Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jesienne Lipienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 28 październik 2018 - 20:52

Woda się się podniosła o 1 cm A leje od rana, chciałbym żeby przeszła duża woda wyrwała gnijące rośliny i posprzątała trochę ale nie wiem kiedy tego doczekamy...
  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#62 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 28 październik 2018 - 22:11

Jadę tam we wtorek wieczorem na 3 dni łowienia, jeszcze tylko dwa dni roboty i wreszcie linka w powietrzu.

Na nifmki coś polowiliscie?

#63 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 28 październik 2018 - 22:40

Kilka na pedałka a kilkanaście  na wymuszonego suchara.


  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#64 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 19:10

Piękny dzień, bardziej patrzyłem na rzekę niż łowiłem :)

 

 

Załączony plik  czekajac-na-jetki.jpg   88,97 KB   19 Ilość pobrań Załączony plik  whie-moth.jpg   73,69 KB   19 Ilość pobrań


  • pafek, Paweł Bugajski, arturbukowski i 1 inna osoba lubią to

#65 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 01 listopad 2018 - 20:53

Warto Krzychu mieć w zapasie szybszy kijek :) Żeby w wietrzne dni bardziej łowić, niż patrzeć ;)  :P  :lol: 



#66 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 01 listopad 2018 - 21:03

Dzień piękny dla rybek nie koniecznie ostatnio w płatkach śniegu żerowanie było bardziej intensywne, dzisiaj razem z Aero walczyliśmy z wiatrem i wybrednymi lipieniami, szału nie było ale po 20 rybek pewnie padło. Do tego miałem okazję zobaczyć Orvis superfine w klasie 1# kapitalna zabawka na jesienne lipieniowanie na wiatr już nie koniecznie.

 

d849ad01a0a48b8c.jpg

 

c5d3ef5323c4f12f.jpg


Użytkownik MaverikZagan edytował ten post 01 listopad 2018 - 21:04

  • analityk, Paweł Bugajski, Krzysiek Dmyszewicz i 11 innych osób lubią to

#67 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 21:04

Specjalnie nie wiało, ale chciałem sobie posiedzieć, palić papierosy i patrzeć na owady. Trochę porzucałem na White Moth, fajnie baraszkowała między zielonymi kępami roślin. Na koniec dnia założyłem sobie beżową jęteczkę #16 i spadły mi dwa grubasy... z miękkiej wędki jak widać też czasami spadają.

 

Edit: widzę, że jedni jeżdżą z północy na południe, a drudzy z południa na północ... B)


Użytkownik Krzysiek Dmyszewicz edytował ten post 01 listopad 2018 - 21:06

  • Grzegorz78 lubi to

#68 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 01 listopad 2018 - 21:10

Zazwyczaj tak to działa że każdy jedzie gdzieś z nadzieją że tam będzie, lepiej ludzie z zakopanego jadą na bóbr a my jedziemy na san, choć czasem pewnie bym więcej złowił albo większe jakbym poszedł nad Bóbr koło Żagania ale komu się chce chodzić i szukać i badać teraz jak można jechać na gotowe, chociaż nie powiem dzisiaj się styrałem na nowym odcinku :)



#69 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 01 listopad 2018 - 21:18

Krzysiek to jest Bóbr ? coś mi się wydaję że tam byłem :)



#70 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 21:47

Tak, to jest Bóbr na granicy światów. Na większości odcinka H2O. Płynęła dziś mała czarna widelnica, wielki beżowy chrust i piękne oliwkowe jętki. Trochę dziwny widok jak na płani widzisz jednocześnie kilkanaście żagielków jętek, których nic nie zbiera. Na 10 km spaceru namierzyłem jednego lipienia 15 cm, to był dominujący samiec alfa na środku 2,5 m rynny. 15 cm lipień rządził tam i zjadał co mu się podobało. Dopiero po zmianie odcinka na inny trafiłem na oczka grubasków... Jak na całym dolnym Bobrze lipienie występują wyspowo w proporcji mniej więcej takiej 1 km są, 10 km nie ma. I taka "populacyjna zebra" jest od Lwówka do Żagania z licznymi przeplotami dłoniaczków z zarybień, notorycznie trzebionych przez wakacyjnych fanów przepływanki.

 

Może łowiłem nie na tą metodę co trzeba. Dziś mi bowiem wyjaśnili miejscowi pod sklepem, że o wiele lepsze efekty można mieć na prąd lub dynamit  :ph34r:  Któryś z nich zapytał:

- A Panie, co Pan tam masz w tej buteleczce, takie pomarańczowe? Podirytowany odparłem:

- A proszę Pana, to jest olej z dupy kaczki...

 

Namierzyłem fajniejsze stadko, ale nie będę tam jutro jechał i się pastwił pomimo urlopu. Niech sobie jedzą, pojadę do nich za jakiś czas.



#71 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 01 listopad 2018 - 21:48

To już wiem gdzie byłeś byłem tam 2 lata temu niestety bez efektów widziałeś jakiegoś grubego lipienia ? Próbuj na wszelkiej maści jętki popielatka,oliwka ale najchętniej wychodzą do mirko suszu od 18 w górę .



#72 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 21:57

Grubego może nie, ale takie w okolicach 35 cm. Oczkowały kilka metrów ode mnie. Widziałem jak się podnoszą do owadów. Fajny widok. Szkoda, że tak wyspowo. Tam powinno być 1000 razy więcej ryb. Rzeka wygląda tak, jakby nie miała gospodarza i czekała aż ktoś z niej uczyni najlepszą rzekę lipieniową w Europie. Przecudne koryto z pięknym dnem....

 

Załączony plik  WP_20181101_007.jpg   58,49 KB   17 Ilość pobrań  Załączony plik  WP_20181101_008.jpg   59,72 KB   16 Ilość pobrań  Załączony plik  WP_20181101_009.jpg   54,3 KB   15 Ilość pobrań



#73 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 01 listopad 2018 - 22:03

Nie wiem czy ten odcinek nie został odcinkiem nizinnym od tamtego roku za sprawą lokalnych kół wędkarskich.... 



#74 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 01 listopad 2018 - 22:31

40+ mnie interesuję :) tych do 40 już przerzuciłem setki w tym roku, natomiast z tymi z 4 z przodu jest problem albo jest woda za małą i sie cofają albo za duża i nie wychodzą... i tak się ganiamy 



#75 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 02 listopad 2018 - 11:39

40+ mnie interesuję :) tych do 40 już przerzuciłem setki w tym roku, natomiast z tymi z 4 z przodu jest problem albo jest woda za małą i sie cofają albo za duża i nie wychodzą... i tak się ganiamy 

Gdyby były, to przynajmniej jeden by się trafił lub dał zaobserwować. Są rzeczki dużo mniejsze z lipieniami 50 cm. Mógłbym wymienić przynajmniej trzy, cztery, wszystkie poddane dużej presji, gdzie takie były, może jeszcze są, a wody chyba połowa tego. Są większe, gdzie łowi się tylko takie wymiarki i ma nadzieję, że w przyszłym roku będą większe. No i latami nic się nie zmienia. Bardzo ładne zdjęcie i to miejsce. Miejsce celowo wybrane, czy w okolicy takich więcej? 



#76 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 02 listopad 2018 - 18:43

Mam i ja :)

 

Załączone pliki


  • Paweł Bugajski, Krzysiek Dmyszewicz, arturbukowski i 2 innych osób lubią to

#77 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2018 - 19:06

Zupełnie nie mój klimat pomorskich rzek, ale na plus jest to że tam można zaszyć się w dziczy i łowić wśród drzew z daleka od drogi samochodów itd :)



#78 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 19:49

Serwus, ostatnie kilka dni, jak co roku, wspólnie ze znajomymi spędziliśmy nad Sanem. W sile 5 Słowaków i dwóch Polaków sprawdzaliśmy pogłowie lipieni i głowacic w naszej najpiękniejszej górskiej rzece.
O wynikach może nie będę się rozpisywał, bo specjalnie nie ma o czym :-), tylko tak krótko, "dobrych" lipieni z roku na rok coraz mniej, za to głowacice mają się doskonale i można je podziwiać niemal w każdym większym dołku, rynnie.
Kolega ze Słowacji, który konsekwentnie każdego ranka bladym świtem meldował się nad wodą, szczęśliwie złowił metrową "rudą" i tym samym jako jedyny w nagrodę dostał od załogi wyśmienity torcik ze "Słodkiego Domku" ;-)
Pstrągi już kopią gniazda tarłowe i trzeba uważnie brodzić, aby nie wleźć im z butami do wyra! Jesienny San piękny i klimatyczny jak zawsze!
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  grono.jpg   82,89 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Hatch1i2.jpg   81,89 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  lip1.jpg   81,4 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  lip2.jpg   72,73 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  lipan.jpg   103,25 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  OC.jpg   48,51 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  oes1.jpg   49,53 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  oes2.jpg   54,93 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Daniel.jpg   76,75 KB   21 Ilość pobrań

Użytkownik MichałZ edytował ten post 02 listopad 2018 - 19:51


#79 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2018 - 20:39

Piękna Głowatka, niestety ale też jestem na bieżąco z informacjami z nad Sanu jest w tym roku kiepsko z dużym lipieniem :( 



#80 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 05 listopad 2018 - 09:20

Wyjątkowo udany weekend. Po kiepskim początku jesieni w końcu się odpaliły na moich rewirach. Łowienie z długiej linki na nimfę. Nałowiłem się ilościowo do "bólu" choć ryb 40+ nie udało się trafić.

 

 

DSC0236aj_qwhrnqe.jpg

 

DSC0238aj_qwhrnqw.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych