Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin Force - silniki dziobowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Rafał Światłoń

Rafał Światłoń

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Rafał

Napisano 15 czerwiec 2020 - 18:48

A dlaczego wrażenia z użytkowania dużo lepsze niż MK/MG? Z tego co obserwuję jako Mikadziaki jesteście chyba jakoś skazani na Garmina, stąd tylko i wyłącznie wspaniałe opinie o tym sprzęcie. Brakuje ci metki "Przedstawiciel marki"

Rafał -  Mikado jest dystrybutorem Garmina, a ja jestem związany z tą marką. Nie napisałem tego po to aby promować sprzęt jednej firmy, a drugiej ganić. Obie firmy robią bardzo dobry sprzęt zarówno MK, jak i MG mają ogromne doświadczenie w produkcji silników trollingowych. Nie będę tego opisywał na forum ponieważ zostanę uznany za trolla.
Silniki dziobowe obu firm zawiodły mnie jednak kilka razy. Garmin Force jeszcze mnie nie zawiódł, nie znaczy to że nie dostrzegam w nim rzeczy, których nie można byłoby poprawić, ulepszyć.
Tak naprawdę jeżeli chcieli byśmy wybrać NAJLEPSZE poszczególne elementy uzbrojenia naszej łodzi musielibyśmy mieć sprzęt tych trzech firm.
Ja wybrałem wszystko z jednej - sprzęt grający (Fusion - marka Garmina), kamerę, plotery, silnik dziobowy, przetworniki, zegarek - ponieważ wszystko jest kompatybilne.
Bardzo boleję nad tym,że Mercury 115 XS Pro nie jest z tej samej stajni, ale nie zamienię go na nic innego bo mam ogromne zaufanie do tego sprzętu.
Nie pływam również na amerykańskiej łodzi, ponieważ ukraińska spełnia moje wymagania i darzę ją zaufaniem.

Zawsze moje oceny sprzętu są obiektywne i staram się używać sprzętu do którego mam zaufanie... na wodzie różnie bywa :D



#62 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 15 czerwiec 2020 - 19:41

Pietruk - nie rozumiem - jak bierzesz na pokład kotwicowego vel Siłownik Białkowy, to po krótkim przeszkoleniu powinien być w stanie podnieść i opuścić silnik :). Ten bajer w Ulterra fajny, ale ludzie narzekali, że potrafi się przyciąć w niskiej temperaturze. Możliwe, że już coś tam poprawili.

Taki żarcik z tą kotwicą. Wiadomo po co bierze się kolegę do kotwicy i piwa. :P

 

Jak woda dostanie się do układu i zamarznie to i spalina stanie bo się zatrze z przegrzania. 

Mi w zeszłym roku Ulterra z wierzchu przymarzła do łoża że nie chciała się podnieść, Wystarczyło usunąć lód i poszła. Na szczęście środek był suchy i dalej już wszystko chodziło.

Po tamtym przypadku jak ma być przymrozek i ma stać na zewnątrz, przykrywam ją szmatami.

Są to znikome przypadki kiedy może coś nie za działać jak w każdym sprzęcie. 



#63 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 08:01

Panowie co by było najlepszą opcją obecnie do garmina? Chyba niema co mażyć o wybieraniu waypontów z plotera? Jednostka to Kolibri 330cm to może z Force nie przesadzajmy:-))

#64 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 01 sierpień 2021 - 09:47

Sam sobie odpowiedziałeś, tylko garminowska dziobowka współpracuje z echosondami Garmina, reszta to wybór od Haswinga przez Motorguida i Minnkote ktore beda tylko dziobowką bez połączenia lub uda Ci sie podłączyć przetwornik z dziobowki do echa

Użytkownik wuran edytował ten post 01 sierpień 2021 - 09:48


#65 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 10:20

Sam sobie odpowiedziałeś, tylko garminowska dziobowka współpracuje z echosondami Garmina, reszta to wybór od Haswinga przez Motorguida i Minnkote ktore beda tylko dziobowką bez połączenia lub uda Ci sie podłączyć przetwornik z dziobowki do echa

A MG i rosyjski soft wtedy chyba by dało się ustawić z waypointa?

#66 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 16:07

Na stronie Garmina jest praktycznie wszystko czego potrzebujesz jeżeli chodzi o wiedzę na ten temat 😁


Czy znasz wagę force 50 tki?

#67 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 sierpień 2021 - 16:11

A w specyfikacji technicznej niema?
  • Lucas 235 lubi to

#68 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 16:40

A w specyfikacji technicznej niema?


Ja nie widzę tego w specyfikacji jeśli jest to diabeł przykrył ogonem dla mnie.

#69 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 17:03

30kg



#70 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 17:24

30kg

Dużo
Dzięki!

#71 OFFLINE   Rafał Światłoń

Rafał Światłoń

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Rafał

Napisano 01 sierpień 2021 - 22:02

Czy znasz wagę force 50 tki?

https://www8.garmin....0C5C907E3F.html


  • Lucas 235 lubi to

#72 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 18:42

https://www8.garmin....0C5C907E3F.html

Dzięki sprawdzałem na innej stronie garmina i tam nic nie było odnośnie wagi.

#73 OFFLINE   bobo160

bobo160

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaNiemcy
  • Imię:Bogdan

Napisano 15 kwiecień 2022 - 10:37

Zacznę od tego, że używałem przez ostatnich kilka sezonów MG XI5 i MK Ulterra, od października na mojej łajbie zagościł Force.
Póki co działa bez zarzutów, a użytkowany jest bardzo często w różnych warunkach pogodowych.
Testowałem go przez pierwszy miesiąc na napięciu 24V przy moim Finvalu Fish PRO 505 dawał sobie świetnie radę, od listopada fruwa na 36V, akumulator 120Ah z wyjściem na 12V napędza silnik plus dwie Echomapy Garmina 10' i 12'.
Porównując szybkość 24V do 36V to "tylko" 2km/h więcej, na 24V było to max 7 km/h na 36V 9,3km/h
Nawigowanie z plotera bardzo fajnie działa, szczególnie funkcja "nawiguj do", testowałem to ostro przez ostatnie cztery dni na Turawie...
Wrażenia z użytkowania bardzo fajne, na pewno o wiele lepsze niż MG i MK, tylko brakuje wygodnej funkcji automatycznego opuszczania do wody.
Zainstalowany przetwornik UHD -54 bajka, ja dołożyłem jeszcze LVS12, do łowienia w vertikalu - super sprawa!!!
Bardzo wydajny, mało prądu żre.

Rafał, a przy podłączeniu pod jeden akumulator echo z silnikiem, nie masz zakłóceń na echo ? 

Jaki akumulator masz podłączony pod ten silnik trolingowy, jest to nowej generacji aku LiFePO4 ? 



#74 OFFLINE   Incza

Incza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:I

Napisano 06 październik 2022 - 13:47

Witam
Kilka praktycznych wniosków dotyczących działania Silnika Garmin Force 57 w połączeniu z Echomap Ultra 102 sv na łódce Skylla 370
Ogólne wrażenie:
Silnik wykonany solidnie, cichy w trakcie pracy, trochę głośniejsze dźwięki przy zmianie kierunku - ale do wytrzymania.
Bardzo wydajny -przy akumulatorze 24v 130ah lifPo4 trzeba się namęczyć źeby go rozładować. Całodzienne lowienie na Wiśle przy wykorzystaniu go jako kotwica i przepłynięciu do bliskich miejscówek zużycie około 10 % w maksie.
Na jeziorze 4 dniowe łowienie "wykończyło" akumulator do 60%.
Prędkość na maksa przy zanurzonym śrubie silnika spalinowego oraz uchwycie do livescopa -7 km/h czyli jest rewelacyjnie.
Niestety są również minusy bardzo możliwe, że tyko w moim egzemplarzu.
Od samego początku sygnalizuje co jakiś czas " błąd wyrównania serwosilnika. Skontaktuj się z działem Pomocy technicznej" po akceptacji błędu silnik działa prawidłowo....ale codzienne sygnalizowanie tego błędu jest denerwujące.
Zgodnie z podpowiedzią nawiązałem kontakt - miła pani powiedziała że problem jest znany i prześlę na maila procedurę usunięcia błędu.... zobaczymy, poinformuję później jak się to zakończyło.
Komunikacja między silnikiem a echosondą:
Na początku rewelacja beż uwag.
Niestety później zaczęły się dziać cuda:
Echo nie łączyło się z silnikiem chociaż bylo sparowane. Po kilkuminutowej walce w nocy na Wiśle pomogło wyłączenie całości, włączenie w pierwszej kolejności echa, później silnika a na końcu pilota. W innej kolejności lipa....
Niestety oprócz tego przestała działać funkcja "nawiguj do" po wyłączeniu silnika i włączeniu ponownie ....czasami działa a częściej nie - wyskakuje błąd gps lub nawigacji.
Wyszła nowa aktualizacja echa w tą sobotę zaktualizuję i zobaczę czy to coś da.
Odnośnie nawigowania przy pomocy pilota wszystko jest ok. Co prawda fajnie jakby posiadał polskie menu...
Pytanie do użytkowników tego sprzętu czy mieliście podobnie. Może jakieś porady?

#75 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 październik 2022 - 14:30

Kalibracja silnika po każdym odłączeniu zasilania, kalibracja przy podróżach 100km i więcej. 



#76 OFFLINE   Incza

Incza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:I

Napisano 06 październik 2022 - 14:43

Maciej odnośnie błędu komunikacji z tego co pamiętam nie robiłem 100 km a zasilanie silnika mam na stałe. Sprawdzę czy zadziała. Dzięki za szybką podpowiedź.

#77 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 październik 2022 - 15:00

kompas garminowski ma słabą pamięć, że tak powiem...



#78 OFFLINE   Incza

Incza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:I

Napisano 06 październik 2022 - 17:04

Trochę lipa .... wieczna kalibracja chyba mnie czeka :-)  zobaczę jak wyjdzie kalibracja na Wiśle bo powiem szczerze na płynącej wodzie jeszcze nie wykonywałem tego zagadnienia.



#79 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 październik 2022 - 18:42

Bardzo wydajny -przy akumulatorze 24v 130ah lifPo4 trzeba się namęczyć źeby go rozładować. Całodzienne lowienie na Wiśle przy wykorzystaniu go jako kotwica i przepłynięciu do bliskich miejscówek zużycie około 10 % w maksie.
 

To wychodzi podobnie jak powerdrive 70, u mnie pobiera do 10-15% dziennie z 90Ah (wędkowanie rano/do nocy), w zależności jak płwywam i jaki jest stan wody.


Użytkownik psulek edytował ten post 07 październik 2022 - 18:43


#80 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 02 lipiec 2023 - 08:47

Panowie większość już widziała zapowiedzi nowej dziobówki od Garmina - Force Kraken. Mocno chodzi po głowie ze względu na moje echo od Garmina które będzie mogło z nim współpracować. Poprzedni Force przerażał mnie wielkością i do lodki 420 wydawał się za duży, a tutaj klasyczna budowa , tylko 20 cm dłuższy od powszechnej długości 55 cali . Może okazać się doskonała alternatywa dla użytkowników mniejszych łodzi poniżej 4,5 m pływających na Garminach. Cena wiadomo duża , ale mysle ze z czasem znajda sie bardziej „komfortowi” sprzedawcy. Czy ktoś już miał jakakolwiek styczność ?? :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych