Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Blank na jerkówkę, do 100g?

blank szczupak

  • Please log in to reply
492 replies to this topic

#101 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 posts
  • LokalizacjaLegionowo

Posted 01 April 2012 - 21:19

Na mb785 ma jerkówkę, oczywiście Cast. Zajebisty kijek. Polecam.


A jak widzisz c.w. minimalne i max?


#102 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 posts
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Posted 01 April 2012 - 22:03

Max.100-110g min. 40g. No może Wahadło 35g.

#103 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 posts
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Posted 02 April 2012 - 08:37

Strugałem ostatnio jerkówkę znajomemu... Patyk miał odsługiwać większość naszych jerków (30-90gr) i nie być kijem od szczoty.
Po oględzinach i porównaniu Batson'a IMB785 oraz MHX'a MB785 wybór padł na Batsona. MHX ma ugięcie nieco bardziej przesunięte do szczytu w stosunku do Batsona. Dla mnie osobiście Batson ma jakby trochę fajniejszą amortyzację, taki cieplejszy jednak to kwestia osobistych upodobań...

Blank został skrócony do 1,8m. Uciąłem jakieś 6cm od szczytu i resztę z dolnika. Z zeznań użytkownika wynika, że w takiej postaci śmiga super w zakresie 40-90gr.


#104 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 02 April 2012 - 08:52

O, a ja porównywałem ostatnio bezpośrednio MHX MB-844-2/843-2 i batsonowskiego MB845 i powiedziałbym, że MXH jest bardziej środkowy. Nie wspomnę nawet o IMB – bo ten jest zdecydowanie szczytowy. Generalnie mam wrażenie, że B MHX-a gną się głębiej od Mag Bassów Batsona, są takie „bardziej castngowe”. No, ale MHX MB-844-2/843-2 to nie MHX MB-785, może się istotnie różnią. Inna sprawa, że ten MB845 to był wypust sprzed 2-3 lat.

#105 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 posts
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Posted 02 April 2012 - 09:34

Ano ilu macaczy/porównywaczy to tyle opinii :lol:
W przypadku 785 to i sam p.Irek stwierdził, że MHX jest nieco bardziej szczytowy od IMB Batsona. Generalnie są one bardzo podobne, ale warto pomacać obydwa przed wyborem.
Co do Batsona MB845 to używałem go przez chwilę, ale porównania do innych/podobnych nie mam. Kijek naprawdę nie był zły choć dla mnie jednak żadna rewelacja... Jedyne co mogę powiedzieć to zdecydowanie bardziej mi odpowiada grafit RX7, czyli seria IMB :D
Póki co wolę dołożyć kasy na RX7 i po grafit RX6 raczej już nie sięgnę :unsure:
A tak w ogóle to czekam z niecierpliwością na jakąś relację z adaptacji jakiejś Xzogi na jerkówkę. A jak się nie doczekam to chyba będę musiał przekonać się na własnej skórze :mellow:

#106 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 02 April 2012 - 10:43

Według mnie RX7 są lżejsze, lepiej wyważone, ale na ogół mają bardziej szczytowe ugięcie od odpowiedników z RX6. Ja już dawno nie kupiłem nic z najniższego modułu.

#107 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 posts
  • LokalizacjaLegionowo

Posted 02 April 2012 - 13:48

Krzysiek, PePe,
Nie bądźcie okropni.
Nic tylko wyżej i wyżej, a glass by nie starczył.
Przecież batsonowskie MB to moduł 33 mln.PSI a IMB -43 mln. Seria MHX Blend to podobno łączone 43 i 47, HM MHX 57.
Nie wiem ile mają normalne MHX ale czy rzeczywiście dużo mniej niż MB batsona.
A tak w ogóle nie mam nic do krajowych firm ale ostatnio wymyśliłem powiedzonko:
I tak wolę od Dragona, MHX-a lub Batsona.

#108 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 02 April 2012 - 13:52

RX7 są lżejsze, lepiej wyważone (...)



#109 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 posts
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Posted 02 April 2012 - 14:24

Dysan,
patrząc na moduł grafitu to zwykły MHX stoi wyżej od RX6 i nawet RX7 Batsona. Nie robimy tutaj wyścigu na miliony psi, a przedstawiamy własne odczucia
Mi osobiście spośród w/w najlepiej podoba się praca RX7. Ot tyle ;) Aha, oprócz tego co przytoczył Krzysiek to apropos RX6 vs. RX7 to ten drugi też jest bardziej sprężysty. Aczkolwiek są pewnie sytuacje gdzie RX6 może być lepszym wyborem...
Widzę, że Tobie bardziej do gustu póki co przypadły MHX'y i też bardzo dobrze.



#110 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 02 April 2012 - 14:29

Dokładnie tak, chodzi o subiektywne odczucia + postrzeganą wartość użytkową. Na to wszystko nakłada się jeszcze zasobność portfela i skłonność do inwestowania w sprzęt...

#111 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 posts
  • LokalizacjaLegionowo

Posted 02 April 2012 - 14:49

Myślę, że w dużej mierze odgrywa tu rolę również projekt blanków (nie tylko moduł). Każdy z ich twórców pewnie miał jakiś pomysł na to jak ma się uginać. Rzeczywiście MHX-y spodobały mi się, ale nie tylko, okoniowy Batson czeka na półce. Musze tylko skończyć okoniowego MHX-a :D.
Na pewno brakuje mi wiedzy na temat blanków i dlatego drążę. szczerze mówiąc nawet wole, abyście znudzili się odpowiadaniem niż miałbym ukręcić byle co.


#112 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 posts
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Posted 26 June 2012 - 20:15

Witam

Mam pytanko czy ktoś robił jerkówkę na tych blankach CTS-a:

ES 606 6’0″ 12-25lb 1pc

ES 607 6’0″ 25-40lb 1pc

Planuję sobie sprawić zapasowy kijek do jerków, który mógłby godnie zastąpić St.Croix Avida 6'6 12-25 lb lub być troszeczkę mocniejszy

pozdro Maciek

#113 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,494 posts
  • LokalizacjaCałyświat:)

Posted 14 March 2013 - 22:05

Witam wszystkich w tym dziale:)!

 

Postanowiłem zadać pytanie bezpośrednio w dziale niż pisać do każdego z osobna.

 

Chciałbym pierwszy raz zamówić sobie dwie nowe wędki wykonane ręcznie na zamówienie. Interesuje mnie:

 

1. Jerkówka ok 2m, dwa segmenty pod slidery 10,12, fatso 10,14 oraz większe woblery. Najczęściej stosowane będą dziesiątki i fatso14f. Kij musi się fajnie ładować oraz mieć wystarczającą sztywność do poprowadzenia fatso14 czy jacka.

 

2. Casta 240/245cm - uniwersalny, dwa segmenty szybki od lotnych woblerów od 5g do 20g po gumy na główkach maksymalnie 15/18g oraz kogóty do max 18/20g - głównie 10/15g. Żebym mógł go zabrać na jazia nad rzeczkę oraz na sandacza na zbiornik.

 

Już mi po głowie chodzi zakup Dragonów: 1 - HM80 MonsterJerkCast 195cm 30-80g, 2 - HM72 Shirasaya Cast 245cm 5-25g fast. Oba kije po ponad 1000zł każdy! Pomyślałem, że zanim to uczynię to zadam pytanie...

 

Czy znajdę coś podobnego a nawet lepszego za rozsądniejsze pieniądze (chodzi mi o blank oraz resztę komponentów) żeby zbudować podobne kije? Chciałbym początkowo skupić się na blanku następnie przelotki, później myśleć o fajnym designie. 

 

 

 

 

 

 

 

 



#114 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 14 March 2013 - 22:21

To ja tak króciutko-FishingArt.



#115 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 14 March 2013 - 22:51

A ja jeszcze tak,każda pracownia Ci pomoże :)



#116 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1,601 posts
  • LokalizacjaPl

Posted 15 March 2013 - 09:41

Do jerków jakiś mag.bass 20 lub 25lb. (mało jest dwu składów, ale da się znaleźć np.mhx'a) ,a na uniwersał to już wybór jest duży w kijach 8' 12-15lb.

No i spokojnie do tysia się wyrobisz z każdym na dużo wyższym poziomie niż seryjniaki... 



#117 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 15 March 2013 - 09:57

Jerkówka za 1000+PLN to już raczej przerost formy nad treścią. Blank 300, Alco+tip-top SiC 200, robocizna 200 - zostaje 300+ na rękojeść (to b. dużo).



#118 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1,601 posts
  • LokalizacjaPl

Posted 15 March 2013 - 10:30

dokładnie za tysia kij pod jerki można zrobić na korku flor w sicach i z bayerem



#119 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,494 posts
  • LokalizacjaCałyświat:)

Posted 18 April 2013 - 11:48

Kto mi jerkówkę ukręci? W FishingArt dopiero tego typu kije będą robić za rok - taką informację otrzymałem bezpośrednio. Projekt wizualny mam w głowie oraz podglądowe zdjęcia co mniej więcej mnie interesuje... Zwracam uwagę na staranność. Rękojeść dzielona w korku, oczywiście casting, blank od 30-100g ok 2m - nie wiem za bardzo nie znam się ale pod jerki typu slider i fatso największe fatso 14f sporadycznie 14s a slidery od 10cm, do woblerów typu executor 12, perch 14, pike 16... Taki kij żeby można było daleko posłać wabik i żeby agresywnie wabik pracował w poszarpywaniu. I nie o samym ugięciu szczytowym... Kolor blanku czerń, odcienie brązu...:) 

Zależy mi oczywiście na czasie.

Zapraszam na priv.

 

Pozdrawiam

 

Pilot 



#120 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 April 2013 - 12:02

Jest kilka pracowni w kraju ;) i kilkudziesięciu kolegów w Galerii Rodbuildingowej w tym dziale - wybór jest. Proponuje wybrać tego do kogo masz najbliżej, do kogo będziesz mógł pójść, porozmawiać, obejrzeć komponenty...







Also tagged with one or more of these keywords: blank, szczupak