Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 12 październik 2020 - 22:24

Teraz już chyba nikt nie produkuje sprzętu tak by się nie psuł. W dodatku chińskie kosy są coraz lepsze a te markowe coraz gorsze, a sam iskrownik do mojej kosy Dolmar kosztuje 300zł.

Co do rozruchu Storma F18 - to jeśli jest on kopią Yamaha F15A (323ccm), to wymaga silnego pociągnięcia za szarpak. W tym celu opieram stopę na czapie silnika. Za to jeśli nie jest przelany - a łatwo to zrobić pompując gruszką, to potrafi zaskoczyć po drugim szarpnięciu. Raz po godzinnej przerwie a bez ssania, zapalił po pierwszym pociągnięciu. Mocy też nie brakuje.



#942 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 październik 2020 - 07:20

Dwa pytania.

1 czy 4T nie ma odprężania? Na ruskim kanale był ostatnio silnik 15 Hidea (ruski brand kitajskich silników) ma odprężnik na wałku rozrządu. Więc nie powinno iść tak ciężko. (EDIT a może to był 25...)

2 Łatwo przelać paliwo gruszką? Zaglądnij do pływaka, w mojej Y jak i S jak zamknie iglica to możesz skakać po gruszce szybciej pęknie niz puści.


Użytkownik Tresor edytował ten post 13 październik 2020 - 07:21

  • marcin_ketrzyn lubi to

#943 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 październik 2020 - 09:34

Hidea nie jest ruskim brandem. To chiński producent, jak np. Parsun.

http://www.hidea.cn.com/

https://youtu.be/BAXAsLq_qWs

Ruski brand jest w linku poniżej, to jakby nasz Storm


https://motorka.pro/...hnye-motory-sea

Użytkownik GrzesM edytował ten post 13 październik 2020 - 10:33

  • Piotrek Milupa i Tresor lubią to

#944 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 13 październik 2020 - 22:42

Dwa pytania.

1 czy 4T nie ma odprężania? Na ruskim kanale był ostatnio silnik 15 Hidea (ruski brand kitajskich silników) ma odprężnik na wałku rozrządu. Więc nie powinno iść tak ciężko. (EDIT a może to był 25...)

2 Łatwo przelać paliwo gruszką? Zaglądnij do pływaka, w mojej Y jak i S jak zamknie iglica to możesz skakać po gruszce szybciej pęknie niz puści.

Też myślałem o pływaku - te z pianki po latach stają się coraz mniej pływające.

Myślę że szarpnięcie jest potrzebne do wytworzenia iskry. Wartość indukcji zależy od prędkości obrotowej.



#945 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 13 październik 2020 - 22:50

Stawiam na 99% że ma. Szarpałem kilka razy E-Tec 25 bez odprężenia, 500cm ale naprawdę trzeba było dużo więcej pary włożyć - tłok blisko górnego położenia staje nieco dęba, czuć wyraźny opór. Znacznie więcej niż w odpalenie standardowego 350cm 20hp czy 25HP z odprężeniem.  Te z odprężeniem idą jak masło i nie ma właśnie tego wyraźnego przyblokowania na suwie sprężania.



#946 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 14 październik 2020 - 10:02

Mają na wałku rozrzadu. Ale jako użytkownik stwierdzam ,że trzeba trochę pary mieć żeby go odpalić :)

#947 OFFLINE   Kubanu

Kubanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 23 październik 2020 - 16:41

No panowie w następnym tygodniu dostawa niektórych silników z tego co się dowiadywałem troszkę w górę pójdą.

#948 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 październik 2020 - 17:19

Dopytaj o serwis bo ponoć zmieniają się wymagania co do wymiany oleju w spodzinie. Ponoć pierwsza po 10h kolejne nie raz w roku lub po 100 tylko co 20... Dziwne to jakieś takie.

Ciekawe czy mieli dużo awarii czy wzięli słabszej jakości komponenty.


  • algeroth82 lubi to

#949 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 październik 2020 - 17:22

Dopytaj o serwis bo ponoć zmieniają się wymagania co do wymiany oleju w spodzinie. Ponoć pierwsza po 10h kolejne nie raz w roku lub po 100 tylko co 20... Dziwne to jakieś takie.
Ciekawe czy mieli dużo awarii czy wzięli słabszej jakości komponenty.

Potwierdzam - dostałem takie info w trakcie rozmowy. Dodam bo to istotne wymiana druga i kolejna co 20 godzin lub raz w roku.

#950 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 23 październik 2020 - 18:56

Ten interwał olejowy dotyczy silników nowych czy też dwu/trzy letnich? Bo 20 godzin to w dwa dni można zrobić. W sezonie to 600 godzin się nazbiera.

#951 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 październik 2020 - 20:32

Ten interwał olejowy dotyczy silników nowych czy też dwu/trzy letnich? Bo 20 godzin to w dwa dni można zrobić. W sezonie to 600 godzin się nazbiera.

Tak teoretycznie jest obecnie z nowymi (przynajmniej taka informacje dostałem jak zadzwoniłem) pierwsza wymiana po 10 godzinach, a potem co 20 lub raz w roku. Podobno fabryka zmieniła instrukcje użytkowania na kanwie doświadczeń (cokolwiek się pod tym kryje)

#952 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 23 październik 2020 - 21:04

STORM wiem że pytano wcześniej ale....też szukałem wiadomości i raczej znalazłem niewiele.Kupiliśmy w tym roku dwie sztuki/6 KM czterosuw i 7 KM dwusuw.Drobne usterki od początku użytkowania/można przeżyć.....Jakie? korek paliwa potrafi się urwać po kilkukrotnym użyciu, ten sam przecieka przy pełnym baku i przechyleniu silnika ,gąbka uszczelniająca przestrzeń pomiędzy bakiem a obudową rozpuszcza się pd wpływem benzyny,iglica się zawiesza tj. przy pochyleniu silnika "w spoczynek/port" paliwo potrafi wyciekać do komory silnika.To pierwsze spostrzeżenia ,ale wierzcie mi to tylko wstęp.Najlepsze przed Wami. 7KM  TO LIPA!!!!!! ten silniczek ma może 5 KM ale to maksimum.Od początku dymił z połączenia kolumny z silnikiem(ciekawostka,w Serwisie twierdzą że to NORMALNE)/sama mieszanka też dziwna jak na "Yamahę"Wiem co piszę /7KM  to oszustwo,  to słabiutka kopia czegoś zbliżonego do Yamy.Trzymajcie się od tego z daleka.Szóstkę pływa znajomy i raczej nie narzeka., ale to dopiero trzy miesiące.Sądząc  po moim "motorku raczej nic dobrego nie można się spodziewać.To nie jest tekst sponsorowany czy w jakikolwiek sposób  tendencyjny.Jestem uczestnikiem tego forum i czuję się w obowiązku przestrzec innych.Zrobicie jak chcecie.Po dwóch miesiącach użytkowania wspomnianego silnika /z widocznymi śladami użycia/odesłałem do gwaranta z żądaniem zwrotu pieniędzy .ZWROT OTRZYMAŁEM......wniosek?


  • godski i pawlo29 lubią to

#953 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 23 październik 2020 - 23:06

Jeśli miałbym wnioskować z poprzedzającego tekstu, to wniosek jest prosty - zamiast 7HP w 2t należy kupić 6HP w 4t. Zresztą od zawsze preferowałem 4t :)

Storm jest marką handlową a czy owe silniki są od jednego producenta? Może być że jeden jest od dajmy na to whun-mun a drugi od miang-ciang.

Sukces Chin powoduje że brakuje tam wyszkolonych pracowników i są problemy na montażu a części są przyzwoite. Na filmach dla Europejczyków silniki montują super laski, a naprawdę to raczej kto podleci po przeszkoleniu. Przypuszczam że te usterki dałoby się łatwo usunąć, a z mocą to bardzo prawdopodobne że masz rację skoro oryginały miały 5 i 6HP.

Jeśli sprzedawca wywiązał się z gwarancji to znaczy że jest jest solidny.



#954 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 październik 2020 - 09:04

Tak w nawiązaniu do super lasek składających silniki😁😁



#955 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 24 październik 2020 - 09:41

Jak u nas za PRLu, a jak czasem przy którymś kanale nie położyła silikonu to dramat.

#956 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 październik 2020 - 10:09

Ten interwał 20h to chyba jakiś żart. Toż to gwint w aluminuum, zaraz będzie problem bo się będzie zrywał/wyrabiał. Z mocą w Stormie podejrzewam, że jest to moc na wale silnika. Obecnie wszyscy liczący się producenci do oceny mocy używają standardu ICOMIA 28/23, gdzie mierzy się moc na wałku śruby. Jest to jawnie wskazane w ich materiałach. Storm nic takiego nie deklaruje. Jeżeli Storm podaje moc na wale silnika, to może być tak, że z tych 7hp na śrubę przekazywane jest realnie około 20% mniej. Sumując - 7hp to może być realnie jakieś 5,5hp a 18hp to 15HP.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#957 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2020 - 11:00

Tez myślę że to jakiś żart z ich strony. Przecież to zwykła przekładnia nie żaden Haldex LSD czy wiskoza. Powinno wystarczyć ze jest tłuste. :) Być może zastosowali podłe uszczelniacze i bardziej chodzi tu o wodę. Ruski na filmach często pokazują problem z oringiem na ciegnie biegów. Wystarczy dać podkładkę i problem znika. Tylko Czort wie co za produkcja. Ostatnio pokazywali problem zrywki w moim nie występuje taka (mówię o 13.5/15/18)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#958 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 25 październik 2020 - 10:32

Oczywiście, że 7km to 5km, o spalinach z kolumny też było pisane na forum. Wiem, bo go miałem ;) teraz cieszę się z 13,5 km :)
  • woochu lubi to

#959 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 październik 2020 - 11:31

Odrazu zaznacze że nie mam Storma.
Z informacji że po 20 godz. trzeba wymienić olej to w moim przypadku co wekend. Czyli od 1 maja do końca grudnia czyli 35 razy plus urlop z 5 razy.
I w ten sposób z taniego silnika zrobił się drogi i uciążliwy silnik.
Mam nadzieje że dystrybutor źle przetłómaczył z książki obsługi

#960 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 październik 2020 - 11:58

Zobaczymy co przyjdzie - jak z cena nie poszaleją tk zamówię




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych