Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 25 wrzesień 2020 - 23:38

To dobrze że na klej łatwo będzie każdemu odróżnić, lakiery i naklejki już tak dokładnie dobierają że z daleka ciężko wypatrzeć oryginał czy tania chińską podróbka. Do baka też można zajrzeć przy okazji czy skalary nie pływają. 



#922 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 wrzesień 2020 - 09:17

Na ruskim kanale jest dokładnie wyjaśnione jak odróżnić Kitajski silnik od orginałów. Bo z tego co pokazują u nich podróbki to standard. Najprościej po śrubach i oznaczeniu na głowicy i bloku silnika. Niem mam jak teraz znaleźć tego filmu, był w ciągu ostatniego miesiąca.



#923 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 26 wrzesień 2020 - 19:52

Łącznik wymieniony. Faktycznie trzeba wyjać silnik. 6 śrub od spodu, osprzęt i powinien wyjść a ten ani drgnie. Ostukanie śrub od dołu i wyszedł. Uszczelka się skleiła. Troche zabawy było ale zrobione.
Jak wyjąć silnik podpatrzyłem tutaj:

Użytkownik gucio2020 edytował ten post 26 wrzesień 2020 - 19:54

  • Tresor lubi to

#924 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 28 wrzesień 2020 - 06:36

Tohatsu/mercury ma na bloku 50 jak i 60 cyfre w malych motorach nie pamietam do jak duzych mocy napewno ponizej 25

#925 OFFLINE   woochu

woochu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 październik 2020 - 14:01

Coś długo importerowi idzie ściąganie dostawy. stormów 🤐 miały być w wrześniu mamy październik a tu nie widać nie słychać . raczej na sezon jesienny się nie wyrobią a szkoda 😭 . . .

#926 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 07 październik 2020 - 14:42

20 października ma być dostawa

#927 OFFLINE   woochu

woochu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 październik 2020 - 15:02

20 października ma być dostawa


Dzięki za info 👍 pisałem do nich w sierpniu to napisali mi że w wrześniu dostawą także mały poślizg. Ciekawe jak z cenami . Chyba nie zaszaleją jak parsun 🤐

#928 OFFLINE   jureczek

jureczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Szymkowiak

Napisano 07 październik 2020 - 16:51

witam .jaka firma ma mieć dostawę stormów?



#929 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 październik 2020 - 18:06

witam .jaka firma ma mieć dostawę stormów?


😖 Bezwiosel.pl

#930 OFFLINE   jureczek

jureczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Szymkowiak

Napisano 08 październik 2020 - 08:11

dzięki za info



#931 OFFLINE   Kubanu

Kubanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 09 październik 2020 - 19:22

Ciekawe czy teraz po dostawie ceny będą podobne jak na Allegro i przykładowo jak Storm 18 4t kosztował u nich 5800 to teraz na Allegro można ten sam silnik kupić za 7500zł.

#932 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 październik 2020 - 19:47

Ciekawe czy teraz po dostawie ceny będą podobne jak na Allegro i przykładowo jak Storm 18 4t kosztował u nich 5800 to teraz na Allegro można ten sam silnik kupić za 7500zł.

Chora cena. Kupujesz niewiele drożej pewniejsze Tohatsu 15 KM


  • GrzesM lubi to

#933 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 październik 2020 - 19:57

Chora cena. Kupujesz niewiele drożej pewniejsze Tohatsu 15 KM


50% to niewiele, bo Tośki są równo o 50% droższe.
  • Marcipas lubi to

#934 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 09 październik 2020 - 20:19

Nowy storm 4T użytkowanie ciąg dalszy:
- pierwsza awaria - szarpak...ale trzeba zaznaczyć, że od samego początku coś było nie tak i przycinał się...ale przecież po co odkręcać i zajrzeć...no to się urwało ;)...część oczywiście dostępna i opisana jako szarpak storm/yamaha ...oczywiście nie podlega według instrukcji gwarancji...

Myślę, że u tokarza można by było dorobić coś na lata metalowego bo to nie jest żadna finezja...zobaczymy...6a8b448c5c1ba245d854f1deaa8d37a8.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

#935 OFFLINE   Antek0158

Antek0158

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Antek

Napisano 09 październik 2020 - 21:42

Bo Tośki są równo 50 procent droższe...
Rozumiem nabywców silników Storma 2T.
Wiadomo lekki, niedostępny w przypadku markowych silników 2T, no i jak trafi się udany produkt, to może pochodzi?
Jeśli chodzi o 4T, to moim zdaniem lepiej 2 lata pływać na wiosłach, żeby nazbierać $ na markowy silnik. Stracony czas, pieniądze wydane na naprawy i ciągła niepewność wyrównają koszty zakupu.
To tak jak z Fiatem 125. Na oryginalnych częściach chodził aż miło. Wykonany w/g Polskiej Normy też, tyle, że od jednego serwisu do drugiego. Trudno było go trwale naprawić.
Moc Storma też trochę zadziwia. 18KM 2T z pojemności jakiej Yamaha dała radę tylko 15KM? Może się uda. Ale tuning drożej wyjdzie jak zakup silnika. No i materiały muszą być super, bo inaczej wszystko do kitu. Przykładem Tohatsu 18KM 2T ma pojemność 297.
No, ale gdzie tam takiemu Tohatsu do fachowców Storma....
  • elpojo, godski i algeroth82 lubią to

#936 OFFLINE   woochu

woochu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 październik 2020 - 03:43

Nowy storm 4T użytkowanie ciąg dalszy:
- pierwsza awaria - szarpak...ale trzeba zaznaczyć, że od samego początku coś było nie tak i przycinał się...ale przecież po co odkręcać i zajrzeć...no to się urwało ;)...część oczywiście dostępna i opisana jako szarpak storm/yamaha ...oczywiście nie podlega według instrukcji gwarancji...

Myślę, że u tokarza można by było dorobić coś na lata metalowego bo to nie jest żadna finezja...zobaczymy...6a8b448c5c1ba245d854f1deaa8d37a8.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


Jaki to dokładnie model Storma? Z tego co widzę 4t chyba bardziej awaryjne . . .

#937 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 październik 2020 - 12:10

2 tygodnie temu był film o tym. Wychodzi ze czasem sprężyna słabo daje i łapie w pół zęba. Może tak było u ciebie?
A napinałes wstępnie? Bo widzę że sporo osób tego nie robi.
.
https://youtu.be/pIJ-YYDMQcU

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 10 październik 2020 - 13:02

  • algeroth82 lubi to

#938 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 październik 2020 - 13:12

Tak jak Łukasz pytał - napinales wstępnie przed pociągnięciem tak jak to jest napisane w instrukcji?

Użytkownik algeroth82 edytował ten post 10 październik 2020 - 13:12


#939 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 11 październik 2020 - 22:59

Kolega jest szalony...miałem tylko pomóc przy odpaleniu i udzielić kilku wskazówek ...a tu nowa łódź oczywiście bez wioseł i żadnego pagaja a do tego nad brzegiem wyjęty z pudełka nowy silnik  :lol: .... wspomnę tylko, że dopiero na wodzie nalewaliśmy oleju do silnika bo po odbiciu od brzegu był jakiś poziom  :D ...także można sobie wyobrazić jakie były warunki do zdejmowania mechanizmu szarpaka - żadne...przyznam że linka była napięta lecz co jakiś czas się blokowała/zatrzymywała jakby na bieg wskakiwał...ewidentnie coś było nie tak choć silnik palił dobrze...no ale chęć pływania była większa niż zdrowy rozsądek... :rolleyes:

 

...silnik oczywiście nadal pływa i nie pociesze tych co myślą, że jest do wyrzucenia z prowizoryczną linka czekając no nowy mechanizm...złoił w takim stanie także yamahy, tośki itp ostatnio na Zalewie Koronowskim dowożąc na podium pewną ekipę także już jest ochrzczony i szczęśliwy...

 

...moje osobiste zamiłowanie do takich chińczyków powstało kiedy w mojej "zagrodzie" pojawiła się chińska kosiarka, w której to nawet jak ma po 5 latach awarię to mogę dokupić wszystkie części za grosze i samemu praktycznie poskładać bo często są to gotowe moduły...

 

...każdy ma prawo wyboru - trafne powiedzenie to: jeden lubi mieć naklejkę Yamahy na silniku bo się wtedy super czuje a drugiemu nie przeszkadza przypięty do burty Storm  :P

 

...osobiście rozkręconą 5-letnią yamahę po awarii oglądałem akurat po końcu gwarancji i na pewno nie są to już te materiały z jakich były tworzone ich 15, 20-letnie i starsze dziadki... :wacko:



#940 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 12 październik 2020 - 02:35

Mnie też do zakupu storma przekonała tak do końca chińska kosa spalinowa . Pięć lat jeżdżenia po wszystkim i się franca zepsuć nie chce :) Oprócz niej jest jeszcze stihl który kosztuje tyle co 8 chińczyków oczywiście jest wizualnie lepiej wykonany (abstrahuje od mocy ) ale w działaniu i awaryjności wypada praktycznie tak samo...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych