Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 28 marzec 2019 - 09:10

Bo to Chińskie konie są w tym stormie, takie mniejsze troche :)



#202 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2019 - 11:02

Tak są tam kucyki:)

#203 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 marzec 2019 - 11:46

Kolega kupił odemnie Kolibri 280 ja śmigłem z 18 letnia Y 8KM. O zamówil Storma 7KM zobaczymy jak to będzie latać.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#204 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 29 marzec 2019 - 20:44

Dziś odpaliłem po zimowej przerwie Storma 7km. Załapał po trzecim szarpnięciu.

W poprzednim roku miałem problemy z odpalaniem, równą pracą silnika, a nawet odmówieniem posłuszeństwa. Czyszczenie gaźnika i wypalanie paliwa rozwiązało wszystkie problemy. Może nie demon prędkości i nie gentleman kultury pracy (hałas i wibracje odczuwalne w dłoni trzymającej rumpel), ale spokojnie pozwalający się przemieszczać. 

https://www.youtube....h?v=wfRWolgTcZI


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 29 marzec 2019 - 20:52

  • Paweł J i Negra lubią to

#205 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 21:42

ile idzie ??samemu na pontonie mam taki sam silnik kupiony na jesieni w tym roku jeszcze nie palilem go bo nie mam jak 



#206 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 marzec 2019 - 04:29

W tamtym roku gps z telefonu pokazywał mi 23-24 km/h. 


  • Paweł J lubi to

#207 OFFLINE   M@rcin.

M@rcin.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 maj 2019 - 13:31

Wczoraj zataszczyłem do domu nowiutkiego Storma T13.5 :D  Pierwsze wrażenie po wyjęciu z kartonu dobre, a w sobotę ruszam na pierwsze testy :) Koledzy użytkownicy Stormów, podzielcie się wiedzą na co uważać podczas eksploatacji tych silników, jakie mieliście z nimi problemy itp. Jak docieraliście swoje silniki? Z rozmowy ze sprzedawcą wynika, że te silniki są wstępnie dotarte i jedyne zalecenie jakie otrzymałem to pływanie przez pierwsze 10 godzin na mieszance 1:30 i wymianie oleju w spodzinie po tym czasie. Za wszelakie wskazówki wielkie dzięki! :)



#208 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2019 - 13:41

To 2T? Ile taki motorek kosztował?



#209 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 30 maj 2019 - 15:05

To 2T? Ile taki motorek kosztował?

http://bezwiosel.pl/...e-2T Dwusuwowe



#210 OFFLINE   Jacek-73

Jacek-73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jacek

Napisano 30 maj 2019 - 15:23

M@rcin jeżeli piszesz w tym wątku to pewnie już go prześledziłeś , ale z tego co wyczytałem kategorycznie nie odpalaj na sucho , a nawet w wodzie uważnie kontroluj wypływ wody .
Zdażyło się to komuś z forum , że stopił impeler wraz z obudową podczas pierwszej przejażdżki ( brak posmarowanej ośki wirnika przy montażu ) .
Jak już go ogarniesz to poproszę o info na forum jak się sprawuje itp.
Dodatkowo mam pytanie odnośnie kg. ile waży z płynami ?
I gdzie ? Bo były podane różne ceny i wagi (Alledrogo ,strona www. przedstawiciela , czy osobiście w Markuszowie )


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

#211 OFFLINE   M@rcin.

M@rcin.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 maj 2019 - 16:16

M@rcin jeżeli piszesz w tym wątku to pewnie już go prześledziłeś , ale z tego co wyczytałem kategorycznie nie odpalaj na sucho , a nawet w wodzie uważnie kontroluj wypływ wody .
Zdażyło się to komuś z forum , że stopił impeler wraz z obudową podczas pierwszej przejażdżki ( brak posmarowanej ośki wirnika przy montażu ) .
Jak już go ogarniesz to poproszę o info na forum jak się sprawuje itp.
Dodatkowo mam pytanie odnośnie kg. ile waży z płynami ?
I gdzie ? Bo były podane różne ceny i wagi (Alledrogo ,strona www. przedstawiciela , czy osobiście w Markuszowie )


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

 

Wątek przerobiłem cały :) Co do odpalania, nie planuję odpalania silnika na sucho ;) Jeśli zaś chodzi o stopioną pompę wody, to z tego co pamiętam, problem był z modelem 12 km 4T. Waga podawana przez producenta to 37 kg (płynów jest w nim niewiele bo tylko olej w spodzinie).

Motorek kupiłem przez Alledrogo od przedstawiciela w cenie 4399 PLN. 

Podzielę się jeszcze jedną informacją uzyskaną bezpośrednio u źródła. Otóż podobno czarne modele T13.5 mają mieć 18 km. Taką informację dostałem rozmawiając wczoraj z jednym z pracowników sklepu bezwioseł.


Użytkownik M@rcin. edytował ten post 30 maj 2019 - 16:17


#212 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 30 maj 2019 - 17:05

Wczoraj zataszczyłem do domu nowiutkiego Storma T13.5 :D Pierwsze wrażenie po wyjęciu z kartonu dobre, a w sobotę ruszam na pierwsze testy :) Koledzy użytkownicy Stormów, podzielcie się wiedzą na co uważać podczas eksploatacji tych silników, jakie mieliście z nimi problemy itp. Jak docieraliście swoje silniki? Z rozmowy ze sprzedawcą wynika, że te silniki są wstępnie dotarte i jedyne zalecenie jakie otrzymałem to pływanie przez pierwsze 10 godzin na mieszance 1:30 i wymianie oleju w spodzinie po tym czasie. Za wszelakie wskazówki wielkie dzięki! :)


Gratuluje - jak będziesz chciał potestować to wiesz gdzie dzwonić
Slip w Topolinie naprawiony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Piotrek Milupa lubi to

#213 OFFLINE   M@rcin.

M@rcin.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 maj 2019 - 18:28

Gratuluje - jak będziesz chciał potestować to wiesz gdzie dzwonić
Slip w Topolinie naprawiony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to trzeba będzie się tam znów wybrać :) Pawęż da radę temu silnikowi?

#214 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2019 - 21:59

Wątek przerobiłem cały :) Co do odpalania, nie planuję odpalania silnika na sucho ;) Jeśli zaś chodzi o stopioną pompę wody, to z tego co pamiętam, problem był z modelem 12 km 4T. Waga podawana przez producenta to 37 kg (płynów jest w nim niewiele bo tylko olej w spodzinie).

Motorek kupiłem przez Alledrogo od przedstawiciela w cenie 4399 PLN. 

Podzielę się jeszcze jedną informacją uzyskaną bezpośrednio u źródła. Otóż podobno czarne modele T13.5 mają mieć 18 km. Taką informację dostałem rozmawiając wczoraj z jednym z pracowników sklepu bezwioseł.

Cuda Panie ;)  z tymi chińczykami. Suzuki  przy większej pojemności 284 cm3 ma tylko 15  HP a tutaj z 246 cm3 wycisnęli 18 HP. Może turbo jest ? :rolleyes:


  • Soldier82 lubi to

#215 OFFLINE   Jacek-73

Jacek-73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jacek

Napisano 30 maj 2019 - 22:07



Wątek przerobiłem cały :) Co do odpalania, nie planuję odpalania silnika na sucho ;) Jeśli zaś chodzi o stopioną pompę wody, to z tego co pamiętam, problem był z modelem 12 km 4T. Waga podawana przez producenta to 37 kg (płynów jest w nim niewiele bo tylko olej w spodzinie).
Motorek kupiłem przez Alledrogo od przedstawiciela w cenie 4399 PLN.
Podzielę się jeszcze jedną informacją uzyskaną bezpośrednio u źródła. Otóż podobno czarne modele T13.5 mają mieć 18 km. Taką informację dostałem rozmawiając wczoraj z jednym z pracowników sklepu bezwioseł.


Natomiast ja słyszałem , że te 13.5 KM mają niby 15 KM ( na brak patentu ) , a ile jest w tym prawdy to nikt nie wie .
Jest jeszcze za mało użytkowników , a trzeba by było podpiąć 15 i 18 pod tą samą łódkę , aby się przekonać .
Sam mam na niego chrapkę i gdyby faktycznie ktoś sprawdził , że on ma 18 ĶM to by była rewelka w tej cenie .

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

#216 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 maj 2019 - 09:51

Cuda Panie ;) z tymi chińczykami. Suzuki przy większej pojemności 284 cm3 ma tylko 15 HP a tutaj z 246 cm3 wycisnęli 18 HP. Może turbo jest ? :rolleyes:

A gdzie mierzą moc na śrubę czy silniku?
Może chińczycy idą w stronę mocy. Jakością nie wygrają to dołożą 5 kucy i juz lepiej kupującemu na sercu. :)
Pojemność nie jest w dzisiejszych czasach wyznacznikiem mocy. Jak w autach jeden ma V8 z 250 kucy inny jeździ 1.4 twin turbo 210KM. .. A z trwałością...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • suhhar lubi to

#217 OFFLINE   lukk

lukk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 maj 2019 - 13:57

Od zeszłego roku też posiadam Storma 7KM 2T i naprawdę zachowuje się nieźle. Samemu ok, 24km/h w pontonie 3.3m. 

Po zimowaniu na linii paliwowej zapalił dosłownie za 2 szarpnięciem :) W zeszłym sezonie raz zdarzył mi się problem z salaniem silniczka przy odpalaniu, ale po oczyszczeniu świecy ładnie odpalił. Poza tym praktycznie bez problemów w przyszłym sezonie. 



#218 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 31 maj 2019 - 22:04

tez mam stoma 7km 2t i jak narazie plywa to ,jeszcze rok poplywam jesli bedzie ok to ten sprzedam i kupie wiekszy ten 13,5



#219 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 31 maj 2019 - 23:33

Godski, yamaha ma 15hp z 246cm. Nie sądzę, żeby chińczycy byli w stanie ulepszyć tą konstrukcję aż w taki sposób, ale te 15HP jest realnie. Moc silnika zaburtowego obecnie podaje się na wale śruby/pompie. Między innymi dlatego strugi przy bloku od normalnego 50HP mają podawane 35hp. 15hp traci się na pompie.



#220 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 01 czerwiec 2019 - 07:16

Godski, yamaha ma 15hp z 246cm. Nie sądzę, żeby chińczycy byli w stanie ulepszyć tą konstrukcję aż w taki sposób, ale te 15HP jest realnie. Moc silnika zaburtowego obecnie podaje się na wale śruby/pompie. Między innymi dlatego strugi przy bloku od normalnego 50HP mają podawane 35hp. 15hp traci się na pompie.


Pawel, znasz jakiś serwis w Mazowieckim, który podejmie się serwisowania „czajników”?
Jak @M@rcin będzie zadowolony to może i ja zakupie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Pawele