Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#5581 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2021 - 13:56

Ciekawy jestem ile rocznie  w OM wydaje na zarybienia a ile zbierają za zezwolenia.

Czy takie dane są  dostępne . Z każdego zezwolenia w % powinno być  przeznaczone na zarybienia tak powinno byc zapisane

w regulaminie a jak zabraknie kasy bo źle gospodarują nie dostali by pensji . 

W tamtym roku wydałem 820 pln na zezwolenia nie zabrałem nawet jednej ryby .

Szczupak kroczek w detalu 30-40 cm długości 10 pln oni powinni kupić w hurcie  za 5 pln/szt .za moje 50% 80  szt 

Karp narybek 0,50 groszy/szt dla tego tak go wpychali w ZZ .za moje 50% - 800  szt itd .

Za poprzednie lata też z mojej składki zarybiali i na pewno k......a odławiali .

Chyba zacznę mrozić ryby po co u nich kupować drugi raz mnie okradają .

Pewnie po takich odłowach ze śmiechu mają zajady z wędkarzy no kill .  

Nie boli Was dupka że nas tak ładują . :D

To ze nie zabrałeś ryby to Twój wybór i zaden argument bo jesteś 1/100 który tak robi

 

Ja się nie znam ale mogę się pobawić w zgadywanie  :lol:

 

ad. zagospodarowanie wód

 

- budowa smażalni, pomostów, kładek (generalnie "inwestycje budowlane")

- zawieranie umów dzierżawy z rybakami

- odłowy tarlaków w celu pozyskania materiału zarybieniowego

- zakupy materiału zarybieniowego

 

ad. ochrona wód

 

- zawieranie umów dzierżawy z rybakami (chodzi o to żeby poprzez odłowy sieciowe rybacy chronili wody przed zachwianiem równowagi ekologicznej i nadmiernym wzrostem populacji białej ryby typu leszcz, krąp, płoć etc. przecież nie od dziś wiadomo że mamy za dużo białej ryby w stosunku do drapieżników)

 

 

czy dobrze rozszyfrowałem tytuł składki czy bez sensu ?

Fajny z kolegi mądrala - po ilości postów widac że więcej w świecie internetu niż nad wodą, super moderator - cyrk

 

Dodałbym do tego koszty zakupu gorzały i słonych paluszków na zebrania w kołach ;)

Popatrz na kolegów ze swojego koła i nie tylko i policz ilu z nich nie preferuje podobnego stylu życia....


  • Mysha lubi to

#5582 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 kwiecień 2021 - 16:59

To ze nie zabrałeś .....

 Zaproś na ZZ ekipy ze szwedzkich zawodów - może faktycznie łowić nie umiemy?. Tam żadnej gospodarki a wyniki powalają. A u nas prezesy, zarybienia, zebrania, gospodarka rybacko-wędkarska i ...studnia. I nie mów proszę, że to wina wędkarzy.


  • tost, JerryM i grzegorzyk lubią to

#5583 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2021 - 17:30

Zaproś na ZZ ekipy ze szwedzkich zawodów - może faktycznie łowić nie umiemy?. Tam żadnej gospodarki a wyniki powalają. A u nas prezesy, zarybienia, zebrania, gospodarka rybacko-wędkarska i ...studnia. I nie mów proszę, że to wina wędkarzy.

A co ta ma wspolnego z tym co napisalem? Odnioslem sie do postu kolegi w kontekscie tego ze wydal 820zl i nie zabral zadnej ryby. To jest indywidualna decyzja i dopoki kazdy robi to zgodnie z regulaminem to jest okay bo kazdy ma do tego prawo.

Porownanie Wedkarstwa W Polsce Do Szwecji jest calkowicie idiotyczne. Tak tak tam sa ryby co z tego? Szczerze malo mnie interesuje ich gospodarka i ryby bo to jest "Pół Swiata od Nas"
Interesuje mnie to co sie dzieje na wodzie ktorej jestem uzytkownikiem nie tylko w OM tylko w calym PZW. Jezeli porownasz OM np Z Ciechanowem albo Radomiem to nie ma problemu.

P.S - Zegrze jak i inne Polskie wody nie sa eldoradem to raz. Dwa - retoryka tego forum zaczyna tracic zwyklym frajerskim gadaniem.

Użytkownik ŻoliborzFishingTeam edytował ten post 14 kwiecień 2021 - 17:33

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#5584 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 kwiecień 2021 - 17:58

Szwecja ma cztery razy więcej od Polski wód śródlądowych, i cztery razy mniej ludności - najprostsza, ale i tak nie do pojęcia różnica.. 


  • szydłoś, vako i Jabberwokie lubią to

#5585 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 kwiecień 2021 - 18:14

Jezeli porownasz OM np Z Ciechanowem albo Radomiem to nie ma problemu.


Dwie rzeki.
Wkra w Ciechanowie i Orzyc w mazowieckim.
Na Wkrze wyciągnąłem kilka ładnych sztuk, różnych ryb. Nie ma też wizyty żebym nie widział w wodzie sporego kabana.
Nocą gdy jestem na biwaku woda żyje.
Na Orzyc pierwszy raz trafiłem jakieś 15 lat temu. Średnio bywałem co drugi rok, choć zdarzały się wizyty coroczne.
Od tych 15 lat widzę tendencję spadkową.
Populacja ryb się zmniejsza. Trafienie czegoś sensownego jest problematyczne.
Bardzo rzadko idzie zaobserwować w wodzie kilkadziesiąt centymetrów.
Rzeki są podobne, choć oczywiście nie identyczne.
Czy PZW jest winne takiemu stanowi rzeczy?
Bezpośrednio może i nie ale pośrednio już trochę.

Szczerze mówiąc nie wiem czy Orzyc jest czymkolwiek zarybiany.
Bardziej mi chodzi o coś innego.
Jeszcze parę lat temu na Orzycu były fajne miejscówki dla ryb. Powalone drzewa, zatory i takie tam atrakcje.
Potem zaczął się szał kajakowy, przyszli z piłami i zostały same pienki po zatorach.
To i ryba stać nie ma gdzie.
Nie twierdzę, że mamy zlikwidować kajaki (choć nie obraził bym się) tylko czemu firmy kajakarskie ingerują w rzekę bez niczyjej kontroli?

Może PZW, zarówno OM jak i reszta powinno wyjść z dziupli zarybień, zezwoleń, odłowów i cholera wie czego i samą wodą się zainteresować.
Toć nawet sam ichtiolog z OM powiedział, że ryba w większości bierze się z naturalnego tarła. I to prawda.
Tylko trzeć się musi mieć gdzie.

Wydaje mi się, że komu jak komu ale właśnie PZW jako zarządcy powinno na tym zależeć.
Dutków w kieszeni zostanie i te moczykije przestaną w końcu narzekać.

#5586 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2021 - 23:52

Szwecja ma cztery razy więcej od Polski wód śródlądowych, i cztery razy mniej ludności - najprostsza, ale i tak nie do pojęcia różnica..

Sławku, ty o hektarach i populacji piszesz, a należałoby wspomnieć, że prawie wszystkie szwedzkie wody sródlądowe są w rękach prywatnych. Może zacznijmy od mentalności obu nacji, bo skoro publiczne wody są u nas trzebione i traktowane jak stawy hodowlane z opłatą za wstęp, to strach pomyśleć czy w sprywatyzowanych ostałaby się choć jedna szczeżuja. Zresztą, czy jest sens stawiać obok siebie tak różne systemy myślenia i traktowania własności prywatnej i publicznej? Jeżeli, to dla uwypuklenia kontrastu. Chyba lepsze byłoby porównanie z Wielkim Bratem ze wschodu. Tu więcej podobieństw, a różnica w aerale i rozproszeniu ludności. Homo sovieticus za to wiecznie żywy.
  • szydłoś i MietekK lubią to

#5587 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 15 kwiecień 2021 - 05:41

Szwecja ma cztery razy więcej od Polski wód śródlądowych, i cztery razy mniej ludności - najprostsza, ale i tak nie do pojęcia różnica..


Tak dla ścisłości to Szwecja ma ok. 14 razy więcej wód śródlądowych niż Polska. Plus wybrzeże morskie 😃.
  • szydłoś lubi to

#5588 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 711 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 15 kwiecień 2021 - 05:58

Tak dla ścisłości to Szwecja ma ok. 14 razy więcej wód śródlądowych niż Polska. Plus wybrzeże morskich

duplikat z postu wyżej odnośnie ludności :D


Użytkownik Gadget edytował ten post 15 kwiecień 2021 - 05:59

  • gregox lubi to

#5589 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 kwiecień 2021 - 06:00

To jest najprostsza z różnic. Stary model homosova wcale nie jest gorszy od nowoczesnych, został sprawnie przepoczwarzony, i odrobine inaczej zaktywizowany - czyżbyś nie chciał tego widzieć? I nadal najmniej popularne są modele oparte na samoświadomości, zakładające osobista odpowiedzialność i własny udział ?



#5590 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2202 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 15 kwiecień 2021 - 06:35

Znów to samo, telenowela :D
Tak, Szwecja jest złym przykładem, ale można sobie w ciemno wylosować kraj z naszego południowego-zachodu (lub zachodu) i niezależnie od systemu własnościowego wód będzie lepiej pod względem wędkarskim.

Dlaczego, rabunkowe podejście naszych wędkarzy oraz kiepskie zarządzanie (aczkolwiek racjonalne, wiadomo :)).



#5591 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 15 kwiecień 2021 - 07:04

Leje, zimno to i na forum dziwne rozkminki 😃.

Ja jednak uważam, że wielkość ma znaczenie 🤪. Trzymając się „szwedzkich” założeń (ludność, powierzchnia wód) to Zegrze miałoby ok. 1500 km kwadratowych (teraz ma 30). Byłoby 2 razy większe niż Zalew Wiślany (cały polski i rosyjski). Mój dom byłby pod wodą 😁.
  • szydłoś i bob74 lubią to

#5592 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 kwiecień 2021 - 07:38

Prywatne wody w Polsce dorównują tym zachodnim. Uruchomiono w okolicach Krakowa kolejne łowisko pstrągowe. Jest popyt - znajdzie się sprzedawca usługi. Tylko dlaczego w związku tego nie widzą, że czasy się zmieniły??? A "stoliczku nakryj się" występuje wyłącznie w baśni?



#5593 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 15 kwiecień 2021 - 07:44

Prywatne wody w Polsce dorównują tym zachodnim. Uruchomiono w okolicach Krakowa kolejne łowisko pstrągowe. Jest popyt - znajdzie się sprzedawca usługi. Tylko dlaczego w związku tego nie widzą, że czasy się zmieniły??? A "stoliczku nakryj się" występuje wyłącznie w baśni?


Bo związek to nie komercja. Jak dbasz tak masz. A że 90% członków nie dba a nawet nie wie do czego należy to jest jak jest. Dbać ma gospodarz czyli każdy z nas. Niestety wędkarze wcielają się w rolę klientów nie gospodarza.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, szydłoś, rybarak i 1 inna osoba lubią to

#5594 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 kwiecień 2021 - 08:09

Prywatne wody w Polsce dorównują tym zachodnim. Uruchomiono w okolicach Krakowa kolejne łowisko pstrągowe. Jest popyt - znajdzie się sprzedawca usługi. Tylko dlaczego w związku tego nie widzą, że czasy się zmieniły??? A "stoliczku nakryj się" występuje wyłącznie w baśni?

A ile masz tego typu wód w Polsce? Promil promila? Napisz też o pozostałych wodach prywatnych, gdzie przygniatająca większość (ok. 90%) jest wyjebana do dna siatami. Gorzej niż w PZW. Wody prywatne w Polsce to słaby przykład albo przykład, który można policzyć na palcach obu rąk.


Użytkownik vako edytował ten post 15 kwiecień 2021 - 08:10


#5595 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 kwiecień 2021 - 09:07

Budżet OM to ok. 20mlnPLN. Z tego ok 4-5mlnPLN jest przeznaczane na zarybienia wód. W OM jest ok 70 tys. wędkarzy. Jeżeli przyjąć średnią składkę na OiZW na poziomie 110zł to łatwo można policzyć, że budżet na OiZW wynosi prawie 8mlnPLN.

 

PS. Te 20mlnPLN to są pieniądze okręgu i kół.

Załączone pliki


Użytkownik vako edytował ten post 15 kwiecień 2021 - 09:32


#5596 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 kwiecień 2021 - 09:46

Panowie wstyd przyznać ale i wędkarzy w tym kraju niedużo.
Już tłumaczę dlaczego.
Nad Zegrzem bywam rzadko a i to w celach rekracyjnych.
Nie mniej często widzę jak sobie ktoś łódką pływa i coś trafia.
Czasem widzę co czasem nie.
Może sobie rybę wziąć no to bierze.
Bierze następną i następną a jak miejsca i limitu już nie starcza to hyc na brzeg.
Wyzerować limit i jedzie dalej.
Ot mentalność taka, że jak bioro trzeba nałapić.
Rozumiem różne przypadki losowe jak choćby głód.
Też bym się nie zastanawiał nad limitami gdyby moja rodzina nie miała co jeść.
No ale trochę wątpię żeby Ci ludzie głodowali, siedząc w łodzi za kilka tysi i mając sprzętu za kilka następnych.
To nie głód.

Kolejne z Zegrza.
Spacer po brzegach przypomina wizytę w sklepie wędkarsko-monopolowym.
Tu robaczki, tam kukurydza a pomiędzy wszystkim małpki i browary.
Toć to samo nad wodę nie przylazło.
Sam lubię browarka na rybach strzelić i z moich obserwacji wynika, że puste opakowanie jest lżejsze niż pełne.
Jakby łatwiej się nosi.

Takich obrazków widziałem już setki.
Za to nieczęsto mam okazję zobaczyć wędkarza, który po skończonym łowieniu bierze worek i ogarnia w okół siebie.
Ciekawi mnie zawsze czy Ci pierwsi w domu też tak robią.
Puszki pod telewizorem a robaki w szafie.

Niestety mentalność "wszystkich to niczyje" dalej ma się u nas dobrze.

A z takim podejściem to choćby do wody tonę na miesiąc wrzucić to nie będzie.

Ah byłbym zapomniał.
Z tymi co zeruja sobie limit.
Telefon na policję, przekierowanie do psr.
W psr telefon łaskawie ktoś odbiera po długim czasie.
Podaje wszystkie dane, łącznie z numerem łódki.
Jak się skończyło nie wiem.
Wiem, że widziałem tą łódź jeszcze wielokrotnie. Przy tym samym, więc nawet jeśli była jakaś kara to widać i tak się opłaca.
  • Elendil, cobrax i ODYSEUSZ lubią to

#5597 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 kwiecień 2021 - 10:06

Tu obserwujesz Zegrza, ale te patologie występują wszędzie



#5598 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 kwiecień 2021 - 10:25

Bo kara powinna odstraszać a u nas są śmieszne w zasadzie.
Jak z mandatem na drodze.
Ja dostaję 100 pln mandatu i gościu w nowym Ferrari za kilka baniek też dostaje 100 pln mandatu.

A żeby unaocznic absurd kar.
Parę lat temu musiałem rozkopać drogę aby się podpiąć do rury.
Droga mała, przelotówka między działkami używana praktycznie tylko przez sąsiadów.
Niby dwukierunkowa ale jak ktoś z jednej strony wjedzie to z drugiej trzeba czekać.

Droga biurokratyczna to zarząd dróg. Wynaczenie objazdów i takie tam pierdoly.
Całość opłat manipulacyjnych w okolicach 3 tys.
Kara za rozkopanie drogi bez tych wszystkich kwitków?
500 pln.
Tak, więc nawet jakby ktoś przyjechał to i tak jestem 2500 pln do przodu.
Jaki więc tego sens?

Jeśli chodzi o zostawianie syfu po sobie to moim zdaniem inna kara była by boleśniejsza.
Zamiast wystawiać mandat 100,200 czy 500 to nakazać jegomościowi uprzątnięcie jakiegoś kawałka linii brzegowej.
Będzie to boleć bardziej bo i czas potrzebny a i może wstyd trochę jak ktoś zobaczy, a na pewno pożytek lepszy niż z tych 100 pln.

#5599 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 15 kwiecień 2021 - 11:39

Teraz podobno wprowadzono kary w Dani. Za duze przekroczenie predkosci zabieraja samochod. Niezaleznie kto jest wlascicielem. Tylko ze oprocz wysokosci kary jest wazna jej mieuchronnosc. A ile jest kotroli nad naszymi wodami?

#5600 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2021 - 18:15



Widzimy sie w czerwcu