Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 14 marzec 2020 - 10:37

Ja od kilku tygodni robiłem zaopatrzenie, brałem pod uwagę braki w sklepie, dzisiaj odwiedziłem Lidla, wszystko jest. Chyba otworzę sklep osiedlowy :). Obawiam się tylko, że najgorsze przed nami. W zeszłym roku chciałem spróbować wędkarstwa stacjonarnego, zaopatrzyłem się w 20kg pelletu halibutowego kilka kg innych pelletów, kilka kg kulek proteinowych i wszelkiego rodzaju zapaszkow. Ostatnio kupiłem ponton i silnik. Nad Wisłę mam rzut przysłowiowym beretem, jeżeli nie zabronią wychodzić z domu to szykuje się "fajny" wędkarsko rodzinny urlop. Wczoraj zamknąłem lokal na jakiś czas. A wy jakie plany? Może lepiej dawać sobie nadzieję i wspierać niż zasypywać się smutnymi historiami. Zdrowia koledzy.

#1182 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 marzec 2020 - 10:39

Rozwiązaniem kolejek w molochach i zakupów z ryzykiem jest odwiedzenie małych sklepów. Szanse na spotkanie tam tłumów są mocno ograniczone, a czasem może kupić ciekawe produkty.

#1183 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2020 - 10:43

Ja mam duże zapasy, także do sklepów się nie wybieram.
Teraz właściwie tylko dom i rzeka. Jutro zaczynam, albo jeszcze dziś wieczorem.
Miałem iść rano, ale wiało i śnieg padał. Warszawa pusta. Gdy jechałem po monitory było bardzo mało samochodów.


Użytkownik korol edytował ten post 14 marzec 2020 - 10:44


#1184 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2020 - 10:45

Wstałem sobie rano - nie za wcześnie, żona nadal śpi, rozejrzałem się po pokoju , wyjrzałem przez okno - ładnie słoneczko świeci. Żaden koronowirus nie lata, ani po ścianach nie łazi.

Włączyłem telewizor - uuuu... w tv tenże koronawirus szaleje wprost. Na każdym kanale i w nadzwyczajnych ilościach. Telewizja się zaraziła - zamknąć ją...

 

Tylko taka chwila zastanowienia - podejrzani  - do kwarantanny na 2 tygodnie, Wstrzymujemy ruch międzynarodowy.Zamykamy szkoły... Szwedzi domagają się podobnych ograniczeń!!!!!

Ale - testy - nooo... tylko tym najbardziej potrzebującym ze wszystkimi objawami. Ile takich testów do tej pory wykonano w Polsce? Do tej pory po kilkadziesiąt dziennie? podobno ma być po kilkaset...

Pozostali - do kwarantanny....a jak przestrzegać nie będą to 5 tys kary... 

 

Sami sobie nakładamy kaganiec i smycz.



#1185 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 14 marzec 2020 - 10:45

Warto obejrzeć



#1186 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 marzec 2020 - 10:55

ChRL oskarża USA o Wuhan:

https://www.o2.pl/ar...88419724597377a

 

Jeszcze otwartej wojny ChRL-USA brakuje  :mellow:

Czarny scenariusz. :(

https://www.planeta....sie-nowe-wirusy

 

Te teorie spiskowe i szukanie kozła ofiarnego.

A może  ten wirus wydostał się z polskiego laboratorium w Warszawie :o ,podczas awarii kolektora "Czajka" poprzez niekontrolowany zrzut ścieków do Wisły ?  :D   



#1187 OFFLINE   fox mulder

fox mulder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 14 marzec 2020 - 11:04

To trzeba było zrobić 3-4tygodnie wcześniej.


  • marianosum lubi to

#1188 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 14 marzec 2020 - 11:05

Wstałem sobie rano - nie za wcześnie, żona nadal śpi, rozejrzałem się po pokoju , wyjrzałem przez okno - ładnie słoneczko świeci. Żaden koronowirus nie lata, ani po ścianach nie łazi.

Włączyłem telewizor - uuuu... w tv tenże koronawirus szaleje wprost. Na każdym kanale i w nadzwyczajnych ilościach. Telewizja się zaraziła - zamknąć ją...

 

Tylko taka chwila zastanowienia - podejrzani  - do kwarantanny na 2 tygodnie, Wstrzymujemy ruch międzynarodowy.Zamykamy szkoły... Szwedzi domagają się podobnych ograniczeń!!!!!

Ale - testy - nooo... tylko tym najbardziej potrzebującym ze wszystkimi objawami. Ile takich testów do tej pory wykonano w Polsce? Do tej pory po kilkadziesiąt dziennie? podobno ma być po kilkaset...

Pozostali - do kwarantanny....a jak przestrzegać nie będą to 5 tys kary... 

 

Sami sobie nakładamy kaganiec i smycz.

Włosi też nie chcieli kagańca...

 

Te działania, to niezbędne minimum.

Dobrze byłoby, gdyby i społeczeństwo miało samodyscyplinę, ale widząc takie wypowiedzi, trudno w to wierzyć.



#1189 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2020 - 11:13

Wyglądam przez okno. Ulicą Marymoncką jadą samochody, na drzewie jakiś ptak. Cholera, nie widać powietrza. Pewnie go nie ma! ..



#1190 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 marzec 2020 - 11:15

Włosi też nie chcieli kagańca...

Te działania, to niezbędne minimum.
Dobrze byłoby, gdyby i społeczeństwo miało samodyscyplinę, ale widząc takie wypowiedzi, trudno w to wierzyć.


Ale skoro nie widać, zeby latał albo po ścianach łaził, to przecież nie ma go ?

A tak na serio.

Dobrze, ze ten wątek jest i jest tak aktywny. Ze wiele osób pisze co myśli / czuje/ wie.
Przez to też poznajemy siebie na wzajem.
Wielokrotnie nawet bardziej autentycznie niż na jakimś corocznym spotkaniu jerka przy piwku i klepaniu sie po plecach.

Trzymajcie się !

#1191 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 859 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 marzec 2020 - 11:15

To trzeba było zrobić 3-4tygodnie wcześniej.

Łatwo jest po fakcie powiedzieć. I tak robimy teraz to co Włosi ale oni są 4 tygodnie po pierwszych problemach. 

I tak działamy szybko.

Znowu jakby miesiąc temu mieli to zrobić to ludzie by ich od wszystkich najgorszych wyzwali. 


  • Guzu i coma lubią to

#1192 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 4013 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 14 marzec 2020 - 11:26

Łatwo jest po fakcie powiedzieć. I tak robimy teraz to co Włosi ale oni są 4 tygodnie po pierwszych problemach. 

I tak działamy szybko.

Znowu jakby miesiąc temu mieli to zrobić to ludzie by ich od wszystkich najgorszych wyzwali. 

Właśnie po to bierzemy udział w wyborach,aby ktoś podejmował te słuszne,lum mniej słuszne decyzje.



#1193 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2020 - 11:28

Dla mnie jest zupełnie niezrozumiała podejmowana kosmiczna wprost profilaktyka wobec rzeczywistej skali zagrożenia.

A ta jest znikoma. W skali Polski, w skali Włoch, w skali Chin - jaki rzeczywisty procent ludzi umiera na tą zarazę?

 

I odwrotnie - ile niezdiagnozowanych przypadków może być przyczyną śmierci skoro nie ma wystarczającej liczby testów diagnostycznych?( bo są drogie, bo nie ma wystarczającej "siły przerobowej")

 

Gdyby wobec wszystkich chorób podejmowano takie działania - kto by to zaakceptował? I czy ktokolwiek pomyślał o tym?

 

Grypa z Wuchan... grypa tylko... a nagle mamy armagedon prawie.

 

 

 

"Ale - testy - nooo... tylko tym najbardziej potrzebującym ze wszystkimi objawami. Ile takich testów do tej pory wykonano w Polsce? Do tej pory po kilkadziesiąt dziennie? podobno ma być po kilkaset..."

 

A najbardziej dziwi, gdy merytorycznej części posta jakoś nikt skomentować się nie stara...


Użytkownik eRKa edytował ten post 14 marzec 2020 - 11:32

  • K.Kalisz lubi to

#1194 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 14 marzec 2020 - 11:29

Od tygodni nie widziałem człowieka , zaczynam świrować.Idę do lasu  <_<


Użytkownik Mik edytował ten post 14 marzec 2020 - 11:30


#1195 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 marzec 2020 - 11:31

Dobrze, ze ten wątek jest i jest tak aktywny. Ze wiele osób pisze co myśli / czuje/ wie.
Przez to też poznajemy siebie na wzajem.
Wielokrotnie nawet bardziej autentycznie niż na jakimś corocznym spotkaniu jerka przy piwku i klepaniu sie po plecach.

Trzymajcie się !


Zbyt daleko wysunięte przypuszczenie Daniel.

Zdrowie Wasze bo muszę jakoś radzić z zakupami ... 🍻 😉 A jak ktoś mocnego nie może to 🍼

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 14 marzec 2020 - 11:34


#1196 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 marzec 2020 - 11:32

Trochę na rozluźnienie... może bardziej do "...się śmieje" ale najwyżej się przeniesie

  • fox mulder lubi to

#1197 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 marzec 2020 - 11:33

Busy też powoli pewnie będą wycofywane. Miałem jutro z Tallina śmigać do Warszawy, ale dziś gość mówił że odwołany. Dobrze że teraz a nie gdybym czekał w Estonii. No cóż ja się już pogodzilem z dłuższym pobytem w Finlandii. Pozostaje czekać i życzyć zdrowia wszystkim.

#1198 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 marzec 2020 - 11:39

Myślałem, że zamkną te granice na poważnie, ale w sumie to ruch na granicy jest tylko utrudniony... Kwarantanna domowa 14 dni.. A kto to będzie kontrolował...? Jak policja, to ludzie dogadają się na małych miejscowościach, że mają przyjść o 20 i oni o tej będą. Ludzie dojeżdżający do pracy też sobie mogą jeździć w tą i spowrotem. Bzdura

Użytkownik dekosz edytował ten post 14 marzec 2020 - 11:39


#1199 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 marzec 2020 - 11:40

Przykro mi poinformować, że na tą chwilę społeczeństwo zachowuje się nagannie. Większość klientów nie zachowuje dystansu, nie chcą stosować procedur, jedzą na, stacjach mimo zakazu...niestety nie rozumieją, że obsługa musi być zdrowa, dla ogółu, nawet pospolite infekcje mogą sparaliżować sprzedaż. Klienci nie doceniają ludzi za kasami, ubliżają...bardzo źle to wygląda.

#1200 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 14 marzec 2020 - 11:40

Dla mnie jest zupełnie niezrozumiała podejmowana kosmiczna wprost profilaktyka wobec rzeczywistej skali zagrożenia.

A ta jest znikoma. W skali Polski, w skali Włoch, w skali Chin - jaki rzeczywisty procent ludzi umiera na tą zarazę?

 

I odwrotnie - ile niezdiagnozowanych przypadków może być przyczyną śmierci skoro nie ma wystarczającej liczby testów diagnostycznych?( bo są drogie, bo nie ma wystarczającej "siły przerobowej")

 

Gdyby wobec wszystkich chorób podejmowano takie działania - kto by to zaakceptował? I czy ktokolwiek pomyślał o tym?

 

Grypa z Wuchan... grypa tylko... a nagle mamy armagedon prawie.

 

 

 

"Ale - testy - nooo... tylko tym najbardziej potrzebującym ze wszystkimi objawami. Ile takich testów do tej pory wykonano w Polsce? Do tej pory po kilkadziesiąt dziennie? podobno ma być po kilkaset..."

 

A najbardziej dziwi, gdy merytorycznej części posta jakoś nikt skomentować się nie stara...

Też tak myślałem, ale sobie policzyłem :

Angela twierdzi że może zarazić się 60-70% ludzi , śmiertelność z tego co ostatnio czytałem wynosi ok 5% więc

 

Polska 38 000 000 *0.65*0,05 = 1 235 000

Niemcy 82 000 000 *0.65*0,05 = 2 665 000

Europa 740 000 000 - 0,65 *0,05 = 24 000 000

 

Te czerwone tzn. niebieskie:) to potencjalna liczba zgonów.

Nawet jak śmiertelność wynosi 1% to i tak jest huj..a

 

proszę nie używać czerwonej czcionki


Użytkownik szkutnik edytował ten post 14 marzec 2020 - 11:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych