Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   Kubanu

Kubanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 19 luty 2020 - 11:24

Dokładnie.

#502 OFFLINE   Kubanu

Kubanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 21 luty 2020 - 20:36

Panowie jeśli ktoś się zastanawia na zakupem silnika Storm to chyba najlepiej zrobić to jak najszybciej, ponieważ prawdopodobnie od kwietnia wraz z nową dostawą,która ponoć jest planowana przez sklep,będą nowe wyższe ceny za silniki z powodu ograniczenia dostaw z chin przez cały panujący ten wirus.Wiec żeby zaoszczędzić parę złoty warto zrobić zakup jak najszybciej,wiem takie informacje ponieważ znajomy kupował niedawno silnik i tak mu powiedzieli w sklepie.

#503 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4797 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 luty 2020 - 21:29

Jak za mocno poszaleją, to najwyżej Capral rozwinie skrzydła. Jedna wiara.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • HaDe lubi to

#504 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 luty 2020 - 22:29

W życiu, czytaj w handlu bywa tak ,że konkurencja też śledzi ceny swojej konkurencji i też im marże rosną. Jak wirus ma utrudnić import Stormowi to w taki sam sposób utrudni import Caprala -IMO



#505 OFFLINE   Kubanu

Kubanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 21 luty 2020 - 23:14

Podejrzewam że nie tylko silniki mogą podrożeć ale większość rzeczy produkowane w Chinach.

#506 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 22 luty 2020 - 01:07

Bo podrozeja napewno w Europie

#507 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1353 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 luty 2020 - 09:14

Jak dzwoniłem do Caprala mówili że mają ostatnie sztuki nowa dostawa ok 450zł mają podrożeć.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#508 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 luty 2020 - 09:35

wszytsko drożeje i to nie przez wirusa tylko , dolar wysoko stoi ,średnia w górę,prąd itd. Taniej nie bedzie

#509 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 22 luty 2020 - 10:09

Jak zdrożeje to nikt go nie kupi bo będzie za mała różnica w stosunku do markowych silników, a wiadomo że ludzie kupują storma tylko przez cenę. Kubanu podaj odrazu adres swojego sklepu żeby ludzie mogli łatwiej trafić ;)

#510 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15594 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2020 - 10:29

Jak zdrożeje to nikt go nie kupi bo będzie za mała różnica w stosunku do markowych silników, a wiadomo że ludzie kupują storma tylko przez cenę. Kubanu podaj odrazu adres swojego sklepu żeby ludzie mogli łatwiej trafić ;)

Nie tylko przez cenę.

Waga i te 13,5 KM (brak patentu) są istotne.  



#511 OFFLINE   Kubanu

Kubanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 22 luty 2020 - 10:44

Nie tylko przez cenę.
Waga i te 13,5 KM (brak patentu) są istotne.


Niestety jestem tylko użytkownikiem tego silnika (zwykłym Kowalskim) i staram się pomóc innym jak każdy na tym forum ,i jak się czegoś dowiem to przekazuję tu na forum by pomóc innym,a skoro w Capralu mają podnieść ceny,to tak jak wcześniej pisałem Storm też może to zrobić,tylko ciekawe jak bardzo?Może warto do sklepu zadzwonić i się dopytać wtedy będzie więcej wiadomo na ten temat.

#512 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 22 luty 2020 - 14:45

Nie tylko przez cenę.
Waga i te 13,5 KM (brak patentu) są istotne.


Ile wazy taki storm? Yamaha 15 2t wazy 36kg

#513 OFFLINE   Kubanu

Kubanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 22 luty 2020 - 14:53

38kg

#514 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15594 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2020 - 15:03

Ile wazy taki storm? Yamaha 15 2t wazy 36kg

A Suzuki 2T 15 KM tylko 33 kg ale co z tego skoro nie kupię nowego na fakturę ???



#515 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 luty 2020 - 21:35

To, że ceny rosną jest zasługa zadowolenia klientów. Na towar, który szybko schodzi podbija się cenę ponieważ i tak zejdzie a jak nie zejdzie to robi się promocje starej ceny i schodzi od razu. Zobaczcie ceny parsuna kiedyś i teraz. Towar okazał się chodliwy więc cena skoczyła bez pomocy wirusa. Pod koniec zeszłego roku dzwoniłem do przedstawiciela storma ale nie byłem zdecydowany, pomyślałem przed sezonem kupię. Teraz jak chciałem kupić to nigdzie nie ma, we Wrocławiu mówili że wszystkie 13.5 km występuje tylko z długa stopa a 7km z krótka stopa nie ma na stanie. Dlatego wybrałem caprala. Jak capral zacznie im schodzić z magazynu z racji braku storma to i capral podrożeje. Wydaje mi się że w tym momencie capral jest świetna okazja (o ile będzie tak niezawodny jak 13.5km storma). Za capralem przemawia fakt, że są na polskim rynku od 5 lat i mało jest opinii negatywnych, ja nie odnalazłem. Zadko kto decyduje się na pisanie pochlebnych opinii na temat sprzętu, który po prostu działa, podejrzewam, że gdyby był awaryjny to fala gorzkich żalów wylewana by była w necie. Myślałem o tahatsu 9.8km ale zamierzam pływać (jak dobrze pójdzie) raz w tygodniu, głównie sam na krótkich odcinkach, więc ciężko mi było uzasadnić taki wybór silnika.
  • psulek lubi to

#516 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4797 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 luty 2020 - 13:39

Negra, pełna zgoda, produkt się wypromował, teraz sprzedawca będzie chciał zmonetyzować sukces. Chociaż inna sprawa, że rosną i koszty. Dolar podrożał od zeszłego roku kilka %, wzrost płacy minimalnej od tego roku, więc koszty rosną, ale jak widać i skala. Wirus to tylko zasłona, bo medialny po prostu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Negra lubi to

#517 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1353 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 kwiecień 2020 - 17:09

Pytanko mam. Jako ze nie miałem nowego silnika nie wiem jak to powinno wyglądać. Chodzi mi jaki opór powinien stawiać trym w silniku 15KM. Na pawęży silnik podnoszę, na wózku też, z oporem ale idzie. Najgorzej jak zapomnę podnieść trym na max przed włożeniem do bagażnika i trzeba zrobić to na "sucho" przed założeniem na pawęż. Jest to bardzo trudne, prawie niemożliwe. Czy tak ma być? Może za mocno spasowane? Jest jakaś regulacja? W Y 8KM latało mi to praktycznie pod swoim ciężarem ale tu jest inna konstrukcja z zapadkami. A może się wyrobi po kilkunastu razach (kalamitki nie widzę)?



#518 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 kwiecień 2020 - 18:38

W capralu też ciężko, mi się nie udało. Przed włożeniem do bagażnika, ustawiam wcześniej na stojaku.

#519 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 21:05

Ostatnio mialem okazję dotknąć ponownie storma, posłuchać go w pracy na lodzi - dla mnie silnik z żyletek, praca dość słaba w porównaniu do topowych marek, silnik wpada w jakies dziwne drgania przenaszac je na łódkę a ta jakby wpadała w rezonans - silnik nowy itd niestety nie dla mnie, nie jest w stanie mnie przekonać ta cena i cokolwiek innego ja poprostu bym go nie kupił, nie przemawia do mnie w żaden sposób ten silnik....
  • Paweł J lubi to

#520 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 01 kwiecień 2020 - 21:31

Ostatnio mialem okazję dotknąć ponownie storma, posłuchać go w pracy na lodzi - dla mnie silnik z żyletek, praca dość słaba w porównaniu do topowych marek, silnik wpada w jakies dziwne drgania przenaszac je na łódkę a ta jakby wpadała w rezonans - silnik nowy itd niestety nie dla mnie, nie jest w stanie mnie przekonać ta cena i cokolwiek innego ja poprostu bym go nie kupił, nie przemawia do mnie w żaden sposób ten silnik....

Dobrze ,że mamy dzisiaj 1-04.  :) 


  • godski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych