Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 26 lipiec 2019 - 20:35

Byc moze zle odczytalem intencje piszacego. Pisal bezposrednio o Dawidzie i swoich domyslach nie wskazujac ze chodzi o osoby ktore Dawid zna.

Zadam jeszcze jedno pytanie. Akad wiecie ze film byl krecony na Wisle a tym bardziej mazowieckiej. Pytam z ciekawosci bo pewnie jest cos na filmie na co nie zwrocilem uwagi.

#42 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 26 lipiec 2019 - 20:46

Dawida znam. Wedlug mnie na 99% nie ma go na filmie. Ten gosc na dziobie jest dobrze widoczny. Sternik siedzi tylem stad 1% niepewnosci.
Moze lepiej sie przyjrzec zanim zacznie sie rzucac podejrzeniami czy oskarzeniami


A według mnie na 100 % go nie ma. Nie oskarżam Dawida. Ba nikogo nie oskarżam, ani sternika którego rozpoznałem ani goscia na dziobie, ktorego chyba nie znam. Mysle tylko ze hmmmmmm głupio wyszło 😉
  • Pisarz.......ewski Piotr, urasenty i Darek K lubią to

#43 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 26 lipiec 2019 - 21:31

Panowie może jest jakiś sposób żeby w końcu zmienić tych chciwych sb-ków na kogoś nowego albo sprawić by nie mieli co do garnka włożyć. Tak ostatnio rozmawiałem z kumplem po kiju i takie forum jb.pl ma sporo użytkowników i jakby wszyscy z nas w 2020 nie zapłacili składki znaleźli sobie na rok jakieś prywatne łowiska tak żeby jakoś przeżyć. Wiadomo trzeba coś poświęcić by coś zdziałać. To co by się stało? A może jestem naiwny...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Włóczykij, Pisarz.......ewski Piotr, coma i 3 innych osób lubią to

#44 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2019 - 22:13

Ja tak działam od 2010r.
  • mario i Jozin lubią to

#45 OFFLINE   Tomasz79

Tomasz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaZĄBKI
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GREGUŁA

Napisano 26 lipiec 2019 - 22:54

Zmienię temat na właściwy:

Dzisiaj pierwszy raz w tym roku brodziłem w Wiśle,mega wrażenie.Taka adrenalinka,że dopiero przy wyjściu zauważyłem że zamokła torba przewieszona przez ramie:) Udało sie nawet przechytrzyć sportowego  bolusia w rozmiarze 40+.jutro powtórka:)



#46 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2019 - 22:58

Wkurwia nas wszystko. . Za ciepło źle, za zimno żle, za wysoka woda źle, za niska źle, zakaż trollingu źle, ktroś ma w dupie bezsensowny zakaz i bedyńskiego żle....wasze zdrowie

Użytkownik pieczywko edytował ten post 26 lipiec 2019 - 23:32

  • spinnerman, Pisarz.......ewski Piotr, daz wroc i 6 innych osób lubią to

#47 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2019 - 07:24

A według mnie na 100 % go nie ma. Nie oskarżam Dawida. Ba nikogo nie oskarżam, ani sternika którego rozpoznałem ani goscia na dziobie, ktorego chyba nie znam. Mysle tylko ze hmmmmmm głupio wyszło

Głupio wyszło iż parcie na złapanie ryby powoduje łamanie przepisów które zobowiązaliśmy się przestrzegać wykupując składkę. Głuio wyszło iż na forum próbuje się usprawiedliwiać tego typu zachowania.

Zakładając @DAWIDspinn że znasz "bohaterów" filmu to mam nadzieję iż ich o tym poinformujesz.

Łódz jest dość charakterystyczna. Czy ci panowie nie są przypadkiem związani z branżą wędkarską zawodowo? Jeśli tak to ciekaw jestem co na to ich pracodawca

Użytkownik pointman edytował ten post 27 lipiec 2019 - 07:31


#48 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 27 lipiec 2019 - 08:04

Chłopaki aż się boję co będzie w zimie :) Same dialogi, lowicie jakieś ryby? Ja właśnie jestem i żerują, polecam odejść od kompa i nad wodę 😄

#49 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 lipiec 2019 - 08:35

Bardzo ciekawa dyskusja i wiecie co ?? Nic się nie zmieni, żadne ruchy oddolne czy odgórne nie pomogą. Wszyscy krzyczą o różnych ograniczeniach, o konieczności ich wprowadzania, o etyce, o zdroworozsądkowym podejściu, a jednocześnie "obywatelskie nieposłuszeństwo" jeśli owe przepisy dotykają ich. Jednocześnie próby tłumaczenia i ludzi którzy te przepisy łamią i jechanie po ludziach którzy nawali ich wprost kłusolami. Tak - w momencie w którym łamią przpisy i łowią metodami zabronionymi - łowią bez zezwolenia. Nie różnią się niczym od każdego innego kłusownika. Jeśli pójdę sobie z agregatem "poszturać" wodę i jednocześnie wszystkie ryby wypuszczę, a jedynie z co wiekszymi zrobię sobie zdjęcie to będę hiper super duper etyczny ?? Nie będę kłusolem dopóki nie zapakuje ryby w torbę i zaniosę do samochodu??

Branie czy wypuszczanie ryby nie ma tu nic do tego. Takie samo prawo do krzyku o prowadzenie ograniczeń, na równi z Wami obrazonymi o zakaz trola ma człowiek, któremu chcecie ograniczyć możliwość zabrania ryby. Wy lubicie potrolować, on zjeśc świeżą własnoręcznie złowioną rybę.

 

Przekontrastowane?? tak, całkiem celowo by uświadomić, że skoro walczymy o cokolwiek, to musimy się czasem zgodzić z tym że ograniczenia dotkną również nas samych.

Z drugiej strony jesteśmy mistrzami w ich obchodzeniu o czym najlepiej świadczą celowe polowy ryb w okresach, miejscach i wymiarach ochronnych - "bo wypuszczamy"...



#50 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 27 lipiec 2019 - 08:39

Ja niestety dopiero ruszam nad wodę. Miała być pobudka o 5 ale klasycznie nie wyszło. Dziś brodzenie w planach. Dobra pogoda na tego typu rozrywkę. Dam znać

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • siwek219 i Niusio99 lubią to

#51 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 27 lipiec 2019 - 08:49

Panowie może jest jakiś sposób żeby w końcu zmienić tych chciwych sb-ków na kogoś nowego albo sprawić by nie mieli co do garnka włożyć. Tak ostatnio rozmawiałem z kumplem po kiju i takie forum jb.pl ma sporo użytkowników i jakby wszyscy z nas w 2020 nie zapłacili składki znaleźli sobie na rok jakieś prywatne łowiska tak żeby jakoś przeżyć. Wiadomo trzeba coś poświęcić by coś zdziałać. To co by się stało? A może jestem naiwny...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Na jerkbait jest sporo użytkowników, pomyślcie co by było gdyby każdy poszedł na wybory w swoim kole!

#52 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 27 lipiec 2019 - 08:59

Ja niestety dopiero ruszam nad wodę. Miała być pobudka o 5 ale klasycznie nie wyszło. Dziś brodzenie w planach. Dobra pogoda na tego typu rozrywkę. Dam znać

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Nie ma czego żałować , do deszczu jeszcze coś gryzło , po pustynia

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#53 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 27 lipiec 2019 - 08:59

Jak widać, każdy ma coś na swoją obrone, nawet gdy się łamie zakazy, bo my przecież wypuszczamy ryby.

A tyle tu nieraz narzekań, że taki np. gruntowiec siedzi sobie w marcu czy kwietniu z żywczykiem.

 

Prawo jest równe dla wszystkich, ale "elita" widać może więcej.

Tak samo jest na drogach i te tłumaczenia, że przecież ja się śpiesze, mam super auto i zawsze dam rade itp itd.

 

Niestety mentalność wielu ludzi jest w pieluchach, bo jak wytłumaczyć takie zachowania?!

Jest zakaz dotyczy, to wszystkich bez wyjątków i nie powinno być tutaj żądnych watpliwości.

 

Obrona łamiących przepisy to tylko dowód, że "kasta" pewnych ludzi może więcej, tylko niby dlaczego?

Właśnie takich z "kasty" powinno się karać jeszcze bardziej, bo niby usprzętowieni, etyczni i jaki dają przykład innym?!



#54 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 27 lipiec 2019 - 09:03

Czego nie zrobi się dla reklamy woblera, wędki, linki, łodzi, śpiochów i czego tylko jeszcze.... Bez odbioru....

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • olo86, kaziu_92 i Morisss lubią to

#55 OFFLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 27 lipiec 2019 - 09:04

Panowie wybieram się jutro pierwszy raz na rafy za gdańskim, gdzie najlepiej zostawić auto i jak najlepiej wejść żeby się nie wykąpać?

#56 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 27 lipiec 2019 - 09:11

Niestety mamy taką mentalność że bez srogiej nieuniknionej kary nie jesteśmy w stanie powiedzieć sobie stop źle robię. Bezkarnie ustalamy sami sobie co można a co nie.
Dlatego Szwecji czy Finlandii u nas nie będzie .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#57 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 27 lipiec 2019 - 09:39

Chłopaki aż się boję co będzie w zimie :) Same dialogi, lowicie jakieś ryby? Ja właśnie jestem i żerują, polecam odejść od kompa i nad wodę 😄


Ja tam łowie, tylko nie czuje potrzeby pochwalenia się przed calym swiatem 😉 A właściwie czuje taką potrzeba ale się miarkuje co by mnie pycha nie zeżarła 😉

#58 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2019 - 09:41

Panowie, a może ktoś podać tu jakiś link z wykładnią prawną dot. Wprowadzenia przepisu zakazującego trolla w okręgu maz.? Bo chyba na jakiejś podstawie prawnej przepis taki wszedł w życie...? Czy jest to robione na zasadzie, a wprowadzamy, bo tak nam się podoba...? Kiedyś ten aspekt poruszałem na tym forum ale nikt nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, dlatego jeśli ktoś wie gdzie tego szukać, to proszę o link z konkretnymi zapisami prawnymi dot. Tego zakazu, bez dywagacji i domysłów...Pozdrawiam
  • wujek, arti24, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#59 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 27 lipiec 2019 - 09:43

Idea C&R pojawiła się jako jeden z elementów szeroko rozumianego i koniecznego ograniczania presji. Biorąc pod uwagę rozwój techniki, popularyzację wędkarstwa, degradację środowiska, ograniczanie presji jest jedyną szansą żeby za lat ileś tam można było jeszcze uprawiać to hobby. U podstaw leży właśnie świadomość że trzeba się pohamować i stąd wszelkie closed season, zakazy, wyłączone obszary wody, niedozwolone metody, przynęty, itd. A u nas paradoksalnie C&R zamiast narzędziem ograniczania presji jest przyczynkiem i usprawiedliwieniem dla jej rozszerzania. Łyknęliśmy sobię jedno hasło bez pojęcia skąd po co dlaczego i teraz dawaj można tłuc zawsze i wszędzie bo C&R. I niestety to nie są teoretyczne gadki bo miałem osobiście okazję obserwować poczynania tzw. celebrytów wędkarskich walących bolki np. w czasie okresu ochronnego i nie było problemu i nawet na FB można wrzucić że niby przyłów. Taaa jasne...

Użytkownik Rlodz edytował ten post 27 lipiec 2019 - 09:45


#60 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 27 lipiec 2019 - 09:43

Nie ma czego żałować , do deszczu jeszcze coś gryzło , po pustynia

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Dla mnie tym razem nie chciało się moknąć i uciekłem (jak szczur). Wcześniej też coś gryzło, ale słabo dziś. Nie lubią skaczącego ciśnienia, tak jak ja.