Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1283 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:39

temat schodzi z kurus amelinium na lywex :) kazdy kij ma dwa konce, ale jest duzo fajnych zbiornikow , gdzie zwodowanie lodzi graniczy z cudem ...



#602 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:46

Pewnie, ale żeby dalej jechać to trzeba mieć czas, ja niestety mam go tylko 6 godzin, łącznie z dojazdem. Trzeba poczekać jak dziecko dorośnie, a teraz w ogóle przedszkola zamknięte...

Ja mam 3 malych dzieci, więc problem też mnie dotyczy ;)
Czekanie, gdy dorosna to wymówka, jak mój Kolega mi wytyka ;) Gdy dorosna zaczna Ciebie wolac, chcieć abyś się z nimi bawil itd. Chyba że czekasz aż będą dorosłe. A życie ma się tylko jedno, więc trzeba probowac to jakos pogodzić

Teraz, gdy zlobki i przedszkola pozamykane, to i tak niestety nie można jechać na ryby :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

#603 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:48

Na 20 km pusta będzie szła jak zła nawet w 2-3 osoby, wrzucisz graty wędkarskie, aku, kotwica, jakieś dodatkowe uchwyty, pierdoły i będziesz miał kolejnego człowieka. Najlepiej mieć ponton i łódź ale trzeba mieć jeszcze gdzie to trzymać. Ja mam łódź Alu 470 i ponton 260 cm to ponton do spinningu wodowałem chyba raz w ubiegłym roku. Tak to używam go do wywózki z łodzi. Wiem że SEL460 Kuba może zrobić pos stopę S ale to jest konstrukcja plaskodenna. W Alu tyle dobrze, że w razie zmiany planów łatwo podnieść paweż. Ale moim zdaniem, patrz na łodzie pod stope L i od razu większy silnik. Najwyżej daj sobie sezon na przemyślenia i odłożenie gotówki. Lepiej tak niż kupować dwa razy...
  • psulek i mbas lubią to

#604 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 14 kwiecień 2020 - 21:09

Gdybym tak myślał to bym nie złowił 3 metrówek w 4 dni w tym 127 cm  :)

No i ponton ładujesz do samochodu i bez problemu lecisz przez pół Europy z prędkościami autostradowymi zarezerwowanymi jedynie dla osobówek. Ponton ma wiele zalet.

 

Łódki łódkami, pontony pontonami, ale daj foto tego 127 cm i napisz coś więcej:)



#605 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 14 kwiecień 2020 - 21:24

Łódki łódkami, pontony pontonami, ale daj foto tego 127 cm i napisz coś więcej:)

http://jerkbait.pl/t...-9#entry2642413

http://jerkbait.pl/t...10#entry2645588

 

Ryby z łowiska gdzie we wrześniu jedynie da się zwodować ponton lub pływadełko.


  • Maciek. lubi to

#606 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 15 kwiecień 2020 - 08:05

Ja nie chcę zrezygnować z pontonu, jak jadę na wakacje z rodziną, to wrzucam go do samochodu, razem z silnikiem, rowerami i resztą dziadostwa. Nie mają wtedy wrażenia, że jadą ze mną na ryby, tylko że razem jedziemy na wakacje.;)

Wszystko ma swoje plusy i minusy, dlatego mam też belly,.

W każdym razie, rozmawiałem dzisiaj z Panem Jarosławem z Bremy, powiedział że pawęż S to chory pomysł, ale że mi dorobią pantograf do pawęży L i że pro v 450 na 20 całkiem przyzwoicie pojedzie.

I szczerze powiedziawszy, chyba w to pójdę



#607 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2020 - 09:13

Ja nie chcę zrezygnować z pontonu, jak jadę na wakacje z rodziną, to wrzucam go do samochodu, razem z silnikiem, rowerami i resztą dziadostwa. Nie mają wtedy wrażenia, że jadą ze mną na ryby, tylko że razem jedziemy na wakacje. ;)

Wszystko ma swoje plusy i minusy, dlatego mam też belly,.

W każdym razie, rozmawiałem dzisiaj z Panem Jarosławem z Bremy, powiedział że pawęż S to chory pomysł, ale że mi dorobią pantograf do pawęży L i że pro v 450 na 20 całkiem przyzwoicie pojedzie.

I szczerze powiedziawszy, chyba w to pójdę

Chciałeś mieć fajną łódkę alu a wyjdzie Ci potworek z dwa razy za małym silnikiem , ta łódź waży bazowo 300kg , z silnikiem, zbiornikiem pal.,  3 osobami i drobnym sprzętem na pokładzie będzie wążyła 700kg , na silniku 20hp - powodzenia  :D  :D  :D, tak na szybko licząc 40hp to tak wystarczająco by było bez szału , jak nie chcesz kupować silnika to kup lepiej np. river foxa 400 , będziesz miał na krótką kolumnę, dwa razy taniej i normalnie to będzie pływac i wyglądac z tą 20stką (w 3 osoby też szału nie będzie ale w 2 będzie ok)


  • WojtekCIN i mbas lubią to

#608 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 15 kwiecień 2020 - 09:30

Dokładnie , Brema 390 na silniku 25hp w 3 osoby plynie przyzwoicie ale szału nie ma , na 20 by było słabo a co dopiero łodka o dlugosci 450cm



#609 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 kwiecień 2020 - 09:43

Crizz,

jakie masz osiągi w 3 osoby na tym 25hp, a jakie gdy śmigasz samemu. Ile kilogramów balastu masz na łodzi (tak mniej więcej) wiadomo, aku, kotwice itd

pozdrawiam



#610 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 kwiecień 2020 - 10:29

Ja nie chcę zrezygnować z pontonu, jak jadę na wakacje z rodziną, to wrzucam go do samochodu, razem z silnikiem, rowerami i resztą dziadostwa. Nie mają wtedy wrażenia, że jadą ze mną na ryby, tylko że razem jedziemy na wakacje. ;)

Wszystko ma swoje plusy i minusy, dlatego mam też belly,.

W każdym razie, rozmawiałem dzisiaj z Panem Jarosławem z Bremy, powiedział że pawęż S to chory pomysł, ale że mi dorobią pantograf do pawęży L i że pro v 450 na 20 całkiem przyzwoicie pojedzie.

I szczerze powiedziawszy, chyba w to pójdę

ale uparty :) tak jak Artur napisał bedziesz potworek :) na takiej łodzi z tak małym silnikiem ...a juz wybór Bremy to potworek do kwadratu:),ogladałem ich łodzie na Rybomani mysle ze jak bym jebnął dwa drinki to bym to lepiej pospawał...dla mnie estetyczna katastrofa


  • Artur1125 i pingvinas lubią to

#611 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 15 kwiecień 2020 - 11:04

Ta a co ma producent mówić. :D na 20hp przyzwoicie to w sumie nie wiem ile dla tego pana Jarosława to "przyzwoicie" dorzuć sprzęt ba ryby, pompę, aku itd to będzie już po przyzwoitości. A pływanie na niej to będzie non stop pełna maneta

#612 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2020 - 11:21

Ta a co ma producent mówić. :D na 20hp przyzwoicie to w sumie nie wiem ile dla tego pana Jarosława to "przyzwoicie" dorzuć sprzęt ba ryby, pompę, aku itd to będzie już po przyzwoitości. A pływanie na niej to będzie non stop pełna maneta

i to na śrubie o skoku 9  :D  :D  :D  :D  :D  :D



#613 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 15 kwiecień 2020 - 11:40

Łódź 450 + 20 Km świetnie się sprawdzi w trollingu, ale do,,popływania"tym to - jedna osoba, jedna wędka i najwyżej trzy twistery z niewielkimi główkami... :(



#614 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 15 kwiecień 2020 - 11:47

Kol. ,, mbas " popatrz na spawy łodzi jak są wykonane w firmie Bremy  , a  jak wyglądają spawy w innej firmy która specjalizuje się od wielu lat w produkcji takich łodzi z alu  .  Z  odsprzedażą  będzie problem , rozważ na spokojnie ten zakup 


  • Robert.B lubi to

#615 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 15 kwiecień 2020 - 12:42

Kol. ,, mbas " popatrz na spawy łodzi jak są wykonane w firmie Bremy  , a  jak wyglądają spawy w innej firmy która specjalizuje się od wielu lat w produkcji takich łodzi z alu  .  Z  odsprzedażą  będzie problem , rozważ na spokojnie ten zakup 

 

Nie przesadzajmy , nie wiem co wy ogladaliscie ale wszytskie spawy zewnetrzne sa bardzo przyzwoite, wewnatrz leca migomatem wiec takiej estetyki nie ma , chetnie zobacze te "lepsze" spawy  na innych łódkach. Ale do smarków Vikinga to daleka droga



#616 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 kwiecień 2020 - 14:07

kupilem breme i estetycznie odstaje od tangiri czy skylla..., nie mniej jednak za ta sama dlugosc w skyla czy tangiri trzeba dolozyc z 25%. Esteta nie jestem , lodz ma byc funkcjonalna i stabilna. Poza tym wszytsko przy odsprzedazy traci na wartosci,.. Mi zrobili breme w niecale 5 tygodni , gdzie skyla czy tangiri na wstepie mowili 5-6 miesiecy...Zero problemow z kontaktem u nich , jest tak jak bylo zamowione. Ogolnie jak slyszalem historie zamowien u konkurencji - brak kontaktu, zlewanie klienta to Pan Jarek z bremy dba o to 



#617 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 kwiecień 2020 - 15:00

Łódź 450 + 20 Km świetnie się sprawdzi w trollingu, ale do,,popływania"tym to - jedna osoba, jedna wędka i najwyżej trzy twistery z niewielkimi główkami... :(

Co ty piszesz.
Pływałeś??
Ja na swoim quicksilverze 450 z 20 hondy z dziobówką aku 110 dwoma kotwicami i masą sprzętu 40km/h
plus druga os i jej sprzęt 36km/h
Ze sprzetetem do trolingu 100 gum 20cm i w góre plus 100 główek 60 -80gr i jakoś nie widze żeby býło słabo.
Chyba że prześadzasz się z lunda z 100hp

Użytkownik nurek28 edytował ten post 15 kwiecień 2020 - 15:05


#618 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 15 kwiecień 2020 - 15:35

Quicksilver waży ok 130 kg , a moja Skylla 290 kg, stąd inne odczucia...



#619 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 kwiecień 2020 - 16:04

Quicksilvera mam zabudowanego z konsolą i pokładami i bakistami ze sklejki obitymi wykładziną pewnie ok 200.
trzeba było napisać że na Skaylli na 20 nie popływasz.
Skąd ludzie mają wiedziec może chodziło o Lindera Sportsman 445 Basic gdzie max silnik to 20 hp.

#620 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 kwiecień 2020 - 16:04

.


Użytkownik nurek28 edytował ten post 15 kwiecień 2020 - 16:05





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych