Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Please log in to reply
403 replies to this topic

#21 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,155 posts
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Posted 26 July 2019 - 08:17

Tak czytam i aż się włos na głowie jeży. Dobrze malcz że nie ma przepisu jak w Niemczech u nas,że trzeba zabijać ryby. Bo przepis to przecież przepis ?!
Idąc tokiem twojego myślenia gdyby nasze szanowne PZW takie wprowadziło, to mielibyśmy zabijać ryby?

Zdrowy rozsądek, polecam

Zdrowy rozsądek? ok - tylko to jest coś czego zdefiniować się nie da. Niestety. Ty to zrozumiesz, ja, pewnie 9 na 10 osób z Forum. Mimo wszystko liczenie na zdrowy rozsądek u innych kończyło by się mniej więcej tak:

Wchodzisz na głowkę a tam typ z 10 wędkami. Zdrowy rozsądek? Tak. Zależy mu na szybkim złowieniu kolacji, bo mu się śpieszy. Wg. niego jest zdrowy rozsądek, bo zwiększa swoje szanse a jednocześnie pewnie szybciej zwolni miejscówkę dla innych, złowi to co ma złowić i pójdzie do domu, a wg. przepisów rybę zabierze. Takie podejście nie przejdzie - nie u nas.

Kolejny przykład "pójścia w zdrowy rozsądek" - tym razem z życia skoro przytaczasz przykłady z UE. Szwecja i zapisy: "możesz zabrać tylko tyle ile potrzeba Ci dzisiaj na kolację" - udowodnij typowi, że akurat dzisiaj nie zje 10 sandaczy pod flaszeszkę wieczorem z kompanami z domku?

 

Temat rozległy i niestety zawsze będą pokrzywdzeni, ja osobiście podchodzę do tego z dystansem - może to jest ten zdrowy rozsądek o którym piszesz. Nie grzeję się, każdy będzie robił to co uważa za słuszne i zgodne z jego kodeksem. Bo jak widać jest bezkarność i nie ma obawy przed gigantycznymi mandatami bądź przejęciem sprzętu. Ja na szczęsćie trollingu nie lubię, nie uznaję więc mam problem z głowy.

 

Dość mocno odbiegliśmy od tematu głównego - dlatego ja ze swojej strony kończę.

 

Pozdrawiam, życzę połamania !!

Malcz


Edited by malcz, 26 July 2019 - 08:18.

  • ezehiel, Z.Milewski and Miko89 like this

#22 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,668 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 26 July 2019 - 08:47

Cała to akademicka dyskusja sprowadza się do pytania . Czy mamy prawo łamać prawo ? :D Lub jeszcze inaczej. -_-  Czy ograniczając nam prawo do łamania prawa ,  mamy prawo łamać prawo które ogranicza nam prawo? :D

W tym temacie podobnie jest  ^_^ .........jak z tymi wojnami które zwykle prowadzone są o pokój. :o  :D

 

P.S.

Eksmisja z Raju nastąpiła , bo Pani E  wraz z Panem A (ochrona danych osobowych) zbuntowali się przeciwko prawu. :D


Edited by Pisarz.......ewski Piotr, 26 July 2019 - 08:54.

  • silurus, malcz, Skorio and 3 others like this

#23 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,155 posts
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Posted 26 July 2019 - 08:56

Tak. Dlatego zamknijmy temat i chodźmy na ryby :)
  • Flame and Pisarz.......ewski Piotr like this

#24 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 posts
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Posted 26 July 2019 - 10:15

to ja jeszcze na koniec  :D  ;)

Chodzi o to, by prawo zakazu było logiczne, a nie bo nie. By każdy myślący mógł widzieć dlaczego tak jest i rozumiał dlaczego przestrzega prawa i go przestrzegał. W tej chwili to wygląda na niezły burdel. 

zamykając temat nic nie zmienimy  :(


  • eRKa likes this

#25 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 posts
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Posted 26 July 2019 - 10:33

Jest bardzo wielu, którzy chcieliby mieć możliwość trolingowania na "naszej" Wisełce i ja również nie mam nic na przeciwko. Może więc zamiast stosowania nielegalnej metody z wypiętą piersią i naszywką na kamizelce "jebać pzw i zakaz trolingu" należy się skrzyknąć i napisać konkretną petycję do PZW i wykazać, że metoda nie przynosi uszczerbku dla rybostanu lub ewentualnie przynosi straty w rybostanie nie większe niż inne metody. Można również zaproponować zmianę dopuszczającą łowienie na troling z jednoczesnym ograniczeniem posiadania ryb w łodzi do zera. Może trzeba powalczyć o zmiany w sposób cywilizowany, a nie ten nasz typowy... "głupie przepisy mam w dupie i już".


  • minkof, StCroix, rózgaś and 3 others like this

#26 OFFLINE   ISAR

ISAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 posts
  • LokalizacjaDaleki Zachód
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:lekarskie

Posted 26 July 2019 - 10:44

Tak czytam i aż się włos na głowie jeży. Dobrze malcz że nie ma przepisu jak w Niemczech u nas,że trzeba zabijać ryby. Bo przepis to przecież przepis ?!
Idąc tokiem twojego myślenia gdyby nasze szanowne PZW takie wprowadziło, to mielibyśmy zabijać ryby?

Zdrowy rozsądek, polecam

to Prawda, jest tak jak piszesz ale to powstalo na podstawie przepisow o ochronie zwierzat. Zabrawia sie zadawac bol jakiejkolwiek kreaturze dla zabawy, a zlap i wypusc to przeciez nic innego. 

Lapanie ryb dla sportu jest niedopuszalna zabawa ku uciesze gawiedzi.

Lowienie ryb dla zaspokojenia potrzeb kulinarnych, to juz inna sprawa i na tym bazuje ten przepis.

Troche to rozumie, choc nie przestrzegam zbyt rygorystycznie... takie te ryby mokre i sliskie, ze ciezko w dloni utrzymac  ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr and Krzysiek P like this

#27 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,204 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 26 July 2019 - 14:07

Bez zasad bylibyśmy barbarzyncami. Jak nie pasują przepisy to trzeba lobbowac za zmiana. A u nas dalej to samo..
  • Guzu, minkof, StCroix and 5 others like this

#28 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,057 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 26 July 2019 - 14:32

Piotrze, miarą lobbowania są składki. Doskonała większość opowiada się za obecnymi przepisami, obecnymi decydentami, kosmatym stosunkiem do regulaminu (biorę tyle ile pozwala, a nie tyle ile mi potrzeba). Są wyjątki od reguły nie mające żadnego wpływu na całokształt rzeczywistości. Może nam być co najwyżej przykro.

#29 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 posts
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Posted 26 July 2019 - 15:40

Nikogo nie neguje ani nie usprawiedliwiam ale jak kolega napisał powyżej. Za legalne zabranie ryby w obowiązującym limicie dziennym i z zachowaniem wymiaru ochronnego - poszczególne osoby najchętniej by zabiły. Palec w pysku okonia - barbarzyńca i stręczyciel ryb (co również jest legalne) ale osoba łamiąca ewidentnie przepisy - szukamy wytłumaczenia. Dziwne podejście. Oczywiście nie wszystkich


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • minkof, chulo, wojciech1919 and 1 other like this

#30 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Posted 26 July 2019 - 15:48

Ja nikogo nie usprawiedliwiam po prostu mam swoje własne zdanie na temat przepisów PZW okręgu mazowieckiego.

I oczywista sprawa dla mnie jest to, że ktoś kto zabija zgodnie z limitem czyli zgodnie z prawem wszystkie drapieżniki jest dużo gorszym wedkarzem niż ktoś kto łowi w trolu i wszystko wypuszcza.

To wszystko to jest tylko moje subiektywne zdanie. Krzywdzące jest nazwanie chłopaków jak w filmie czyli klusownikami, bo jeśli nawet widać na filmie że troluja, to jest to zwykle wykroczenie a nie czyn klusowniczy. Troling nie jest w Polsce metoda klusownicza.

Edited by DAWIDspinn, 26 July 2019 - 15:49.

  • Skorio likes this

#31 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 posts
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Posted 26 July 2019 - 16:27

Kłusownictwo – zabijanie, chwytanie lub ściganie zwierzyny oraz łowienie ryb z naruszeniem obowiązującego prawa, bez wymaganych uprawnień, w niedozwolony prawem sposób, a także w niedozwolonym czasie lub miejscu. Nielegalne działania przeciwko roślinności określa się mianem szkodnictwa leśnego.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • StCroix, Little Wing and Krzysiek P like this

#32 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 posts
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Posted 26 July 2019 - 16:28

Definicja. Wedle definicji jest kłusownikiem. Właśnie wsadziłem kij w mrowisko

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • Little Wing and ODYSEUSZ like this

#33 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Posted 26 July 2019 - 17:10

Dobrze brawo udowodniles i mianowałes ich klusownikami, lepiej już na duszyszcze?

Oby każdy tak dbał o ryby i puszczał wszystko co zlowi, to ja chętnie wszystkich wędkarzy pozamieniam na takich "klusownikow".

Odemnie tyle, nie dogadamy się :)
  • eRKa likes this

#34 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,088 posts
  • LokalizacjaOtwock

Posted 26 July 2019 - 17:25

Dawid zdroworozsadkowo to się z tobą zgodzę ale z drugiej strony pewnym osobom pewne zachwania poprostu nie przystoją, bo i wydźwięk i tym samym obciach wiekszy. Ja tam się nie przygladalem kto to pływa, ale skoro ty zabraleś glos to mnie utwierdziłeś w domysłach 😉
  • Flame, godski, Wobi and 2 others like this

#35 OFFLINE   hombre06

hombre06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej

Posted 26 July 2019 - 18:17

Akurat niektóre ryby trzeba zabijać zgodnie z obowiązującymi przepisami  ;)  To że mamy takie prawo jakie mamy nie upoważnia nikogo do jego łamania. No chyba że zaraz stwierdzimy że wypady na sandacze w lutym są ok, bo to przecież tylko w Polsce takie głupie przepisy...

 

Dawid, piszesz że chciałbyś żeby wszyscy tak dbali i wypuszczali ryby... Przed zobaczeniem filmu powiedziałbyś żebyś chciał żeby wszyscy tak szanowali przepisy jak oni? Ręczyć można tylko za siebie.



#36 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,204 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 26 July 2019 - 18:54

Piotrze, miarą lobbowania są składki. Doskonała większość opowiada się za obecnymi przepisami, obecnymi decydentami, kosmatym stosunkiem do regulaminu (biorę tyle ile pozwala, a nie tyle ile mi potrzeba). Są wyjątki od reguły nie mające żadnego wpływu na całokształt rzeczywistości. Może nam być co najwyżej przykro.

 

W takim razie sorry, jak większość chce zakazu, ma być zakaz...
Można się nie zgadzać. Sam jestem za trollingiem i nie dlatego, że tak na co dzień łowię, ale po prostu tak uważam.  Bo niby dlaczego miałby być zakazany na Wiśle??? Tylko to nic nie zmienia.
Prawo pozostaje prawem.

Kiedyś dawno temu też miałem swobodne podejście i np. uważałem, że nie ma sensu wyrzucać do wody ryby niewymiarowej, która nie ma szans na przeżycie. Potem w toku dyskusji z Darkiem (Sasha), zmieniałem zdanie. Za dużo jest wędkarzy nieprawych i niestety nie można prawa opierać jedynie na moralności. Musi być przepis...





 


Edited by korol, 26 July 2019 - 18:56.

  • minkof, StCroix, jeżyna and 1 other like this

#37 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,057 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 26 July 2019 - 19:03

Pełna zgoda. Chodziło mi tylko o możliwości lobbowania i jego skuteczności w zastanych realiach. Przepadam za trollingiem i uprawiam go poza Mazowszem. Nie będę się kopał z koniem. I nie muszę, bo nie zarabiam na tym. Jest kasa, jest ciśnienie. Było już o tym przy okazji Rugii.

#38 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 posts
  • LokalizacjaToruń

Posted 26 July 2019 - 19:20

Ja tam się nie przygladalem kto to pływa, ale skoro ty zabraleś glos to mnie utwierdziłeś w domysłach 😉

Dawida znam. Wedlug mnie na 99% nie ma go na filmie. Ten gosc na dziobie jest dobrze widoczny. Sternik siedzi tylem stad 1% niepewnosci.
Moze lepiej sie przyjrzec zanim zacznie sie rzucac podejrzeniami czy oskarzeniami

#39 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,650 posts
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Posted 26 July 2019 - 19:36

Ten filmik tylko pokazuje że tak można bo i tak nikt mnie nie złapie , tylko ilu po obejrzeniu tak zrobi. Tysiące , tysiące zacznie łowić sandacze na gniazdach bo wypuszcza , sumy w maju bo wypuszcza itd. Niestety brak kary powoduje że ustanawiamy swoje prawa . Nie ważne czy słusznie czy nie. Prawo obowiązuje wszystkich , a przestrzeganie niestety nielicznych ale tylko bo brak nieuniknionej kary. Tak wygląda wędkarstwo i nie tylko w Polsce .


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • StCroix, Flame, strary and 11 others like this

#40 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 posts
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Posted 26 July 2019 - 20:15

Dawida znam. Wedlug mnie na 99% nie ma go na filmie. Ten gosc na dziobie jest dobrze widoczny. Sternik siedzi tylem stad 1% niepewnosci.
Moze lepiej sie przyjrzec zanim zacznie sie rzucac podejrzeniami czy oskarzeniami

Nikt nie sugerował że to Dawid, tylko że Dawid dobrze zna osoby z filmu.