły nieco... A na jakie przynęt okazyjnie tego bolenia chciałbyś łowić "jerkówką, co kijanek się nie boi" ?

Jeśli chodzi o Xzogę 7kg to w mojej ocenie minimum dla niej to jakieś 18-20gr. Lżejszą przynętą też rzuci, ale jeśli mówimy o komforcie to dla mnie jest to 20gr.

Generalnie ani siódemka ani ósemka to nie są armaty. Armaty zaczynają się od 12kg w górę ;)


  • robbox4 lubi to

#346 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 grudzień 2013 - 19:40

zmieniło się zmieniło, bo do sezonu sumowego trochę zostało i pewnie do tego czasu odłożę jeszcze na jakiegoś kijaszka. A przynęty boleniowe to przy tym kijku myślałem od 15 wzwyż. To tylko taki dodatek, bo czasem trzeba dużo przejść i nie chce mi się targać kilku kijków i do tego torby wędkarskiej. Po za tym wytłumacz kobiecie po co Ci tyle wędek w domu ;) Staram się minimalizować sprzęt jak tylko się da i zdaję sobie sprawę z tego, że czasami z czegoś trzeba zrezygnować i czasem czegoś będzie brakować. Słyszałem że ta siódemka jest bardzo uniwersalną wędką i chyba Tomy teraz sobie robi taką pod bolka z możliwym przyłowem suma, widziałem też że kilka osób używa jej pod koguta i jako jerkówkę, więc chyba się da. Z sumem już się pogodziłem i parę osób mnie uświadomiło, że to nie z takim badylkiem do takiego potwora i będzie to wymagało czegoś bardziej wyspecjalizowanego


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 04 grudzień 2013 - 19:55


#347 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:57

Doszło wogóle do tego zbiorowego macanka? Jak się mają do siebie te dwa blanki 7 i 8kg



#348 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1909 postów
  • Imię:Robert

Napisano 11 styczeń 2014 - 10:17

Jaki blank  został wybrany w ww.temacie i zakresie rzucanych wabików.



#349 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 luty 2014 - 17:14

Też bym chciał wiedzieć jaki blank został wybrany.Stoję nad dylematem sc czy xzoga.Przedział 45-70g przynęty.długość 198max,Rybki czucie i tych 60cm zębatych.



#350 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 12 luty 2014 - 18:04

Ja blanków Xzoga nikomu nie wysyłałem bo nikt się nie zgłosił wiec i pewnie macanka nie było.

W planie jest jeden chętny z warszawy który w ciągu paru dni dostanie do pomacania wszystkie blanki łącznie z nowa serią.

 

Niejaki @Friko z tego co pamietam :)


  • Friko lubi to

#351 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 luty 2014 - 19:19

osobiście co byś mi polecił



#352 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 12 luty 2014 - 19:35

TAKA-G 60 8KG, to mój osobisty faworyt. Bardzo uniwersalny.



#353 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 luty 2014 - 20:01

Panowie blanki już są dostępne i Xzoga 7kg już w przyszłym tygodniu powinna u mnie być. Teraz kolejny problem ze zbrojeniem. Spirala czy klasycznie, jakbyście to widzieli? Lighta mam uzbrojonego spiralnie i jest git, ale nie widziałem jeszcze Xzogi zbrojonej spiralnie. Jak takie zbrojenie sprawdza się w jerkówkach?



#354 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 13 marzec 2014 - 14:41

No wiec jest, trafil w moje rece taki blank co nie bedzie bal sie kijanek :) To Batsonowski REVC68H, opisany katalogowo 25 lb i 1 1/4oz.... ale
No wlasnie... dolem opisany od 3/8... na golym blanku gdy podwiesilem Fatso10 uznalem ze to jest jego dolny zakres, w gore... Sweeper17
czyli okolice 100g. Na pewno do twardych przynent, w szczycie blank ma 2,6 mm i scianke szczytowki ze do srodka igle trudno wcisnac. miesisty od dolu, co potwierdza moje oko:) Na wadze z Ikei 75g caly, w reku wrazenie lekkosci, w kieszeni tez, dobrze zbalansowany, waga skupiona w dolnej czesci i gnie sie tak wlasnie ze dolnik stoi a progresja naprawde cieszy oko... No i oczywiscie nie bylbym soba, gdybym nie zajzal pod czarny mat.... podskrobalem dolnik na dl 30cm, doczyscilem papierami, przemylem benz ekstrakcyjna... grafit na tej dl pieknie spolerowany, gladki, bez skaz, nawijek, przekladek, sekow.... Ten czarny mat robi wrazenie przy zdejmowaniu ... jakiejs pasty, jest go dosc grubo, gdyby go zdjac z calosci mysle ze blank by odetchnal ... Jednym slowem bardzo, bardzo pozytywne odczucia mam co do tego modelu.

Użytkownik yglo edytował ten post 13 marzec 2014 - 16:54

  • Friko lubi to

#355 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2014 - 16:10

pojedzie do Guzzu ?



#356 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 16:19

@yglo

czy moglbys jakies interesujace zdjecia wstawic, jezeli uda ci sie wykonac? :)

 

czlowiek nigdy nie ma dosyc :rolleyes:  :D



#357 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 13 marzec 2014 - 16:50

Poleci do SE , a zdjecia... samego blanku? Rozumiem ze chodzi o ugiecie, wiec jak tylko druga para rak sie pojawi z wizyta to cykniemy kilka fotek wygietego blanku, a po ostatnich Pawle doswiadczeniach z Twoim castem... pojde drobno jak na ten blank... MNST6/2,6 potem w dol 6L 6L6L zaforhanowane i juz dwustopkowo do 12 :)

Użytkownik yglo edytował ten post 13 marzec 2014 - 16:52


#358 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2014 - 17:03

6L to nie jest drobno Zbyszek,  5L to jest jak to mówią semi-micro, drobno to by było #4 lub mniej. Ja bym się zastanowił nad zrobieniem tego patyka w K - np. KW + KT, kończąc na KT 5.5

 

 

Dla Andrzeja ? Uzupełnienie dla jigowego PacBay'a ?


  • ms80 lubi to

#359 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 17:03

super :)



#360 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 13 marzec 2014 - 17:14

Oj, przy blanku 25lb o szczycie 2,6 i dolniku 13,3mm o dl 202cm az sie prosi 8 na szczyt i po calosci dwustopkowo :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych