Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2953 odpowiedzi w tym temacie

#2381 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 05 grudzień 2018 - 16:14

Szczupak był tępiony, bo Czorsztyn miał być eldoradem ryb łososiowatych ... Niestety nie pykło z głowatkami, ale za to "wędkarze" dostawszy dar od niebios w postaci zniesienia limitów i okresów ochronny szczupaka wywiązali się z zadania świetnie i wytłukli esoxy prawie do zera ...
  • szczupak1 i chlodnica lubią to

#2382 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2018 - 06:01

Sandre mnie chodzi o tych którym szczupak w Czorsztynie teraz w 2018 przeszkadza . A spotkałem w tym roku przynajmniej kilku takich. 



#2383 OFFLINE   xwaldi

xwaldi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaZakopane/Gorlice
  • Imię:Waldemar

Napisano 06 grudzień 2018 - 07:49

Sandre mnie chodzi o tych którym szczupak w Czorsztynie teraz w 2018 przeszkadza . A spotkałem w tym roku przynajmniej kilku takich.


Im nie przeszkadza szczupak, jak nie ma sandacza to szczupaczka też się zje. Ja też wolę łowić szczupaki, bardziej waleczna rybka. W ostatnim czasie mam wrażenie że jest go więcej na Czorsztynie, ale okoni jakby mniej.

#2384 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 06 grudzień 2018 - 09:50

Chłop żywemu nie przepuści ...


  • szczupak1 lubi to

#2385 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:18

jako że mieszkam na Podhalu od 2004 r czuję się ( i odpowiem ) jako "miejscowy"

 

kiedy na zbiorniku łowili miejscowi ryb było w bród i nikomu nie brakowało !!!!

 

od kiedy "hordy" z Krakowa ,Śląska i całej Polski wyłowiły ryby u siebie zaczęły ściągać nad Czorsztyn i od tego momentu zbiornik jest czyszczony z ryb...

 

w bagażnikach wyjeżdżały i wyjeżdżają wszystkie sandacze jakie się trafią

 

potem przyszła moda na C&R która dobiła ten zbiornik  !!!!!

 

twierdzę że taką samą szkodę zrobi  ktoś  kto "dla sportu" przerzuci  15 sandaczy z czego 2 lub 3  nie przeżyją  - jak i ten kto złowi dwa sandacze i z nimi zgodnie z regulaminem spływa

 

sandacz wbrew pozorom  jest bardzo delikatny a każde uszkodzenie skrzeli ostrzem kotwicy lub haka prowadzi do śmierci ryby...

 

tak samo każdy hol z 10,14 czy 18 m po którym sandacz ma "flaki " na zewnątrz i wybałuszone oczy nie ma szans na przeżycie !!!!

 

...jako że nie ma pęcherza pławnego  nie wypłynie lecz kończy żywot na dnie zbiornika  i każdemu który go wypuścił wydaje się jaki to ja jestem szlachetny....

 

to nie miejscowi wyrybili zbiornik lecz wędkarze przyjezdni !!!!

 

to samo można napisać o Sanie ...



#2386 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:46

jako że mieszkam na Podhalu od 2004 r czuję się ( i odpowiem ) jako "miejscowy"

 

kiedy na zbiorniku łowili miejscowi ryb było w bród i nikomu nie brakowało !!!!

 

od kiedy "hordy" z Krakowa ,Śląska i całej Polski wyłowiły ryby u siebie zaczęły ściągać nad Czorsztyn i od tego momentu zbiornik jest czyszczony z ryb...

 

w bagażnikach wyjeżdżały i wyjeżdżają wszystkie sandacze jakie się trafią

 

potem przyszła moda na C&R która dobiła ten zbiornik  !!!!!

 

twierdzę że taką samą szkodę zrobi  ktoś  kto "dla sportu" przerzuci  15 sandaczy z czego 2 lub 3  nie przeżyją  - jak i ten kto złowi dwa sandacze i z nimi zgodnie z regulaminem spływa

 

sandacz wbrew pozorom  jest bardzo delikatny a każde uszkodzenie skrzeli ostrzem kotwicy lub haka prowadzi do śmierci ryby...

 

tak samo każdy hol z 10,14 czy 18 m po którym sandacz ma "flaki " na zewnątrz i wybałuszone oczy nie ma szans na przeżycie !!!!

 

...jako że nie ma pęcherza pławnego  nie wypłynie lecz kończy żywot na dnie zbiornika  i każdemu który go wypuścił wydaje się jaki to ja jestem szlachetny....

 

to nie miejscowi wyrybili zbiornik lecz wędkarze przyjezdni !!!!

 

to samo można napisać o Sanie ...

 

To że sandacz należy do zamknięto-pęcherzowych to wiedziałem, ale że nie ma pęcherza to ciekawa teoria. Tak samo nigdy nie widziałem sandacza z 10 metrów z wywalonymi flakami na zewnątrz  :rolleyes:


  • Pumba lubi to

#2387 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:50

no to mało jeszcze widziałeś....

nie jestem jakimś amatorem znad klawiatury, złowiłem od 2004 r  ok 1,5 tys sandaczy i wiem co piszę


Użytkownik bober edytował ten post 06 grudzień 2018 - 12:52


#2388 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:04

no to mało jeszcze widziałeś....

nie jestem jakimś amatorem znad klawiatury, złowiłem od 2004 r  ok 1,5 tys sandaczy i wiem co piszę

 

Jak dla mnie to i 10 tyś mógłbyś złowić, a nie zmienia to faktu, że się mylisz.


Użytkownik Kaamil edytował ten post 06 grudzień 2018 - 13:07


#2389 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:11

Miejscowi też robią robotę i to nie mniejszą niż przyjezdni.
Pod skałkami w nocy przy świecy wala w beret aż trzeszczy.Aż woda niesie do samych Maniowych.

Użytkownik kondzio 77 edytował ten post 06 grudzień 2018 - 13:13

  • michcio i szczupak1 lubią to

#2390 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:17

To Ty @Bober dopiero przyczynił się to tego stanu. Idąc Twoją teorią🤔😉

Użytkownik kondzio 77 edytował ten post 06 grudzień 2018 - 13:18

  • Kaamil i arturek4101 lubią to

#2391 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:30

To Ty @Bober dopiero przyczynił się to tego stanu. Idąc Twoją teorią


Kolega zabił już w takim razie +200 sandaczy pomimo, że stosował C&R. Oczywiście zgodnie z teoria @Bober'a wszystko. Jak się z tym kolego @Bober czujesz? Czy przestaniesz teraz wędkować?

Po prostu niektórych komentarzy to się nie chce "słuchać".

#2392 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:41

Kaamil taki typ formy postu jakim piszesz jest czystą manipulacją poprzez  próbę wywołania we mnie poczucia fałszywej winy



#2393 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:47

Kaamil taki typ formy postu jakim piszesz jest czystą manipulacją poprzez próbę wywołania we mnie poczucia fałszywej winy


Ale to po co piszesz takie bredne? Łowię, wypuszam ryby, a taki typ jak Ty pisze mi, że niszczę przy tym populację ryb. To co mam zrobić? Patrzeć się tylko na te ryby czy jak? Dla mnie jesteś hipokrytą. Tobie łowić wolno, reszcie nie. Sam przecież powiedziałeś, że 2 abo 3 z 15 nie przeżywa. Rozumiem, że nie tyczy się tylko Ciebie ta teoria?

#2394 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:56

jak najbardziej tyczy się mnie i przyznaję się ...

 

dlatego też z własnych obserwacji napisałem o tym co zaobserwowałem

 

ps jestem uczulony na próby manipulacji



#2395 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:36

Wy mnie zrozumieliście , oni tego nie jedzą oni dają mu w beret porządnie i do wody .Tak do wody ewentualnie w krzaki .Bo jeść tego na pewno nie będą , bo im to tranem zajeżdża , ościste a najgorsze jest to ,że sandacze zżera :o. Wiecie póki narzekali ,ze jest szczupak ok, ale te praktyki mnie w osłupienie wprawiły.



#2396 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:52

Wy mnie zrozumieliście , oni tego nie jedzą oni dają mu w beret porządnie i do wody .Tak do wody ewentualnie w krzaki .Bo jeść tego na pewno nie będą , bo im to tranem zajeżdża , ościste a najgorsze jest to ,że sandacze zżera :o. Wiecie póki narzekali ,ze jest szczupak ok, ale te praktyki mnie w osłupienie wprawiły.


Jakoś ciężko mi w to uwierzyć, że ktoś płynie w nocy łowić szczupaki tylko po to żeby je wrzucić po tym do wody, bo zjadają sandacze.

#2397 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 06 grudzień 2018 - 15:08

Tak, Kraków przyjeżdża. Piszę o sobie jako mieszkaniec. I jestem lekko mówiąc wkur.... na kolegę bober bo ładujesz wszystkich do jednego wora. Drugi sezon jeżdżę nad Czorta i po dwóch latach przyznaję się do 2 sztuk sandacza i 10 okoni. A jestem dość często. Nie zdażyło mi się złowić ryby która po holu padłaby przy łodzi do góry kopytami. Wszystkie ryby zdrowe wróciły do wody. To po pierwsze. Po drugie jeśli chodzi o sam zbiornik i jak jest łamane prawo to wiemy wszyscy jak jest. Tylko że mentalność polaka wędkarza jest niemal wszędzie taka sama- narzekać na brak ryb i klusownikow. Ale niech każdy zada sam sobie pytanie co zrobił aby przynajmniej w części ochronić zbiornik. Czy ktoś upomniał że pływa na spalinie podczas flauty? Czy ktoś podpłynął do łodzi w której mogło zdarzyć się nadużycie? Nie- bo bohaterami jesteśmy przed monitorem.A kolegami nad wodą.Pomysłów jak widać jest dużo. Niech każdy od siebie zacznie.
  • Kaamil, tebe i szczupak1 lubią to

#2398 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 06 grudzień 2018 - 15:19

Kamil tak jak Ty pierd....isz to smutek bierze. Dużo widziałem w tym wątku ... ale u Ciebie to jest kulminacja potwierdzenia zaprzeczenia

Użytkownik Sandre edytował ten post 06 grudzień 2018 - 15:19

  • xwaldi lubi to

#2399 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2018 - 15:20

Jakoś ciężko mi w to uwierzyć, że ktoś płynie w nocy łowić szczupaki tylko po to żeby je wrzucić po tym do wody, bo zjadają sandacze.

No i nadal nie rozumiesz. To są ,,normalni" wędkarze łowiący w dzień. Jak nie zabierają ryby to nic im nie udowodnisz bo oni ją niby mierzą dają w łeb i do wody.Normalne C&R : D Jeszcze być im pogratulował postawy patrząc z boku . A wiem to od nich jak narzekają na szczupaka i że trzeba go wytrzebić.



#2400 OFFLINE   blackfury

blackfury

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2018 - 15:21

heh nie od dziś wiadomo, że ryb u nas brakuje dzięki c&r ;)


  • miramar69 lubi to