Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przechytrz dużego klenia - żaby ciąg dalszy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
352 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 13:19

Powoli, krok po kroku zaczęło się coś dziać. Jak na razie poszedłem na łatwiznę i z "gumiaczkami" poluję w nocy.

Przyjdzie czas, gdy za dnia będę próbował częściej, bo to przynęty o sporych możliwościach.

Gdybym Molixa wziął w szacie "frog", to byłoby bardziej na temat;), ale tłumaczę sobie, że Sayonara zapodał, a resztę musimy sami dopasować. Nie koniecznie jota w jotę, bo łowiska mamy różne, temperamenty różne, no i czasami trzeba przejść kaaawaaał okrężnej drogi, by wrócić do źródła sprawy, spokornieć i przysposobić sprawdzone setkami godzin nad wodą rozwiązania.

Żaby mam i w odpowiednim momencie nimi się posłużę. Jednak dzisiejszej nocy klenie były bardzo słabo aktywne.

Trzeba było dobrze pomieszać wodą, by wygenerować kilka ataków. Stąd od początku, z mojej strony, gumowe przynęty są wyposażane w śmigła, łapki i wszelkie elementy dodatkowo zaburzające wodę.

Gdybym trzy dni wcześniej miał tak uzbrojonego żuka, to powinienem skończyć na kilku ładnych kleniach. Może dzisiaj jeszcze poprawię? Trochę prognozowane ciśnienie nie pasuje i wietrzna noc. Nie wiem, jak ryby, ale ja wietrznej nocy nie znoszę.

I tak, żuk 7,5 cm/17g w kolorze żuka grabarza. Następny będzie frog:) 

Dozbrojony kotwicą na kółku łącznikowym i agrafce. Dzisiaj agrafkę ściągam i kotwica będzie na samym kółku.

Przybliży to kotwicę do korpusu o 15mm. Z około dziesięciu brań trzy wykorzystane. Z miary na kiju dwa klenie miały 45 i 42 cm.

Załączony plik  P1390088_easyHDR-BASIC-2.jpg   135,34 KB   23 Ilość pobrań Załączony plik  P1390066_easyHDR-BASIC-2.jpg   128,76 KB   23 Ilość pobrań

 

Mocnego przygięcia!;)

 



#162 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 16 lipiec 2019 - 14:12

Pięknie :)

Jaką łatwiznę - nocny spinning to absolutny top. Przez większą część roku noc jest lepsza niż dzień na WSZYSTKIE duże ryby. Tylko trudności poboczne związane z łowieniem nocą powodują, że jednak większość ludzi łowi za dnia. Tym większy szacun :good:

Jeszcze parę osób i ogłosimy koniec mikro-ery w kleniach :P



#163 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 16 lipiec 2019 - 17:12

I uwierz, że nie raz tak robiłem ;)
W sumie to dopiero na tej rzece zaobserwowałem, że klenie zjadając czereśnie lub wiśnie wypluwają pestkę :o
Wiedzieliście o tym? :ph34r:


Nie, myślałem, że łykają w całości😀
O coś takiego bym ich nie podejrzewał😀
  • Pride lubi to

#164 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 17:12

Dokładnie mała żabka i owszem działa.Ja akurat łowię na Rebela którego trzeba przezbrajać.Kotewki nr 12 które są założone fabrycznie to jakiś żart.Kotwa nr 8 na brzuch załatwia sprawę.Tylna do wywalenia.Kleń zawsze bije w brzuch i tylna kotwa tylko kaleczy rybę a często ląduje w oku.Teraz przymierzam się do łowienia kleksów na większe przynęty ale to muszę sam sobie zrobić żaby żeby mnie to satysfakcjonowało w 100% .No i z większymi bajtami nie będzie problemu łowić kijem boleniowym na casta :) Co mnie bardzo cieszy.

Dzisiaj było ok.30 sztuk w rozmiarze 30-35 ale to już mnie nie bawi.Woda jednak ma potencjał jak są takie to i większe na 100% tam pływają.

Załączony plik  P1740564.JPG   98,71 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  P1740568.JPG   77,01 KB   18 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 16 lipiec 2019 - 17:13


#165 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 16 lipiec 2019 - 18:06

Pójdź Tomasz w większe. Takie o jakich pisaliśmy. Nigdy nie uwierz w teorie, że duże przynęty płoszą duże klenie. To bzdura....

Masz pod nosem od groma wody z dużymi kleniami, Wyczaisz je,,, :good:



#166 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 18:20

Pójdź Tomasz w większe. Takie o jakich pisaliśmy. Nigdy nie uwierz w teorie, że duże przynęty płoszą duże klenie. To bzdura....

Masz pod nosem od groma wody z dużymi kleniami, Wyczaisz je,,, :good:

No większe,większe.5-6cm body + nóżki.


  • Sayonara lubi to

#167 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 lipiec 2019 - 18:23

Dzięki Tomku za poprzednią odpowiedź(lepiej późno niż wcale)

I jeszcze jedno pytanko...

W sumie do wszystkich.

Jak ze zbrojeniem żaby na grzbiecie w kotwiczkę?

Ot na typową zarośniętą kapelonami wodę.Pod szczupaka oczywiście. Do kleniowych wód mam za daleko, ale takie zarośnięte płycizny (praktycznie w całości) całkiem blisko. I szczupaka z tego co wiem - jeszcze trochę tam zostało.

Żadna klasyczna przynęta nie zdaje egzaminu.

 

Kiedyś, gdzieś czytałem o żabach jako przynętach. Nawet nie pamiętam, czy to żywcożaby były, czy przynęty sztuczne. Kładzione na liściu grążela i delikatnie zsuwane do wody...

Temat wrócił więc pomyślałem, czemu nie... może to jest jakiś sposób, aby ciut ożywić te pożal się Boże ostatnie wyprawy hahaha


Użytkownik eRKa edytował ten post 16 lipiec 2019 - 18:30

  • Alexspin lubi to

#168 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 16 lipiec 2019 - 18:33

Ciut ożywić?

Jak tam są szczupaki to nie będzie żaden "ciut" tylko jazda bez trzymanki. Na maksa. Powierzchniowe żarcie to dla szczupaków najłatwiejsza zdobycz do upolowania. Nie ma mowy żeby żerujące ryby odpuszczały taką okazję...

Pojedynczy hak wystarczy. Byleby to był gamakatsu. I ruchomy. Zawsze - no prawie zawsze :) - ułoży się tak, że wetniesz się w szczupłego.



#169 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 16 lipiec 2019 - 18:49

W zeszłym roku trafiłem na takie łowisko.... a co tam powiem.... Zapadlisko w Tychach Czułowie. Akurat były mistrzostwa Koła. Startowali ludzie z kadry okręgu i kadry Polski, Byłem z dzieciakiem. Jedenastoletnim. Zapadlisko  w 1/3 jest pokryte grążelami. Mój dzieciak złowił w tych grążelach trzy ryby 60+. Na żabę. Mistrzostwa wygrał gość dwoma okoniami.....Byłem dumny z syna :) :) :)



#170 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 lipiec 2019 - 19:49

Dzięki:)

A no ciut...Wczoraj spędziłem popołudnie nad Zbiornikiem Słok. Nie obijałem się, wszystko( no prawie wszystko) co miałem ze sobą w wodzie wylądowało.

A efekt - mizerny okonek na bocznego...

 

I zaobserwowane dwa ataki bolka.

I tak to wygląda na codzień...

 

W wyrybionej wodzie ciężko o sukcesy...


  • Alexspin lubi to

#171 OFFLINE   vince83

vince83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 lipiec 2019 - 21:16

Cześć wszystkim,

Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować koledze @Sayonara za podzielenie się doświadczeniem w łowieniu kleni.

Osobiście dosyć sceptycznie podchodziłem do łowienia kleni na żabę ale spróbować trzeba było i przyznam się że żaba jest super. Na początek zakupiłem żabki mniejsze czyli 4cm. Wprawdzie do tej pory udało mi się złowić tylko dwie rybki, największy 49cm. Wyjść ryb miałem sporo ale albo nie trafiały w przynętę albo ja spóźniałem się z zacięciem, no cóż muszę się poprawić.

Nie mniej jednak zobaczyłem że żaba ma mega potencjał i trzeba próbować dalej :))Załączony plik  20190622_065426.jpg   33,36 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  20190715_184419 (Medium).jpg   106,11 KB   19 Ilość pobrań



#172 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 22:01

Pójdź Tomasz w większe. Takie o jakich pisaliśmy. Nigdy nie uwierz w teorie, że duże przynęty płoszą duże klenie. To bzdura....

Masz pod nosem od groma wody z dużymi kleniami, Wyczaisz je,,, :good:

a ja myślę mysze zrobić.Takie coś jak szczury które robiłem kilka lat temu na Tajmienie, tylko trochę w mniejszym gabarycie i chyba bez tego chlapka z przodu.

Załączony plik  post-46714-0-48787400-1401519303.jpg   99,24 KB   19 Ilość pobrań



#173 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 16 lipiec 2019 - 23:13

a ja myślę mysze zrobić.Takie coś jak szczury które robiłem kilka lat temu na Tajmienie, tylko trochę w mniejszym gabarycie i chyba bez tego chlapka z przodu.
attachicon.gif post-46714-0-48787400-1401519303.jpg


Nawet bez zagladania do tego watku, ostatnio na podobne zamiary mi sie zbiera. A dokladniej, to bardziej mysze w stylu @Prida.
Pomysl wzial sie po tym, jak koledze notorycznie klenie wala w sumoego smuzaka (mojego karpika) z grubasna kotwica 1/0. Nie wcinaja, ale jest punkt wyjscia. W sierpniu pokombinuje.

#174 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 lipiec 2019 - 05:22

(…) Kiedyś, gdzieś czytałem o żabach jako przynętach. Nawet nie pamiętam, czy to żywcożaby były, czy przynęty sztuczne. Kładzione na liściu grążela i delikatnie zsuwane do wody. (…)

Tak Romanie, to ja pisałem o tym. Większość moich szczupaków złowiłem na wahadłówki, ale w tym roku właśnie pierwszy raz na jaxonowego Froga, w ten sposób. Przy fabrycznym zbrojeniu był kłopot z zacięciem i szczupaki schodziły (okonie też), ale mam nadzieję, że po przezbrojeniu ten problem zniknie.


  • eRKa lubi to

#175 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 lipiec 2019 - 05:57

Heh... to było naprawdę dawno. Lata siedemdziesiąte i WW. A niewykluczone, że gdy czytałem Twoje to wystąpił swego rodzaju deja vu... hahaha


  • Alexspin lubi to

#176 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 17 lipiec 2019 - 06:40

Vince 83 - uzbroiłeś żabę przed ołowiem, czy dobrze zauważyłem ? Czy tak zbrojona żaba ma lepszą "akcję", aniżeli ta z kotwicą w dupie ?



#177 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 17 lipiec 2019 - 09:44

a ja myślę mysze zrobić.Takie coś jak szczury które robiłem kilka lat temu na Tajmienie, tylko trochę w mniejszym gabarycie i chyba bez tego chlapka z przodu.

attachicon.gif post-46714-0-48787400-1401519303.jpg

 

Zrób. :) 

Żaba, mysz, żuk – jeden kit. Żadna drapieżnie żerująca ryba nie odpuści temu co płynie po powierzchni – bo to najłatwiejsze do upolowania żarcie.

Mam takie doświadczenie którymi nie powinienem się chwalić na TYM portalu. Ale je mam – bo w Niemczech czasem trzeba zabić rybę. Nie stać mnie na kary po parę tysięcy euro. Z ostatniego szczupaka złowionego „przy ludziach” wyjąłem 25 cm, młodą nutrię. Żona powiedziała – wiesz, ja już chyba wole pangę ze sklepu, niż rybę co żre szczury….

Powierzchnia wody to najbardziej niedoceniana przez spinningistów strefa połowu… I dotyczy to wszystkich ryb.


  • homax, jedin i eRKa lubią to

#178 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 17 lipiec 2019 - 10:21

A u mnie klenie słabo a nawet kiepsko reagują na żabę. Problem tkwi w ciężkiej rzece. Trudna do obłowienia. Widziałem klenie przy zwalonych dzrzewach taki grubo ponad 50cm i reakcja kiepska na żabę. Trudno je wyciągnąć spod tych drzew. No ale bede kombinował. Już myślałem aby przemalować żabę na ciemniejszy kolor bo takich zielonych to nie widziałem nad rzeką.

#179 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 17 lipiec 2019 - 10:33

Zmień porę łowienia. To najczęściej działa.

Kolorem się nie przejmuj. Na tle nieba - widziana od dołu - każda żaba jest taka sama. Piszę o moich doświadczeniach. U mnie, czy żaba jest żółta, zielona czy fioletowa w bordo kropki - nie ma to żadnego wpływu na ilość brań,


  • K.Kalisz lubi to

#180 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 17 lipiec 2019 - 10:39

A jak z prowadzeniem przynęty? Spod tych zwalonych drzew nie widzę innej opcji jak podejść klenia od tyłu co wiąże się z prowadzeniem żaby z prądem. Czy to nie jest problem? W takim miejscu żaba musi być podana dosłownie w punkt. Będę kombinował.
Taką żabę zrobiłem, ok 45mm. Mam też większe gumowe.

Załączone pliki


Użytkownik Zybi81 edytował ten post 17 lipiec 2019 - 10:42

  • Piastun i jedin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych