Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2953 odpowiedzi w tym temacie

#2341 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 19:17

Wie ktoś kiedy jest zebranie Okręgu Nowy Sącz kiedy ustalają nowy regulamin na 2019? 



#2342 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 04 grudzień 2018 - 19:17

bo wszystkiemu są winne kormorany... Panie  :whistling:



#2343 OFFLINE   nuka

nuka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 04 grudzień 2018 - 19:24

A wydry to łódkami i pontonami pływają i echosondy mają

#2344 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 04 grudzień 2018 - 20:05

Dwóch panów, którzy narzekają w tym wątku że z rybami na Czorsztynie jest co raz gorzej proponuje stanąć przed lusterkiem puknąć się w czoło i zadać sobie pytanie czy to przypadkiem nie ja dołożyłem swoje pięć groszy, że na Czorcie jest jak jest. Dla bardziej wytrwałych wystarczy przeczytać wątek od początku jak również poszukać na YT filmiku jak ,,reklamują,, tą wodę łowiąc sporą ilość sandaczyków właśnie tych najsmaczniejszych 40-50 cm ciesząc się jak dzieci z wydłubanej kozy z nosa.Pozdrawiam tych co narzekają ale się do tego NIE-przykładają :-)
  • miramar69, Orni i Tomasz79 lubią to

#2345 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 04 grudzień 2018 - 20:33

Szczególnie podoba mi się element o pukaniu w czoło i ten z kozami z nosa. Gratuluję poczucia humoru.


  • Łomżyniak lubi to

#2346 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2018 - 20:55

A ja proponuję, zamiast psioczyć tutaj na forum i wylewać gorzkie żale na temat rybności zbironika, wybierać się częściej na ryby. Naprawdę ze zbiornikiem czorsztyńskim nie jest źle, a czytając powyższe komentarze mam wrażenie, że łowimy na dwóch różnych zbiornikach. Powoli robi się z tego temat jak z Zegrzem... Narzekanie, narzekanie i narzekanie. Jak to leśne dziadki w gumofilach wytrzebiły populację ryb w zbiorniku. Tego się po prostu słuchać i czytać już nie chce... Nie rozumiem też tego "reklamowania" o którym kolega wyżej pisze. Aby tylko jak najmniej ludzi usłyszało, że można coś tam łowić... Dżizas, serio?

#2347 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 04 grudzień 2018 - 20:58

doskonale rozumiesz  ;)



#2348 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:00

Szanowny @krakus.

Zdecyduj się, proszę. Albo zależy Ci na rybostanie "Czorta", ewentualnie innych podobnych mu wód, wtedy pisz post merytoryczny, spokojny, bez wycieczek "ad persona". Albo też chcesz zabłysnąć, szydząc jawnie i obrażając innych kolegów. Wtedy w nagrodę za jawne łamanie regulaminu będę Ci mógł przyznać punkt, który z dumą będziesz mógł nosić. Teraz to ani w jedną, ani w drugą stronę - sprawa merytorycznie ledwie liźnięta (efekt zbliżony do "splunięta" - troszkę wilgoci bez większego znaczenia), ani szydera z otwartą przyłbicą... 



#2349 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:03

doskonale rozumiesz ;)


W takim razie po co takie tematy jak ten, skoro według Ciebie strach zdjęcie ryby wrzucić, bo się ludzie zlecą? Zastanów się.

#2350 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:15

... nie chodzi o to forum i wstawiane tu zdjęcia  ;)



#2351 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:24

Najgorsze są te filmy reklamujące Czorsztyn. U mnie bardzo pobudzają soki trawienne i robię się głodny. Zawsze oglądam ze ślina na brodzie te sandaczyki i szczupaczki po 40 cm.
Teraz trochę matematyki.
Roczna składka z pozwoleniem na połów z Łodzi w okręgu sądeckim to ok 250zł.
Ile sandacza czy innej ryby można za to kupić w markecie? 4-5 kg?
Jeśli by zabierać wszystko zgodnie z limitami to pewnie lekko można zabrać ponad 100 kg rocznie. Ile wychodzi za kilo ryby 2zł? 2 zł za kilo ale przy założeniu że pzw nie ponosi żadnych kosztów. Jeśli za tak śmieszne pieniądze można mieć tak dużo to nie ma co się dziwić że ryby jest mało.
  • miramar69 i xwaldi lubią to

#2352 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:25

... nie chodzi o to forum i wstawiane tu zdjęcia  ;)

 

No jak nie? Twoim zdaniem, reklamowanie wody w jakikolwiek sposób tj. wrzucanie zdjęć, opisów połowów szkodzi wodzie, bo ludzie przyjeżdżają i wyławiają ryby. Tylko, że nie patrzysz pod względem ekonomicznym. Taki Nowy Sącz, który nie ma z nikim porozumień, od właśnie takich przyjezdnych jak ja parę razy w roku, zgarnia kupę siana właśnie dlatego, że ktoś kiedyś napisał, że można fajnie połowić i wrzucił jakieś fotki. Najlepiej zamknąć się i zabarykadować. Woda jest jednak dla wszystkich :) Problem jak już, nie leży w ludziach, tylko w co najwyżej złej organizacji i złym zagospodarowaniu zasobów. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją...



#2353 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:36

KASA TO NIE WSZYSTKO  

... szkoda , że nie wszyscy to zrozumieli ...  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 04 grudzień 2018 - 21:38


#2354 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:38

KASA TO NIE WSZYSTKO ;)


No to powodzenia... Charytatywnie nikt nie będzie zarybiał Ci zbiornika, czy prowadził głupiej księgowości w okręgu.

#2355 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:39

KASA TO NIE WSZYSTKO
... szkoda , że nie wszyscy to zrozumieli ... ;)


W takim razie co masz na myśli? Bo ja nie zrozumiałem :)

#2356 OFFLINE   xwaldi

xwaldi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaZakopane/Gorlice
  • Imię:Waldemar

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:40

Problem jak już, nie leży w ludziach, tylko w co najwyżej złej organizacji i złym zagospodarowaniu zasobów. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją...[/quote]
To jak Ty Kaamil lepiej byś zorganizował i zagospodarował zbiornik żeby ryb było więcej, bo to że jest ich mniej i są mniejsze widzą wszyscy oprócz Ciebie. Według mnie problem jest w ludziach zarówno tych łowiacych jak i zarządzających zbiornikiem. Według mnie rozwiązanie to no kill, albo drastyczne ograniczenia w zabierania ryb z łowiska do jednej sztuki dziennie i 4 ryb miesięcznie do tego większa liczba i bardziej szczegółowe kontrole.

Użytkownik xwaldi edytował ten post 04 grudzień 2018 - 21:44


#2357 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:41

Problem jak już, nie leży w ludziach, tylko w co najwyżej złej organizacji i złym zagospodarowaniu zasobów. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją...


Właśnie to ludzie są największym problemem naszych wód. Wyobrażasz sobie, że są wędkarze, którzy potrafią zabrać 10 sporych kleni na raz? To jest ta polaczkowata mentalność (nie mam zamiaru obrażać Polaków) zabrać wszystko dziś bo nie daj Boże jutro przyjdzie ktoś i złowi to co wypuściłem. Nawet najlepsza organizacja nie pomoże jeśli ludzie nie zmienia swojego nastawienia.
  • xwaldi lubi to

#2358 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:46

[quote name="xwaldi" post="2494665" timestamp="1543956027"]Problem jak już, nie leży w ludziach, tylko w co najwyżej złej organizacji i złym zagospodarowaniu zasobów. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją...[/quote]
To jak Ty lepiej byś zorganizował i zagospodarował zbiornik żeby ryb było więcej, bo to że jest ich mniej i są mniejsze widzą wszyscy oprócz Ciebie. Według mnie problem jest w ludziach zarówno tych łowiacych jak i zarządzających zbiornikiem. Według mnie rozwiązanie to no kill, albo drastyczne ograniczenia w zabierania ryb z łowiska do jednej sztuki dziennie i 4 ryb miesięcznie do tego większa liczba i bardziej szczegółowe kontrole.[/quote]

Zamknąć na tysiąc lat i ustawić strefę ochronną 100 km od granicy zbiornika. Oczywiście zakaz lotów nad obszarem zbiornika.

Uwielbiam takie komentarze.

#2359 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:49

A co do rozwiązań to sprawa jest banalna. Wystarczyło by zmienić sposób rozliczania na proporcjonalny do tego co się zabiera. Mogło by to wyglądać następująco składka z pozwoleniem polowu + rozliczenie za ryby z rejestru. Kasa za zabrane ryby na zarybienia. Dodatkowo wprowadzilbym możliwość zabrania karty i zawieszenie w prawach członka PZW za recydywę w łamaniu regulaminu coś jak punkty na prawku.

#2360 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:50

Ciekawe jak te ryby z rejestru byś rozliczał :) jak połowę tych ryb w rejestrze nie ma...