Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1283 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:23

Zapytaj tutaj: bremaboats.pl

Fajne łódki, dzięki za namiar. Napisałem, czy przewidują którąś z kadłubem V pod krótki silnik, w ofercie i w katalogu nie ma informacji. Dam znać, jak dostanę informację zwrotną. Na filmie promocyjnym 450 z silnikiem 20 km i trzema osobami idzie jak zła :)



#582 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:26

Szanowni

Jeśli zaśmiecam, to przepraszam, nie tak jest intencja. Potrzebuję porady ;)

Mam nowy silnik Suzuki 20 km, stopa S, rumpel. Kupiłem w grudniu grudniu 2019, jeszcze na dotarciu.

Kupiłem go do pontonu Yamaha 330, bo okazało się że moje wcześniejsze 5km wystarczy na Odrę, ale na większe jeziora i słonawe zatoki nie bardzo. W szczególności, jak rodzina wsiądzie na przejażdżkę, to było jak w dorożce, a teraz lecimy ślizgiem w 4 osoby.

No, ale zamarzyła mi się łódka wędkarska z prawdziwego zdarzenia, taka jak na filmach kanaldrogis ;)

No, może nie aż taka, bo tam silniki mają po 100 km i więcej, ale jakaś ładna i fajna, powyżej 4 m długości.

Patrzyłem na alumaboat, bo znajomi mówili że to solidna konstrukcja, ale nie widziałem nic z pawężą S - stąd i prośba o pomoc.

1. czy możecie poradzić jakąś sensowną łódkę na dużą wodę (ale nie otwarte morze), z krótką pawężą, żebym mógł wykorzystać silnik który już mam? Może być z tych "sensownie droższych" ale ładnych jak LUND :) chciałbym, żeby mogła być wyposażona w światła, pompę, bakisty i w ogóle żeby byłą ładna

2. Czy to w ogóle ma sens, tzn czy krótka pawęż na takich łódkach, przy większym falowaniu w ogóle ma rację bytu? Może po prostu powinienem wybić sobie z głowy takie rozwiązanie 2 w 1 i kupić łódkę z silnikiem?

 

z góry dziękuję z podpowiedzi

Jakbyś się decydował na silnik ze stopą L i sprzedaż Suzuki na stopie S to daj znać, Szukam Suzuki 20 km na krótkiej stopie. ;)  ;)  ;)  ;)  


  • lukas277 i mbas lubią to

#583 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:31

Na życzenie w brema zrobią ci pod stopę S , ale stracisz tylna bakiste. Podchodzą do tego jak pies do jeza , lecz jak sie uprzesz to zrobia. Sam chciałem,.aby przeróbili z L na S , jednak zostałem przy L
  • mbas lubi to

#584 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:32

Jakbyś się decydował na silnik ze stopą L i sprzedaż Suzuki na stopie S to daj znać, Szukam Suzuki 20 km na krótkiej stopie. ;)  ;)  ;)  ;)



Dorzuć aku i cały osprzęt. Do tego cały sprzęt na ryby itd to nie będzie już tak szła jak na filmie :) celowal bym albo mocniejszy motor do tego bądź mniejszy rozmiar lodzi
  • mbas lubi to

#585 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:35

Jakbyś się decydował na silnik ze stopą L i sprzedaż Suzuki na stopie S to daj znać, Szukam Suzuki 20 km na krótkiej stopie. ;)  ;)  ;)  ;)  

:) raczej nie przewiduję, ponton też zostawię, spora frajda z takim silnikiem, dla wszystkich.



#586 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:37

A z pleciony nie chwalili sìę ostatnio że ich nowe łodzie bedą pod stopę S

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#587 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:39

Na życzenie w brema zrobią ci pod stopę S , ale stracisz tylna bakiste. Podchodzą do tego jak pies do jeza , lecz jak sie uprzesz to zrobia. Sam chciałem,.aby przeróbili z L na S , jednak zostałem przy L

utrata bakisty mnie nie przeraża, bardziej to że konstrukcja zmieniana na siłę może słabo sprawdzić się w praktyce. Dlatego wolałbym coś, co jest przewidziane pod silnik S od czegoś na siłę zmienianego pod taki silnik. Zobaczymy co odpiszą.



#588 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:41

A z pleciony nie chwalili sìę ostatnio że ich nowe łodzie bedą pod stopę S

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

kurczę, z pleciony trochę się boję. No bo konstrukcja nowa, Majki na Youtube dużo mówi, ale osobiście mam czasem wrażenie druciarstwa. Nie obrażając nikogo, oczywiście.



#589 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:51

Moim zdaniem Majki niech się ostanie przy swoim asortymencie...A lodzie zostawia firmom które to robia od lat i mają doświadczenie w temacie. Tym bardziej że to nie sa małe pieniadze. Sprzedaj silnik , kup z stopa L i wszelkie problemy znikna
  • mbas lubi to

#590 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 14 kwiecień 2020 - 16:56

Ale wtedy do pontonu kiszka będzie

#591 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 kwiecień 2020 - 17:05

Ale wtedy do pontonu kiszka będzie

Masz patent w wątku pontonowym- jak podnieść pawęż w dętce. 



#592 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 14 kwiecień 2020 - 17:08

Moim zdaniem jak będziesz miał fajną aluminiową zabawkę to na ponton już nikt nie będzie chciał wsiąść
  • lukson lubi to

#593 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 kwiecień 2020 - 17:14

Ponton ma tą przewagę że zrzucisz go praktycznie wszedzie, a lodzi nie . Nie mniej jednak jak @Maciek napisał podn8esc pawez w detce z S na L to jest do.ogarniecia w garazu
  • SzymusS i jbk lubią to

#594 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 14 kwiecień 2020 - 18:15

To się po prostu nie pływa tam gdzie się nie da zwodować, sam to przerabiam. Poza tym taki nieduży aluminiak to nie Titanic, więc nie ma co panikować

Użytkownik karkoszek edytował ten post 14 kwiecień 2020 - 18:16


#595 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2020 - 18:15

Fajne łódki, dzięki za namiar. Napisałem, czy przewidują którąś z kadłubem V pod krótki silnik, w ofercie i w katalogu nie ma informacji. Dam znać, jak dostanę informację zwrotną. Na filmie promocyjnym 450 z silnikiem 20 km i trzema osobami idzie jak zła :)

Nie wiem co jest na tym filmie , ale moja romana 430 z konsolą,  która waży 250kg , na silniku 25hp Yamaha EFI w 2 osoby szału nie ma , 3 osoby (80-90kg) słabiutko ....,  jak bym drugi raz kupował silnik to bym 30hp conajmniej wybrał a najlepiej 50hp :) 


  • Paweł J lubi to

#596 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 kwiecień 2020 - 18:55

Moim zdaniem jak będziesz miał fajną aluminiową zabawkę to na ponton już nikt nie będzie chciał wsiąść

dokladnie jak wyzej napisane ,majac fajnego aluminiaka z mocnym silnikiem(40-60hp) nawet nie bedzie Ci sie chcialo dmuchac jakiegos tam pontonua;):)

nie idz w półsrodki ,zrób zestaw taki zeby nie było wątpliwosci czy fajny czy nie ....czyli sprzedaj suzuki ,a pozniej ponton :)



#597 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:10

To się po prostu nie pływa tam gdzie się nie da zwodować, sam to przerabiam. Poza tym taki nieduży aluminiak to nie Titanic, więc nie ma co panikować

Gdybym tak myślał to bym nie złowił 3 metrówek w 4 dni w tym 127 cm  :)

No i ponton ładujesz do samochodu i bez problemu lecisz przez pół Europy z prędkościami autostradowymi zarezerwowanymi jedynie dla osobówek. Ponton ma wiele zalet.


  • SzymusS lubi to

#598 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:22

Gdybym tak myślał to bym nie złowił 3 metrówek w 4 dni w tym 127 cm  :)

No i ponton ładujesz do samochodu i bez problemu lecisz przez pół Europy z prędkościami autostradowymi zarezerwowanymi jedynie dla osobówek. Ponton ma wiele zalet.

 

To jest dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi. Jedni wolą to, inni tamto. Koledze chyba bardziej zależy na zabawie i na prezentacji łodzi niż na wodowaniu się na leśnych kaczych dołach. WSZYSTKO MA PLUSY I MINUSY



#599 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:23

To się po prostu nie pływa tam gdzie się nie da zwodować, sam to przerabiam. Poza tym taki nieduży aluminiak to nie Titanic, więc nie ma co panikować

I to bardzo dobre myslenie !!
Popieram!
Jeszcze można dorzucic do tego że nie łowi się tam gdzie trzeba dalej pojechac ;)

Takie myślenie naturalnie ogranicza presje na rybach na danej wodzie :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
  • jbk lubi to

#600 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:33

I to bardzo dobre myslenie !!
Popieram!
Jeszcze można dorzucic do tego że nie łowi się tam gdzie trzeba dalej pojechac ;)

Takie myślenie naturalnie ogranicza presje na rybach na danej wodzie :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Pewnie, ale żeby dalej jechać to trzeba mieć czas, ja niestety mam go tylko 6 godzin, łącznie z dojazdem. Trzeba poczekać jak dziecko dorośnie, a teraz w ogóle przedszkola zamknięte...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych