Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1470 postów

Napisano 28 październik 2020 - 21:32

Każdy pływa inaczej - u mnie średnio silnik pracuje ok 2 mth na każdych rybach. 2.5 miesiąca to jakieś 10 week czyli 20 dni z których 18 jestem na wodzie xxxx nawet niech będzie 1.5 h i wg instrukcji czeka mnie wymiana, czyli jakieś 3 do 4 razy w roku - co jest nie tak z tym silnikiem to nie wiem ale jedyne co mi przychodzi do głowy to made in china :)

#982 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 październik 2020 - 21:51

Nie realne, by wymiana musiała następować co 20mh... Podejrzewam, że błąd w tłumaczeniu instrukcji. To tak, jakby w samochodzie z salonu wymieniac co 2000km płyny🤦‍♂️ Kto by to zaakceptował i kupił, dziadek dojeżdżający do kościoła?🙃

#983 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 28 październik 2020 - 22:18

Jeśli to prawda z tą wymianą oleju co 20 mtg to moim zdaniem o takim silniku nie można poważnie myśleć.

#984 ONLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1357 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 październik 2020 - 07:41

Olać instrukcję. W samochodach w instrukcji jest wymiana oleju co 30000 lub całkowity jej brak w przypadku automatów co w obydwu przypadkach jest zbrodnią. 

Tu widać diler po pewnie paru przypadkach wody w spodzinie przesadził. Wszystko z głową, jeżeli pływa się normalnie nic się nie dzieje zaglądamy tam raz w roku. 

Jeżeli czochramy po piachu, coś się wydarzyło kamień, drzewo, żyłka/plecionka itp. trzeba sprawdzić od razu po incydencie. Dotyczy się to każdej marki czy to chinola czy najprawdziwszego made in Japan.

Nie przejmować się pływać, myśleć o rybach a nie silniku.


  • algeroth82 lubi to

#985 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 październik 2020 - 07:45

Olać instrukcję. W samochodach w instrukcji jest wymiana oleju co 30000 lub całkowity jej brak w przypadku automatów co w obydwu przypadkach jest zbrodnią.
Tu widać diler po pewnie paru przypadkach wody w spodzinie przesadził. Wszystko z głową, jeżeli pływa się normalnie nic się nie dzieje zaglądamy tam raz w roku.
Jeżeli czochramy po piachu, coś się wydarzyło kamień, drzewo, żyłka/plecionka itp. trzeba sprawdzić od razu po incydencie. Dotyczy się to każdej marki czy to chinola czy najprawdziwszego made in Japan.
Nie przejmować się pływać, myśleć o rybach a nie silniku.

O właśnie!

#986 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 29 październik 2020 - 09:59

Olać instrukcję. W samochodach w instrukcji jest wymiana oleju co 30000 lub całkowity jej brak w przypadku automatów co w obydwu przypadkach jest zbrodnią. 

Tu widać diler po pewnie paru przypadkach wody w spodzinie przesadził. Wszystko z głową, jeżeli pływa się normalnie nic się nie dzieje zaglądamy tam raz w roku. 

Jeżeli czochramy po piachu, coś się wydarzyło kamień, drzewo, żyłka/plecionka itp. trzeba sprawdzić od razu po incydencie. Dotyczy się to każdej marki czy to chinola czy najprawdziwszego made in Japan.

Nie przejmować się pływać, myśleć o rybach a nie silniku.

w automatach trzeba wymieniać olej co 50 tyś ,to w manualu olej jest niewymienny



#987 ONLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1357 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 październik 2020 - 10:18

Wiem i wymieniam ale instrukcje na EU (po za Hondą które posiadam 2) nie przewidują takiej wymiany. Te same auto na innym kontynencie już jak najbardziej każe wymieniać.

Ale to nie wątek o tym.



#988 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 30 październik 2020 - 00:20

Wyczytałem że w skrzyni ręcznej auta, olej wymienić po 200tyś km.



#989 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 03 listopad 2020 - 20:19

Dwa pytania.
1 czy 4T nie ma odprężania? Na ruskim kanale był ostatnio silnik 15 Hidea (ruski brand kitajskich silników) ma odprężnik na wałku rozrządu. Więc nie powinno iść tak ciężko. (EDIT a może to był 25...)
2 Łatwo przelać paliwo gruszką? Zaglądnij do pływaka, w mojej Y jak i S jak zamknie iglica to możesz skakać po gruszce szybciej pęknie niz puści.



A u mnie właśnie mogę pompować i pompować. Wydaje mi się, że po postoju paliwo ścieka do zbiornika, bo nie mogę od razu odpalić

#990 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1470 postów

Napisano 03 listopad 2020 - 21:11

Ad2) membrany mogą puszczać
  • marcin_ketrzyn lubi to

#991 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 03 listopad 2020 - 21:35

Ad2) membrany mogą puszczać


Obejrzę linię paliwową,a później zajrzę tam

#992 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 03 listopad 2020 - 21:39

4t ma odprężenie na wale . Jednakże odpalenie 18stki z ręki może spowodować odciski na dłoni i traumę dlatego decyduje się na dołożenie rozrusznika 😉

#993 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 listopad 2020 - 00:26

A u mnie właśnie mogę pompować i pompować. Wydaje mi się, że po postoju paliwo ścieka do zbiornika, bo nie mogę od razu odpalić

Zaczął bym od wymiany gruszki. W gruszce jest zawór zwrotny, zapobiegający cofaniu paliwa. Jak miałem uszkodzony, to było jak u Ciebie - mogłem dymać gruszką w nieskończoność, a linii nie nabiłem.



#994 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1470 postów

Napisano 04 listopad 2020 - 06:55

Panowie ustalmy jedna rzecz - grucha pompujemy w nieskończoność i paliwo gdzieś wycieka czy nie? Jeśli nie to tak jak psulek napisał - grucha do wymiany, jeśli wycieka to punkty powyżej do sprawdzenia
  • psulek lubi to

#995 ONLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 listopad 2020 - 08:58

Jeśli mogę zasugerować, w moim Capralu miałem podobny problem. Dodatkowo w trakcie pracy silnika na wyższych obrotach gruszka miękła i silnik poszarpywał. Po kilku pompnięciach zaczynał pracować normalnie. Przyczyną był smok w zbiorniku paliwa, poniżej daję zdjęcie gdzie była nieszczelność. Niestety chińczyk tak spasował elementy że gruszka zaciągała powietrze.

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  smok.jpg   43,56 KB   15 Ilość pobrań
  • Załączony plik  smok2.jpg   49,11 KB   14 Ilość pobrań


#996 OFFLINE   woochu

woochu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 listopad 2020 - 14:58



Ładnie poginający storm-iak 13.5 :-)
  • BOSMAN 76 i marcin_ketrzyn lubią to

#997 ONLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1357 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 listopad 2020 - 15:36

Bo to są szatany :) Mój z zeszłego czwartku na wyboistej wodzie... :)

.


  • GrzesM lubi to

#998 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 04 listopad 2020 - 21:37

https://youtu.be/DYydjl-zOTQ

Ładnie poginający storm-iak 13.5 :-)


To mój właśnie po tym jak go ledwo odpaliłem ;)

#999 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 04 listopad 2020 - 21:43

Właśnie u mnie jest tak, że mogę pompować i w tym odstojniku paliwo ciągle skacze,a nigdzie w okolicach gaźnika nie wycieka. Dopiero jak tak ostro pompowałem to odpalił. Więc to może być gruszka. Chłopaki z bezwiosel chcą, żeby wysłać silnik, ale gruszka chyba tańsza od wysyłki;)

#1000 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 05 listopad 2020 - 00:36

Ja bym podniósł bańkę, tak by gruszka była niżej od bańki, wówczas ściekające paliwo będzie zalewać gruszkę i zaworki w niej. Zalane benzyną łatwiej uszczelnią się i szybciej zaczną podawać na silnik. Jak będzie wyraźnie twardziej to będzie znaczyło że już napompowane.

Jeśli to pomoże to będzie wiadomo że to słaba gruszka.


  • sero1975 lubi to